Autor Wątek: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka  (Przeczytany 84306 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 09, 2013, 21:09:23 pm »
heh, tak byłoby idealnie :) - to o wspólnej adopcji
:* - to o chipsach

:)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 09, 2013, 22:40:22 pm »
Moja kochana babuszka... Choć jedna,nadal mnie rozczula. Tyle czasu z siostrą, a teraz pustka - i te decyzje, o których, Kic, piszesz... Ech, realistycznie rzecz biorąc trudno wyadoptować starszą królinę, a starszą królinę + ewentualnego zaprzyjaźnionego samczyka (czy samiczkę, w końcu Mawika zawsze dzieliła życie z siostrą i się dogadywały) wręcz niemożliwe. Ale kto nie wierzy w cuda, ręka w górę ;-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 09, 2013, 22:42:53 pm »
Zastanawiam się nad dokooptowaniem drugiego królika Mawice, ale pomijając to, że jestem niechętna tworzeniu par przed adopcją, więcej na razie widzę minusów niż plusów. Zobaczymy, może jeszcze doznam jakiegoś olśnienia ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 10, 2013, 17:50:32 pm »
a tymczasem ja doznałam olśnienia, którego efekt mam nadzieję, że utrzyma się dłużej, niż tylko dziś. Ale po kolei...

Rano Mawika zaskoczyła mnie puściusieńką miską. Uznałam, że jak na Babuszkę-Elegantkę przystało, nie pcha się na szkło na chama, tylko dyskretnie czekała, aż wreszcie o niej coś więcej napiszę. Skoro napisałam, to i apetyt wrócił :lol
W dodatku stwierdziłam ślady wzmożonej aktywności w nocy, bo przed klatką (permanentnie otwartą) było sporo sianka. "Nareszcie!" pomyślałam sobie, ucieszona, że Mawisia zaczyna się rozkręcać, posprzątałam sianko, dałam śniadanko i poszłam sobie.

Wracam za jakąś chwilę, a tu... :wow


(aż z wrażenia nieostre wyszło)

powtórka sekundę później:

(powiedzcie mi jak, no JAK ona standardowy siankowy chaos tak równiutko poukładała??)

a ja, durna, posprzątałam jej przygotowane sianko :oh:

Pomartwiłam się chwilę, że babuszka będzie teraz mieć rozterki hormonalne, aż wtem! przypomniałam sobie o domku od Astharte, który próbowałam dać Fuszce, ale wycofałam go po tym, jak Mawika zaczęła go przerabiać na confetti. Skoro już i tak Fuszce nie posłuży, cóż było do stracenia - wstawiłam go do łazienki i to było to! Mawika (oczywiście po etapie zwolnionych, ostrożnych ruchów i zastygania w pół kroku, wyciągania szyi z noskiem do przodu, wycofywania się, ostrożnego stawiania jednej łapki w pobliżu, itp.) wskoczyła do domku i zajęła się produkcją confetti :lol Do tego stopnia, że udało mi się z pomocą domku przemycić mini-przemeblowanko, dzięki któremu Mawika porusza się po większej powierzchni łazienki. Domek wciąż stoi, Mawika zajęta i zaaferowana, nic sobie nie wyskubuje, i oby ten stan się nie zmienił (odpukać).

A oto efekty sprzed kilku chwil :icon_mrgreen
wreszcie girki w bok! :doping:


Jak widać, wrodzona elegancja pozwala prezentować się godnie nawet na żwirku :icon_cool




Gdzie domek dla Damy, hmmm? Albo chociaż Opiekun Wirtualny....?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 10, 2013, 19:32:49 pm »
Śliczna, śliczna babuszka :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 11, 2013, 18:03:24 pm »
magia domku działa! :doping: Astharte, dzięki jeszcze raz! :*
Mawika się ewidentnie wyluzowała, w pozycji królowej na szezlongu widziałam ją jeszcze ze 2 razy wczoraj, w dodatku centralnie na środku drybeda i nawet nie drgnęła jak weszłam :lol
Dziś pozwiedzała kolejny kawałek łazienki i chyba mogę powiedzieć, że czuje się lepiej, bardziej "u siebie" - choć to przecież tylko dom tymczasowy... Chyba możemy też mówić o tym, że miziaki sprawiają jej przyjemność :jupi Przedtem dawała się głaskać, no ale właśnie - miałam wrażenie, że ona to tylko znosi, z godnością, ale bez przyjemności. A tu proszę - podeszła do mnie, szturchnęła w nogę, a potem od miziakami ułożyła wygodnie, coraz wygodnieeejj... :D

chyba też wróciła do robienia gniazda, choć robi to w bardzo specyficzny sposób... dziś np. leżała sobie w pozycji "zrelaksowana, wyciągnięta kurka", a tuż przed nią - zwitek sianka z odrobiną kudłów (nie jestem w stanie po kolorze stwierdzić, czy to sierść Mawiki, czy wysnute z drybeda - mają identyczny odcień ;) ). Męczy mnie w związku z tym wrażenie, że z rozpędu i braku wyczucia zepsułam jej wcześniejszą wersję gniazda, a mianowicie strzępy gąbki i podkładu rozniesione na całą długość drybeda przed domkiem... :nie_powiem Tak to jest, jak w domu subtelna seniorka elegantka, a człowiek niekumaty i zakręcony... :oh:

Offline Astharte

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Kalia
  • Pozostałe zwierzaki: Koty: Tofik i Kovu
  • Za TM: Kicaj
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 11, 2013, 19:21:12 pm »
magia domku działa! :doping: Astharte, dzięki jeszcze raz! :*

cieszę się ;)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 26, 2013, 21:37:57 pm »
Co tam u prześlicznej Babuszki Mawiki? :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 26, 2013, 23:32:36 pm »
Ojej, pisałam w sobotę długi długi post na jej temat ale najwyraźniej się nie wysłał :(

Mawika jest ostatnio hiperaktywną emerytka, 'czesanie' drybeda z użyciem wszystkich czterech łapeczek to rozrywka pierwszej klasy ;)
po za tym Mawika jak na damulke przystało zmienną jest, Kic pisała o jej upodobaniu do pietruszki,teraz z kolei pietruszka poszła w kąt bo pierwsze skrzypce gra jabłuszko :)
jest cudna i kochana, naprawdę nie rozumiem jak ona może jeszcze nie mieć ds, nawet daje się głaskać,chruptając od czasu do czasu, jest taka delikatna,aksamitna w dotyku :zakochany:

eh,ludki! adoptujcie bo kolejnej takiej babuszki już nie będzie... :nie_wiem
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 27, 2013, 11:13:41 am »
nie dość, że nie ma ds, to nawet WO się wciąż nie znalazł...

a Mawika to faktycznie cud-babuszka. potrzebuje czasu, żeby ogarnąć się z nowościami, ale tenże czas działa cuda: Mawika z wystraszonej, zestresowanej, zagubionej Babuszki wróciła w rolę Babuszki hożej, tak jak pisała Zajęcowa. Oczywiście towarzystwo drugiego królika proces by przyśpieszyło i zwiększyło, ale i tak pięknie sobie dała radę. porusza się szybciej i dynamiczniej, zaczęła przychodzić z petycją o miziaki! :zakochany: Oczywiście z lubością przerabia domek na confetti i buduje konstrukcje z siana :mhihi które potem zjada :icon_twisted Tak, sianko wchodzi jej chętnie i gładko, ale najpierw trzeba z niego zbudować stertę o konkretnym kształcie, ponapawać się konstrukcją i dopiero potem przystąpić do konsumpcji :rotfl2 suszki też kocha, wciąga wszystko oprócz pokrzywy.

W ogóle powiem Wam, że odkrywanie Mawiki to fascynująca sprawa. Prawie tak fascynująca, jak oswajanie dzikusków z katowickiej interwencji :heart

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 27, 2013, 19:06:26 pm »
Dziękuję Wam za informacje o cudnej, pełnej godności lwiczce :* To prawda, że niektóre króliki są bardziej tajemnicze niż inne. Bardzo bym chciała, żeby ta piękna króliczka znalazła swojego człowieka - już na zawsze :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 02, 2013, 13:39:30 pm »
a ja się pytam gdzie te wszystkie achy i ochy, które słyszałam na własne (zachwycone) uszy podczas sobotniej imprezy Spontanowej, hmmmm? :bejzbol
Proszę mi tu szybciutko uwieczniać swoje zachwyty nad Babuszką Mawiką, niech się świat dowie, że nie tylko mnie ona rozczula :zakochany:

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Fusia i Mawika, czyli dwie lwie siostry emerytki, które są jak wino :)
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:16:20 am »
no i nikt nic nie pisze, a na żywo, to każdy wracał z łazienki z rozanieleniem w oczach i zachwytem na ustach :urazony:

tymczasem, bośniu, może warto zmienić tytuł wątku...? na przykład na "Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka" - taka luźna sugestia, gdyby Ci weny brakło ;)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:22:10 am »
heh, widzę Kic,że wena Ciebie wena nie opuszcza...
a może jakieś zdjęcia Mawiki? hm? żeby wszyscy zobaczyli jaki to śliczny skarbek mały siedzi i czeka na swego człowieka ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:49:35 am »
bośniu, dzięki!
Zajęcowa - szczerze mówiąc miałam chitry plan napaść Was i magii0 z Marcinem o zdjęcia Babuszki, ale w ferworze Spontanowym zapomniałam :oops:

w ramach rekompensaty/zachęty oto Mawisia w trakcie porządków:


nikt tak jak ona nie porządkuje własnej przestrzeni :icon_mrgreen

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:52:25 am »
ona wcale na babuszke nie wygląda :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:58:41 am »
ona wcale na babuszke nie wygląda icon_zeby
No właśnie :)
Bardzo wdzięczną ma tą nazwę " babuszka " Śliczna królinka i taka rozczulająca :)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 03, 2013, 12:14:31 pm »
to naprawdę jeden z najkochańszych uszaków jakie miałam okazję poznać :)
tylko czemu ciągle domku brak... :(?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 03, 2013, 15:45:38 pm »
a futro ma miękkie jak marzenie
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [Kraków] Mawika - hoża Babuszka szuka swojego serduszka
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 03, 2013, 15:54:45 pm »
ślicznotka :zakochany  i tak dumnie pozuje :)
dużo tulinek dla Mawiki :przytul: