Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5301861 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4580 dnia: Październik 06, 2012, 17:48:45 pm »
Atilla jest spokojną, 9-letnią damą

dzisiaj kilka razy nieśmiało dołączyła do grupy innych uszaków, ale musimy dać jej więcej czasu, aby nabrała odwagi -
w końcu jest w Azylu jedyną Seniorką i musi pokazać chłopakom na co ją stać

Oj, jeszcze ta dama Wam pokaże, jak daje czadu króliczka :P Też mam 9-cio letnią samiczkę i nijak bym się nie domyśliła po zachowaniu, że to już seniorka. Wiadomo, nie jest to młody szaleniec, ale jednak szaleniec :)

A co do procedury adopcyjnej - skoro Bun.ny zamiast rozmawiać z osobą z GA postanowiła natychmiast zakupić uszaka, to ja nie jestem pewna, czy nie świadczy to o pewnej niedojrzałości i niecierpliwości... A pisanie o swoich żalach w tym wątku, gdy żadna z dziewczyn z Torunia zdaje się nie być zaznajomiona ze sprawą, to trochę jak obmawianie kogoś (zapewne z GA) za plecami.
Sama mam niesterylizowaną samiczkę z kastrowanym samcem oraz sterylizowaną samiczką i jednak, jak nie ma szczególnych przeciwwskazań, to namawiam. Każdy samiec czy nawet inny zwierzak powoduje podniecenie u samiczki, ruje, a co za tym idzie nerwowość oraz zwiększa zagrożenie wystąpienia chorób układu rozrodczego.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4581 dnia: Październik 06, 2012, 18:33:36 pm »
Ja z kolei spytam o młodzież  :icon_mrgreen Jak mają się Jagódkowe dzieci? Czy Oliverovi zdarzyło się jeszcze piszczenie o którym wspominałyście niedawno czy było to jednorazowe? Może znalazły by się jeszcze jakieś zdjęcia? ;)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4582 dnia: Październik 06, 2012, 18:35:14 pm »
Ja mam dwa króle z adopcji i nikt nie był do mnie wrogo nastawiony, Ola i Magda mają 100% racji.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4583 dnia: Październik 06, 2012, 18:50:46 pm »
Ja tam uwazam ze każdy ma jakieś swoje racje i bun_ny i dziewczyny z SPK. Mnie też zarzucono ze kupiłam małego króliczka od hodowcy bo nie chcialam wykastrowac swojego samczyka. A to nie jest prawda. Chciałam poprostu wczesniej wiedzieć czy nadaje sie na DT i czy napewno dostane uszaka z azylu. Obecnie mój samczyk jest juz wykastrowany i dalej nie moge sie dogadac co do adopcji. Zawsze jest jakies ale.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4584 dnia: Październik 06, 2012, 19:47:42 pm »
APELUJĘ O JEDNĄ WĄŻNĄ rzecz! MEGA WAŻNĄ!
Jest osobny wątek "Króliki z allegro i innych portali" i tam są osoby które odpowiadają  na takie ogłoszenia zgodznie z regulaminem i tyym co opisałaBlacky: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10318.msg246073#new  pisanie na własną rękę nie jest dobrym rozwiązaniem mimo że chcecie dobrze. Po pierwsze ktoś z SPK jużmógł napisac do takiej osoby i powtarzanie się jest zbędne, po drugie niestety Azyl nie ma gumowych ścian i wszystkich zwierzakówni emożemy przygarnąć więc

 najlepiej jak uświadamiamy! p[odklreślam UŚWIADAMIAMY ludzi którzy oddaja zswierzaki zadarmo o niebezpieczeństwach i możliwośći zgłoszenia ich do adopcji przez SPK ze to jest bezpieczna opcja! ODbieranie królików na własną rękę jeżeli niemozemy zapewnic im dt to troche lekko myślne.

nie wiem czy tobylo do mnie ale ja akurat moge pomoc tykko w tym na co wplyw mam....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4585 dnia: Październik 06, 2012, 19:47:42 pm »
Odebrać każdy może. A co z DT? Azyl jest przepełniony, wiadomo że zawsze przyjmie królika w potrzebie, ale czasmi wiem z doświadczenia że da się dogadac z tymi ludzmi z ogłoszeń że wystawianie za darmo to żły pomysł bo węże itd. że można zgłosić do adocpji i czekacna dobyr dom stały lub DT jak niemoze ... Takie moje zdanie:)

pewnue masz racje tylko do odbioru chetnych brak...dla mnie to jest proste bo albo zwierzakowi da sie szanse i sie go uratuje albo nie....ja napisalem co moge zrobic chcociazby teraz,fizycznie teraz a nie.za miesiac czy dwa....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4586 dnia: Październik 06, 2012, 19:56:13 pm »
Podpowiedzcie mi jak wkleić zdjęcia ? Kombinuję i nic nie wychodzi :( , chciałam pochwalić się Elysią :)

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4589 dnia: Październik 06, 2012, 20:47:05 pm »
duszka, piękny zbój  o kudłatych łapkach :zakochany: :zakochany: :zakochany: Załóż jej wątek na "naszych królikach" :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4590 dnia: Październik 06, 2012, 20:48:29 pm »
o tak prosimy o osobny wątek - do chwalenia :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline justys

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4591 dnia: Październik 06, 2012, 20:49:41 pm »
Buba to jedna z azylowych oczek w głowie, chcemy śledzić jej losy

Po ciężkich poszukiwaniach znalazłam transport i o ile wszystko wypali, jutro wieczorem królinka będzie już u nas! :DD
informacje oczywiście będę zamieszczać w wątku o naszym Pomponie :)

Formularz adopcyjny jest szczegółowy i dobrze. Aczkolwiek nie da się sprawdzić osoby, do której trafi królik. Takiej opcji to chyba nigdy nie będzie, nawet nie wiem czy to jest możliwe. Każda adopcja tak czy siak to ryzyko i wymaga zaufania względem nowego opiekuna...

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4592 dnia: Październik 06, 2012, 20:56:11 pm »
A dziękuję :) postaram się założyć na spokojnie , na szybko chciałam się pochwalić :)))

Wirtualny opiekun

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4593 dnia: Październik 06, 2012, 21:02:58 pm »
nie wiem dlaczego nie dodało mi poprzedniego posta... a moze dodało a ja go nie widze
Andy nie chodziło mi konkretnie o Ciebie tylko o wszsytkich:) i byl to apel do wszystkich . i nie chce sie wymadrzac czy cos mialam na celu uswiadomienie ze jest oddzielny watek poswiecony uszatom z ogłoszen i sa specjalne regulacje jesli sie pisze do takich osob.
sama tez jest w stanie odebrac i zawsze odbiore królika który jest w potrzebie który po kontkacie z wlascicielm slysze np. ze jak nikt sie chetny nie znajdzie to ja go do lasu wypuszcze" albo cos w ten desen to zawsze odbiore ale musze wiedziec ze królik bedzie mial zapewniony jakis dom (czy to staly czy to tymczasowy) albo konsultuje to  z Olą. Kazdy uszak w potrzebie będzie mial pomoc zapewnioną. Ale zdarzalo sie tak że dzwonilam do tych osob, i slyszalam ze ktos im podrzucil albo mają psa i że skontaktuja się z GA ,ale sa w stanie przetrzymać króliczka i że zależy im żeby było dobrze.
Wszystko ma dwie strony: )
I wierze ze kazdy z nas chce dobrze

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4594 dnia: Październik 06, 2012, 21:03:52 pm »
A dziękuję  postaram się założyć na spokojnie , na szybko chciałam się pochwalić ))
a jest się kim chwalić! słodka, kochana Elysia wreszcie znalazła domek :) Wycałuj ją ode mnie, śledzę jej losy od początku :)
Po ciężkich poszukiwaniach znalazłam transport i o ile wszystko wypali, jutro wieczorem królinka będzie już u nas!
informacje oczywiście będę zamieszczać w wątku o naszym Pomponie
bardzo szybko Ci się to udało! pewnie liczysz godziny ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline justys

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4595 dnia: Październik 06, 2012, 21:17:11 pm »
bardzo szybko Ci się to udało! pewnie liczysz godziny ;)


jak komuś bardzo zależy, to wszystko się uda... :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4596 dnia: Październik 06, 2012, 21:29:00 pm »
 lWątek założony :) Justys jak czytam Twoją wypowiedź to przypominają mi się chwile sprzed dwóch tygodni jak wieczorem padła decyzja że jedziemy po Elysię ... w nocy ledwo spałam , stres czy samochód się nie zepsuje , czy odpali , czy nic się nie stanie po drodze ... O kurczę się działo ! Ale czas pokazał że wszystko było ok , Tobie życzę z całego serca żeby wszystko się udało  :lol

Wirtualny opiekun

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4597 dnia: Październik 06, 2012, 21:39:50 pm »
efekt dzisiejszej wizyty u doc:

1. uszak z Olsztyna - zdrowa samiczka ze wskazaniem do min. korekty zębów przy okazji sterylizacji

zdjęcia nie są najlepszej jakości, ale robiłam je na szybko przed wyjazdem do doc





2. uszak z Poznania :( w pon. resekcja gałki ocznej. rozległy ropień zagałkowy. nie ma najmniejszej szansy na uratowanie oka - już jest 'nieczynne' i teraz trzeba ratować życie...



MartaP, Panie Tomku  :bukiet za to, że maluch dostał od losu jeszcze jedną szansę...

chciałabym też bardzo podziękować naszemu wyjątkowemu Doktorowi  :bukiet, który dzisiaj po pracy odwiózł naszą ekipę do Azylu i jeszcze raz zbadał Wojtusia - Wojtuś biega jak szalony, ale ma mały apetyt. popołudniu zrobił bobki i klinicznie wszystko jest ok...jeśli do pon. nic się nie zmieni, zostanie wzmocniony kroplówkami i zrobimy badania krwi.

***

dzisiaj w Azylu pojawił się gość - Jadwinia  :przytul dziękujemy za wizytę i pyszne zioła dla naszej ekipy























































Kokoszka
żyje w trochę innym świecie...trudno to określić, ale tak jest - może w DT otworzy się na świat i ludzi











Atilla dzisiaj była w bardzo dobrej formie - oby tylko nie pojawiły się przerzuty





Kajko podobnie jak Kokoszka jest dość zamknięta w sobie i musimy nad nią popracować



Szafirek rozstawia wszystkie króliki w Azylu po kątach - jest dość terytorialnym Panem Królikiem





Olinka uwielbia swój domek - albo leży na nim jak naleśnik albo na "kurkę"



Siostra Be w pon. zostanie wysterylizowana - jest niezwykle kontaktowym uszakiem. podchodzi do człowieka. trąca noskiem. ideał :)





Oluś dziękujemy za paczkę dla naszych uszaków :bukiet

Soniu jeszcze raz dziękujemy za 2 nowe rezydencje :przytul Książę i Klara byli zachwyceni :)

dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w najróżniejszy sposób za to, że po prostu jesteście...

***

Amigo w pon. opuści Azyl :) myślę, że wkrótce będzie go trzeba wykastrować - jeśli tylko jego stan zdrowia na to pozwoli - jest już bardzo pobudzonym króliczym młodzieńcem :]
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2012, 21:44:43 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4598 dnia: Październik 06, 2012, 21:47:11 pm »
ale się dziadki rozbrykały!!!! ps Olu jak wy to robicie ze one puszczone razem sie nie tluka? moja Jaśminka (waszego Amika) chciała zamordować jak u nas goscil i to przez kraty!!!juz nie wspomne ze obsikiwala go wokół i rzucała w niego śmierdzielami:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4599 dnia: Październik 06, 2012, 21:55:42 pm »
Cholernie mi wstyd za Poznań... jak tak można...