Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284084 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4260 dnia: Wrzesień 25, 2012, 10:43:14 am »
oż...moje Króliki to Aniołki. Póki co zero szkód i mam nadzieję, ze Luka się nie rozkręci w tym kierunku.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4261 dnia: Wrzesień 25, 2012, 13:18:16 pm »
mam nadzieję, ze Luka się nie rozkręci w tym kierunku.
ing, nawet jeśli się rozkręci, to i tak będziesz ją kochać i podziwiać za pomysłowość :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4262 dnia: Wrzesień 25, 2012, 13:28:27 pm »
Oczywiście, że tak..to jest bezwarunkowe uczucie. Uwielbiam ją nieskończenie
Zawsze tylko się martwię, że kroliś przez swoje pomysly zrobi sobie krzywdę - dla bezpieczeństwa proponuję biały pokój bez klamek ;)

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4263 dnia: Wrzesień 25, 2012, 13:31:15 pm »
Witam
dawno mnie ne było:)

Też muszę pochwalić moją cudną Rapsodię, nic gryzie:) To bardzo grzeczny królik!!!!  Pod każdym względem. Wszyscy w moim bloku już ją znają, dzieciaki przychodzą nawet w odwiedziny, a zdarza się że przynoszą mi trawkę dla niej słodkie są.
Nie jest łagodna jak baranek, ma charakter, ale to akurat w niej lubie!!! Za to jak zacznie się pieścić to nie pozwala przestać, sama zaczepia rękę noskiem.
Klateczkę ma cały czas otwartą, ale poza tern pokoju dzieci nie wypuszcza się. Apetyt ma nieziemski, i pięknie umie upomnieć się o jedzenie. Więc musimy uważać na dietę (wreszcie mam kompankę).

Tak poza tym...... strasznie dużo się podziało w Azylu przez ostatnie dni, trochę smutno, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia azylantów i aż serce rośnie. To są dopiero szczęściarze.
A puchate kulki od Jagody... no nie mam słów!!!

Pani Magdo, bardzo spóźnione, ale najszczersze życzenia samego dobrego!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4264 dnia: Wrzesień 25, 2012, 20:59:22 pm »
znamy wstępne wyniki kału 2 hodowlanych uszaków:

To co zobaczyłem pod mikroskopem zdumiało mnie. Otóż ilość oocyst kokcydiów była tak wielka, że dawno nie oglądałem tak licznej inwazji. I to w kale, który był prawidłowego kształtu i konsystencji! Jesli w czwartek okaże się, że nie ma jakiś szczególnych bakterii należałoby przyjąc, że mamy do czynienia z ostra postacią kokcydiozy.

przez pryzmat tych wyników można określić stan królików, o które wciąż walczymy...królików, które od początku są na najsilniejszym leku przeciwko kokcydiom podawanym dożylnie, królików, których kał badany był wczoraj, a więc teoretycznie mogło okazać się, że po 5 dniach bardzo silnej terapii, niewiele da się odczytać...

nie wiem, może wobec tego co się dzieje, powinniśmy się "cieszyć", że to było faktycznie ponad nami...w 100% ponad nami, skoro Asterix, Obelix po tyg. dożylnego podawania najskuteczniejszych leków, nie zrobiły jednego bobka...

Nobu - nasz Senior

rtg głowy i klatki piersiowej:

1. zęby - dramat - dolne trzonowce wręcz przebijają żuchwę, górne tragedia

2. serce na rtg jest bardzo powiększone, a tym samym mamy problem z tchawicą (dlatego wczoraj tak dziwnie się zachowywał przy doustnym podawaniu leku)

nie wiadomo od czego zacząć :(:(:(

Nobu dzisiaj nie oddał moczu. dostaje furosemidum odciążające serce + stymulujące mocz

nie udało się go podłączyć pod kroplówkę - dramat z żyłami

osłuchowo jest bardzo słaby

plan...o ile można mówić o planie...:

musimy go ustabilizować oddechowo-krążeniowo, potem zęby, nowotwór przy odbycie...

aaa i musi zacząć jeść

***

mam jedną dobrą wiadomość

Kubuś vel. Target już nie szuka domu

Agn już go nikomu nie odda ;)  :przytul :bukiet

najnowsze zdjęcia Targeta: http://kocie-hospicjum.pl/krolik-t/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2012, 21:43:35 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4265 dnia: Wrzesień 25, 2012, 21:30:19 pm »
Kubuś jest świetny! Nigdy nie widziałam zwierzaka który po takich przejściach jak On tak kochał ludzi i pragną kontaktu z nimi
Na szczęście miałam tą ogromną przyjemność poznać jego i zakochać się w nim więc się cieszę, że ma swój kochany domek i ludzi którzy walczyli, walczą i będą walczyć o to żeby mu było jak najlepiej :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4266 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:06:04 pm »
no wreszcie i ten maluch znalazl domek- i to najlepszy z możliwych:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4267 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:23:07 pm »
chciałybyśmy, aby Nobu chociaż przez chwilę miał taki dom...:(



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4268 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:25:22 pm »
Biedny Nobu :(( czy leki, które dostaje łagodzą jego cierpienia? Czy reaguje na ludzi?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4269 dnia: Wrzesień 26, 2012, 09:47:35 am »
To jest sk....stwo tak traktować żywą istotę, a potem się dziwimy bo ktoś dzieciaki zabił itp. Brak empatii to zmora ludzkości :(
Agn   :brawo:  :brawo:  :brawo:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4270 dnia: Wrzesień 26, 2012, 09:56:08 am »
trzeba nie mieć serca zeby oddać zwierzę w takim wieku i TAKIM stanie.. :(

obejrząłm sobie waszego bloga... na każdym zdjeciu TULISIA JE!  ona tak zawsze? ciagle?  :DD

jakieś zalecenia do diety? ze zdjec widać ze niespecjalnie jakąkolwiek dietę ma zalecną? kiedy mogę ją wysterylizować? 

PS. moja córka codziennie się budzi ze słowami "jeszcze tylko 5 dni...", "jeszcze tylko 4 dni..."  :rotfl2 :rotfl2
Pozdrawiam :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4271 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:01:50 am »
Dobrze, że wieść o Kubusiu-Targecie taka budująca -Agn  :bukiet - jesteś wspaniałą osobą :*
Wieści o dwóch hodowlanych maluchach i o króliczym seniorku już takie budujące nie są... Nie wiem, czy Nobu uda się uratować, jakoś nie mam nadziei :( - ale gdyby choć mógł zaznać ludzkiego ciepła i dobroci i poczuć, że jest kochany - choćby w jesieni życia, to już jest dużo. Trzymajcie się, kochani, jak to dobrze, że macie w Toruniu doktora i pana Konrada (nie wiem, czy on też jest weterynarzem?). Pozdrawiam :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4272 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:12:06 am »
Enko, Tulisia ciągle jadłaby, gdyby jej na to pozwolono, więc zaleceniem jest ograniczanie ;)
W tej chwili nie dostaje granulatu, podstawą jej diety jest siano i zioła plus zielenina i warzywa, jeśli jest taka możliwość. Zdjęcia Ola często robi w trakcie sesji sprzątaniowo-jedzeniowo-relaksowej, ale to nie znaczy, że Tulisia je tak non stop :) Zresztą już po niej widać, że zrzuciła kilka/naście/dziesiąt nadprogramowych dekagramów. Najlepiej byłoby, gdyby w jej przypadku tak już pozostało, granulat nie jest niezbędny, a Tulisia musi trzymać linię ;) Podstawa siano/zioła, dodatkowo zielenina i warzywa w niewielkiej ilości, zero granulatu, przekąsek i tym podobnych.
Konrad Kowalczyk jest lekarzem weterynarii, ale przy doktorze, ho, ho, nie wiadomo jak wysoko się wespnie :D

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4273 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:12:51 am »
Nobu - jego dolegliwości nie pojawily się w tydzień. może lepiej by się stało gdyby jego właściciele (bo trudno tu używac słowa opiekunowie) oddali go wcześniej. Teraz kiedy nie wiadomo na ile uda mu się pomóc i ile czasu mu pozostało jedynym pozytywem jest to, ze w końcu ktoś się o niego troszczy. Niestety najlepszych kroliczych lat nie odzyska.
Agn - gratuluję i ogromnie podziwiam. Kubuś ma ogromne szczęście mając takiego człowieczego przyjaciela.


Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4274 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:23:02 am »
dzięki katka :) znaczy moze jeść zieleninę,a  granulat będę dawac tylko pimpkowi, choc on granulatu nie lubi. :/ 
czy mogę ją umówić już na sterylizację? czy jeszcze za mało schudła?
Pozdrawiam :)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4275 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:30:39 am »
Dziewczyny prosimy o przekazanie życzeń wszystkim podopiecznym Azylu kochających domków i miziaków do woli z okazji ich święta :)

Prosimy też aby przekazać specjalne miziańce naszemu wirtualnemu synkowi Łatkowi ;)

Pozdrawiamy

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4276 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:33:18 am »
Konrad Kowalczyk jest lekarzem weterynarii, ale przy doktorze, ho, ho, nie wiadomo jak wysoko się wespnie
O, to super, że macie dwóch fajnych lekarzy w Toruniu! Myślę, że pan Konrad już w tej chwili jest króliczym specjalistą - przy takiej ilości królików, jaką się zajmuje, no i u boku doktora Krawczyka - wspaniale! Jaka szkoda, że nie ma więcej takich króliczych lekarzy (choć już i tak jest lepiej, przynajmniej część lekarzy deklaruje chęć i gotowość nauczenia się czegoś nowego o królikach). Sorry za offtop.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4277 dnia: Wrzesień 26, 2012, 12:46:58 pm »
Ja właśnie coraz poważniej myślę nad specjalizacją małych zwierząt i żeby zajmować się królikami, wszystko zależy czy może Doktor chciałby za najbliższe pare lat jeszcze jednego ucznia: ) a właściwie uczennice.

Magdo! Najszczersze życzenia, mega spóźnione ,a le zawsze!! Wytrwałości bo to co robicie jest piękne! Spełnienia marzeń! I trochę spokoju od czasu do czasu!

Co do wandali to Sokole przgryzł mi kabel od zmywarki.... i w sumie działa ale zastanawiam sięnadwymianą... da się?  Potem przegryzł kabel od przedłużacza i wysadziłkorki w całej kamienicy ,że przyjezdzało pogotowie elektryczne,fop tej pory nie wiem jak tozreobił1Ale byłam nieźle spanikowana, całą noc go obserwowałam czy oddycha i żyje...

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4278 dnia: Wrzesień 26, 2012, 14:22:40 pm »
A moja Toska ostatnio pogryzła słuchawki do telefonu samsung :/ - były w rekalmówce- reklamówka nie miała żadnych śladów jej ząbków, a wczoraj małpa odgryzła kilka przycisków pilota od TV...niewiem jak to zrobiła- przecież one ledwo wystawały ...ale widocznie mogła  :crazy: a teraz te przyciski będę chyba wciskać zapałką  :bunny:

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4279 dnia: Wrzesień 26, 2012, 14:35:46 pm »
 A spotkaliście sie z tym, że uszol traktuje firanki typu spaghetti jak sianko? Mojej Tosi nic nie mogło od nich oderwać a ze jakos nie mogla przegryźć to na całej szerokości były na dole pozagniatane od uporczywych prób ich skrócenia ząbkami...