Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254193 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12160 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:46:54 pm »
mauser, zabiegi w poniedziałki zwykle są po południu, ale być może doktor zdecyduje się operować wcześniej, niemniej jednak podejrzewam, że informacje będą dopiero wieczorem


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12161 dnia: Lipiec 08, 2013, 13:46:12 pm »
Aaa...bo ja miałam informacje, że operacja o 7.30...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=64pGIhjasjw#at=21 - jestem kompletnie zielona, ale rzucę pomysłem :) Myśleliście nad robieniem i sprzedawaniem rzeczy na rzecz Fundacji? Nawet pod jakimś chwytliwym hasłem, że jak myśli się o króliczku do dekoracji, to już lepiej kupić pluszowego...

Inna sprawa, to do filmów, reklam itp. króliki bierze się raczej od hodowców - myśleliście nad jakimś bardzo, ale to bardzo kontrolowanym wypożyczaniem królików na sesje zdjęciowe itp. (oczywiście odpłatnie), czy to nie wchodzi w grę? Myśl wyszła od tej, czy ludzie mając do wyboru kupowanie królików na Wielkanoc w ramach dekoracji (mam mordercze myśli w takiej chwili) nie woleliby je pożyczać, ale tu nie wiem jak by rozwiązać kwestię kontroli, co się z nimi dzieje i opieki nad nimi w takich dniach, doszłam natomiast do reklam, filmów i tak dalej.

Tak myślę cały czas skąd można by czerpać fundusze na Fundację.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 16:41:03 pm wysłana przez mauser »

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12162 dnia: Lipiec 08, 2013, 16:59:21 pm »
mauser- Fort będzie miał operację dzisiaj popołudniu/wieczorem. Wizyta u doktora zaczyna się o 18, jednakże dzisiaj przyjedzie razem z Fortem kilka/kilkanaście? królików, które muszą zostać przebadane. Jeśli będziemy mieli jakieś informacje, na pewno Ola opowie o tym tutaj.


*Podczas naszej dzisiejszej wizyty w Azylu przyjechała pani z Poznania, aby odebrać FRUTINĘ! Pozdrawiam panią :)  :*

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12163 dnia: Lipiec 08, 2013, 17:04:00 pm »
mauser, Fundacja nie może prowadzić działalności gospodarczej


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12164 dnia: Lipiec 08, 2013, 17:51:21 pm »
mauser, Fundacja nie może prowadzić działalności gospodarczej

Zarabiać na tym nie możecie nic dla siebie, ale jeżeli jest to w całości rozliczane na rzecz prowadzenia Fundacji? Przecież np. WOŚP sprzedaje serduszka a znam też fundacje która prowadzi leczenie zaburzeń psychicznych za 12,000zł więc nie powinno być problemu ze sprzedażą.

Zresztą mój ojciec prowadzi stowarzyszenie i fundacje - mogę zapytać.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12165 dnia: Lipiec 08, 2013, 18:05:17 pm »
Nie, tak jak napisała Kasia nasza Fundacja nie może prowadzić działalności gospodarczej.
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12166 dnia: Lipiec 08, 2013, 18:26:02 pm »
POZIOMKA pozdrawia z DT :)




Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12167 dnia: Lipiec 08, 2013, 18:36:50 pm »
śliczności :)

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12168 dnia: Lipiec 08, 2013, 19:58:07 pm »
Poziomeczka śliczna :)

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12169 dnia: Lipiec 08, 2013, 20:35:09 pm »
piękna :)

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12170 dnia: Lipiec 08, 2013, 21:05:27 pm »
Frutina już odpoczywa po niezbyt dla niej przyjemnej podróży. Będzie się pojawiała na wątku:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15679.msg460071.html#msg460071



Jeszcze trochę wypłoszona ale jak damy jej odpocząć to pewnie odżyje.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12171 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:26:22 pm »
Szukamy domów tymczasowych dla Azylantów zanim azyl pęknie w szwach:
https://www.facebook.com/events/649349118428179/
Ładnie proszę, udostępniajcie wydarzenie :)  :bukiet

Udostępnione.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12172 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:28:02 pm »
mauser czyzbys tak jak ja niecierpliwie czekała na wieści o Forciku ?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12173 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:32:04 pm »
mauser, w piątek wieczorem pisałam o tym, że w sobotę o 7:30 Fort będzie u doc i też tak było ;) zabiegi mamy co do zasady zawsze wieczorami.

muszę przyznać, że dzisiejszy wieczór był wyjątkowo stresujący...(co było nawet widać po twarzy Mileny i Weroniki, naszych dzielnych dziewczyn  :przytul)

Fort od soboty otrzymywał antybiotyk, dlatego dzisiaj obrzęk był mniejszy, ale stan oskrzeli daleki od prawidłowego stanu. niestety nie mogliśmy czekać.
wprowadzanie Forta w narkozę - koszmar. jego oddech po podaniu premedykacji nasuwał najgorsze myśli. ostatecznie Fort otrzymał 4-krotnie mniejszą dawkę narkozy. doc był przygotowany też na ewentualną intubację. na szczęście po zabiegu i leku na wybudzenie, Fort stosunkowo szybko się wybudził.

gałka oczna była w 100% zniszczona przez ropę. niestety okazało się, że ropa znajduje się na całej długości od oczodołu do jamy nosowej. przy okazji oczyszczania Fort stracił też jeden ząb trzonowy, który przebił się przez płytkę kostną.

najbliższe dni/ tygodnie to oczyszczanie i walka z ropą. to będzie bardzo długa i ciężka droga.

niestety zęby Forta po obu stronach pozostawiają wiele do życzenia i nawet jeśli teraz opanujemy stan ropny, będą w przyszłości powodem poważnych problemów zdrowotnych.

póki co Fort próbował już coś zjeść. mam nadzieję, że w ciągu najbliższej doby/2 nic się nie wydarzy i uda nam się osiągnąć stabilizację, żeby móc zacząć prawdziwą walkę o jego zdrowie, bo operacja to był tylko pierwszy krok, ważny, ale tylko krok do przodu.

***

zabieg nie ominą również Fortuny, której doc musiał skorygować powiekę - inaczej za chwilę mielibyśmy kolejny stan ropny. w tej chwili pozostałości po stanie ropny znajdują się poniżej źrenicy, dlatego Fortuna widzi (oko jest już otwarte) i miejmy nadzieję, że dość szybko dojdzie do siebie :)

prawe oko Kurt wyglądało dzisiaj znacznie lepiej niż w piątek, ale mamy problem po lewej stronie. w miejscu po operacji - blisko jamy nosowej - otworzyła się malutka rana, do której na całej długości od oczodołu przez wiele tygodni oczyszczaliśmy ropę i niestety pojawiła się w niej ropa (stąd wysięk do lewej jamy nosowej). poza tym w tym miejscu zrobiła się przetoka do jamy ustnej.

podsumowując wchodzimy z antybiotykiem, wracamy z oczyszczaniem i kontynuujemy naszą kilkumiesięczną batalię :]

na pocieszenie mogę powiedzieć, że Kurt (odpukać) bardzo dobrze się czuje i zachowuje ;)

"niespodziankę" stanowi Straszek. po pierwsze zęby do dość pilnej korekty. po drugie faktycznie mamy asymetrię pyszczka, która najprawdopodobniej jest wynikiem porażenia. po trzecie...
wczoraj kiedy byliśmy na wybiegu, Straszek był dość mocno pobudzony. dziwnie reagował na dotyk - tak jakby miał przeczulicę. kiedy go dotykałam, od razu zaczynał się kręcić, tak jakby chciał się tylko podrapać. dzisiaj mieliśmy podobny problem. zastanawiałam się czy to już tylko efekt tego, że widzę za dużo :P i okazało się, że nie :]

Straszek ma przeczulicę rdzeniową - objaw e.c., a dodatkowo ma zmiany w rogówce lewego i prawego oka, wskazujące na to, że przebył encephalitozoonozę.

wchodzimy z leczeniem. póki co panacur przez 3 tygodnie.

dzisiaj do Azylu trafił kolejny królik - roczna króliczka z dużą nadwagą. póki co nasza bezimienna będzie walczyć z otyłością. badanie palpacyjne w jej przypadku to wyzwanie :] płuca i oskrzela ok, ale opory płucne są zwiększone z uwagi na bardzo dużą nadwagę. króliczka ma też bardzo dużo woskowiny w uszach i na wszelki wypadek otrzymała iwermektynę.



Divi, Trois i Vienas są jeszcze u doc - info o chłopakach jutro ;)

co jeszcze...Poziomka ma kaszel (zapalenie tchawicy) i wchodzimy z antybiotykiem, który został wskazany w ostatnim antybiogramie :]

miejmy nadzieję, że jutro nie będzie działo się nic nadzwyczajnego, a już w środę rano doc będzie w Azylu i rzuci okiem na króliki chore, zdrowe etc. :]

***

na koniec odrobinę radości, której mimo wszystko zawsze szukamy ;)

Fortuna (oczywiście przed zabiegiem)



































































Chocapika (z opóźnieniem, ale mimo wszystko na miłe zakończenie dnia ;))





























































***

anka_u dziękujemy za Frutinę  :przytul

***

i jeszcze jedno...szukamy transportu z Poznania do Torunia dla królika...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 22:38:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12174 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:33:03 pm »
Oj, czekamy, czekamy i trzymamy kciuki

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12175 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:39:03 pm »
dziękuję za wieści o podopiecznych i śliczne zdjęcia. Biedny Fort, długa walka przed nim i przed Wami... Nowa królinka prześliczna, a uszka Fortuny są zjawiskowe :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12176 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:41:23 pm »
Tyle się dzieje! Tyle walki! Trzymam kciuki za całą dwu i czworonożną ekipę! Wielki szacun dla Was i dla doktora!!

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12177 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:46:08 pm »
Fortunka mój kochany helikopterek :) Forcik walcz i Zdrowiej :) dziewczyny jestem z Wami :) będzie dobrze, nie ma innej opcji
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12178 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:49:26 pm »
Ja również trzymam kciuki za nasze oczkowe biedactwa. Będzie dobrze, ja to wiem! Musi być!

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12179 dnia: Lipiec 08, 2013, 23:04:22 pm »
Olu a co z Migotką ?