Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5312915 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3840 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:45:15 pm »
http://tablica.pl/oferta/kroliki-IDUrDJ.html#587809fe;r:14;s: da się coś z tym robić...? One je karmi lodami!!!

Gutek podobnie jak keidys Gumiś skradł miserce!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3841 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:48:23 pm »
Boże... seksowne króliki. Tragedia.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3842 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:53:02 pm »
o matko...masakra Niektórzy sa pozbawieni mózgu. Brak mi slow...ktoś jest w stanie zainterweniować w Olsztynie?

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3843 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:59:17 pm »
ja będę od pon. w OLn.,ale nie jestem członkiem SPK, i wyrwe lasce nogi z dupy!

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3844 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:02:14 pm »
Pisałem już do Magdy, a teraz publicznie się zgłaszam :) niestety nie mam możliwości czasowych w zapewnieniu opieki Gutkowi w takim stanie w jakim się teraz znajduje  :( ale od chwili gdy będzie już zdrowy zapraszam go do siebie :) myślę, że Lottie z Krusiem też z czasem będą zachwycone  :matrix

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3845 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:05:47 pm »
ja będę od pon. w OLn.,ale nie jestem członkiem SPK, i wyrwe lasce nogi z dupy!
Dobrusia, podoba mi się Twoja postawa! ja bym takich ludzi wysyłała na roboty do kamieniołomów w Kazachstanie aż wytrzepie im to z głowy debilizm.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3846 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:09:10 pm »
Obawiam się że i to byłoby za malo...ja nie chcialabym nikogo obrażać ale niestety ogłoszenie mówi samo za siebie...załączone zdjecia też. biedne maluszki

oscarez...teraz Gutek napewno szybko wyzdrowieje. Jest nieziemsko przystojny

Offline FILIPGRETA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3847 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:09:56 pm »
Co do żywienia królików oraz ogólnie co do opieki nad nimi, myślę,że większość wątpliwości rozwieje książka (nie chcę robić reklamy, ale uważam ,że jest dobra: " Króliki - zachowanie, rasy, choroby, pielęgnacja"). Mam nadzieje,że mi niektórzy wybaczą tę reklamę ;)  

Dużo barwnych zdjęć i sporo przydatnych informacji. Przeczytałam już połowę i uważam ,że warto do niej sięgnąć. Jeśli ktoś zaczyna przygodę z królikami , to ta książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Dla osób mających już jakieś doświadczenie, nadaje się do uzupełnienia wiadomości.
Jak dla mnie , niektóre wątki mogłyby być bardziej obszernie i szczegółowo opisane. Ale dowiedziałam się np. po co królikowi są tzw. "kieszonki" między pachwiną a odbytem/ narządami płciowymi. Tego nawet mi wet. nie umiał wytłumaczyć, kiedy zgłosiłam się z królinką, bo coś czarnego  i twardego stamtąd wystawało.

natomiast ludzie karmiący króliki lodami nie zdają sobie sprawy na jakie niebezpieczeństwo narażają małe uszatki. No ale pewnie zauważyliście, że człowiek ma skłonność do kupowania zwierząt bo są słodkie a dopiero potem dowiadują się, czym trzymanie danego zwierzaka w domu  "pachnie".  No a potem jest ytle krzywdy i tragedii niczemu niewinnych stworzeń. To niestety smutna prawda.

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3848 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:16:20 pm »
Nie było mnie 2 dni,a tyle do nadrobienia.... :wisielec:
Biedna Maybe,miałam nadzieję,że z tego wyjdzie.... :swieca:
Boże... seksowne króliki. Tragedia.
Wiesz co,to samo pomyślałam....nie dość,że karmi lodami to miejmy nadzieję,że nie poi ich colą widoczną na zdjęciach... :(
Z Olsztyna jest otka i niusia,może one pomogą....

EDIT:Właśnie znalazłam ogłoszenie na tablicy,cudny baranek do oddania w Poznaniu....szkoda,żeby trafił w niepowołane ręce...
http://tablica.pl/oferta/krolik-klapouchy-ID1uvoX.html#4ad3ec65;r:;s:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 13:20:20 pm wysłana przez Mycek30 »
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3849 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:23:44 pm »
napisalam tam! Jest oddzielny wątek na króliki z ogłoszen:) zachęcam do obejrzenia: )

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3850 dnia: Sierpień 31, 2012, 18:31:16 pm »
Na forum odzywam się po raz pierwszy,wcześniej jakoś nie miałam śmiałości  :icon_redface Przede wszystkim witam Was wszystkich serdecznie! Cholernie,Cholernie,Cholernie Was wszystkich podziwiam za Waszą prace,poświęcenie i jakby nie było, tak silną psychikę (sama chciałabym taką mieć:P)bo śmierć i stratę ciężko się przeżywa. Nie znajduje słów uznania dla Was, po prostu jesteście WSPANIAŁE :).

Patrząc na różne królicze historie serce boli, że ludzie to takie potwory...człowieka poznaje się właśnie po tym jaki ma stosunek do zwierząt,naszych małych,bezbronnych braci.Chociaż patrząc na Was można odzyskać wiarę w człowieka;).

Co do ogłoszenia królików z Olsztyna...sexowne??? megainteligentne określenie....i co za jełop?!?!?! daje królikom lody...nóż w kieszeni i otwiera.
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3851 dnia: Sierpień 31, 2012, 18:40:53 pm »
Zastanawiamsię czy tam serio jakies interwencji nie można by było przeprowadzić...? Ale to się musi Magda albo Ola wypowiedzieć , boja się na przepisach prawnych aż tak bardzonie znam




ps. ten kłapouchy : http://adopcje.kroliki.net/rabbits/830#yield   to nie jest ten z ogłoszenia:  http://tablica.pl/oferta/krolik-klapouchy-ID1uvoX.html#b888bee7;r:1;s:   ? bo sąpodobnei to bardzo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 18:57:37 pm wysłana przez dobrussia »

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3852 dnia: Sierpień 31, 2012, 19:12:08 pm »
wielkosc plam na pychu zupelnie inna. nie podobne.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3853 dnia: Sierpień 31, 2012, 19:13:34 pm »
jak widzialam w jakim tempie zmienialy sie plamy na pychu u Sokolego czy u Aldiego to serio jestem w stanie uweirzyc

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3854 dnia: Sierpień 31, 2012, 19:30:46 pm »
Magda85 można organizowac u mnie już pomału spotkanie adopcyjne. Po niedzieli remont kuchni i kastrowanie Truska. Takze po 10 wrzesnia jestem wolna. Napewno zhajdzie sie u Was dla nas uszak naprawde bedacy w potrzebie. Ja chciałabym cos z miniaturek. Ale czekam na Wasze propozycje Wy wiecie najlepiej. Formularz wypełnie i przesle bo wiem że trzeba. Trusiek pozdrawia zainteresowane panny.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3855 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:17:56 pm »
Obejrzałyśmy z córka teraz adopcyjną. Jesli my miałybysmy wybierac to sposród tych trzech Astrid Pepsi Panda.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3856 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:58:53 pm »
Co za psychopata daje lody króliczka  :wisielec: Da się coś z tą wariatką zrobić ?

Monika ja robię zamówienie na tej stronie http://uszatkowo.pl/

Jestem bardzo zadowolona.  :lol
 Ja np: Maciejkę rano karmię suszkami : mieszam jej pokarm podstawowy z uzupełniającym daje jej czasami mniszek lekarski , dodaje też granulat ten ,który powoduje wyrzucanie kłaczków z brzuszka mojej małej dla przykładu (moje zamówienie na dole) ,oprócz tego popołudniu mała marchewka, pietruszka ,natka ,koper owoce mam w ogrodzie ale daje jej 2 razy w tygodniu np: śliwka(1/2 bez pestki) ,jabłuszko połówką (bez pestek ja jej obieram) , borówki 4 max owoce. Maciejka kocha jeżyny daje jej 1 nie raz 2 w tygodniu . Daje jej melisę z ogrodu , gałązki gruszki ,jabłka listki truskawek agrestu itp . (oczywiście wszystko nie daje codzienni tylko raz jedno raz drugie)
Poprawcie mnie dziewczyny jak coś źle radze Monice.  ;)

PRZYKŁAD MOJEGO ZAMÓWIENIA :
--    Sianko z ziołami, Zuzala    1    3,75 zł    3,75 zł
--    Sianko melisowe, Zuzala    1    3,75 zł    3,75 zł
--    Babka lancetowata, Zuzala    1    4,85 zł    4,85 zł
--    Mniszek lekarski, Zuzala    1    4,85 zł    4,85 zł
--    Grainless herbs, JR Farm    1    10,64 zł    10,64 zł
--    Zioła polne, JR Farm    1    8,05 zł    8,05 zł
--    Ziołowa specjalność, JR Farm    1    13,60 zł    13,60 zł
--    Ściółka drewniana 10kg    2    12,00 zł    24,00 zł
--    Karma ziołowo-warzywna, Herbal Pets    1    3,79 zł    3,79 zł
--    Zioła podstawowe, Herbal Pets    1    3,95 zł    3,95 zł


 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 21:24:48 pm wysłana przez enia1973 »

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3857 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:20:54 pm »
Witamy witamy

Wróciliśmy z 3-dniowego szkolenia i się odzywamy. Tak, faktycznie byliśmy w Azylu, sami, no ale cóż, spóźniliśmy się na Asiolową imprezę :)
Wszystkie maluchy przecudowne, prawie wszystkie leżały plackiem :) poza Amigo i Jagódką  :crazy: Amigo miał taką głupawkę :glupek:

Oczywiście nie wróciliśmy z pustym transporterkiem :) Zaadoptowaliśmy Majgull, a że to dość skomplikowane imię więc pozwoliliśmy przechrzcić sobie małą na POLCIA :)
a tak podróżowała nasza maleńka

Polcia jest przesłodkim uszakiem, takim przytulaśnym :przytul  całą drogę z Bydgoszczy do Tczewa musiałam ją głaskać, bo inaczej lizała mnie po ręku i sama wtykała łepek

Jutro zrobimy małej sesje zdjęciową w naszym wątku.

Potwierdzamy też krótką wizytę u Magdy i Fly... na żywo jest jeszcze bardziej rozbrajająca niż na zdjęciach bidula kochana.

Oczywiście zapraszam do męża na cc :) spokojnie, ja jak zwykle z własnej nieprzymuszonej woli idę spać



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3858 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:25:03 pm »
No tak to teraz sie wydało dlaczego Nudlaki pod oslona nocy do azylu zawitały
kidnapping uszaty uprawialy:)
ps o ktorej malz bedzie na cc
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3859 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:27:10 pm »
Zaadoptowaliśmy Majgull, a że to dość skomplikowane imię więc pozwoliliśmy przechrzcić sobie małą na POLCIA usmiech2
a tak podróżowała nasza maleńka
Gratuluję adopcji . Super. :DD