Autor Wątek: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka  (Przeczytany 81670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 03, 2013, 23:54:03 pm »
hehe, jaka cudna zmiana nazwy wątku:]
uwielbiam Twoją narrację Kic!  :icon_biggrin i bardzo się cieszę że babuszki w dobrej formie :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2013, 15:03:51 pm »
Bośniu, dziękuję za zmianę tytułu wątku. szczególnie, że babuszki są naprawdę wytrawne! i kaca po nich nie ma :balet:

z przyziemniejszych klimatów: znów zebrałam 2 ceko. Fusia nadal nie tyka granulatu, ale rano wciągnęła trochę więcej zieleniny niż wczoraj. w ogóle mam wrażenie, ze dziś się lepiej czuje - może efekt poszczepionkowy mija. Częściej widać w całości jej zabójczo szafirowe oko  :icon_mrgreen A Mawika daje się poznać jako coraz większy pieszczoch. Ciotka Różyczki, czy co?

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2013, 15:40:35 pm »
rzekłabym,ze zazdroszczę... my z zuzia jesteśmy na etapie rozmow przez kratki i karmienia przez kratki.. bo jak biore na mizianko to w odwecie mnie panna gryzie :|
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2013, 09:44:25 am »
sytuacja się stabilizuje: Mawika mieszka głównie na wybiegu, Fusia okupuje kuwetkę w klatce. Przemieszcza się w drugi kąt tylko jak ją Mawika z tejże kuwety wygoni. nie podoba mi się tył Babuszki Fuszki, jakoś tak dziwnie tymi nogami się zachowuje. poobserwujemy i zobaczymy, czy trzeba będzie jechać do doktora.
Ale, ale, postępy też są! wczoraj nie zostałam tak rozpaczliwie obulgotana, gdy ją podniosłam i przestawiłam kawałek :icon_mrgreen A dziś Fusia na mój widok o poranku aż wyszła z kuwety i szukała śniadanka w rękach :zakochany: co prawda zjadła raptem po gałązce koperku i pietruszki, ale zawsze coś, zważywszy, ze się mało rusza, a skubie sianko.
Mawika jest pieszczochem ewidentnym, w dodatku trochę zazdrośnicą :mhihi Nie da się głaskać samej Fusi, trzeba działać na dwie ręce :jezyczek:

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2013, 09:51:03 am »
Kic to teraz masz dwie ręce pełne roboty od tego głaskania :) a może jakieś nowe fotosy wrzucisz

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2013, 16:04:55 pm »
Proszę bardzo :)

Mawika zwiedza...


...medytuje...


... i zastanawia się nad światem (widzicie oczko w połowie niebieskie?)



a tutaj Fusia w wersji bidusia: taka znękana była w piątek


Fusia w sobotę, czyli wersja "zostawcie mnie wszyscy w spokoju, łapy precz"


i Fusia niedzielna, czyli nadal podejrzliwie, ale już znacznie spokojniej (TO oko!!! :zakochany:)


a na deser Babuszki razem


:heart

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:59:11 pm »
Czyli masz teraz na chacie dwie pary klonów :D słodkie są :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:11:09 pm »
Zadek Fusi niepokoił mnie na tyle, że mniejsza babuszka odwiedziła dziś doktora Barana.
RTG (opłacone przez tajemniczego darczyńcę) potwierdziło moje podejrzenia, że babuszka jest obolała:
- zmiany w okolicach korzeni zębów policzkowych
- zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie
- początki zmian zwyrodnieniowych stawów
- i kamień w pęcherzu moczowym.

na kamień (a przy okazji paszczę) Babuszka dostała niesterydowy lek przeciwzapalny i przeciwbólowy. trzymajcie bardzo mocno kciuki, żeby leki zadziałały i obyło się bez zabiegu...
na zwyrodnienia nie pomożemy, natomiast będziemy Babuszkę Fuszkę ruszać. koniec wylegiwania w kuwecie :P dostanie drybed i obowiązkowe spacerki. jest szansa, że ruch pomoże też na przewód pokarmowy i Fusi boby się choć trochę unormują.
Będzie Babuszka Fuszka się gimnastykować (oczyma duszy widzę ją jako dziarską staruszkę ćwiczącą Tai Chi albo Qigong :icon_mrgreen )

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:24:17 pm »
oj tam tai chi... chcesz ja rozruszać?  ja mam prostsza metode  daj ja do zagrody różyczki albo klonów :mhihi oj się babuszka porsza - kicówa jej pomoże :D
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:34:20 pm »
no właśnie dlatego skojarzenie z Tai Chi, bo miałam na myśli ruch trochę bardziej kontrolowany... :D

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:45:49 pm »
ps. kreatywne wykorzystanie transportera ;)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:56:17 pm »
ps. kreatywne wykorzystanie transportera oczko
y?
że tak inteligentnie zagaję...

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:58:56 pm »
ps. kreatywne wykorzystanie transportera oczko
y?
że tak inteligentnie zagaję...
:hahaha

no chodzi o kuwete wktórej siedzi babuszka :]  chcesz powiedzieć,ze to nie jest dno transportera?  bo tak wygląda :oh:
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:01:35 pm »
nie, to jakaś insza inszość przyniesiona przez bośnię. Fusia nie jest na tyle duża, żeby tyyyyle powierzchni dna transportera zajmować :D

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2013, 17:52:54 pm »
Babuszka biduszka... :przytul
trzymajcie się dzielnie dziewczynki!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:24:48 pm »
Mam sporą awarię na niekróliczym froncie, więc tylko w biegu donoszę z radością, że leki działają! Fusia czuje się lepiej, łatwiej jej się poruszać (choć trzeba ją do tego zachęcać), a leżąc układa się też na drugim boku. znaczy mniej ją boli i to widać po tym, jak wygląda i jak się zachowuje :)
a jaki to Charrakterr w mikro ciałku! opowiem potem :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:46:50 pm »
Babuszki o poranku:





Fusia robi postępy: chętniej rusza się sama z siebie, nawet jak jej zadek zarzuca na lewo. dziś wręcz wykicała z dna od transportera i pokonała jakieś 3 metry z zakrętem do klatki, żeby tam zrobić siusiu! :wow Je malutkimi porcyjkami, ale chętnie. z kolejnych rewelacji: dziś zjadła trochę granulatu!

Mawika je oczywiście więcej i szybciej, niż Fusia, więc karmienie ich do niezły ubaw: jak to zrobić, żeby zjadły obie, bez nadmiernego stresowania Fusi i frustrowania zazdrosnej Mawiki. Mawika, jak się poczuje zazdrosna, cudnie pobzykuje na niskich tonach. taki mikroniedźwiadek  :icon_mrgreen Wystarczy dotyk i od razu się uspokaja, układa wygodnie pod głaszczącą ręka i przymyka oczy.

Kto przytuli Babuszki elegantki?

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2013, 21:50:16 pm »
Babuszki rozkręcają się z jedzeniem! są to nadal maleńkie ilości, spożywane z godnością na kilka rat, jak na zacne seniorki przystało - aż przyjemnie patrzeć jak jedzą ze smakiem :zakochany: W dodatku, mimo paskudztwa, którym były tyle czasu karmione, najchętniej jedzą... trawę! :wow Dziś dostały na spróbowanie mleczyka i babkę - wciągnęły, jakby całe życie tym się żywiły :lol no i suszki! Suszone zioła baaaardzo babuszkom smakują. Odkryły też brokuła, seler robi mniejszą furorę :P

Po akapicie wyżej można mieć wrażenie, że jedzą niewiadomoile, ale tak naprawdę to są takie mikro ilości, że nie mogę powstrzymać się od chichotania, jak szykuję im posiłek. Chyba aż zrobię fotkę porcji Babuszek i porcji Klonów albo Różyczki :icon_twisted

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:26:33 am »
zapomniałam wczoraj napisać o ważnej rzeczy: mimo, że Babuszki jedzą coraz bardziej urozmaicone posiłki, nie szkodzi im to na przewód pokarmowy. wręcz przeciwnie: stabilizują się pod tym kątem :doping: bobeczki sa maleńkie, ale ich wygląd nie budzi wątpliwości, że to faktycznie bobki :mhihi a ceko gubią coraz mniej.

mało tego! zauważam coraz większą konsekwencję z załatwianiem siuśków na podkład w klatce! :pokoj: (klatka jest cały czas otwarta, a Babuszki spędzają większość czasu na wybiegu przed nią).

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:58:57 am »
No to zrób zdjęcia porcji klonów i Różyczki ?