Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5351368 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3320 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:10:53 pm »
otka a kicał troszkę?

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3321 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:26:34 pm »
po_sąsiedzku - on się podciąga na przednich łapkach, tymi tylnimi nie rusza wcale.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3322 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:39:30 pm »
o jejku:(((

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3323 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:48:20 pm »
marta1984 - Twoje zioła wzbudziły wśród mieszkańców Azylu zachwyt  :przytul

moniuhna - napisałam do Ciebie maila  :bukiet

dzisiaj tradycyjnie uszaki dokonały inwazji na gabinet doc - Ewelina  :bukiet

1. Amigo - niestety stan przewlekły jamy nosowej nadal się utrzymuje, a tradycyjny antybiotyk nie pomógł. czas na engemycin, bactroban do nosa oraz inhalacje (z dodatkiem gentamycyny). kiedy stan Amigo ulegnie poprawie, zastosujemy szczepionkę przeciwko pasterelozie.

jutro postaram się wrzucić zdj. Amigo - mam szczerą nadzieję, że w kwestii leczenia nie będzie brał przykładu z ciotki Maszy :]

2. Bambi - od dłuższego czasu bardzo rzadko kicha (w porównaniu z początkiem), ale znowu pojawił się obrzęk jamy nosowej (zaczerwienienie), dlatego jak u Amigo engemycin i bactrobam. stan ogólny zadowalający ;)

3. Bielinka - zapalenie mięśnia - albo wskutek iniekcji (po sterylizacji) albo wskutek przeciążenia - ma lekki przykurcz łapki, który nie przeszkadza jej jednak w szaleństwach ;) w ramach terapii metacam jako lek przeciwzapalny i wszystko wróci do normy.
Bielinka już jutro opuści Azyl i powędruje do DT u naszej wolontariuszki Martyny - Martynie i jej mamie bardzo dziękujemy  :bukiet

4. Fly - mój mały złośliwiec jest w świetnej formie. doc bardzo cieszy fakt, że Fly 2 razy dziennie samodzielnie wydala mocz - mnie również ;) w tej chwili jej stan można określić jako prawidłowy. nivalin podajemy nadal aż jej pęcherz moczo (oby) wróci do pełnej normy.





5. Horacy - tymczasowicz z Pomorza już w ten weekend wróci do swojego DT, chociaż wciąż wymaga kontroli (Horacy ma atonię żołądka - poważne zaburzenia perystaltyki jelit), jest już znacznie lepiej :)

6. Miriam - po bardzo ciężki zabiegu bardzo szybko doszła do siebie i również wkrótce wróci do swojego domu tymczasowego :)

***

jutro do Torunia przyjedzie uszak z Olsztyna, o którym wspomniała otka_a - niestety biorąc pod uwagę fakt, że został znaleziony miesiąc wcześniej w takim oto stanie, obawiam się, że stan jego tylnych kończyn może być bardzo zły i dodatkowo możemy mieć do czynienia z porażeniem zwieraczy (biorąc pod uwagę informację o tym, że ma cały tył w moczu) - w sb. maluszka zobaczy doc Krawczyk.

otka_a  :bukiet za super szybką akcję

niusia - jutro na Ciebie czekamy  :przytul - jutro ze względu na to, że dzięki Tobie Aldi - uszak o najdłuższym stażu w Azylu w końcu trafi do Darii - naszego wspaniałego domu tymczasowego  :bukiet

dzisiaj w nowym domu zamieszkała Marie - jej nowi opiekunowie czekali na nią kilka tygodni i jestem pewna, że Marie odnalazła swoje miejsce  :bukiet

***

wciąż jest mi trudno wymazać z myśli obraz Kluseczki (szczególnie, kiedy wrzucam na forum zdj. uszaków z Azylu, z którymi przebywała...) - miała niezwykle piękne, duże, błękitne oczy - była odważnym, szalonym uszakiem, którego nie można było ujarzmić do momentu, kiedy zaczynała poddawać się pieszczotom...jeszcze kilka dni temu, podczas mojego dyżury w Azylu, bałam się, że zrobi sobie krzywdę, szalejąc między moimi nogami, a dzisiaj jej nie ma...
myślę, że wkrótce wróci do nas w innym uszaku, który otrzyma szansę na lepsze życie...

Rasti w nowym domu - tak powinno być zawsze i chociaż nie zawsze się udaje, to warto





Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3324 dnia: Sierpień 16, 2012, 23:00:16 pm »
A jak tam Migotka umowa już podpisana? :)

Offline Anne1991

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog - na którym pojawiają się informacje o króliczku.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3325 dnia: Sierpień 16, 2012, 23:04:10 pm »
Za każdym razem, gdy wspomnicie o Kluseczce zaczynam płakać. Wczoraj w domu mama musiała mnie uspokoić, bo nie wiedziała, co się stało. Pociągałam wczoraj nosem, więc mój królik przyszedł i domagał się pieszczot.

Podziwiam waszą determinację, siłę...jesteście niesamowite. Oby więcej takich ludzi na tym świecie ;)
Z Loli zrobił się Gizmo...czyli cudowna przemiana. ;)

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3326 dnia: Sierpień 16, 2012, 23:13:55 pm »
Odnośnie uszatka z Olsztyna - w pierwszej chwili skojarzył mnie się z Kubusiem vel Targetem, tyle że w miniaturce - jest o połowę mniejszy od Florence czy Astrid.

Kiedy go zobaczyłam u otki - tylne łapki miał właśnie tak wyciągnięte jak Kubuś. Ale futeko na nich mocno wytarte, mokre od siusków i pupa aż do wysokości stawów biodrowych mokra. Jednak kiedy go umyłyśmy w letniej wodzie, przy masażu łapek tylnych - lekko nimi poruszał , prawa jest w gorszej kondycji - czyli ma w nich czucie. Jednak nie ma siły podnieść pupy i ruchomość stawów jest zaburzona. Po kąpieli zsiusiał nam się na ściereczki w powietrzu całkiem pokaźnie :)) Zaraz potem w transporterku wtulił się pysiem w kącik podpierając sobie bródkę o róg transporterka - maskotek jako podpórkę nie toleruje. Kiedy wychodziłam od otki - przemieścił się samodzielnie dość szybko, więc mamy nadzieję, że jeszcze nie jest dla niego za późno. Widać, żew miarę możliwości dbano o niego, futerko nie było ubrudzone kupką. Reszty dowiemy się dopiero jutro :)

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3327 dnia: Sierpień 16, 2012, 23:23:27 pm »
Trzymam kciuki za uszatka z Olsztyna i mam nadzieję,że nie jest dla niego za późno...
Dziewczyny :bukiet:
A przy okazji Cin-Cinek pozdrawia swoje opiekunki z Torunia.....:heej:
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3328 dnia: Sierpień 16, 2012, 23:37:31 pm »
Jak Fly wypiękniała!
Dużo zdrówka i szybkiego pokicania do DS dla wszystkich króliczków z Azylu :)

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3329 dnia: Sierpień 17, 2012, 01:04:23 am »
Fly, cud  :doping: Nie wierzyłam  :glupek:
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3330 dnia: Sierpień 17, 2012, 07:45:13 am »
Fly jest przecudna. Jej siła  i wola życia podtrzymuje mnie na duchu kiedy patrzę na mają Tosiulkę walczącą z E.Cuniculi. cały czas jej powtarzam, że skoro Fly dała radę to ona też musi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 11:58:43 am wysłana przez ing »

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3331 dnia: Sierpień 17, 2012, 08:01:26 am »
Witam:)

Przedstawiłam się po cichutku na 164 stronie, ale przez sprawę z CC zostałam chyba niezauważona :((
Przedstawię się więc raz jeszcze: jestem Monika, mieszkam w Jaworznie, razem z rodzinką planujemy adoptować królisia z Azylu. Złożyłam już w formularz, jestem w kontakcie z Panią Magdą G (nie zapomniała Pani o mnie??) i Panią Olą. Byliśmy już zdecydowani..... na Kluseczkę.... Pani Magda dawała mi znać jak maleńka się czuje.... Nie zdążyłam poznać osobiście tej małej królewny, ale tęsknię......

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3332 dnia: Sierpień 17, 2012, 09:30:56 am »
Witamy Moniko! Wszystkim jest bardzo przykro z powodu Kluszeczki :( Niemniej jednak na adopcje czeka jeszcze wiele innych uszatych serduszek, także może zdecydujesz się na któregoś z nich??

Co do Fly - ja do tej pory nie mogę uwierzyć, że to ten sam króliczek, przy którym tyle się napłakałam w drodze do Torunia, czy chociażby Oli przez telefon (wstyd mi teraz :P). Za każdym razem jak pokazujecie tutaj jej zdjęcia to wołam Kubę, który też się do niej bardzo przywiązał i podziwiamy co to za piękne cudo z niej rośnie :) Oby tak dalej!
WO AMIGO

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3333 dnia: Sierpień 17, 2012, 09:46:31 am »
No pewnie, że zabierzemy innego królisia. Już nie możemy się doczekać. Nie wiem tylko, którego. Nie ukrywam, że byłoby mi łatwiej gdybyście pomogły nam wybrać:)
To będzie mój pierwszy króliczek, więc jestem matką adopcyjną bez doświadczenia. Mam dwóch chłopaków 10 i prawie 4 lata. Są przyzwyczajeni do zwierzaków, zawsze u nas jakiś zwierz był a teraz jest pustką.... Nigdy żadnego nie zamęczyli:))))

Będę wdzięczna za wszelkie rady

Formularz już złożyłam

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3334 dnia: Sierpień 17, 2012, 09:54:36 am »
Moje serce skradła Luka...nie bez znaczenia jest moja niecheć do węży  :niespodzianka
Najlepiej doradzi toruńska grupa adopcyjna - dziewczyny znają azylowe Uszole najlepiej.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3335 dnia: Sierpień 17, 2012, 10:07:44 am »
mi sie podoba mały obzartuch cola:) i marabelka
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3336 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:13:43 am »
A ja się trochę wtrącę, żepolecam uszatki które długo w DT czekają na Dom stały.... Nie chodzi tylko o Omegę, bo jato chyba bede plakac jak bede sie z nia zegnac (mimo że wiem że bede dobrze robić) ,ale też inne uszatki: )

Zachęcam!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3337 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:17:46 am »
Monika 8118 witam serdecznie:)
Przyznam się, że będąc raz w azylu jak zobaczyłam Klusię to mi nie dawała spokoju Klusia i Shelby to były moje faworytki :(
Teraz serce mi pika do Marbelki, bo to prawie siostra bliźniaczka mojej kochanej Andziulki i tak jak ona jest też królikoskoczek szalony
Tulisia jest cudowna naprawdę:) biega do człowieka, wskakuje aby się przytulić, nie ma zadatków na niszczyciela - ufna itd, lecz przed nią odchudzanie i chyba sterylizacja
Bardzo mi się podoba  rodzynek Maurycy - widać, że dobra duszyczka

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3338 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:19:31 am »
dobrussia- z ust mi to wyjęłaś :D Mi się na przykład bardzo, ale to bardzo podoba długo czekający na dom Yogi <3 Jest jak mój wymarzony uszaczek, zawsze chciałam takiego puszystego cudaka <3
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3339 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:26:01 am »
jest wiele uszatów. Ja np.  zawsze patrzylam na Venus , Merlina ,który miał być moim  DT,ale jak przyjechal do azylu byl problem z okresleniem płci