Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12080 dnia: Lipiec 04, 2013, 13:50:48 pm »
No to kolejne uszy miały farta. Jak mogę pomóc? Jestem do soboty w Gdańsku. Wracam z uszakiem z Sopotu - będziemy z Zuzą na dworcu o 14.30.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12081 dnia: Lipiec 04, 2013, 14:35:15 pm »
Z tego co rozmawiałam z Olą - powiedziała że z klatkami dadzą sobie radę - opanowały sytuację klatkową! :) Króliki lada chwila będą w Azylu, bo o 13 dzwoniono, że będą za półtorej godziny :)
Bardzo prosimy o pomoc w związku z nowo przybyłymi Uszakami. Ja już obmyślam jak mogłabym pomóc ale i tak wiem, że z Waszą pomocą damy radę! :)
WO AMIGO

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12082 dnia: Lipiec 04, 2013, 15:02:04 pm »
no to się dzieje!

dawajcie znać na bieżąco co i jak

ciekawe w jakim stanie będą uszaki... :(

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12083 dnia: Lipiec 04, 2013, 15:09:40 pm »
króliczki z Piły??? :icon_cry
nasz Złotów i okolice,zacofani ludzie bez serca :wiking:

Niedawno słyszałam o wariatach którzy najpierw kupili królika miniaturke  z przerastającymi ząbkami  wymagajacymi co miesięcznego przycinania (byli o tym poinformowani) a puzniej jak ząbki już mocno urosły stwierdzili że nie wiedzieli co z nim mają zrobić i go zjedli :wiking:
informując bez przejęcia ( już po fakcie) o tym co zrobili sprzedawce sklepu gdzie królika kupili :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2013, 15:22:13 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12084 dnia: Lipiec 04, 2013, 15:38:00 pm »
emilia głodnych ludzi mają w tej Pile... :)
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12085 dnia: Lipiec 04, 2013, 15:43:43 pm »
emilia głodnych ludzi mają w tej Pile... usmiech2

nienormalnych :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12086 dnia: Lipiec 04, 2013, 17:55:08 pm »
O matko! Kolejne 8 królików? Ja mam klatkę 80-tkę jedynie którą mogę pożyczyć

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12087 dnia: Lipiec 04, 2013, 17:55:34 pm »
majka44kc dostałaś moje PW?
WO AMIGO

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12088 dnia: Lipiec 04, 2013, 17:59:21 pm »
Dostałam , dzwoniłam do Oli ale nie odbiera. Może jest zajęta. Napisałam smsa.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12089 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:01:29 pm »
A to ok, fajnie :) Jeśli możesz, spróbuj jeszcze za chwilę, ok? Też dzisiaj nie mogłam się do Oli dodzwonić, a potem okazało się, że to coś u mnie z zasięgiem było :)
WO AMIGO

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12090 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:02:18 pm »
Ok będę dzwonić. Widzę że u was dużo się dzieje. Masakra :/ Postaram się pomóc na ile będę mogła.  :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12091 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:02:56 pm »
Bardzo dziękuję :przytul
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12092 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:17:28 pm »
przywieziemy w poniedziałek dwie klatki dla Azylantów 1 metrową i 70 cm.
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12093 dnia: Lipiec 04, 2013, 19:57:41 pm »
Mieliśmy chwilę spokoju czyli liczba królików znajdujących się pod naszą opieką wynosiła niecałe 50 :P a teraz znowu mamy "mały" króliczy bum ;-)

Ale po odebraniu telefonu od Marty a później po rozmowie z Panem Grzegorzem z Pogotowia Dla Zwierząt i z Olą już wiedziałam, że nie możemy pozwolić tylko na zabranie psów - ale trzeba zabrać stamtąd wszystkie zwierzęta, które zostały skrzywdzone przez pseudohodowcę z pod Poznania :/

Zresztą zdjęcia potwierdzają, że nie było na co czekać....





















Chciałabym bardzo podziękować Panu Grzegorzowi za kontakt, za reakcję, za tak szybkie i sprawne działanie i za bardzo miłą współpracę bo niestety często jest tak, że podczas interwencji dot. psów, kotów, koni czy innych zwierząt - takie zwierzęta jak króliki po prostu są pozostawiane w takim stanie i w takich warunkach w jakich zostały znalezione....

Oprócz 7 królików (1 królik został adoptowany na miejscu przez Pana policjanta ;-)) - przyjechały do nas 3 świnki morskie dla których również prosimy o pomoc i przede wszystkim o nowe domy stały i tymczasowe  :bukiet


Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12094 dnia: Lipiec 04, 2013, 20:02:29 pm »
Warunki miały okropne! Brawo za reakcję Panów z Pogotowia dla zwierząt!!
O jej i jeszcze świnki do tego... Ja sobie wyobrażam co tam się teraz w azylu dzieje :/ Armagedon! Ale dziewczyny, wierzę że dacie radę jak zawsze!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12095 dnia: Lipiec 04, 2013, 20:09:50 pm »
O matko :( fatalnie to wygląda :( Ale brawo za sprawną akcję - i dla pana policjanta, który od razu adoptował królika! :)
uff, w takich warunkach nie może im dopisywać zdrowie...
jednak na pewno było warto - zawsze jest :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12096 dnia: Lipiec 04, 2013, 20:27:53 pm »
z Piły? :o przecież to koło mnie..
Koszmar. Co się dzieje.. ;(
jak wygląda sytuacja? opanowywana? A króliczkom coś dolega, czy cudem w tych warunkach jakoś się trzymały?
jak można pomóc?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2013, 20:33:15 pm wysłana przez Eliz »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12097 dnia: Lipiec 04, 2013, 20:50:59 pm »
O matko... jak dobrze, że wszystko się udało!!! Madzia, przepraszam, za mój poranny telefon, pewnie nie mówiłam składnie, ale byłam zdenerwowana tym co p. Grzegorz powiedział, martwiłam się.. :)

A takich panów policjantów powinno być więcej!! :)
Swoją drogą, nie wiedziałam nic o świnkach.. :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12098 dnia: Lipiec 04, 2013, 20:56:18 pm »
to był szalony dzień, naprawdę szalony, ale dajemy radę, chociaż wydaje się to dość nieprawdopodobne :P

telefony takie jak dzisiaj rano przestają nas już chyba dziwić. nigdy nie miałyśmy w zwyczaju panikować z obawy, że nie damy radę. zawsze zakładamy, że tak czy inaczej musimy dać radę, bo nie powiemy królikom, że się boimy...i tak to się kręci :)

kręci z udziałem wielu osób, dzięki którym wszystko udało się dzisiaj ogarnąć   :bukiet :przytul (z dostawą dodatkowych paśników i poideł włącznie :))

podróż do Azylu była dla zwierzaków wyczerpująca chociażby z uwagi na temp. na dworze i w samochodzie.



na pierwszy rzut do doc trafiły trzy 6-8 tygodniowe maluchy. wszystkie mają potężne brzuchy - wzdęcia, grzybicę i mocno zaczerwienione oczu (zobaczymy w czym rzecz).

1.







2.





3.







ciężarna samica









samica z 4 maluszkami - cała piątka przyjechała w kartonie, który włożyłyśmy do klatki. króliczka póki co nie zostawiła maluchów nawet na chwilę. cały czas jest razem z nimi.

to ta sama samiczka



samiec nr 1



samiec nr 2



świnki morskie

na zdj. poniżej widać tylko 2



trzecią widać w kartonie



mała z uwagi na swój potężny brzuch pojechała od razu do doc. urodzi dzisiaj, najpóźniej jutro.



dzisiejszy dzień to był logistyczny majstersztyk, ale sytuacja została opanowana, przynajmniej ta lokalowa ;) 

Azyl trzyma się dzielnie i wbrew pozorom panuje spokój i porządek po porannym huraganie :) zrobiliśmy małe przemeblowanie, to tu, to tam.



***

co jeszcze?

dzisiaj wysterylizowana została Tadea z bydgoskiej interwencji.

Devi, Fragola oraz Karim zostały poddane profesjonalnemu strzyżeniu :D (tak króliki z Azylu mają swojego fryzjera, nie "fryzjera" :P) Ola  :przytul

do doc z Bydgoszczy przyjechała też Poziomka, która jak pewnie pamiętacie, trafiła do nas z gronkowcem koagulazoujemnym. mała znowu zaczęła kichać, chociaż kicha bardzo sporadycznie i ma czysty nos. dzisiaj podczas badania okazało się, że mała ma zapalenie tchawicy. to taka ciekawostka :]

poza tym doc odwiedziła dzisiaj też nasza adopcyjna Avon i Yogi, który niestety ma fatalny zgryz i co jakiś czas porządną korektę zębów :/

wszystkie króliki od terrarysty dostały dzisiaj kolejną dawkę lydium

dziewczyny po wczorajszej sterylizacji czują się dobrze :)

***

na zakończenie dnia trochę radości i słodyczy - króliki od terrarysty - tym razem samce.

1 - Vienas
2 - Divi
3 - Trois

byli dzisiaj niesamowicie szczęśliwi :) co prawda musimy popracować nad ich wyglądem - mają futra żółte od moczu i paskudne uszy (b. silny świerzb etc.), ale los już się do nich uśmiechnął :)

na początek specjalnie dla MartyP :D





***



[iimg]https://lh6.googleusercontent.com/-4pe9sqorXNQ/UdWvnPosi3I/AAAAAAAAppk/u19qed7KyJc/w862-h573-no/DSC09358.JPG[/img]

















































































































































































































































***

w najbliższych dniach do Azylu musi też przyjechać króliczka ze schroniska dla zwierząt we Włocławku, przywieziona do schroniska przez policję - właściciel wystawił ją gdzieś w malutkiej klatce. mała w tej chwili jest już bezpieczna u Kamili  :przytul

***

od jutra walczymy dalej  :przytul

aaa i jeszcze jedno - dzisiaj do DT powędrowała Velma :):):)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12099 dnia: Lipiec 04, 2013, 21:07:33 pm »
Omyczki!!!!! :hura:

A nasze nowości - widać że bida, ale teraz już będzie tylko lepiej :*
WO AMIGO