Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284628 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11100 dnia: Maj 20, 2013, 20:26:49 pm »
Kurcze, no właśnie z ta mineralną to miałam wątpliwości właśnie na zawartość minerałów dlatego daje właśnie taka odstana z dzbanka . Prawda jest taka że chyba nigdy nie będzie jednoznacznej odpowiedzi, wiadomo że należy unikać zakamienionej wody i mocno zmineralizowanej. Znam takich co dawali swoim krolikom kranòwe i żyły baaaaardzo długo. w pełnym zdrowiu :)
A zapytałam bo jestem nienormalna i chce żeby mój Gucio miał jak najlepiej :)))) ale tu w takim razie chyba wszyscyjjesteśmy tacy sami hihihiihihih
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11101 dnia: Maj 20, 2013, 20:27:17 pm »
to już nie wiem Żywiec ma np. mało wapnia który może sie odkładać,kiedyś szukałam z małą zawartością wapnia i najlepszy okazał sie Żywiec.
Może niech ktoś na prawde wtajemniczony i pewny jaką wode podawać nam doradzi ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 20:30:58 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11102 dnia: Maj 20, 2013, 20:30:19 pm »
ja daje najtańszą wodę źródlaną z Netto - trzeba patrzeć czy woda jest mineralna czy źródlana - w źródlanej ilości mikroelementów są śladowe (zależnie od ujęcia występują drobne różnice ale są one nieistotne)  i w sumie marka wody nie jest ważna :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11103 dnia: Maj 20, 2013, 20:33:48 pm »
tez mam ten ptoblem jaka wode..daje Volvic i Black Forest ,ale nie wiem czy to dobre wody,w kazdym badz razie maja najmniej Cslzium.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11104 dnia: Maj 20, 2013, 20:38:23 pm »
czyli Żywiec jest ok bo jest - żrudlana :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11105 dnia: Maj 20, 2013, 21:01:40 pm »
Nie daję zarobić producentom wody butelkowanej i poję zwierzaki przefiltrowaną Britą kranówą :P Od jakiegoś czasu woda w Toruniu (a przynajmniej na moim osiedlu) jest coraz lepsza, więc nie widzę powodu by wydawać kasę na źródlaną. Sama również przeważnie piję przefiltrowaną kranówę, a butelkowanej używam "na wynos"


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11106 dnia: Maj 20, 2013, 21:06:08 pm »
Nie daję zarobić producentom wody butelkowanej i poję zwierzaki przefiltrowaną Britą kranówą :P Od jakiegoś czasu woda w Toruniu (a przynajmniej na moim osiedlu) jest coraz lepsza, więc nie widzę powodu by wydawać kasę na źródlaną. Sama również przeważnie piję przefiltrowaną kranówę, a butelkowanej używam "na wynos"

no właśnie a u mnie idzie woda litrami...... :jezyczek:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11107 dnia: Maj 20, 2013, 21:25:51 pm »
wiedziałam, że to kwestia czasu, dlatego żyliśmy z dnia na dzień
Tufi bardzo długo walczył, ale dzisiaj rano wiedziałam, że to już ten moment...:(

wczoraj wieczorem Tufi upadł i nie mógł wstać. kiedy go podniosłam, zachowywał się tak, jakby nic się nie stało. były bobki. jadł sam z miski i wtedy dotarła do mnie myśl, że czasami tak bywa krótko przed...

rano był bardzo słaby. miał zaburzenia równowagi.

po 15 pozwoliliśmy mu odejść...już po podaniu drugiego zastrzyku serce Tufiego bardzo długo biło. walczył do końca, chociaż my musieliśmy za niego zdecydować...

podczas sekcji okazało się, że jego jelita były wypełnione samą galaretą i płynami. z nawracającym zapaleniem jelit walczyliśmy przez kilka tygodni...w ostatnich dniach Tufi nie wydalał galarety. jeszcze wczoraj wieczorem na dry bed zostawił kilkadziesiąt suchych bobków, ale nadal chudł, a wszystkie możliwości wyczerpaliśmy.

Tufi do końca otoczony był ludźmi, którzy go kochali. Marta, Weronika dziękuję, że dzisiaj przyjechałyście... Tufi odszedł tak, jak powinno się odchodzić.

Konrad Tobie również dziękujemy...

***

był niezwykłym królikiem. początkowo tak niepozorny, z czasem zdobył nasze serca. Azyl był jego domem. czuł się tam bezpiecznie. nie miał najmniejszych problemów w kontaktach z innymi królikami. Tufiego nie można było nie kochać.

ostatnie 3 tygodnie spędził u mnie. jeździł na wycieczki do Azylu, wywoływał uśmiech na twarzy tym, jak zachowywał się w gab. u doc. chudziutki, niepozorny królik z niesamowitą wolą życia i charakterem. był ze mną wszędzie tam, gdzie mogłam go zabrać i wszędzie czuł się dobrze.
w ostatnich dniach pokochał sałatki warzywne. uwielbiał ugotowany seler, korzeń pietruszki, wszystko co było słodkie.
dzielnie uczestniczył w sobotnim szkoleniu, podczas którego dziewczyny się nim opiekowały. po powrocie do domu zjadł połowę słoika z papką warzywną, a potem w nocy, kiedy wróciłam z naszego babskiego wieczoru, przez godzinę do 4 nad ranem siedziałam z nim na dry bed a on jadł...

przez sekundę nie żałowałam, że 3 tyg. temu pozwoliliśmy mu żyć, chociaż my żyliśmy z pełną świadomością tego, że mamy bardzo mało czasu i nie pokonamy jego choroby.
myślę, że Tufi pokazał nam wszystkim jak ważne jest to, aby walczyć do końca, jak ważne jest to, aby nauczyć się "być" do końca z tymi, którzy odchodzą, z jednej strony walcząc, z drugiej czekają aż nadejdzie ten moment...

Tufi, złamałeś nam dzisiaj serca...ale teraz nie masz wyjścia i musisz wrócić w innym futerku.





















***

zrobiliśmy absolutnie wszystko, co tylko mogliśmy....

mimo śmierci Tufiego, miałam napisać dzisiaj coś optymistycznego...

Azyl jest domem dla takich królików jak Tufi. to jest bezcenne i z tego jestem najbardziej dumna. króliki takie jak Tufi pokazują nam, ile jeszcze musimy zrobić. świat nigdy nie będzie idealny, nigdy nie będzie nam łatwiej, ale Azyl musi mieć serce.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 21:29:11 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11108 dnia: Maj 20, 2013, 21:31:30 pm »
Olu, bardzo mi przykro :(
Azyl bywa również hospicjum. Najlepszym hospicjum, do jakiego chory, zaniedbany, zmęczony królik może trafić.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11109 dnia: Maj 20, 2013, 21:33:56 pm »
Strasznie to smutne :( Ale wiem, że tak musiało być. Strasznie się cieszę, że jeszcze tą sobotę spędziłam z nim :(
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11110 dnia: Maj 20, 2013, 21:33:57 pm »
Tufisiu.... Ola :przytul
 :swieca:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11111 dnia: Maj 20, 2013, 21:48:20 pm »
ech, poryczałam się przy Twoim, Olu, przejmującym opisie i przy zdjęciach Tufiego :( Niby wszyscy wiedzieli, że każdy dzień Tufiego to dar od losu, ale jednak fakt istnienia tego dzielnego uszaka podnosił na duchu i dawał nadzieję. A teraz Go nie ma... Tuficzku  :swieca:
Dziękuję Wam wszystkim, którzy sprawiliście, że ostatni etap życia Tufiego był dobry i pogodny, choć krótki  :bukiet
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11112 dnia: Maj 20, 2013, 21:49:00 pm »
Żegnaj Tufiku :(((( a może do zobaczenia..

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11113 dnia: Maj 20, 2013, 21:51:17 pm »
Nigdy nie miałam okazji poznać Tufiego ale czułam sie z nim związana jakby był trochę mój......za każdym razem wchodząc na forum bałam sie tego co przeczytam.....Olu, dalas mu wszystko na co zasłużył, miłość, miłość, miłość bezwarunkową. Jesteś wielką.....a Tufi był najszczęśliwszym krolikiem pod słońcem mając Ciebie ... Każda chwila z nim, kazdy kolejny dzień był cudem i Ty mu to dalas i wierzę że on to wiedział.  
Rycze jak bóbr bo trzymalam za niego kciuki aby walczył jak najdłużej. teraz niech odpoczywa.... Na pewno sie odnajdziecie kiedys za Teczowym Mostem, on będzie pamiętał .....

Olu trzymaj sie, walczyliscie razem i było warto :* Tufi :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11114 dnia: Maj 20, 2013, 21:52:44 pm »
 :( :( :( trudno powstrzymać łzy  :( Tuficzku byłeś i będziesz małym WIEKIM bohaterem!  :swieca: :swieca: :swieca:  :( Olu!  :bukiet dziewczyny, Panie Konradzie  :bukiet

Offline Justyna91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Lili <3
  • Za TM: Mój Skarb... Rudzielec. 16.12.2012.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11115 dnia: Maj 20, 2013, 21:55:23 pm »
Historia Tufiego tak bardzo przypomina historię mojego Rudzielca. Brakuje słów. Bardzo mi przykro...
 

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11116 dnia: Maj 20, 2013, 22:16:41 pm »
Nie wiem. Co napisać....
W takich chwilach najlepsze jest milczenie.
Pani Olu tak.okropnie mi przykro, to co tu napiszę i taka nie jest w stanie wyrazic tego co czuję w tym momencie.
Tufinku jesteś,byłeś i na zawszę pozostaniesz w naszych sercach. gdy zobaczyłam Cię pierwszy raz u doc smiałam się przez łzy. Patrząc na Ciebie widzi się się królika w okropnyk, nieuleczalnym stanie, który jest tak silny i waleczny. Taki krolik heros...
Wszystkim Nam (forumowiczom i nie tylko) dałeś wiele do myślenia, pokazales to fo jest w zyciu najwazniejsze, swoją obecnością uświadomiłes czym tak na prawdę jest życie i ma czym polega. Przez wiele dni dumnie i zawzięcie reprezentowales Azyl, który był  Twoim jedynym, prawdziwym domem. Wszycy którzy zdążyli Cię poznać/zobaczyć  dostali prawdziwy dar od Boga. Myślę, że nikt nigdy nie pomyślał o ty, że w tak małym ciałku może kryć się tak ogromne, delikatne, kochające serduszko.  imieniu swoim i nie tylko, chciałabym podziękować Ci za wszystko. Dziękuję Ci za Twoja obecność, za lekcję życia której nigdy nie zapomnę, za możliwość poglaskana Twojego maleńkiego, skromnego pyszczka, za uśmiech który pojawiał się dzięki Tobie na mojej twarz gdy oglądałam fotoleracje  Azylu  za godne reprezentowanie Azylu i naszego kroliczego grona.
Jesteś wspaniałym uszatkiem. Twoja śmierć zasmucila każdego....
Tuf wiemy że odszedłeś tylko duchem a sercem jesteś cały czas z Azylem,
kicaj bez chorób za TM.
Pani Olu :*, Pani Magdo :*, Wolontariusze :* Panie Konradzie :* Panie Krawczyku :*
Trzymajcie się jesteśmy z Wami...Tufi również ;(
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 22:22:06 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11117 dnia: Maj 20, 2013, 22:18:36 pm »
Strasznie smutna historia ...
Tufi  :swieca:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11118 dnia: Maj 20, 2013, 22:29:03 pm »
Tufficzku kochany...  :swieca:

Ja też niesamowicie się cieszę, że mogłam go poznać, spędzić z nim tyle czasu w Azylu i ostatnio w sobotę... takie króliki jak on.... zmieniają nasze podejście do życia, do tego co robimy.... wyznaczają jakiś cel i nadają wszystkiemu sens... Tuffi mimo wszystko nie mógł mieć piękniejszego życia, które tak naprawdę zaczęło się dla niego gdy trafił do Azylu...

Ola... nie tylko Tuffi jest tu bohaterem... oboje nimi jesteście.... I w jego imieniu... dziękuję Ci za wszystko  :heart

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11119 dnia: Maj 20, 2013, 22:40:32 pm »
 :(TUFI tak mi przykro  smutny_krolik
Zawsze jest ciężko pogodzić się z myślą ,że odchodzi ktoś nam tak bliski.Życie biegnie dalej i tylko czas goi rany.
Kicaj maluchu za TM  :swieca:
Nie tak dawno miałam okazję Cię poznać było mi bardzo miło.