Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254673 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline mimi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4316
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lotta i Gami
  • Za TM: Pusia (02.10.14)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12060 dnia: Lipiec 03, 2013, 18:00:23 pm »
Coffe jest piękna, nie mogę się napatrzeć :D

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12061 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:32:50 pm »
Scampi, obiecuję, że zdj. Chocapiki będą jutro  :przytul w tej chwili w ogniu zdjęć są króliki, które trafiły do Azylu w ostatnich dniach, ale o pozostałych również nie zapominamy :):):)

***

Lima oraz Sette zostały dzisiaj wysterylizowane. przeszły również korektę zębów policzkowych.

Zinadine dzisiaj miał apetyt na zieleninę, ale niestety było bardzo mało bobków. mały ma zapalenie jelit i weszliśmy z antybiotykiem.

***

w oczekiwaniu na swoją kolej na zabieg, Apati, Anima i Hachi korzystały z uroków trawy i słońca :)

Anima dała się poznać jako króliczka bardzo odważna, energiczna. od pierwszej chwili doskonale czuła się na wybiegu :) w końcu zaczyna nowy rozdział w swoim życiu i widać, że szybko poczuła, jak może wyglądać życie ;)

Apati prezentuje postawę pośrednią między Animą a Hachi :) zazwyczaj obserwuje świat robiąc stójki.

Hachi jest bardzo nieśmiała i dość nieufna.























































































































































































Migotka oraz Priya - dwie agentki ;)





































































***

jutro do DT trafi Velma :) miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach nie tylko ona :)

poza jutro kolejne zabiegi i wizyty kontrolne, czyli tradycyjnie nie ma chwili na nudę ;)

jutro mamy też fryzjera :D

***

miłego wieczoru :)



Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12062 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:42:07 pm »
Jakie cudne pięknoryjki!!! a pokaz kankana w kosmodromie wymiata!!! :balet:

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12063 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:50:40 pm »
 :brawo:Stópkowe pokazówki nowych dziewuszek są Cudne, usmialam sie ( nie wiem które to panienki bo jeszcze je nie rozpoznaje ) :)

Widać ze świetnie sie czują na świeżym powietrzu :) nowe zycie :*

Olu pamiętaj, Tobie nie wolno dotykać nożyczek :-P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12064 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:51:25 pm »
 :brawo:Stópkowe pokazówki nowych dziewuszek są Cudne, usmialam sie ( nie wiem które to panienki bo jeszcze je nie rozpoznaje ) :)

Widać ze świetnie sie czują na świeżym powietrzu :) nowe zycie :*

Olu pamiętaj, Tobie nie wolno dotykać nożyczek :-P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12065 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:52:13 pm »
Stópkowe pokazówki nowych dziewuszek są Cudne, usmialam sie ( nie wiem które to panienki bo jeszcze je nie rozpoznaje ) :)

Widać ze świetnie sie czują na świeżym powietrzu :) nowe zycie :*

Olu pamiętaj, Tobie nie wolno dotykać nożyczek :-P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12066 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:53:46 pm »
Sorki. :) trzy razy to samo Wyslalam hahahhahahah
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12067 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:57:15 pm »
Dziś zasłodziłaś kompletnie, Olu :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12068 dnia: Lipiec 03, 2013, 21:00:46 pm »
Hachi vel. nieśmiała :)



Apati vel. stójki :)



Anima vel. odkurzacz i pełen luz :P (króliczka z ranami na grzbiecie)



nożyczek nie będę używać :P



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12069 dnia: Lipiec 03, 2013, 21:08:03 pm »
Uffff ulzylo mi co do tych nozyczek :)

Dzięki za przedstawienie dziewczyn :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12070 dnia: Lipiec 03, 2013, 21:27:22 pm »
Kurde bela, ja ich nie rozróżniam :D Ola nie wiem jak ty dajesz radę ;)

A tak w ogólę, to Olu napiszę do Ciebie wiadomość na priv, bo chciałam jedną sprawę obgadać ;) :)

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12071 dnia: Lipiec 03, 2013, 23:09:01 pm »


Czy to w uszku to szóstka? Wspomagacie się numerowaniem królików? Nic dziwnego przy tej ilości.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12072 dnia: Lipiec 03, 2013, 23:14:02 pm »
anka_u, tak to 6, ale co do zasady nie numerujemy królików :P każdą il. da się opanować :P

króliki niedzielne zostały ponumerowane w pon. rano, żeby wstępnie je zidentyfikować - przede wszystkim z uwagi na pon. wizytę u doc oraz wrzucenie ogłoszeń adopcyjnych. nawet zdj. były znakowane po kolei królik nr 1,2,3,4 etc., żeby nie męczyć się doszukiwaniem drobnych różnic w wyglądzie samych białych królików ;)

a wizyta u doc w takim wypadku to:
kartka - nr królika - wynik badania - zalecenia, a tym samym ustalenie kiedy zabieg etc. w tej chwili już rozróżniam samice, ale są do siebie bardzo podobne i lepiej się nie pomylić ;)
dzisiaj, kiedy dziewczyny przygotowywały króliki na zabiegi do transportu, padło tylko hasło 5 i 7 i nie było problemu, które to są :P imiona będą się póki co jeszcze mylić ;) (generalnie króliki są przyporządkowane zawsze do klatek, ale w stosunku do królików od terrarysty w tej chwili taki system nie wystarcza ;))



Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12073 dnia: Lipiec 03, 2013, 23:17:54 pm »
Ja tam was podziwiam. Dla mnie to wiekszość azylantów mogłaby biegać z metkami - może wtedy bym rozróżniła. Kiedyś te czarne olsztyniaki albo teraz śniadaniowcy - no kto jest kto nie wiadomo????

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12074 dnia: Lipiec 04, 2013, 10:46:43 am »
Dziś do Torunia jedzie 8 królików z interwencji pod Poznaniem Pogotowia Dla Zwierząt (nawet nie zapamiętałam skąd dokładnie, bo Pan mnie zaskoczył tym telefonem). Odbierali psy i zadzwonił spytać, czy króliki też mają zabrać, bo są w tragicznych warunkach. Przekazałam sprawę madzi85 bo wiem, że Azyl jest przepełniony, ale i tak trzeba będzie je zabrać...
Wiem, że w Azylu nie ma ani jednej wolnej klatki - czy ktoś mógłby poratować i pożyczyć chociaż na jakiś czas klatkę dla każdego z tych 8 królików? Lub chociaż tak, żeby siedziały w niej po dwa króle? To bardzo pilna sytuacja, bo króliki już dziś będą w Toruniu :(
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12075 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:04:18 am »
o kurczaki...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12076 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:10:56 am »
Marta,ja mam klatkę 80-tkę, mogę pożyczyć. Ma troszkę pordzewiałe pręty, ale jest OK... Kto je wiezie do Torunia?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12077 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:13:27 am »
To Pogotowie Dla Zwierząt je zawozi prosto z .. Piły? Chyba tak. Także nawet nie ma jak im przekazać klatki, ale jakby co to poszukam transportu, bo ja też mam jedną 80-tkę :)
WO AMIGO

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12078 dnia: Lipiec 04, 2013, 13:27:57 pm »
O kurde! I ja przecież mam klatkę...
Jasny gwint! Co się stało? Pewnie znowu działki?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12079 dnia: Lipiec 04, 2013, 13:33:41 pm »
Nie nie, to była interwencja dotycząca psów, ale kiedy p. Grzegorz z Pogotowia Dla Zwierząt zauważył tam też króliki, to zgłosił się do Iwony z SPK i jako, że jest to pod Poznaniem Iwona podała mu mój numer :)
WO AMIGO