Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5288408 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11420 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:01:25 pm »
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale maiłam wrażenie, że to problemy z mięśniami - nie znam się na tym, niech Ola się wypowie :) :) Ja nie chciałam jej tego robić "na siłę" więc nie próbowałam mocno.
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11421 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:05:50 pm »
skręt szyi u Pachino jest wynikiem zaburzeń neurologicznych i encephalitozoonozy. u królików cierpiących na tą chorobę, a u Pachino mieliśmy stan bardzo ostry, który przeszedł w stan przewlekły, skręt szyi bardzo często pozostaje do końca życia. Pachino przez wiele miesięcy leczenia nie zareagowała na leki w taki sposób, w jaki powinna. niestety jest królikiem niezwykle słabym genetycznie :( I objawy e.c. wystąpiły u niej kiedy miała kilka tyg...tak naprawdę jedynie za co możemy bardzo mocno trzymać kciuki, to aby stan Pachino był stabilny, jak teraz, bo mieliśmy już różne bardzo kryzysowe momenty :/

co do Twojej propozycji dori, nie chcę się stanowczo wypowiadać, więc zapytam doc co o tym myśli :)

dieta Pączusia - siano, siano, siano, suszone zioła + zielenina, ale nie warzywa korzeniowe ani owoce - taką dietę zawsze stosujemy u królików z nadwagą i bardzo dobrze się sprawdza :) oczywiście proces odchudzania trwa zawsze wiele tygodni, jednak naprawdę można :)

co do Torusia, dori napiszę maila :) Magda chyba nie zdążyła przed wyjazdem :)

***

Pani Agato, dziękujemy za zdj. Tivi  :bukiet



Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11422 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:08:58 pm »
ależ proszę, wystarczy Agata :] pozdrawiam serdecznie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11423 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:49:18 am »
Co do Pachinki  proszę Ola19 popytaj dr Krawczyka , jaki jest mechanizm zmian dot. skr ętu glowy u krołików. Wiadomo  nam iż wskutek EC taki skręt się ,,robi " i często pozostaje , ale istota skrętu wynika z czego. CZy   wskutek pierwotniaka są oslabiane mięśnie , które podlegają niejako oslabieniu trwalemu , ktore nie pozwala podnieść głowę krółikowi, czy zmiany takie dotyczą ukladu kostnego,czyli zmianie ulożenia np kręgow . Bardzo mnie to ciekawi , szukalam informacji ale nie znalazlam nic szczegółowego , co by mnie przekonalo. Wypowiedź dr Krawczyka  w tej kwestii ,bedzie cenna przynajmniej dla mnie . W ogóle to bardzo bym chciala dyskutować z drem na inne  tematy rownież dotyczące krołików  i chodzi mi po głowie pomysł ,żeby namówić dr Krawczyka o pisemne wypowiedzi  , jest przecież autorytetem .Ale chyba dr nie znalazłby czasu ......
Odnośnie diety Pączusia  chcialabym wiedzieć takze ilośći podawanego jedzonka , bo odchudzam Zefirka i  przez zime schudl 10 dkg a podawalam dokladnie to samo co wy Pączusiowi . Granulatu moje krołiki nie jedzą , teraz sa na zieleninie ląkowej + troszke warzywek , a waga mojego chlopaka stoi w miejscu 2,20 kg . A  dopycha się sianem w dużych ilościach,  sianko nie tuczy przecież.
Odnośnie Torusia , to poprosiłabym jeszcze  wygłaskać ode mnie słodziaka .Wiem ,że miał szansę na DS  Madzia85 pisała do mnie o tym , ale zrezygnowano. Dobro królika jest NAJWAŻNIEJSZE.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 08:58:11 am wysłana przez dori »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11424 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:55:19 am »
dori, odnośnie odchudzania to właśnie dopychanie sianem też może powodować otyłość. Pytanie jest takie czy otyłość Zefira to masa mięśniowa czy tłuszcz. Jeśli jest po prostu zbity i są to mięśnie (na wysokobiałkowym sianie i ziołach łatwo o rozbudowę) nie ma się co przejmować. Jeśli to tłuszcz jak u Pączusia - trzeba odchudzać.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11425 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:00:58 am »
Moja Tosieńka przy EC miała bardzo napięte mięśnie na karku po stronie skrętu - jakby jej ktoś tam strunę wszczepił - jak taki okropny przykurcz. Lubiła masowanie tego miejsca - odpływała po kilku minutach. Na początku miała główkę przekręconą na lewo...potem w jedną noc miała skręt na prawo - nie wiem czy się już z czymś takim spotkaliście i nie wiem jaka była tego przyczyna :(

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11426 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:10:44 am »
na moją obecną wiedzę , to jest kręcz (czyli przykurcz mięsni jednej strony z rozkurczem drugiej, lub zaburzenie nerologiczne w postaci uszkodzenia nerwów -co powoduje e.cuniculi. ) Pierwotniaki nie mają w większość takiej siły do przemieszczania kości ze tak powiem. Mogą powodowac odwapniania lub różne inne mineralno destrukcyjne rzeczy ,ale nie sręt kręgów (ktory na tej wysokosci byulby zabójczy) ani wypadanie. Aczkolwiek jest to pozycja nienatruralna i jakies trwałe zniekształcenie również bedziepostępować w kosciach z powodu nieprawdilowego ulozenia.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11427 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:47:38 am »
Czyli to taki przykurcz mięśniowy , coś jak kręcz szyjny u niemowlaków, leczony operacyjnie , czyli podcinanie mięści w miejscu skurczu. Potem rehabilitacja. Prosze moją wypowiedź traktować jako osobistą ciekawość , zainteresowanie problemem , nie jako sygestię . Ciesze się ,że Pachinka żyje ma się nieźle , kibicowalam jej. Czekam na wypowiedź Oli19 , czego się dowie od dr Krawczyka .



Kata_strofa, chłopak moj to :,,kawał chłopa z ciebie " jak powiedział dr Ziętek . Jest taki większy niz przeciętna miniaturka , ma główkę i uszy wieksze , jest dłuższy, ale łapki krótsze.  Jadłby cały czas , wystarczy zaszeleścic czymkolwiek , a już na baczność stoi obok i czeka .Żebrok taki. Jest masywnie zbudowany taki.... napakowany, ale małe wole ma , wiec tłuszczyku takze trochę jest.. No coż odchudzamy sie nadal ( oboje) ... :lol

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11428 dnia: Czerwiec 04, 2013, 10:15:03 am »
No coż odchudzamy sie nadal ( oboje) ... lolek
To się nazywa poświęcenie dla uszatego przyjaciela :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11429 dnia: Czerwiec 04, 2013, 11:40:34 am »
Szpagus oczywiście masz racje. Azylowe uszaki przynajmniej ich większość tak samo jak mój Trusiek nic nie wiemy jak były traktowane wcześniej przez właścicieli. Naszego Truska ktoś porzucił na klatce mojego bloku. I tak trafił do nas. On boi się panicznie wszystkiego. Dziś zapukała sąsiadka i to dość delikatnie a on już schował się w panice za segmentem. W sumie dobrze ze Trusiek trafił akurat do nas bo u nas cisza i spokój w mieszkaniu tylko 2 kobiety a zapomniałam jeszcze 2 dość chałaśliwe papugi.

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11430 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:17:40 pm »
mam pytanie- czy króliki mogą jeść liście dzikiego winogrona? Bo o liściach truskawek wiem że mogą, a o tych nie mam pojęcia
  
Herbi

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11431 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:22:42 pm »
mam pytanie- czy króliki mogą jeść liście dzikiego winogrona? Bo o liściach truskawek wiem że mogą, a o tych nie mam pojęcia
Liście winogron mogą jeść, dzikie wino czyli winobluszcz - ten z czerwonymi liśćmi - jest trujący.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11432 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:26:34 pm »
dziewczyny czy to normalne że królik podczas snu głośno oddycha tak jakby chrapał?
Bo Daisy wydaje takie odgłosy jak śpi na boczku a ja nigdy czegoś takiego u królika nie słyszałam :DD
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11433 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:28:42 pm »
dziewczyny czy to normalne że królik podczas snu głośno oddycha tak jakby chrapał?

a zawsze tak robiła?
niektóre króliki mogą mieć za długie podniebienie/uniesioną tchawicę i wtedy się tak dzieje, ale może to też być kwestia jakiejś infekcji.


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11434 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:28:50 pm »
UWAGA!!!!!

Na portalu tablica.pl ktoś z Torunia chce oddać dwa króliki wraz z klatką i wyposażeniem. Ogłoszenie jest aktualne, trzeba je tylko odebrać!!

http://tablica.pl/oferta/parka-kroliczkow-zarezerwowane-do-03-06-2013-ID2XBKW.html


Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11435 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:46:46 pm »
a zawsze tak robiła?
niektóre króliki mogą mieć za długie podniebienie/uniesioną tchawicę i wtedy się tak dzieje, ale może to też być kwestia jakiejś infekcji.
nie wiem czy tak wcześniej robiła-raczej zdarzało sie ale żadko,jest u nas od niedawna,chorowitka- Ola opisywała,ma paraliz jednej strony pyszczka,miała guzy przy macicy itp.

ale właśnie chwile pużniej pokichiwała może to infekcja,podaliśmy Lydium w zastrzyku,nie wiem co jeszcze moge podać w jej stanie


UWAGA!!!!!

Na portalu tablica.pl ktoś z Torunia chce oddać dwa króliki wraz z klatką i wyposażeniem. Ogłoszenie jest aktualne, trzeba je tylko odebrać!!

http://tablica.pl/oferta/parka-kroliczkow-zarezerwowane-do-03-06-2013-ID2XBKW.html



parka 6 miesięcy ,w jednej klatce....... :zonka:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 14:00:42 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11436 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:27:41 pm »
po zgaszeniu światła postanowiła ze to idealny moment żeby zrobić szybką przebieżkę wzdłuż łóżka icon_zeby a potem grzecznie położyła się w nogach łóżka i przespała resztę nocy.
To słodzinka moja malutka  :heart
Emilia a jakieś fotki Daisy ;)

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11437 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:30:56 pm »
dziewczyny czy to normalne że królik podczas snu głośno oddycha tak jakby chrapał?

Mój Florek chrapie całe życie, a ma juz 12lat :) Każdy weterynarz, którego o to pytałam, po obejrzeniu go mówił, że nie widzi żeby coś się z nim złego działo i taki już po prostu jego urok :) a chrapie jak stary chłop :D
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11438 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:32:51 pm »
fotki Daisy w naszym wątku ;)
albo zaraz jeszcze coś poszukam i wstawie,ale ciężko dziewczynke uchwycić bo jest w ciągłym ruchu :hura:

dziewczyny czy to normalne że królik podczas snu głośno oddycha tak jakby chrapał?

Mój Florek chrapie całe życie, a ma juz 12lat :) Każdy weterynarz, którego o to pytałam, po obejrzeniu go mówił, że nie widzi żeby coś się z nim złego działo i taki już po prostu jego urok :) a chrapie jak stary chłop :D
acha to dobrze wiedzieć że króliki też potrafią sobie pochrapiwać ;)
ale w razie czego pisałam do doktora też w sprawie kichania i lekko zaropiałych oczek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 14:35:58 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11439 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:37:24 pm »
Franklin też chrapie jak śpi, ale u niego jest to spowodowane przebytym zabiegiem na jamie nosowej. Dodatkowo ma jeszcze katar (na szczęście coraz mniejszy).


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.