Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 496949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:30:27 am »
zadnego akwarium nie dostalam , dostalam tylko z 10 paczek wiorkow dla chomika  :wow  , mam kumpla ktoremu sie przyda bo ma swinke morska :PP , a tak w ogole rodzinka wydala mi sie w miare sympatyczna, zabraklo im odpowiedzialnosci w stosunku do zwierzecia w momencie gdy pojawila sie ciaza , krolas nie mial u nich wcale zle oczywiscie do czasu wyeksmitowania go na dzialke ,  ale na szczescie dlugo tam nie byl  :>,

ja tak troszke nie dokonca jeszcze sie poruszam po forum ale chyba prosi sie administratora o wcielenie tego watku do tamtego ( inspektorow trojmiejskich ) - wiec poprosze

Dori dziekuje slicznie i czekamy na prezenty  :>  (duuuuzoo prezentow  ;) dla krolasow oczywiscie

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 14, 2012, 15:32:50 pm »
prosze administratora o przeniesienie/scalenie tego watku z watkiem : Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 14, 2012, 15:38:50 pm »
Wyślij pw do moderatora - Magdy albo Tochy z linkami i prośbą
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 14, 2012, 15:49:42 pm »
Dobrze, że królas jest już bezpieczny :D żeby fotka była od razu widoczna to wystarczy wcisnąć Umieść obrazek, albo ręcznie na początku linku wpisać [img ]http://(bez spacji) a na końcu[/img]

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 15, 2012, 08:31:06 am »
Eni dziekuje , a z wciaganiem zdjec bede walczyla dalej przy najblizszej okazji :lol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 17, 2012, 20:08:07 pm »
Scaliłam na prośbę miłej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan


Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 18, 2012, 14:46:43 pm »
Poszukujemy dla Kulki transportu na trasie Olsztyn - Jaworzno aby mogła trafić do nowego opiekuna. Nadal również Lilu czeka na transport na trasie Trójmiasto - Zgierz. Bardzo prosimy o pomoc - dajmy możliwość króliczkom trafić do nowych domków!!  :bukiet

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 18, 2012, 15:41:53 pm »
PILNE Zazik pilnie szuka DT (najlepiej w mazowieckim ) jego dotychczasowy DT bedzie mogl go przetrzymac do konca CZERWCA !! Prosze o info jak ktokolwiek bedzie cos wiedzial w tej sprawie.  :blaga:(http://adopcje.kroliki.net/rabbits/512#yield). Rowniez DT szuka Gizmo , malutkiej bardzo potrzebny jest milusi czlowiek .  :blaga: ( http://adopcje.kroliki.net/rabbits/758#yield) , i jeszcze Czesia tez pilnie szuka DT, jej rowniez konczy sie dotychczasowe lokum.  :blaga: (http://adopcje.kroliki.net/rabbits/747#yield )

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 19, 2012, 11:27:58 am »
Gizmo chyba coraz lepiej ale probuje zorganizowac termin u weterynarza. Troszke lepiej z jedzeniem i bobki bardziej twarde , dostaje bezo pet i espumisan, puszczana jest codziennie zeby sie choc troszke wybiegala . Coraz wiecej bobkow laduje w kuwecie  ale dalej jest na suchej diecie : siano suche ziola i troszke granulatu no i woda oczywiscie. Jeszcze nie ufa czlowiekowi jak sie ja glaszcze to sie trzesie i troszke popiskuje czasami ale bedziemy cierpliwie przyzwyczajac.  :).

Szukamy opiekunow wirtualnych dla Gizmo i Czesi , beda potrzebne fundusze na sterylizacje. Prosimy o datki na konto SPK w przelewie prosze dopisac w tytule : "Na leczenie Gizmo z azylu w sopocie " lub "Na sterylizacje Czesi z Gdanska).

Niestety nie mozemy znalesc DT w rejonie mazowsza wiec musimy przetransportowac Zazika do Sopotu , rowniez prosimy o pomoc : http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14108.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:36:46 pm »
Gizmo zaczela cos lepiej jesc , wyprobowala kilka karm i najlepiej wcina BEAPHAR CARE + (dlaczego mnie to nie dziwi  :>)  i czekamy na termin u doktora.
w piatek lub sobote trafi do azylu kolejny krolik (jeszcze nie ma o nim zadnych wiesci) , z powodu wyjazdu za granice jest do oddania,
wiec szukamy teraz trzech DT : dla Gizmo, Czesi i nowicjusza  :blaga: , no i czekamy na wiesci czy Zazik znalazl DT w mazowieckim bo jak nie to trzeba bedzie go ulokowac w sopocie :icon_frown.
Kochane DT zglaszajcie sie (najlepiej na moj pw) , krolisie naprawde sa super zwierzakami a w szczegolnosci te z "odzysku" , potrafia sie odwdzieczyc za kochany domek w dwojnasob  :heart .
zapraszamy rowniez do wirtualnych adopcji  :lol  http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13421.20.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:34:46 pm »
Gizmo sie troszke rozruszala w koncu zaczela sama zwiedzac azyl ( a nie siedziec w jednym miejscu jak do tej pory) , zalatwia sie pieknie do kuwety i wcina granulat i siano z ziolami i od razu bobki zrobily sie lepsze , jeszcze jest strachliwa ale idzie ku lepszemu ( podobno troszke schudla - opinia bogusi  :icon_lol , no w kazdym badz razie sama sie juz pieknie myje)

przywiozlam dzis kolezanke/kolege dla Gizmo , krolisia jest malym czarnym krolasem krotkowlosym  z kilkoma bialymi plamkami i sterczacymi uszkami . nazywa sie Dolores , podobno dziewucha tak ocenila pani w sklepie pol roku temu jak miala 3 miesiace  :> - do sprawdzenia oczywiscie , mala byla chowana w normalnych warunkach z psem pudelkem i papuga ( psow sie nie boi , papug tym bardziej  :>) w klatce ale wypuszczana codziennie po mieszkanu co oczywiscie uwielbiala ,  jest czysciutka i zdrowa ( brak sterylizacji) nawet odwiedzila weterynarza ( glownie w celu obciecia pazurow) ale nie zostala zaszczepiona , nie chorowala , troszke terytorialna nie lubi jak sie "lapy" wklada do klatki  kiedy tam przebywa - tupie wtedy donosnie, krolisiem zajmowala sie cala rodzinka mama i dwie corki 8 i 15 lat ale wydaje sie ze byla ulubienica 15-tki ; bezstresowa , niebojazliwa no jednym slowem dobrze jej bylo ale niestety wyjazd za granice na stale rodziny zakonczyl jej ten etap. jadla siano, karme vitapolu - do zmiany ( jak zwykle w sklepie zachwalano), czesto warzywa :marchew, pomidor, kapuste i kalafior (podobno uwielbia :/) , jablko (czasami) i miala staly dostep do wody aa rodzinka specjalnie zbierala i przynosila jej liscie "mleczyka"  . w krotkim czasie pojawi sie jej ogloszenie i zrobie i wkleje jej zdjecia

tak wiec szukamy trzech DT  dla Gizmo , Czesi i Dolores a moze ktos juz sobie upatrzyl ktoras z nich  :> , zapraszamy do adopcji , mile widziana jest rowniez adopcja wirtualna  :lol

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 29, 2012, 13:21:34 pm »
Gizmo byla dzisiaj u weta ( z nellciaa) ma bakterie w pysku i dlatego moze byc niejadkiem ( nellciaa wszystko opisze wieczorem :) ) wazy 2.2kg  :wow, a powinna 1.5kg wazy o 1/3 wagi za duzo !! musi schudnac  :icon_cry

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 30, 2012, 21:41:16 pm »
Czesia trafiła dzisiaj do biura. Mała jest bardzo rezolutna, puszczona na podłogę od razu zaczęła zwiedzać biuro i kafle wcale jej nie przeszkadzały w kicaniu. Jutro wrzucę jej zdjęcia no i zdjęcia Kulki, która jest u mnie na DT już od dawna ale mój Piniek jak ją ganiał tak dalej gania. coś nie mogą się zaprzyjaźnić.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)


Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 02, 2012, 13:12:39 pm »
!! BARDZO PILNE ,  :blaga: konczy sie adopcyjnej Kulce ( http://adopcje.kroliki.net/rabbits/443#yield) mozliwosci przebywania w obecnym DT a DS czeka juz z utesknieniem . poszukujemy PILNIE transportu z olsztyna do jaworzna , moze byc przez warszawe (np.: na dwie tury ) jednym slowem KTO MOZE PRZETRANSPRTOWAC KULKE DO JAWORZNA i z jakiego miejsca w polsce , prosze o pw na emaila : mirella@gd.pl

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 05, 2012, 23:47:15 pm »
mam dzisiaj same dobre wiesci  :lol :

Kulka (torunska) ma dograny transport , jedzie na raty w sobote przyjezdza z Olsztyna do Gdanska ; przenocuje i w niedziele jedzie do Krakowa a stamtad do Jaworzna jak dziewczyny z Krakowa znajda transport ( :przytul ) - no to teraz trzymac kciuki aby wszystko sie udalo

Kulka (pomorska) tez znalazla DS - jedzie do Elblaga za dwa tydonie  :jupi

Lilu w sobote rowniez opuszcza pomorze i jedzie do DS do Zgierza  :jupi

Czesia, Dolcia (Dolores) i Gizmo - maja umowiona wizyte u dr Krawczyka w toruniu w sobote , zostana gruntownie przebadane i jak bedzie mozna (stan zdrowia) to i sterylizacja zapewniona

i to byloby na tyle : ufff' pracowity tydzien , zyczylabym sobie ( i wszystkim ) samych takich wiadomosi "transportowych" do DS ; jak najwiecej co tyczien

i jeszcze jedno : bardzo , bardzo dziekuje wszystkim osobom , ktore pomogly w zorganizowaniu tego wszystkiego :bukiet  :bukiet  :bukiet nie wymienie z imienia bo niechce nikogo pominac a o tej porze byloby to calkiem mozliwe  :>
 

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 09, 2012, 10:49:59 am »
Kulka dotarla do Krakowa - zostal juz malutki odcinek tylko do Jaworzna  :lol

wiesci po wizycie u weterynarza :
Czesia - ma dosc ostre stadium ciazy urojonej i niestety nie nadawala sie do sterylizacji , musimy poczekac az minie ten stan , dodatkowo wykryto poczatek ropnia w jamie ustnej , przy sterylizacji bedzie miala usuwane zeby  , narazie je dosc ladnie wiec pozozostaje nam czekanie
Dolek(Dolcia/Dolores) - okazala sie super zdrowiutkim, mlodziutkim samczykiem  :PP, obecnie po zabiegu kastracji - dostaje antybiotyki do wtorku - ale juz teraz czuje sie dobrze - je normalnie i bobki ok - zmianana imienia z Dolores na Dolek  :lol - z ciekawostek moge dodat iz wybudzal sie kilka godzin z powodu warunkow atmosf. ( wysoka temp.) ale teraz juz biega jakby nie bylo zadnego zabiegu  :)
Gizmo - oprocz lekkiej nadwagi to w zasadzie nic jej nie dolega  :lol - jednakze nie zostala poddama sterylizacji gdyz temperatura ( powyzej 30C) uniemozliwila zabieg duzo bardziej inwazyjny niz u samcow

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:52:03 am »
Kuleczka jest na przechowaniu u mnie. Bardzo sympatyczna, wyluzowana pannica :)
stresy dłuuugiej podróży odchorowała lekką biegunką. bobki wróciły już do normy, ale jej ciągoty dietetyczne jeszcze nie - na razie najbardziej smakuje jej tektura i koperek, czasem skubnie gałązkę wierzby albo mebel, a resztą gardzi ;) Ale na pewno dojdziemy do tego, co królikom służy bardziej. będę donosić o postępach :)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 10, 2012, 16:12:40 pm »
dzikujemy pieknie za zaopiekowanie sie Kulka  :bukiet , podziekowania zwracam rowniez w strone bosniaczka  :przytul , czekamy na wiesci