Autor Wątek: Pszczółka... królinka do której szczęście coś nie chce się uśmiechnąć :(  (Przeczytany 113471 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pszczółka... królinka do której szczęście coś nie chce się uśmiechnąć :(
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:47:43 pm »
Chodzi o Pszczółkę? Nie. Jeśli już miałabym wybierać towarzysza dla Milki, to byłby to samczyk. Milka jest dosyć terytorialnym królikiem, szczerze wątpię, że zaprzyjaźniłaby się z drugą samiczką. Póki co nie myślę o drugim króliku, może po wakacjach.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pszczółka... królinka do której szczęście coś nie chce się uśmiechnąć :(
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 30, 2010, 22:49:37 pm »
ale ludzie nie biorą tylko wygladu pod uwage. poza tym kazdy ma inny gust i kazdemu podoba sie inny krolik. wiec nie ma podzialu na ladniejsze i brzydsze - kazdy krolik moze byc dla jednego najpiekniejszy a innemu sie "nie podobac".
Kazdy ma prawo wyboru, wybiera rowniez płec, stan wykastrowania lub nie, agresje zwierzecia, wage, rase itpitd.
Jest to normalne, bo jakbym ja szukala krolika rowniez na wiele rzeczy bym patrzyla i sądze, ze zauroczylby mnie jakis jeden czy kilka krolikow, niekoniecznie wszystkie. ale to nie znaczy ze "nie podobaja" mi sie inne i ze mam gdzies ich los ;)

sama juz piszesz ze (bycmoze) wybierzesz samca - ale to niesprwiedliwe - przez to samiczki sa pokrzywdzone.. :] tylko dlatego ze to "samiczki x) Ale wybierasz samca pod kątem swojego krolika, ktory ma jakies nawyki, decydujesz sie na daną plec - rozumiesz o co mi chodzi ? ;) dlatego mowie ze to normalne. owszem to niesprawiedliwe ze inne kroliczki maja dom od razu a inne szukaja, Pszczolka szuka domku 2lata a sa psy ktore siedza w schroniskach po 5+ lat - w schroniskach, nie w domach tymczasowych. Nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 22:55:11 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Jakbym miała wziąć drugiego króliczka, to na pewno przede wszystkim patrzyłabym na płeć i czy jest już wykastrowany. Uroda też ma wpływ, bo jak ktoś ma króliczka o określonej maści czy też rasie, to albo chce mieć takiego samego albo zupełnie kontrastowego. Moja mama wzięła psa ze schroniska, mówiła, że najgorzej mają duże psy, to one często najdłużej zostają w schroniskach. Bo duży pies dużo je, może zdominować właściciela.
Zrobię zaraz przelew na Pszczółkę.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Tylko widzisz, w moim przypadku jest inaczej, bo ja już mam królika i ewentualnego towarzysza wybieram pod niego. Samiczki nie są przeze mnie pokrzywdzone (przeciwne, ja wolę samiczki ;)), bo Milka to samiczka, a ją adoptowalam, bo miałam aktualnie samca. Teraz by był znowu samiec.
A większość ludzi bierze pierwszego królika, a nie towarzysza dla swojego.
Co do wyglądu, tak, każdy ma swój gust, ale jednak dla większości królik o misiowatym wyglądzie będzie słodszy niż taki przeciętny radarowiec. Kiedy do mnie przychodzili znajomi to każdy się rozpływał nad Jasperem - bo to właśnie był taki miś, miał krótkie łapy, lewkowatą sierść, ogólnie wyglądał jak maskotka. A na Ciapulę czy później Milkę nikt nie zwracał uwagi, mimo że Jasper uciekał przed obcymi, a moje panny się do nich zawsze garnęły, to nie miało znaczenia. I o to mi właśnie chodzi - ludzie wolą takie "misie", nawet zbytnio nie patrząc na charakter.

I ja nie pisze o psach, bo zupełnie nie ma co porównywać. Niektóre psy całe życie są w schronie, innego świata nie znają.

Nie wiem zbytnio, co chcesz mi udowodnić, ja tylko napisałam, że Pszczółką się nikt nie interesował i bardzo mi jej żal, a zaczęła się jakaś dyskusja, której ja w ogóle nie rozumiem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 11:36:11 am wysłana przez Ciapusia »
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
a co tu rozumiec :) ? powiedzialas ze kwestia wyboru nie jest dla Ciebie "normalna"
a ja Ci pokazałam, ze jest. Przynajmniej wedlug własnego zdania. Dyskusja ma to do siebie, ze sie rozwija :P (eureko!)
ja zas chcialam pokazac, ze tylko przypadek sprawił ze mała ciagle nie ma domu.
Osobiscie uwazam ze jest urocza i jak to nazwalas "misiowata". Po prostu innym krolikom sie powiodło za, niestety, cene nie znalezienia domku dla Pszczolki - ktora mimo wszystko ma dobrze u Oli. o istnieniu niektorych kroliczkow nikt nie wie a siedza zapomniane w piwnicach itp. Pszczolka ma duzo szczescia, ze trafila do troskliwych ludzi mimo iz ciagle nie ma DS.

ps. nie trzeba nic udowadniac zeby rozmawiac. ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
powiedzialas ze kwestia wyboru nie jest dla Ciebie "normalna"
Gdzie ja tak napisałam? Przecież logiczne jest, że skoro na adopcyjnej jest tyle królików, to trzeba jakiegoś wybrać. Napisałam, że wybór ze względu na wygląd nie jest dla mnie normalny.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przepraszam, że się wtrącę, ale...
Ciapusia, ty jak adoptowałaś Milkę to patrzałaś na wygląd, bo chciałaś, żeby wyglądała tak samo jak Ciapula...
Więc nie rozumiem tego twierdzenia "wybór ze względu na wygląd nie jest dla mnie normalny".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 12:12:48 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
pominelas tylko fakt, ze ja nie pisałam o wyborze ze wzgledu na wyglad.
bo tym sie kieruja ludzie kupujac kroliki w sklepie - i tam faktycznie tak jest, bo kupuja malego kroliczka, bez historii, bez zadnych zabiegow, poprostu kroliczego dzieciaka, za ktorego los oni bd odpowiedzialni. sądze ze adoptujące osoby rozpatrują jednak wiele innych kwestii.
a jak juz mowilam kazdy ma inny gust :) ja zdecydowanie wole baranki, a Ty
jak zreszta czesto czytam, stojącouche :) jednak sporo uszakow znajduje dom stały w miare szybko, porownanie do psow nie bylo odbieganiem od tematu tylko pokazaniem, ze jednak grupa adopcyjna dzielnie i dobrze działa, skoro uszaki znikaja. mimo wszystko uwazam, ze na adopcyjnej byloly o wiele mniej uszu, jesli byloby to bardziej "popularne" i rozreklamowane. na moje to za malo ludzi o tym wie, dlatego decydują sie na kupno.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przepraszam, że się wtrącę, ale...
Ciapusia, ty jak adoptowałaś Milkę to patrzałaś na wygląd, bo chciałaś, żeby wyglądała tak samo jak Ciapula...
Więc nie rozumiem tego twierdzenia "wybór ze względu na wygląd nie jest dla mnie normalny".
Rzuciło mi się w oczy to, że była podobna do Ciapuli, tak. Ale potem patrzyłam na płeć, czy jest wysterylizowana, to było dla mnie najważniejsze, jeśli to byłby samczyk, to nie wzięłabym jej, gdyby nie była wysterylizowana to też bym jej nie wzięła, bo wtedy nie miałam kasy na sterylke. I niezupełnie o to mi chodzilo ;)

Cytat: dnorthern7
pominelas tylko fakt, ze ja nie pisałam o wyborze ze wzgledu na wyglad.
Ale ja wcześniej pisałam o wyglądzie, a ty napisałaś, że właśnie o tym mówisz i że to normalne.

Cytat: dnorthern7
jednak sporo uszakow znajduje dom stały w miare szybko, porownanie do psow nie bylo odbieganiem od tematu tylko pokazaniem, ze jednak grupa adopcyjna dzielnie i dobrze działa, skoro uszaki znikaja.
Zgadzam się :)
Co do rozreklamowania, wydaje mi się, że SPK robi wszystko, żeby adopcje stały się coraz bardziej popularne.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
a czy ja, zwykly przecietny, szary czlowiek, moge zrobic cos dla 'reklamy', nie znajac osob chcacych adoptowac kroliczki :> ?
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
A to już nie do mnie te pytania i nie ten temat ;) Ja zrobiłam kiedyś film na YT, też żeby rozreklamowac trochę ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
trzeba troche ruszyc mozgiem, mam teraz sporo wolnego moze uda mi sie cos wymyslic ?..
fakt, offtopuje juz troche ale akurat zeszlo na temat wiec przy okazji zapytalam ;)
W kazdym razie trzymam kciuki za Pszczolke :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

olga

  • Gość
Jak Pszczółka była zdrowa,miała jedno fatalne zdjęcie na adopcyjnej.Pamiętam pisałam z prośbą o zmiane  fotki do opiekuna tymczasowego i opisu,pamiętam też ,że była dość trudnym króliczkiem.Było mi jej strasznie szkoda,ale wtedy prosząc o małe zmiany czułam się głupio,wiem,że Dt ,podobnie jak ja ,nie mają czasu.Niestety dopiero jej choroba  :( wzbudziła zainteresowanie.Nikogo nie można obwiniać,ale pamietajmy teraz,że naszych wszytskich weteranów może spotkać podobny los...czy trzeba czekać na tragedie?Pszczółko kochamy Cie :heart

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Olga zdjęcia na stronie były zmienione jak tylko dostałam nowe i były super - na trawce.
Od Ciebie nie dostałam żadnej wiadomości, jak to możliwe?


Wszystkim bardzo dziękuję za każdą złotówkę przelaną na leczenie i potrzeby Pszczółki, ale dziękuję również za miłe słowa, kciuki i pamięć o niej  :bukiet

olga

  • Gość
Kasiula86,ja chyba pisałam do jeszcze innej osoby jakoś na początku roku,bo przecież Ciebie dobrze znam(poszukam w moich mailach ).Ważne,że teraz malutka ma opiekę i wsparcie.

olga

  • Gość
wtedy sobie uroiłam :glupek:,że coś zmienią te notki,a przecież to zależy od szczęścia chyba i naszego pozytywnego myślenia

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
wczoraj byłam z Pszczółką u doc
musimy wprowadzić jej tobrex do oka, żeby zapobiec zapaleniu spojówki, oko wygląda nieciekawie, wywinęła się powieka
Pszczółka miała w gabinecie mocno podwyższoną temp., 40,4 st., teraz będę kontrolować temp., na razie odstawiamy rapidexon, doc wyjechał dzisiaj na urlop, ale mam leki, więc gdyby temp. się nie unormowała, Pszczółka dostanie metacam
w domu Pszczółka jest dość spokojna, ale dwa dni temu znowu było bardziej kryzysowo:/
poza tym je, jest zainteresowana światem, doc mówi, że za 2 tyg. powinno być widać różnicę
w tej chwili ma skręt szyi 90 stopni, wątpliwe, aby udało się doprowadzić to do stanu idealnego, ale doc był wczoraj mimo wszystko optymistyczny,
teraz możemy tylko podawać lek i cierpliwie czekać

dziękujemy wszystkim za wsparcie:*



Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Pszczółko zdrowiej jak najszybciej, wieżę że znajdziesz swój ukochany domek.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
oj biedulka, ale skoro wet jest dobrej myśli to i Pszczółka wydobrzeje :bukiet
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Jak się Pszczółka czuje?? Ona jest taka kochana, mam nadzieję że weekend wam minął spokojnie i że leiki działają.