Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253515 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12140 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:24:05 pm »
mi chodzi po głowie pomysł takiego happeningu - terz tyle się mówi o segregacji śmieci - można by ustawić takie pojemniki na "zużyte zwierzęta - tu wyrzucaj zwierzęta, które ci się znudziły, są chore, urosły ..." itp dotego jakieś fotki i info o tym ile zwierząt rocznie jest wyrzucanych i traktowanych jak śmieci :( tylko, zeby jakiś jełop nie wziął tych śmietników na poważnie   :oh:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12141 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:27:53 pm »
Dokładnie a ja myślę ,że niektórzy chętnie by skorzystali wcale by mnie to nie zdziwiło świrów nie brakuje.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12142 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:44:03 pm »
Fort już ma dużo szczęścia w nieszczęściu więc liczę na to, że ten stan się utrzyma i operacja, mimo dużej ingerencji, postawi go na łapy a dalej będzie już tylko dobrze.
Ludzi niestety się nie zmieni, ale bez Was byłoby tylko gorzej. Zmiany w mentalności ludzi są ciężkie i powolne. Jeszcze wobec samych siebie - ale dla zwierząt jest jeszcze wolniej. Pomyślcie jednak, że jeszcze 30-40 lat temu taka Fundacja nie miałaby racji bytu i ludzie w ogóle pukaliby się w głowy - o 70-100latach wstecz nie wspominając.
Wasza praca to dzień po dniu i dzień po dniu - długa i mozolna, ale bez niej nie będzie w ogóle niczego.

Jak widzicie chociażby po nas - mogliśmy zostawić malucha w lesie ale tak się nie robi i mamy to wbite do głów bardzo solidnie :) A to nie tylko zasługa rodziców, bo moja mama przykładowo na wieść o tym ,że chciało mi się z tak chorym królikiem zasuwać do Torunia i z powrotem wykonałaby gest ogólnie świadczący źle o mojej kondycji psychicznej... jakkolwiek też jest za tym ,że nie wolno krzywdzić zwierząt.

Co do pudła - konstruktywnie byłoby zrobić Okienko Życia na bazie tego, jakie funkcjonuje dla noworodków. Zrobione przy domach dziecka - można tam zostawić dziecko i po prostu odejść (chociaż pojęcia nie mam, jak oni potem dochodzą zniesienia praw rodzicielskich...). Nikt Cię nie ocenia, nikt Cię nie namawia do zabrania - ale też to komunikat: "Jak masz wywalić gdzie bądź na pewną śmierć, to lepiej zostaw tu - my się zajmiemy i Cię nie ocenimy".

Ja się jeszcze tak cały czas zastanawiam... jak wiozłam Forta do Torunia to zadzwoniła do mnie kobieta, że zaginął jej królik, który miał "coś z lewym okiem", ale wet stwierdził że to nic poważnego. Że to nie baranek, tylko agorka i przesłała zdjęcie. Prawdę powiedziawszy - nie mnie oceniać, ale cały czas mnie to gryzie, że kolor futerka u góry ten sam no i to lewe oko... zdjęcie wysyłałam Oli. Nie wiem sama... to nie te same króliki?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2013, 22:55:52 pm wysłana przez mauser »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12143 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:53:04 pm »
Takie okienko życia dla zwierząt było w jakimś mieście - nie dali rady z ilością zwierząt po trzech dniach... :(
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12144 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:56:38 pm »
Maluszek może ma waleczną duszę Tufinka i Fly i pokaże co potrafi
Oby z Kurt był ok, ona tyle już przeszła szefowa kochana

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12145 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:58:15 pm »
Takie okienko życia dla zwierząt było w jakimś mieście - nie dali rady z ilością zwierząt po trzech dniach... :(

I po 3 zrezygnowali? Bo się zastanawiam, czy to nie był taki "rzut", czy nie okazałoby się, że po 1-2 tygodniach nagle pojawia się 1-2 zwierzaki tygodniowo? Że po prostu na raz się dowiedziało dużo osób, co już od dawna chciało oddać. A potem ta grupa by zmalała.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12146 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:01:49 pm »
mi chodziło raczej o taki "symboliczny śmietnik".
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12147 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:07:50 pm »
Mnie to by się widziała taka akcja. Spot reklamowy utrzymany w tonie tych pogodnych spotów banków, które przychodzą Ci z pomocą poprzez kredyt, gdy budujesz dom czy wyprawiasz ślub.

-Jedziesz na wakacje i nie masz co zrobić z dzieckiem. Spokojnie! W lesie jest dużo miejsca.
-Twoje dziecko choruje i wymaga nakładów finansowych? Spokojnie! Worek i rzeka już czekają, by Ci pomóc!
-Twój dom wygląda jak po przejściu nawałnicy przez Twoje dziecko? Nie tego oczekiwałeś? Wystarczy użyć łopaty by...

Dlaczego jesteś oburzony? Twoje zwierze jest bez ciebie bezradne jak dziecko. Wyrzucając je i krzywdząc - robisz mu taką samą krzywdę.

I na koniec wchodzi dwóch "Panów Zenków" z łańcuchami i worem:

-Panie, to gdzie tego dzieciaka wiązać co pan mówił, że przeszkadza?

***

Chciałabym zobaczyć reakcję ludzi. Oburzenie pełną gębą.

***

A myśleliście o pisaniu programów do szkół i uderzania do podstawówek, żeby dzieciaki mogły spędzić godzinę-dwie w schronisku? Dzieciaki można jeszcze zmienić - z dorosłymi jest ciężej. Przemłócić je konkretnie, pokazać co dorośli mogą zrobić ze zwierzętami. Wiadomo - część dzieciaków będzie wykolejona ale reszcie można trochę utemperować myślenie o zwierzątkch w kategorii prezentu.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12148 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:20:51 pm »
Takie okienko życia dla zwierząt było w jakimś mieście - nie dali rady z ilością zwierząt po trzech dniach... :(

I po 3 zrezygnowali? Bo się zastanawiam, czy to nie był taki "rzut", czy nie okazałoby się, że po 1-2 tygodniach nagle pojawia się 1-2 zwierzaki tygodniowo? Że po prostu na raz się dowiedziało dużo osób, co już od dawna chciało oddać. A potem ta grupa by zmalała.
Tutaj na ten temat: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zapchalo-sie-okno-zycia-dla-zwierzat,38867.html

Swoją drogą, Ola - myślisz, że jedno zdjęcie omyka mi wystarczy? :P Chcę więceeej! :P :P
WO AMIGO

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12149 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:49:10 pm »
MartaP - spokojnie, pracujemy nad tym, niedługo będą i zdjęcia omyków! :)

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12150 dnia: Lipiec 08, 2013, 01:48:02 am »
Takie okienko życia dla zwierząt było w jakimś mieście - nie dali rady z ilością zwierząt po trzech dniach... :(

I po 3 zrezygnowali? Bo się zastanawiam, czy to nie był taki "rzut", czy nie okazałoby się, że po 1-2 tygodniach nagle pojawia się 1-2 zwierzaki tygodniowo? Że po prostu na raz się dowiedziało dużo osób, co już od dawna chciało oddać. A potem ta grupa by zmalała.
Tutaj na ten temat: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zapchalo-sie-okno-zycia-dla-zwierzat,38867.html

Swoją drogą, Ola - myślisz, że jedno zdjęcie omyka mi wystarczy? :P Chcę więceeej! :P :P

Aaaaa - to dla psów i kotów. A to faktycznie miejsc musiałoby być z 200 i do tego solidna tablica, że dziko żyjących nie przyjmują.Ja myślałam, że chodzi tylko o króliki dlatego się zdziwiłam...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12151 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:04:24 am »
Mauser, nurtuje mnie kwestia tego królika, który zaginął kobiecie. Jaki to królik? Czarny może? Bo na Piątkowie widziałam ogłoszenia o króliku, którego ktoś znalazł...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12152 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:15:44 am »
Na stronie Miniaturki jest zdjęcie. Umaszczenie podobne do Forta. Zwiał przez płot na Świerczewie.

Już po 7:30, od rana mam nerwa, co z Fortem.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12153 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:17:11 am »
Ech, to nie ten :/ szkoda :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12154 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:24:42 am »
Trochę nie w temacie, ale macie na pocieszkę, że są fajne ludzie wciąż jeszcze :) http://www.joemonster.org/filmy/53963/Puszyste_kaczatko

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12155 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:03:14 am »
Jak jeszcze stronka swinkowa dzialala to dwie swineczki byly juz na stronie adopcyjnej :)

Uszaczki piekne, zmiana otoczenia i inne krolasy spowodowaly odmiane u interwencyjnych- cudnie sie patrzy na takie metamorfozy :)

A zuzanka u mnie szaleje bryka az milo (pod warunkiem ze nikt nie pcha w jej wlosci lapskow) :) przemeblowuje klatke :) ale czysciutka jest bardzo-siusia tylko do kuwetki. To raczej nie jest przytulasny uszak. Strasznie sie czlowiekiem stresuje. Moze uda sie bardziej zaprzyjaznic... zobaczymy.

Jesli chodzi o jedzenie to generalnie malutka je malo. Nie rzuca sie na jedzenie. Sianka troszke skubie, ale w porownaniu do moich obzartuchow to malo :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12156 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:09:13 am »
Jak jeszcze stronka swinkowa dzialala to dwie swineczki byly juz na stronie adopcyjnej usmiech2
o które świnki chodzi?
a fotkę Zuzanki można prosić?


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12157 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:51:53 am »
okienka zycia były w wawie
i jak tylko je otworzono ludzi opetało jakieś wariactwo- przywozili tam straszne ilosci zwierząt, jak zamknęli bo juz weterynarze nie wyrabiali zwierzeta były porzucane pod nim
jakis armagedon to byl
zle ze juz takiego okienka nie ma ale ciezko sie dziwic organizatorom akcji- stado wetów by do jego obsługi nie wystarczyło
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12158 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:04:00 pm »
Jak jeszcze stronka swinkowa dzialala to dwie swineczki byly juz na stronie adopcyjnej usmiech2
o które świnki chodzi?
a fotkę Zuzanki można prosić?
Dwa samczyki, wiec pewnie bez ciezarnej samiczki

Wieczorem zdjecie wstawie
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12159 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:38:21 pm »
Co z Fortem? Jak po operacji?