Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253525 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1380 dnia: Luty 27, 2012, 11:30:11 am »
Cieszę się, że smutasek Lulu troszkę się ożywił :) Przez te swoje zapłakane oczka wyglądał tak żałościwie, że aż się serce krajało.
Dla mnie doskonałym przykładem jak może się odmienić życie starszego królika jest worrkowy Frodo  :brawo:



Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1381 dnia: Luty 27, 2012, 11:42:16 am »
Napisz  proszę , co dr powiedział o Yogim?

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1382 dnia: Luty 27, 2012, 11:43:28 am »
Przez przypadek Perczyk zamieszkał sobie w hotelu - czyli u nas, na 1 dzień ;-) :palcem
Słodki jest, ale obobczył nam przedpokój w 10 min... niestety kuwetowania go nikt nie nauczył, a w tak krótkim okresie mogę mało zdziałać.
Jest niesamowicie ciekawski, wyłazi górą klatki, uwielbia zioła.... i cykorię.
Niestety bardzo kicha i widać, że bardzo go to męczy.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1383 dnia: Luty 27, 2012, 11:46:50 am »
hmm, dori, tak jak ostatnio pisałam ;), że za tydzień - 1,5 tyg. Yogi ma zabieg, bo tak czy inaczej musi mieć korektę trzonowców - przy okazji podejmiemy decyzję co z siekaczami - daliśmy im trochę czasu - minął tydzień od ostatniej wizyty, podczas której były idealnie przycięte
myślę, że dla Yogiego zarezerwujemy najbliższy sobotni termin zabiegowy i okaże się, czy siekacze też będą się kwalifikować do usunięcia

z Perczykiem dzisiaj się okaże, czy przyczyną nie są przerośnięte trzonowce. tak czy inaczej albo podczas ewentualnego zabiegu, albo po leczeniu, czeka go kastracja
teraz już chyba wiemy, dlaczego został oddany - pewnie dlatego, że kichał



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1384 dnia: Luty 27, 2012, 11:49:10 am »
Ola a może trzeba by zrobic Lulu coś na kształt podestu skoro zwiedza pokoju po wyjeciu go z klatki to moze po prostu ma proble z wyskakiwaniem z niej i lepiej by sie czul tuptajac do niej i wychodzac z niej po kladce
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1385 dnia: Luty 27, 2012, 11:55:36 am »
o tak, faktycznie, muszę powiedzieć Konradowi. pomyślałam, że u Lulu to może być blokada psychiczna, bo tak czasami jest, ale u Lulu to pewnie efekt zmęczenia i braku sił, więc trzeba mu pomóc ;)

- moje króle mają poduszkę przy klatce, bo Wifi ma już ciężki artretyzm, wykrzywione łapki i byłaby się w stanie zabić, wyskakując z klatki :] zresztą generalnie uważam, że drzwiczki trzeba zabezpieczać przed królikami dla ich bezpieczeństwa nawet jak są młode, silne i pełne energii - zabezpieczać chociaż owijając ręcznikiem - jak u Rudej, bo dostaję dreszczy na widok króliczych łapek uderzających o kraty :/




sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1386 dnia: Luty 27, 2012, 11:58:04 am »
niestety wciąż pokutuje u ludzi myśl, że 6 letni król, ma przed sobą krótkie życie, a nie ma żadnej reguły i to zawsze powtarzam - jak wiele młodych, zdrowych króli umiera?

Tez tak myslalam,szukajac w schronisku partnera dla mojej owdowialej Sonieczki. Byl tylko jeden samczyk samotny 7 letni dziadzius o imieniu MEFISTO,juz chcialam isc do domu i przyjsc wtedy kiedy beda samczyki,ale syn ,ktory byl wtedy ze mna powiedzial  dokladnie te same slowa Oli,ktore zacytowalam :)
Mowa jest o kochanym Wojtusiu / takie imie mu dalam/ ktory juz jest u mnie 4 lata czyli ma juz 11 latek. :heart

Offline tajemnicza98

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1387 dnia: Luty 27, 2012, 11:59:29 am »
Szczerze powiem, że gdyby koleżanka nie poleciła mi tej strony- kupiłabym królika w sklepie. Do głowy by mi nie przyszło, że mogę adoptować Uszaka. Nawet nie wiedziałam, że można to zrobić, a tutaj tacy mili ludzie i takie słodkie zwierzaczki :3

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1388 dnia: Luty 27, 2012, 12:06:44 pm »
ja dla snickersa przystosowałam całe mieszkanie  -starsze króle nie powinny skakac- czesto w starszym wieku zaczyna sie zwyrodnienie kregosłupa i przy kazdym skoku powstaja mikrourazy które sa dla króla bardzo bolesne- po któryms razie król sie po prostu boi wyskoczyc bo wie ze bedzie bolalo ja robiłam podesty nawet z segregatorów przykrytych kocem- jak król zobaczył podest od razu postanowił wyjsc sobie na spacerek a co ma jak głupi w wielkiej kuwecie siedziec:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Prof Król

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1389 dnia: Luty 27, 2012, 15:22:06 pm »
Chładko wylądował i już rozrabia  :bunny:

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1390 dnia: Luty 27, 2012, 20:13:30 pm »
Może na początek się przywitam . Nazywam się Dobrunia. Współpracuje z SPK od niedawna. Mam DT w Olsztynie.

A teraz wracając do wątku. Nie wiem dlaczego byłam pewna że Chładko to Chadło xD:) 
Szynszyl narazie jest u mnie w tymczasie bo Daria nie dostala klatki ale nie narzekam kochany jest. Tylko zastanawiam sie czy to chlopiec czy dziewczynka bo moja wetowa wiedza jest za slaba narazie. Moze gdybym miala drugiego do porownania.

A co z Voxem już w DT w Szczecinie?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1391 dnia: Luty 27, 2012, 20:21:55 pm »
Poproszę!!! fotki szynszylków-  szynszylki na bloga

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1392 dnia: Luty 27, 2012, 21:28:54 pm »
niestety wciąż pokutuje u ludzi myśl, że 6 letni król, ma przed sobą krótkie życie, a nie ma żadnej reguły i to zawsze powtarzam - jak wiele młodych, zdrowych króli umiera?

Popieram - nasz Pysio, który odszedł nagle w wyniku udaru w wieku 7,5 roku do dostatniej chwili był aktywnym królaskiem, był wesoły, kochany i poza mniejszą iloscią wykonywanych biegów - jego zachowanie niczym zupełnie nie różniło się od tego kiedy był młodzieniaszkiem.  :jezyczek: Zuzia też jako 6-letnia królinka była energiczna i nie wykazywała żadnych oznak starości. Gdyby Florence nie skradła mi serducha  :heart, to pewnie adoptowałabym Gołdę  :*, Astrid, Lulu lub Majgull :) A o innych słodziakach wiekowych nie wspomnę, ale z racji braku specjalisty od królasków w Olsztynie - niestety ...

Cieszy mnie ten ruch w Azylu, tyle się przez te ostatnie dni zadziało  :brawo:  No i fajnie, że w Olsztynie przybywa choć tymczasowych domków dla królasków i szynszyli  :heej Mam nadzieję, że i stałe domki się znajdą  :bunny:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1393 dnia: Luty 27, 2012, 21:51:19 pm »
dobrussia witaj na forum  :przytul:

Chładko to Chadło, dość nieświadomie stosowałam imiona przemiennie ;)

widzę, że nasze szynszyle zdobywają świat ;)

Perczyk ma zwykły nieżyt nosa, osłuchowo jest czysty, antybiotyk i będzie ok ;) zęby do delikatnej korekty przy okazji kastracji

prace w Azylu trwają ;), a my zachęcamy do udziału w bazarku konkursowym http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13428.60  :bukiet



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1394 dnia: Luty 27, 2012, 21:54:09 pm »
Perczyk jest przecudowny! uwielbiam czarno-białe królaski!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1395 dnia: Luty 27, 2012, 22:01:25 pm »
A co z Voxem już w DT w Szczecinie?

Będzie w środę ;)
Poszukuję osoby, która odbierze go ok godziny 18 z rogatek Szczecina, czy ktoś mógłby pomóc?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1396 dnia: Luty 27, 2012, 22:27:12 pm »
Perczyk ma zwykły nieżyt nosa, osłuchowo jest czysty, antybiotyk i będzie ok oczko zęby do delikatnej korekty przy okazji kastracji

No to ufffff bo on jest cudny. Strasznie przymilny i bardzo szuka kontaktu. Widać, że już był z ludźmi. W głowie mi się nie mieści, jak można kupić zwierzaka, a potem zwrócić go do sklepu.....

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1397 dnia: Luty 27, 2012, 22:47:09 pm »
A Yogi i Gimli?Co u nich?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1398 dnia: Luty 27, 2012, 22:52:59 pm »
dori, tak jak wspominałam rano, u Yogiego planujemy zabieg na sobotę/najpóźniej poniedziałek - poza tym bez zmian ;) apetyt mu bardzo dopisuje, dlatego jego dt odebrało dzisiaj ze schr. kolejną porcję jedzenia dla niego ;)

Gimli też bez zmian od wczoraj ;), tzn. jest poprawa w jego zachowaniu - jest mniej sztywny, kica, ale niepokoi nas to jak sika, dlatego będzie miał w tym tyg. kontrolę u doc, z jedzeniem nie ma problemów, na szczęście ;)



Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1399 dnia: Luty 27, 2012, 23:05:53 pm »
Ola
Cytuj
apetyt mu bardzo dopisuje, dlatego jego dt odebrało dzisiaj ze schr. kolejną porcję jedzenia dla niego

Niech chłopak je,  już wpłaciłam  na smakołyki dla niego na  następny miesiąc

Olu wiem ,że będzie u weta w sobotę , ale głodna jestem informacji o nim . O moim dawnym podopiecznym Americusie przesłała mi informcje i zdjecia Madzia85. Jest szczęśliwy, bardzo sie cieszę .