Autor Wątek: Przygarnę młodego króliczka/króliczkę  (Przeczytany 42581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 13, 2008, 20:51:32 pm »
Wiesz co powiem tak, super, że chcesz adoptować, ale ja bym radziła królika tak koło roku dwóch właśnie. Sama mam rozbójnika w wieku obecnie 10 miesięcy i tylko czekam aż dorośnie, zmądrzeje mam nadzieję i się uspokoi (dzisiaj próbował  wypić wodę z wazonu, który stoi na szafie!, ja już nie przewiduję co on może wymyśleć, bo to jest nie do przewidzenia). Poszukaj na adopcyjnej, a na pewno jakiegoś znajdziesz. Muffin np. jest piękny.

Gina

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 13, 2008, 20:52:42 pm »
Jeśli zdecydujesz się na Premę to będziesz wiedzieć jak duża urośnie (wiesz jak wielka jest matka). Patrząc na zdjęcia można założyć, że przy odpowiednim czasie biegania po pokoju klatka 80 wystarczy. A lepiej nie ryzykować, że kicek coś sobie zrobi korzystając tylko z górnego wyjścia z klatki. O wypadek nie trudno.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 13, 2008, 21:21:53 pm »
ja tez sie wtrace :P ja takze jak Danae radzilabym krolika doroslego,nie rozumiem dlaczego akurat mlody uchol,mnie osbiscie podobaja sie baranki,a sa do adopcji i to baran turynski z rodowodem,podobny baardzo do mojego poprzedniego Funka :(


Muffin nie jest barankeim ale jest sliczny i ma klatke 80 cm :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:04:13 pm »
Przepraszam, że dopiero dzisiaj piszę, ale w domu mi się coś zwaliło i nie miałam Internetu, a teraz pisze z innego komputera. Od kilku dni poważnie zastanawiam się nad adopcją właśnie starszego króliczka. Dzisiaj mama mnie dodatkowo przekonała, że pierwszą świnkę morską, również miałam starszą (przygarnęłam ją od innej rodziny, która jej nie chciała :( miała pewnie coś ok. 4, 5 lat i u mnie była tylko ok. 3 lat :(). I jakoś mnie to przekonało, że pierwszego królika nie muszę mieć koniecznie kilkumiesięcznego, wręcz przeciwnie, być może na początku warto darować sobie okres dojrzewania :P od razu wpadł mi w oko Puszek http://adopcje.kroliki.net/adopcje/puszek-bydgoszcz.html . Ma już 4 latka, ale i tak będę go kochać. Poza tym, młodsze króliczki (to przykre, ale prawdziwe :() mają większe szanse na adopcję. Dlatego teraz chciałabym starszego króliczka. A Puszek jest taki malutki wydaje się takim przytulasem :przytul :) najgorsze jest to, że Puszek jest z Bydgoszczy, a ja z Warszawy... Ale postaram się jakoś załatwić transport. Napiszcie, co sądzicie o Puszku ;) mi się od razu spodobał, a Wam? :P
Pozdrawiam :*

PS http://www.kazior5.com/pielegnacja.htm <- czy tak trzeba podnosić królika?! Wiem, za uszy nie można. Ale myślałam, że można go podnosić tak jak np. psa czy kota, pod przednie łapki i potem pod zadek :P

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:21:56 pm »
Śliczny jest Puszek i myślę, że masz rację, że w jego wieku ma na pewno mniejsze szanse na adopcje. Także trzymam kciuki, żeby się adopcja udała.

Ja tak nie chwytam królika, chociaż wet mówił, że jest to taki chwyt dzięki któremu królik Cię nie podrapie.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:32:57 pm »
Pusio jest przepiekny :bukiet

A co do podnoszenia to ja Ciapule tak podnoszę, a potem daje ja sobie na klatke piersiową(oczywiście ja trzymam). To podnoszenie wbrew pozorom nie sprawia uszatkowi bólu, a ma sie pewnosc, że sie mu nic nie zrobi.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:35:55 pm »
Prosze forumowiczów aby nie ekscytowali sie tak tym tematem, ponieważ osoba chcąca adoptować kroliczki robi wiecej zamieszania niz to jest warte.

Pisała do wszystkich posredników, ale żaden nie otrzymał wypełnionych dokumentów (które sa potrzebane do rozważenie kandydatury na opiekuna).

Pojawia sie na róznych forach szukając i udając ,że chce adoptowac zwierzaki.
Po konsultacji z Grupą adopcyjną stwierdzamy , że osoba jest nieodpowiednim kandydatem i królika z naszych adopcji nie dostanie.

Dodatkowo ostrzegamy przed wyadoptowaniem jej jakiegokolwiek innego królika.