Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5282976 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3820 dnia: Sierpień 31, 2012, 00:27:09 am »
sonia jak nic cie wkrotce zlicytuja hihi
Krolisie???  :hahaha
Martus,wy dziewczynki CC tez do licytacji.......takie paaaki :D tyle jedzonka i smakolykow :D
Krolisie robia co drugi dzien balange :balet: :doping:

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3821 dnia: Sierpień 31, 2012, 00:33:52 am »
my jeszcze mamy sie niezle:)
jeszcze cos mamy do zdziałania w zakresie paczkowym:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3822 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:30:28 am »
Taak :) Dziś widzimy się u Nudlaka, prawda? :P
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3823 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:48:18 am »
taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak
facet bedzie w domu w nocy- dodatkowa robota w pracy mozna tancowac:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3824 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:49:33 am »
Bardzo się cieszę, że wszystkie uszatki, które wyjechały z Azylu dojechały szczęśliwie do swoich nowych domów  :przytul Szkoda, że Petunia jednak musiała jeszcze zostać, oby w końcu łapka się zagoiła - Tadzik niech się pomału oswaja z myślą, że za chwile nie będzie jedynym pupilkiem swojej Pani :P

Asiol - cudne zdjęcia... naprawdę wspaniałe  :bukiet i również przyłączam się do podziękowań za prezenty - dla Fly na pewno coś sobie z nich ściągnę :D Chociaż nie wiem czy zasłużyła bo za wczorajszą pobudkę o 3 i 4 nad ranem kiedy to postanowiła zrobić porządek z podkładem i miskami powinna mieć szlaban na smakołyki  :PP Dzisiaj w nocy już była grzeczniejsza, albo po prostu ja byłam już tak zmęczona, że nic nie zdołało mnie obudzić :]

Gutek, który obecnie jest u Oli, ale dla którego i tak szukamy doświadczonego DT został wirtualnie adoptowany przez oscareza i Graszkę za co serdecznie dziękujemy :) Gdyby ktoś jeszcze chciał chociażby wirtualnie wesprzeć naszych podopiecznych, zapraszamy tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.0.html :)

Soniu Tobie również z całego serca dziękuję za wszystko co robisz dla naszych azylantów  :*

ing - pytałaś dlaczego tak chwalimy Lukę? :P Spójrz na zdjęcia, które zrobiła jej Asiol :P To jest cudny królik i pod względem i wyglądu i charakteru (o czym wkrótce sama się przekonasz :P ) - szczerze Ci jej zazdroszczę  :bunny:

MartaP a pewnie, że widzimy się dziś u Nudlaka - ja dostąpię tego zaszczytu, że zobaczę się dzisiaj z nim dodatkowo na żywo :D Cóż to będzie za przeżycie - gwiazda CC razem ze swoją małżonką przekroczy dzisiaj próg moich drzwi   :bunny:

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3825 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:53:14 am »
Madzaia- Fly po prostu chciała ci powiedziec
"eeeeeee tam w azylu niezle się bawią a gdzie smakołyki i zabawki dla mnie:(?
Fly to chudzinek trza jej wziaść min po paczce wszystkiego- albo więcej jak zje to coś się załatwi:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3826 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:59:57 am »
MartaP a pewnie, że widzimy się dziś u Nudlaka - ja dostąpię tego zaszczytu, że zobaczę się dzisiaj z nim dodatkowo na żywo  Cóż to będzie za przeżycie - gwiazda CC razem ze swoją małżonką przekroczy dzisiaj próg moich drzwi
Ooooo nieeee..... no to teraz pogrążam się w czarnej rozpaczy i zamykam w sobie! :( Ja też bym chciała Nudlakową parę poznać osobiście :( :( :(
A dla Fly tak jak mówi Marta, bierz smakołyki, bo jak dojdą ją słuchy, że w azylu taaaka imprezka była, ojjjjjj to ona da Ci to popamiętać na dłuuuugo że jej tam nie zabrałaś :P
WO AMIGO

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3827 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:28:53 am »
Pierwsza noc Rapsodii!!!!!
Wczoraj nie wychyliła nosa z klatki. Dostała jedzonko (nic nie jadła w czasie podróży - pierwszy posiłek dopiero w domku) i jadła, jadła, jadła, jadła, zostawiliśmy jej na noc oprócz sianka i wody, 2 marchewki, malutkie jabłko, pęczek pietruszki świeżej rano nie było nic, pusta micha:) I miliardy bobków. Obobkowała i osikała całą klatkę, pewnie musiała swoje terytorium zaznaczyć!!!
Dzieci już o 5.30 siedziały przy klatce!!! Posprzątaliśmy ten bajzel i wyłożyłam narazie klateczkę ręcznikami papierowymi. Acha no fuka na nas trochę jak wkładam rękę do klatki, znaczy ściślej mówiąc fukała na mnie i na Kacpra bo na Karola ani raz (miłość chyba obustronna od pierwszego wejrzenia!!!!). No i dziś już wyszła z klatki i kicała po pokoju dzieci.
Mam nadzieję, że przyzwyczai się i fukać nie będzie. Dawała się już głaskać ładnie, uchole po sobie kładła i łebek nadstawiała.
Mąż przyszedł z pracy i oczywiście też go zauroczyła "Ty, ale ona ładna jest":)))
Mogę się założyć, że teraz wszyscy moi 3 mężczyźni mają jeden temat i jedno zajęcie, na obiad będzie pizza, ewentualnie Kacper będzie wpinkalał warzywka razem z Rapsi. Sprzątanie będzie musiało poczekać!!!!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3828 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:38:21 am »
aaaaaaaaaaaa za duzo tego cukru i za duzo natki!!! uwazajcie bo piaskiem w pecherzu sie to skończy
natki mozna ze 2 galazki ze 2-3 razy w tyg, jak sa problemy z piaskiem to max 1 raz w tyg
marchew i owoce ze względu na duzo cukru przysmakowo


lepiej seler naciowy , cykorie i papryke zostawiac
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3829 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:53:30 am »
Niech je dużo natki na zdrowie! Gorzej suszem karmić niż natką, która ma masę witaminy C, dużo wody, działa moczopędnie i właśnie wypłukuje z pęcherza rozmaite związki mineralne.
Z tą natką to chętnie powielana miejska legenda forumowa :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3830 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:55:37 am »
Ile można dawać natki na takiego 2,5kg potwora? Nie chce przesadzić, a ona zje każdą ilość :P

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3831 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:57:59 am »
Wiem, że owoce to cukier, ale to było tak na dzień dobry. Będzie jadła zdrowo napewno. Zresztą będę się z Wami konsultować na bieżąco:)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3832 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:01:15 am »
Ja daję niemal codziennie jeden spory pęczek podzielony na dwa króliki.
Nie można tez oczywiście przesadzać, ale teraz jak jest sezon to niech korzystają uszate z ulubionych smakołyków.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3833 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:05:11 am »
my mamy embargo bo nam piasek w ilosciach hurtowych sie pojawil
generalnie lepiej uwazac
bo nigdy nie wiadomo kiedy cos sie przytrafi i czy krol przypadkiem nie jest podatny na kamice
wystarczy ze znacznie przez jakis czas mniej pic i gotowe
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3834 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:09:22 am »
Mój król miał wielki kamień i bardzo mało pije i to właśnie natka została polecona przez doktora Krawczyka jako produkt z dużą ilością wit C, wspomagający wydalanie związków mineralnych.
W przypadku królików ze skłonnościa do piasku i kamieni należy raczej zrezygnować z suszonej babki, mlecza itd., które mają nawet czterokrotnie większą zawartość wapnia od natki pietruszki.
Edit:
Dawno nie odwiedzająca nas koleżanka pb (posiadaczka królika operowanego z powodu kamicy) kiedyś wklejała na forum z medirabbit opracowanie lekarzy, z którego wynikało, ze wszystko co świeże (za wyjątkiem produktów z dużą ilością szczawianów - np.szpinaku, szczawiu) jest lepsze dla królika z piaskiem/kamieniami niż jakikolwiek susz. Szkoda, że teraz nie mogę tego opracowania namierzyć.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 10:13:09 am wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3835 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:24:04 am »
madzia85 - widzę, że nie tylko ja jestem w Luce (zwanej już Lusią i Lusieńką) zakochana. Przed wyborem uszola nawet nie pomyślalam żeby zapytać o jej charakter i Waszą opinię o małej. To był instynkt i milość od pierwszej chwili gdy pojawiła się na forum i adopcyjnej. Kiedy Tosia odeszła...to musiala być Luka, choć oczywiście przejrzeliśmy wszystkie ogłoszenia adopcyjne.

Zdjecia...trochę mi wstyd bo ja nie mam takich ładnych z żadnych wakacji. W 100% zgadzam sie z opinią, ze te portrety na adopcyjnej zwiększylyby powodzenie Uszoli.


Luka królewno, pakuj walizki:):):) Mam nadzieję, że jak najszybciej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 10:29:55 am wysłana przez ing »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3836 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:28:06 am »
ing, jako wirtualna mamusia cudownej Luki udzielam błosławieństwa :P Mam nadzieję, że szybko znajdzie się transport :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3837 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:01:12 am »
jako wirtualna mamusia cudownej Luki udzielam błosławieństwa
No tak...gdzie moja kultura???
Sama powinnam o to blogoslawienstwo poprosić :P

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3838 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:20:55 pm »
Gutekbez zmian, ale od wczoraj w nocy udało się uniknąć ataku - na weekend wędruje pod opiekę wet. do Konrada - dzięki  :bukiet

Luka jest naprawdę idealnym królikiem :) niezwykle radosnym, przyjacielskim, łagodnym, kontaktowym, czystym...- dobrze, że tego nie słyszy, bo chyba rozpłynęłaby się w tych pochlebstwach :P

z natką pietruszki zgadzam się z kata_strofą ;)

Pepsi pozdrawia z domu tymczasowego :)



***

na koniec nawiązując jeszcze do tematu ogłoszeń adopcyjnych, który był tutaj ostatnio poruszany, teraz rozumiem, w czym problem...:/ .i dlaczego ku naszemu zdziwieniu, ludziom oglądającym stronę, wydawało się, że nie są aktualizowane :/

problem z ogłoszeniami nie wynika z braku aktualizacji, ale jak się okazało z problemu z samą stroną adopcje.kroliki.net - część ogłoszeń jest, mimo, że już dawno temu zostały usunięte - jak np. ogłoszenie Kluski, na które można się natknąć etc...:(, części nie ma etc. - problem na pewno zostanie rozwiązany

a my zapraszamy na http://kroliki-torun.info/ :):):)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3839 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:25:07 pm »
o to ja juz nic nie rozumiem
mi dr rzepka kazała ograniczyc natke, koperek, brokuły i wszystko co ma powyzej 100 jednostek wapnia
a i suszony mniszek jest na cenzurowanym- ze 3 mniszki dziennie
baby moze duzo



ps dzis do 15 w zooplus jest happy hour i mozna kupic 8kg cc za 99zl i darmowa dostawa
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!