Autor Wątek: Transporter  (Przeczytany 169903 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Fauka

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 29, 2011, 19:51:11 pm »
Dość czybko farba nam odskoczyła, co so przeciągów to jak bło chłodniej czy wiało to zakrywaliśmy czymś, większość transporterów ma chyba takie teraz wycięcia.

Offline Bella307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Transporterek i kuweta
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 02, 2011, 20:23:51 pm »
Witam,
Jeśli taki wątek już istnieje to przepraszam i proszę o usunięcie.
Możecie mi powiedzieć jaki transporterek będzie najlepszy ( często jadę nawet 3-6h,więc chcę aby transporter był wygodny dla królisia )
1.http://allegro.pl/transporter-ferplast-najnizsza-cena-super-gratisy-i1692405123.html
2.http://allegro.pl/tanio-transporter-europet-dla-malych-zwierzat-i1690201211.html
2.http://allegro.pl/trixie-transporter-ptakow-gryzoni-22cm-5901-promoc-i1668323084.html
Możecie przy okazji doradzić jaką kuwetę:
1.http://allegro.pl/trixie-kuweta-toaleta-dla-gryzoni-duza-tx-62551-i1667546380.html
2.http://allegro.pl/narozna-kuweta-do-klatki-dla-krolika-trixie-i1654928355.html
3.http://allegro.pl/trixie-kuweta-kitty-27x9x37cm-4042-promocja-i1664383031.html
Jeśli wszystkie z wymienionych są nie najlepsze to proszę o własne propozycje.
Szukałam w innych wątkach, ale mi szczerze zależy na czymś co mogę obejrzeć i zamówić na allegro.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Transporterek i kuweta
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 02, 2011, 20:29:47 pm »
Transporter zdecydowanie pierwszy.
A kuwetka każda może być, najlepiej wybierz jak największą jaka Ci się zmieści do klatki/zagródki. Uszakowi będzie wygodniej i nie będzie wystawiał tyłeczka i sikał obok.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporterek i kuweta
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 02, 2011, 20:31:56 pm »
Przenoszę do "DIY" i scalam z tematem "Transporter".

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 02, 2011, 20:43:39 pm »
Jeśli jeździsz z uszakiem w podróże ok 6h to stanowczo musisz mieć transporter taki, gdzie uszak porządnie się rozłoży.
Jeszcze zależy jakiego uszaka mieć będziesz lub masz. Jak baranek lub większa miniaturka to i transporter musi być większy.
Osobiście polecam ten: http://allegro.pl/transporter-ferplast-atlas-20-el-warszawa-i1658959294.html
Większy niż podane przez Ciebie i dobrej, pewnej firmy ferplast.

Co do kuwetek. Pierwsza najlepsza, bo największa z podanych. Jednak ja bym poleciła prostokątną, choć zabiera w klatce więcej miejsca. Zależy też czy do zagrody, czy klatki. Bo jak do zagrody to możesz sobie spokojnie pozwolić na większą. W sumie do klatki też o ile uszak będzie bezklatkowy.

Ja swojego królika kuwetę w zagrodzie mam na wymiary 50x38cm lub dól od klatki 70x40cm. Zależy co uszak chce do zagrody :P

Offline Bella307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 02, 2011, 20:45:55 pm »
Dziękuję :PP
Madzia7 ten pierwszy transporter też jest z FERPLAST. Czy w jakiś sposób jest zły.
Ale uszak i tak pewnie częściej będzie zostawał z babcią.
Tylko jeśli będę jechała do cioci 2-3h będę go brała.
Chociaż może się zdarzyć, że będę jechała 5-6h.
Jakie wy macie transporterki ???
Będzie to karzełek, angorka lub lewek. Są 3 takie w schronisku, które są milusie, jednak mam trochę problem z wyborem. Ale raczej karzełek.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2011, 20:56:20 pm wysłana przez Bella307 »

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Transporter
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 02, 2011, 21:10:35 pm »
ten pierwszy transporter też jest z FERPLAST. Czy w jakiś sposób jest zły.

wg mnie nie jest zły, niby jest 10 cm krótszy, ale jeśli króliczek nie urośnie wielki (tego niestety nie przewidzisz, bo miniaturka nie zawsze okazuje się być miniaturką) to w zupełności wystarczy, mam transporter ok. 50 cm długości i mieszczą mi się w nim dwa wyciągnięte króliki, z tym że oba razem ważą ok. 2.6 - 2.7 kg

drugi i trzeci transporter są zdecydowanie za małe dla królika

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 02, 2011, 21:30:55 pm »
Dziękuję :PP
Madzia7 ten pierwszy transporter też jest z FERPLAST. Czy w jakiś sposób jest zły.
Ale uszak i tak pewnie częściej będzie zostawał z babcią.
Tylko jeśli będę jechała do cioci 2-3h będę go brała.
Chociaż może się zdarzyć, że będę jechała 5-6h.
Jakie wy macie transporterki ???
Będzie to karzełek, angorka lub lewek. Są 3 takie w schronisku, które są milusie, jednak mam trochę problem z wyborem. Ale raczej karzełek.

Jeśli będziesz miała karzełka to ten transporter co podałaś ferplastu będzie ok.
On nie jest zły, tylko chodziło o to, że większy :) Bo zależnie jaki uszak będzie więc mniej więcej do jego przypuszczalnych proporcji trzeba dobrać transporterek.

Offline Bella307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:16:38 am »
Przeczytałam  już cały wątek i jeśli dobrze zrozumiałam to na krótkie wycieczki np. wet można kupić tą torbę, a na dłuższe transporterek plastikowy, tak ??
Który lepiej odgrywa te dwie role- plastikowy czy materiałowy???
Troszkę się pogubiłam

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:27:22 am »
Przeczytałam  już cały wątek i jeśli dobrze zrozumiałam to na krótkie wycieczki np. wet można kupić tą torbę, a na dłuższe transporterek plastikowy, tak ??
Który lepiej odgrywa te dwie role- plastikowy czy materiałowy???
Troszkę się pogubiłam

A po co kupować i torbe i transportet jak można kupić tylko transporter?
Wygodniejszy i lepszy- bo nie przecieknie jak uszak się zsiusia.
Nawet na krótkie wyjazdy (np wet) lepszy jest transporter plastikowy bo zapewnia uszakowi większy komfort, więcej miejsca i jest stabilny. No i nawet podczas takich wycieczek uszatek może sie położyć.

Offline Bella307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:30:22 am »
Dziękuję.

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Transporter
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:54:20 pm »
czyli ferplast atlas 10 http://allegro.pl/ferplast-transporter-atlas-10-warszawa-i2001585411.html
będzie odpowiedni dla dwóch królewiczów w łącznej wadze max. 3 kg? dodam że będą jeździć w nim dosłownie kilka- kilkanaście minut do weterynarza, czy do rodziny. czy potrzebny będzie atlas 20  http://allegro.pl/ferplast-transporter-atlas-20-warszawa-i2001585430.html
różnica w długości to 10 cm. wcześniej zamówiłam i zapłaciłam za torbę transportową zolux w rozmiarze L. ale nie mieli na stanie koloru różowego więc zwrócili mi kasę i chyba jednak zdecyduję się na transporter- możliwość pogryzienia czy osiusiana torby....


Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Transporter
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:56:38 pm »


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:01:55 pm »
Jeśli ja bym stanęła przed takim wyborem to bym sobie powiedziała "im większy tym lepszy" ;) Ale że Wasze wycieczki z króliczkami mają trwać kilka-kilkanaście minutek to może być i mniejszy :) Tym bardziej że jak mówisz króliczki nie są duże bo razem ważą max 3 kg. (tyle co mój jedynak baranek :P ). Więc wystarczy im miejsca. Między jednym a drugim jest 20zł różnicy, więc lepiej te dwie dyszki zainwestować w smaczne suszki dla uszatków :)


Edit.
Używaj opcji "Modyfikuj" by nie pisać posta pod postem :)

Polecam bardziej Ferplasta transporter- bardziej wytrzymały i stabilny. Do tego lepsze materiały użyte w wykonaniu.

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Transporter
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:03:18 pm »
Ten większy Atlas 20 :) mam taki sam dla dwóch króli.

Tu  taniej  http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-atlas-p-8620.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 22:07:02 pm wysłana przez ewer »

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Transporter
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:07:40 pm »
Madzia7 a co myślicie o tej torbie zolux??już tak się na nią napaliłam, zapłaciłam, ale zabrakło jej im na magazynie :/
ale chyba jest niepraktyczna? króle gryzą wszystko i wszędzie więc ta siatka z przodu to byłaby tylko na chwilę, że o siku nie wspomnę;/ ale tak mi się różowa podoba:)


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:10:53 pm »
ewer podała Ci bardzo fajny link gdzie masz taniej :)
Ja toreb w ogóle nie polecam. Ani to stabilne, ani wygodne.... Królik przegryzie i po torbie. A nie daj boze jak zwieje :P

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Transporter
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:43:50 pm »
Dziękuję Wam Ewer i Madzia7 :*


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Transporter
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:55:07 pm »
Polecam Atlas 10 firmy Ferplast. Dwa króliki spokojnie w nim się mieszczą. Jest wytrzymały, w miarę poręczny i łatwo się rozbiera. Ma też metalowe drzwiczki.

Z tym, że ja polecam transporter z metalowymi drzwiczkami i wentylacją tylko w górnej części, ale z pełnym dachem, nie siatką jak w droższych wersjach Atlasa. Drzwiczki - bo królik lubi gryźć i kiedyś może po prostu wygryźć dziurę. A wentylacja, bo sa wrażliwe na przeciągi i otworki tylko w drzwiczkach i górnej części im starczą.

Poszukaj podobnych na Allegro, Gumtree i Tablicy - są różne modele transporterów spełniających powyższe warunki.

Natomiast bardzo nie polecam transporterów z drzwiczkami otwieranymi do góry - przy takim otwieraniu to królik może normalnie uciec, gdy tylko odczepimy zaczepy, nie bardzo się daje w nim pogrzebać gdzieś w podróży (poprawić koc zwierzakowi, podać jedzonko).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Transporter
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 24, 2012, 17:08:03 pm »
Madzia7 mam do Ciebie pytanie bo wiem że masz baranka, jaki transporter plastikowy będzie najlepszy dla baranka mój waży 3.40 i jest taką większą miniaturką. Do tej pory miałam torbę jednak okazała się ona za mała choć pytałam panią ze sklepu czy będzie dobra dla baranka kiedy urośnie ale cóż powiedzą wszystko żeby sprzedać. Dodam że będzie mi on potrzebny tylko do wizyt u weterynarza. Z góry dziękuję za odpowiedz.  :bunny: :DD