Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5357463 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4620 dnia: Październik 07, 2012, 21:55:25 pm »
Fanki i fanów małych Jagodzianek informuję że wysłałam formularz adopcyjny Olivera i Winstona  :niegrzeczny Ten tydzień będzie dłuższy od innych  ;)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4621 dnia: Październik 07, 2012, 22:08:54 pm »
Też pierwszy raz widziałam taki namiot ;-) został kupiony na wystawie kotów rasowych, ale jak widać wśród królików też ma powodzenie :D

Suzy zaraz będę do Ciebie pisać ;-)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4622 dnia: Październik 07, 2012, 22:15:39 pm »
Łee.. a ja myślałam, że to ktoś tak pięknie sam uszył! :P Ależ się dałam nabrać :) A już miałam plany, żeby sama też spróbować... :P
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4623 dnia: Październik 07, 2012, 22:27:56 pm »
Kastracja. Zanim poddałam mojego samczyka temu zabiegowi duzo o nim czytałam. Sa plusy i minusy kastracji. Trusiek jest już po kastracji i teraz w 100 % wiem że jezeli królik ma byc jeden w domu to jest to zupełnie niepotrzebne. Ile jeszcze potrwa to złe samopoczucie apatia itp. Królik nie je nie pije i nie wychodzi z klatki. Rozumiem to dobrze bo jego stan jest taki jak mój po operacji. To nie ten sam wesoły skaczacy królik. Także stanowcze nie kastracji bez faktycznej potrzeby.
kurcze...coś nie tak:( ile minęło od kastracji? Może warto skonsultować z dobrym lekarzem
Mój Tosiu po kastracji wcinał juz po paru godzinach a następnego dnia wskoczył na stół
Psa swojego poddałam kastracji w wieku lat 14 - na stare lata wychodziły cyrki z prostatą, zapaleniem jąder - przedłuzyłam mu życie i dobre samopoczucie o trzy lata

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4624 dnia: Październik 07, 2012, 22:42:48 pm »
 Kolejny królik , u którego trzeba usunąć oczko ( z Poznania )
Nie mogę sie powstrzymać ,żeby nie przedstawić królinkę z Radomia , której usunieto oczko z powodu ropnia zagałkowego. Wspaniala pani doktor  Różańska z Lublina ( jeszcze raz piszę WSPANIAŁA )  walczy dzielnie o jej życie, z wielkim zaangażowaniem  . Teraz jest lepiej ale wcześniej  było nie za bardzo . Pozostało jeszcze wzmocnienie kosci oczodolu  tzn wszczepienie  sztucznej kości w celu wzmocnienia kości oczodołu zniszczonej przez ropę . Na koniec pani dr rozważa  zastosowanie tzn umieszczenie w pustym oczodole sztucznego oczka . To króliczek o którym piszę , ma na imię Zając , to królik mojej koleżanki z Radomia .



Uploaded with ImageShack.us
Życzymy królikowi z Poznania , teraz z Toruńskiego Azylu  dużo zdrówka , oby wszystko się udało.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4625 dnia: Październik 07, 2012, 22:44:48 pm »
Zostałam wywołana do odpowiedzi  :P tak, na fotkach uszaki zajadają się m.in. głogiem, który jest bardzo lubiany przez króliki - u mnie Mysza i Zając zjadają liście, gałązki i owoce i śmiesznie plują pestkami  :diabelek Oprócz głogu tego dnia w menu azylantów była brzoza, leszczyna i wierzba  ;-)

Azyl jest genialny, bardzo się cieszę, że nareszcie mogłam podziwiać go osobiście wszystkimi zmysłami  :lol Uszaki mają tam super opiekę, brawa dla wolontariuszy i tytanicznej pracy, jaką co dzień wykonują  :brawo: Ola i ogrom jej zaangażowania w całokształt, troska o każdy detal, każdego królika, są nie do opisania - Olu, chylę czoła  :bukiet :bukiet

Wszystkich króliczych seniorów wymiziałam i  potwierdzam, że to niesamowicie słodkie i kontaktowe uszaki - gorąco zachęcam do ich adoptowania, gdybym tylko miała możliwość, wzięłabym je wszystkie do siebie  :icon_rolleyes (i Kokoszkę...i Amigo-szczęściarz już jutro jedzie do prawdziwego domu i nareszcie będzie mógł szaleć do woli  :hura: liczę na fotorelację  :> ) Femur i Tibia są non stop w siebie wtulone i nieprzyzwoicie rozkoszne, a symultaniczne głaskanie ich aksamitnego futerka i uszek to orgiastyczna wręcz przyjemność  :icon_razz

Aaaa i Olivier vel. Peter Parker  :P najmniejszy z jagodowej szajki, grafitowo-biały holender mieszczący się na dłoni i skaczący jak pchła  :lol jestem bardzo ciekawa co za ziółko z niego wyrośnie.

Trzymam kciuki za jutrzejszą operację poznańskiego bidulka z ropniem...miałam ściśnięte gardło gdy na niego patrzyłam. Teraz może być z nim tylko lepiej, wierzę w to  :heart
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4626 dnia: Październik 07, 2012, 22:53:06 pm »
królik po kastracji powinien dojść do siebie bardzo szybko - ostatnie przykłady to Smoky, Szafirek, Varius - króliki, po których póki co nie widać, że zostały wykastrowane :]

***

moja kochana mądrala Senior Nobu...kiedy do nas trafił, "był, tak jakby go już nie było", a teraz jest tak kontaktowy, boski - mój drugi Rusek :)









oczywiście to zdj. nie ma charakteru edukacyjnego :P - proszę nie brać z nas przykładu, ale Nobu akurat spacerował po kanapie ;)





moje ukochane uszy :)



kocham ten typ urody...:)



***

Jadwiniu jeszcze raz dziękujemy za wizytę, a ja mam nadzieję, że wszyscy, którzy tworzą Azyl mają okazję przeczytać Twoje słowa, bo na to zasługują  :przytul

przy tej okazji chciałybyśmy z Magdą podziękować naszej ukrywającej się "pomocnej dłoni", za rozkręcenie machiny z ogłoszeniami w poszukiwaniu nowych wolontariuszy  :bukiet mamy nadzieję, że już niedługo do naszej ekipy dołączą nowe osoby  :przytul
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2012, 23:01:27 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4627 dnia: Październik 07, 2012, 23:00:40 pm »
A jak dogadują się miedzy sobą Jagodzianki? Co u reszty z nich słychać, bo że Oliver to wariat to już wiem  :P

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4628 dnia: Październik 07, 2012, 23:02:41 pm »
Z oczu wyglada mu cwaniactwo...
Czy ja dobrze widzę , założył dzisiaj białe skarpetki na przednie łapki ( to zdjęcie , gdzie sie chowa za komputer)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4629 dnia: Październik 07, 2012, 23:03:06 pm »
No to Nobu zdobyl serduszko naszej Oli....

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4630 dnia: Październik 07, 2012, 23:04:53 pm »
dori jak najbardziej Nobu ma białe skarpetki :) i jest małym cwaniakiem - to nie ten sam król

widać, że ma skłonności manipulowania ludźmi :P i chciałby wciąż jeść, jeść, jeść ;)

oj zdobył...muszę Wam pokazać zdj. mojego Ruska - Nobu ma w sobie coś takiego jak ten mój kochany czort...i to futerko :]



Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4631 dnia: Październik 07, 2012, 23:08:18 pm »
Oj nie tylko Ola jest w nim zakochana ;P
A Nobu wygląda na karzełka, ile on właściwie waży? Co z oczkiem?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4632 dnia: Październik 07, 2012, 23:09:51 pm »
No to zanim pójdę spać , chcę zobaczyć Ruska  :>

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4633 dnia: Październik 07, 2012, 23:11:47 pm »
własnie:)dawać Ruska:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4634 dnia: Październik 07, 2012, 23:19:01 pm »
ja chętnie bym zobaczyła wszystkie trzy uszaki Oli :)


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4635 dnia: Październik 07, 2012, 23:23:21 pm »
poproszę o chwilę cierpliwości, bo wśród mln zdjęć królików...Rusek mi się zgubił - taki los mojego królika :P

Rusłan Wielki - mój Mistrz ;)

uwielbia się na mnie irytować, a ja uwielbiam się z nim droczyć  :>

potrafi podejść do mnie i wyrwać mi długopis z ręki, bo mu się nie podoba to, co robię :P

albo przesuwać moją stopę, kiedy ją położę na dywanie, bo jakim prawem moja stopa znajduje się na jego terytorium?

tak poza tym uwielbia pieszczoty, kable i rzucanie telefonami - ma to po mnie :P (tzn. rzucanie tel., nie kable)

nienawidzi kotów :P koty nie wchodzą do mojego pokoju, a jeśli zatrzymają się na progu, to król wyskakuje jak torpeda spod fotela i goni koty...:] a one uciekają...w dal :]









teraz ma akurat fazę dłuższej sierści, ale kiedy nie jest taki puchaty na pyszczku, to ma pyszczek jak Nobu :) + sierść między uszami, która wygląda jak po kontakcie z karbownicą (Nobu też tak ma)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2012, 23:35:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4636 dnia: Październik 07, 2012, 23:44:09 pm »
rzeczywiście- bardzo podobne są...Olu a reszta ekipy?  :>


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4637 dnia: Październik 07, 2012, 23:46:41 pm »
haha ostatnie zdjecie wymiata- zdaje sie mowic- " chcesz oberwac":)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4638 dnia: Październik 07, 2012, 23:50:57 pm »
Z racji tego, że Fikuś jest z nami już ponad rok, chcemy pokazać jak z przestraszonego małego króliczka zmienił się w wielkiego beztroskiego KRÓLA.  :icon_mrgreen :icon_mrgreen





Zapraszamy też do tematu Fikusia, gdzie dodaliśmy jego nowe zdjęcia. :) :)


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12602.40.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4639 dnia: Październik 07, 2012, 23:54:04 pm »
a reszta ekipy będzie jutro :P Ruda, Gucio - I królik z toruńskiego schroniska - tzn. I królik w ramach naszej współpracy, która zaczęła się hmm 6 lat temu - Gucio ma więc teraz ok 9-10 lat :] + Masza - kotów nie będę pokazywać :P, chociaż mam 3 sztuki ;)

Rusłan ma zawsze taką minę - "spadaj kobieto" i za to go ubóstwiam :)

Rusłan ma 6 lat, a ja mam wrażenie, że ma 6 miesięcy i idealnie pasuje do niego piosenka:

Kulfon, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!
Martwię się już od tygodnia.
Zębów nie myjesz, kolegów wciąż bijesz,
dziurę masz w najnowszych spodniach!

Nikt jeszcze nie wie, co ze mnie wyrośnie:
gruszki na wierzbie, czy śliwki na sośnie?
Sam jeszcze nie wiem, czy będę strażakiem,
cieślą, piekarzem czy "niebieskim ptakiem".

Kulfon, Kulfon, pomysły masz straszne,
grzeczny bądź wreszcie i miły.
Po co stryjkowi obgryzłeś guziki,
nie mam do ciebie już siły.

Nikt jeszcze nie wiem, co ze mnie wyrośnie:
gruszki na wierzbie, czy śliwki na sośnie.
Dziś mam ochotę zostać maszynistą,
może jednak w końcu zostanę dentystą,
albo artywistą, albo hutnikiem
z dobrym wynikiem, albo naleśnikiem.
A może po prostu będę Kulfonem!


oczywiście z wyłączeniem wątku zębowego :P

Stachu, miło zobaczyć tak wyluzowanego Fikusa  :przytul
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2012, 23:57:38 pm wysłana przez Ola_19 »