Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5282258 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3740 dnia: Sierpień 29, 2012, 10:45:54 am »
Fly po prostu chce walczyć i to widać :))) Jestem z niej naprawdę dumna....

Pani Moniko tak oczywiście wszystko jest aktualne - Rapsodia wyjedzie w nocy i będzie u Pani jutro dlatego też nie wliczałam jej do dzisiejszego dnia chociaż w sumie powinnam :P Czekam też na wiadomość czy Cola się może jednak zmieści w tym samym samochodzie co Rapsodia ;-)

ing równiez mam nadzieję, że Luka - nasza cudowna Luka  :zakochany: już wkrótce u Ciebie zawita :)

W piątek do nowego domu jedzie... Majgull! :) Nasza weteranka... nareszcie :))) Fly musi zostać u mnie, ale miejsce w póki co jeszcze tajemniczym domu.... ;-) nie powinno być puste :) Stąd też decyzja o adopcji Majgull nie wykluczając przyszłościowego i tak przygarnięcia Fly :D Nowi opiekunowie Majgull mam nadzieję, że wkrótce sami się ujawnią ;-)

Z kolei do DT jedzie Maurycy - do Pani Małgosi do Bydgoszczy (która przechowywała nam Tomcia Palucha:)

No i pojawiła się szansa na dom stały dla Plameczki Pac i naszej ślicznej parki Kiki i Puszka  :bunny:

oj dzieje się dzieje i oby to trwało jak najdłużej :)))


Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3741 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:07:32 am »
ufff bo już się wystraszyłam, że coś nie tak z transportem Rapsodii.
Kurcze rzeczywiście dużo tam u Was się dzieje, ale to pewnie też dlatego, że króliki zarażają. U mnie wszyscy w pracy żyją przyjazdem Rapsi, wypytują, no i zaglądają na Wasze strony:))

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3742 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:09:09 am »
A co się dzieje z Raoul? Może przegapiłam gdzieś informację ale czy mala miała już zabieg? Widzę 'adopcję w toku" czy to znaczy że z małą jest lepiej?

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3743 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:51:54 am »
Nasz Trusiek dziś bedzie miał nowiutka większa klatke. Ta co jest obecnie była dla tchórzofretki 60 na 40 ale wysoka. Czy przydałaby sie w azylu taka klatka? No chyba że ją zostawic jak wezme od Was na DT uszaka. Dziś Trusiek ma szczepienie i obcinanie pazurków a kastracja za niedługo.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3744 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:20:03 pm »
Dobrze się dzieje:)) oby tak dalej - oczywiscie myslę o adopcjach. Ja już przy necie kołowacizny adopcyjnej dostałam...i tak pytanko - Satine adoptowana? bo gdzieś w opisie forumowiczów mi migneła???
P.S. Fly ma specjalne pozdrowienia od mojej kotki Pumci Diablinki - przed tą to trzeba leki chować wysoko, a i do kuwety w klatce - jako jedyne zwierzę w domu wali kupy z uporem maniaka

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3745 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:25:12 pm »
Raoul/ka jest u mnie, cały czas przed zabiegiem. Czekamy aż osiągnie 1 kg i narządy się wykształcą do ostatecznego kształtu. Zabieg zaplanowany jest na 13 października dopiero. Na tą chwilę nie jest ani lepiej ani gorzej tak naprawdę, Raoul/ka rośnie, więcej pije i więcej moczu wydala co oznacza, że bardziej śmierdzi, mycie pomaga tylko na chwilę. Dodatkowo łysieje jej jedno oczko, więc nie wiem czy nie wróży to problemów z zębami.
Jest dom nią zainteresowany, ale tak naprawdę dopiero po operacji będzie wiadomo jaki ona przyniosła efekt i jakiej opieki wymaga uszatek.
Postaram się strzelić jakieś fotki w wolnej chwili.

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3746 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:33:49 pm »
Ochhh słodka Raul_ka...3mam kciuki!  Te piękne Uszki zamiast cieszyć się kochajacym domkiem, zachwycać swoim widokiem - muszą być pod stałą kontrolą i opieką fachowej opieki  :icon_sad

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3747 dnia: Sierpień 29, 2012, 13:19:57 pm »
Jest szansa, że malutka wyzdrowieje? czy to choroba,która nie da się wyleczyć? przepraszam za tak głupie pytanie, ale nie jestem na bierząco w tym temacie.
Słodko pije te leki, to dobrze, że jej smakują, a nie że trzeba jej wpychać na siłę, bo wtedy dopiero byłby problem.
Biedactwo, ma takie schorowane oczka:( widzicie to? takie puste spojrzenie:( aż serce ściska;(

A co z Olinką, tą biszkoptową? jest u kogoś?:)jest taka śliczna, zauroczyła mnie bardzo:)

Boziu jak się cieszę,że tyle króliczków trafia do kochających domków! oby ta tendencja nie spadała! ja rozgłaszam adopcje, gdzie się da, pisałam na blogu, aktualizuję ciągle na facebooku, mam nadzieję, że jak najwięcej królinków znajdzie dom! sama najchętniej bym wszystkie adoptowała, ale patrzę realnie- Semirek zdecydowanie zapewnia mi tyle atrakcji, że nie zdecydowałabym się na drugiego zwierzaczka:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 13:26:06 pm wysłana przez Dominique_90 »
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3748 dnia: Sierpień 29, 2012, 14:19:01 pm »
Luka - nasza cudowna Luka
...czym ta śliczna Luka zaslużyła sobie na takie kolejne pochwaly? Może ktoraś z "azylowych mam" moglaby napisać parę słów? Nic oczywiście nie zmieni faktu, że zakochana jestem w tym Uszolu i jakoś tak czuję że to wlaśnie TE Uszy :)

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3749 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:08:38 pm »
Madziu, trzymam kciuki za transport Coli, oby się udało bo niespełnione nadzieje nieco bolą ;) Luka zasłużyła sobie tym, że dzielnie pokonała wygłodniałego węża, z tego co pamiętam. Poza tym ma parkę wysokich uszu a to już duży powód by wielbić :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3750 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:26:18 pm »
  Prosze pomyślec o uszaku naprawde w potrzebie na DT lub nawet DS dla mnie. Bardzo chciałabym coś z miniaturek. Trusiek lada dzien bedzie wykastrowany.

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3751 dnia: Sierpień 29, 2012, 16:04:44 pm »
oddam pół królestwa, żeby Cola była jutro już ze mną   :heart :blaga: :blaga: :blaga:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3752 dnia: Sierpień 29, 2012, 18:51:16 pm »
Polcia - oddawaj to królestwo :P Cola jedzie  :jupi Wysłałam Ci smsa :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3753 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:00:06 pm »
Madzia pobralas czesc łakoci dla Fly? słyszałam że niezła dzicz asiola dopadła w azylu hihi
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3754 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:04:50 pm »
Polcia czyli nasze dziewczynki jadą razem:)))))))))))))))))))      SUPER. Pani ma mi dać znać jak Królisia będzie w samochodzie

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3755 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:07:27 pm »
Dziewczyny, a czy ja mogę mieć pytanie, hmm, statystyczne (?) ? Ile, na tak zwaną chwilę obecną, jest w azylu uszaków? Wiem, że ta liczba ciągle się waha (no i drobiazgi Jagody zwiększyły znacznie pogłowie królicząt na obiekcie :), ale też parę uszaków pojechało do nowych domków... :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3756 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:32:03 pm »
a gdzie jedzie Cola?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3757 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:59:14 pm »
joac, w tej chwili, nie biorąc już pod uwagę Boni, która właśnie podróżuje do Poznania oraz Rapsodii i Coli, które za kilka godzin wyjadą, jest niż - za chwilę będzie pewnie znowu ponad 20, więc 15 wydaje mi się liczbą niesamowicie przyzwoitą...:]

policzę dokładnie ile, ale wiele uszaków z Azylu jest w domach tymczasowych, co bardzo cieszy

oczywiście do "piętnastki" nie zaliczam 5 maluszków Jagody - wyglądają bardzo ładnie i mam nadzieję, że cała piątka przeżyje...

niestety okazało się, że Petunia ze względu na łapkę nie może jeszcze wyjechać z Torunia, ale nie wraca do Azylu - jutro kata_strofa przekaże ją Ewelinie

poza tym do Azylu trafił dzisiaj poznański Gutek, który jednak przebywał w Azylu kilka godzin, kiedy byłam tam z Asiol, a teraz jest u mnie :/ - co prawda na razie nie mam pojęcia, gdzie go umieszczę w piątek na czas mojego weekendowego wyjazdu :/, ale Gutek do Azylu nie może już wrócić...

Gutek trafił do Torunia, dzięki kolejnej bardzo szybkiej akcji - od momentu wczorajszej wieczornej informacji o tym, że potrzebuje pomocy :bukiet





króliczek został oddany przez właścicielkę do sklepu zoologicznego - w sklepie był na pewno kilka tygodni

początkowo w sklepie było ok, ale później pojawiły się problemy - schudł, miał mniejszy apetyt i  pojawiły się u niego ataki padaczkowe

diagnoza...

pierwsza niepokojąca informacja dot. zastosowania u Gutka miesiąc temu preparatu fipronil, który  nie powinien być podawany u królików i może wywołać zatrucie, tj. objawy, o których mówimy

fipronil został podany jednak miesiąc temu - "teoretycznie zatrucie po takim czasie nie powinno nastąpić, ale fipronil jest słabo metabolizowany w wątrobie - jest tam deponowany i powoli rozkładany. jeśli zajdą sprzyjające okoliczności, np. silny stres, uszkodzenie wątroby, duża ilość nagromadzonej trucizny może powtórnie dostać do krwioobiegu i wywołać objawy zatrucia.
niemniej nie można wykluczyć innych możliwości:

dysfunkcje narządów - badania krwi oraz zapalenie mózgu czy encephalitozoonoza"

w tej chwili Gutek co 8 godzin będzie otrzymywał relanium - w Azylu miał jeden atak, był krótki - nie zdążyłam nawet przygotować relanium (wczoraj, kiedy kupowałam leki dla Fly, zostawiłam jedną ampułkę w Azylu na wszelki wypadek...:]) i Gutek zaczął się uspokajać...

Gutek robi bobki, ale dzisiaj nic nie zjadł, jest strasznie apatyczny :( - nie rusza się. po ataku był wykończony...teraz jest na relanium - ma wenflon, będzie dostawał kroplówki

nie jest tak wychudzony jak Fly, ale kiedy się go dotknie, czuć, że jest wychudzony

zobaczymy jak będzie zachowywał się po relanium - czy pojawią się ataki

oby tylko nie okazało się, że mamy dodatkowo niewydolność wątroby...

Konrad dziękujemy jak co dzień  :bukiet Doktorze  :bukiet - mimo, że doc jest zagranicą, udało mi się dzisiaj skonsultować stan Gutka...

proszę trzymajcie mocno kciuki za malucha - niestety wygląda to źle :(

gdyby ktoś chciał objąć Gutka wirtualną opieką, będziemy wdzięczni  :bukiet

***

niestety to nie koniec zły wiadomości na dzisiaj...chociaż mam nadzieję, że akurat Gutek będzie walczył i wygra...

MayBe odeszła...sekcja wykazała, że w pęcherzu nagromadziły się pokłady moczu - mimo, iż MayBe była non stop mokra - mocz z niej leciał, i doszło do zatrucia organizmu...

podczas sekcji okazało się też, jak skrajnie słabe były jej tylne łapki - kości - łamany się w rękach :(

MayBe była bardzo wyciszonym, zalęknionym uszakiem...myślę, że to jeden z tych przypadków, kiedy nie bylibyśmy w stanie zapewnić jej odpowiedniego komfortu życia...

otka_a, niusia  :przytul

dobrze, że dzięki Wam chociaż mogliśmy spróbować...

***

na koniec chciałabym bardzo podziękować Asiol za wizytę w Azylu, za pomoc z transportem oraz wspaniały prezenty dla naszych uszaków, które przywiozła w imieniu wszystkich kamerkowych dziewczyn - dziewczyny dziękujemy  :bukiet

marta1984, Magdy nie było dzisiaj w Toruniu, więc smakołyki nie miały jeszcze jak dotrzeć do Fly ;), ale wczoraj zawiozłam do Fly kolejne opakowanie rodi care, więc niech nie narzeka :P

zwierzaki jak zawsze były zachwycone - suszone jabłko, gruszka, brokuł, zabawki itd.  :przytul

oczy się śmieją, kiedy patrzy się na pełne kolorów klatki azylowych mieszkańców :)

Asiol zrobiła dużo - na pewno rewelacyjnych zdjęć  i czekam z niecierpliwością aż ujawni na forum swoją sesję! :)

ja dzisiaj byłam za bardzo "zakręcona" całokształtem i wrzucam tylko kilka

Apollo



Tulisia dużo czasu spędza na swoim tronie :), tutaj w ruchu (powiedzmy, że w ruchu)



ziółka



prezenty!



i prezenty...:)



***

do Azylu dotarła dzisiaj również paczka ze 120 podkładami - moniuhna czy to nie Twoja sprawka...?  :przytul podkłady są dla nas niczym chleb :P

***

kasia29, kata_strofa za dzisiejszą pomoc :bukiet

tylko z rodziną nudlakową, która również odwiedziła po kryjomu Azyl nie udało nam się spotkać ;)

***

nie wiem czy pamiętam o wszystkim, ale przypomniałam sobie jeszcze, że:

wczoraj Lilou została wysterylizowana :)

króliczka, u której podejrzewałyśmy ciążę, nie jest w ciąży, ale o dziwo...ma wyraźne pokłady tkanki tłuszczowej - jak na tak małego królika - stąd ten brzuch

grafitowy chłopak wymaga wizyty u fryzjera (przepraszam, ale jeszcze nie ogarnęłam, jakie w końcu otrzymały imiona :P), tak jak Amigo...ale to zostawię na następny tydzień :]





Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3758 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:22:30 pm »
monika8118, wiadomość poszłaaa! :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3759 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:48:38 pm »
cieszę się że Gutek jest u Was, bardzo dziękuję za przygarnięcie go tak awaryjnie :* :* :*
WO AMIGO