Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281353 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12820 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:27:20 pm »
Dziewczyny, wiadomo, że jesteście wykształcone, znacie języki ale przypominam że króliki są polskie.
Ludzie już je wystarczająco skrzywdzili więc nie "dokładajmy" im takimi imionami.

Ela ma racje  :roza: kroliki sa POLSKIE my rowniez jestesmy Polakami i powinnismy zawsze imiona polskie krolom dawac. W koncu mamy swoj jezyk i mase pieknych polskich imion  :)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12821 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:30:45 pm »
Kic, przypomnij co to było z Różyczką.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12822 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:49:58 pm »
Różyczka jest krakowska, nie toruńska. znaleziona 2 miesiące temu przez dobrych ludzi, z piędziesięcioma! kleszczami w uszach, świerzbem, wzdęciem i nikłą chęcią do życia. Ale jak widać pięknie się pozbierała, a bardzo do czarnuszków podobna, więc pozwoliłam sobie wrzucić tu jej fotki, żeby ekipa z Mosiny zainspirowała się postępami koleżanki :)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12823 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:55:57 pm »
Dziękuję :*Teraz zajarzyłam.Przypominam sobie takiego czarnulka, co trafił do SPK z połamanymi tylnymi łapkami ale tamten nie miał tyle szczęścia.Wygłaskaj śliczną panienkę.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12824 dnia: Sierpień 10, 2013, 14:11:14 pm »
Tak maluszki z Mosiny wyglądają już dużo lepiej. A ja od wczoraj mam w domu 3 uszaka. Przejęlam z TABLICA.PL baranka samiczke. Ludzie chcieli oddać ją w dobre ręce. Lila jest przepięknie umaszczona. Je granulat sianko sporo pije ładnie bobkuje. Do klatki wsadziłam jej mały drewniany domek i to jej azyl. W nim drzemie w ciągu dnia. W nicy jak zaglądałam do niej to spała poza domkiem wyciągnięta jak struna z girkami do tyłu. Sporo bobków ląduje już w kuwecie. A tak podobały mi się baranki i moje  marzenie się spełniło. Córka też zachwycona Lilą jak zobaczyła ją mówi jejku jaka śliczna a te uszy kapitalna.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12825 dnia: Sierpień 10, 2013, 14:34:59 pm »
mi też sie podobają ziołowe imiona :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12826 dnia: Sierpień 10, 2013, 14:54:24 pm »
Tak maluszki z Mosiny wyglądają już dużo lepiej. A ja od wczoraj mam w domu 3 uszaka. Przejęlam z TABLICA.PL baranka samiczke. Ludzie chcieli oddać ją w dobre ręce. Lila jest przepięknie umaszczona. Je granulat sianko sporo pije ładnie bobkuje. Do klatki wsadziłam jej mały drewniany domek i to jej azyl. W nim drzemie w ciągu dnia. W nicy jak zaglądałam do niej to spała poza domkiem wyciągnięta jak struna z girkami do tyłu. Sporo bobków ląduje już w kuwecie. A tak podobały mi się baranki i moje  marzenie się spełniło. Córka też zachwycona Lilą jak zobaczyła ją mówi jejku jaka śliczna a te uszy kapitalna.
Gratulacje i fotkę proszę :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12827 dnia: Sierpień 10, 2013, 14:57:22 pm »
Zamiast Maggi może być Lebiodka
Zamias Winiarego Majeranek  :P

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12828 dnia: Sierpień 10, 2013, 15:49:32 pm »
Jestem za ziółkowymi imionkami :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12829 dnia: Sierpień 10, 2013, 15:56:56 pm »
Póki co jeszcze tu mie nauczyłam się wstawiać fotek. Kto chce poznać cały mój zwierzyniec a ma fb to zapraszam Małgorzata Morawiec.

Offline 2ska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12830 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:17:54 pm »
Dziewczyny, wiadomo, że jesteście wykształcone, znacie języki ale przypominam że króliki są polskie.
Ludzie już je wystarczająco skrzywdzili więc nie "dokładajmy" im takimi imionami.
To był tylko pomysł. Są tu: Hatchi, Soti, Vekita, a to nie brzmi zbyt polsko ;).

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12831 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:20:14 pm »
To był tylko pomysł. Są tu: Hatchi, Soti, Vekita, a to nie brzmi zbyt polsko .
Zgadzam się. Z resztą było i jest wiele uszoli w azylu których imiona z językiem polskim nie miały nic wspólnego, więc nie rozumiem dla czego teraz nagle wszyscy zaczęli się czepiać. Koleżanka tylko propozycję rzuciła jak było pytanie.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12832 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:21:09 pm »
No. niestety są (imiona).
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12833 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:26:26 pm »
Nikt się nie czepia, tylko propozycja aby nadawać imiona w języku polskim. Anglicy czy Francuzi nie nadają swoim królikom polskich imion. Potem się dziwimy, że króliki gryzą.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12834 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:46:19 pm »
Potem się dziwimy, że króliki gryzą.
Co ma gryzienie do imienia? Bo chyba o czymś nie wiem? Nie popadajmy w paranoję...

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12835 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:16:20 pm »
Nikt się nie czepia, tylko propozycja aby nadawać imiona w języku polskim. Anglicy czy Francuzi nie nadają swoim królikom polskich imion. Potem się dziwimy, że króliki gryzą.
Elu i znowu masz racje i super  to ujelas...
Co ma gryzienie do imienia? Bo
chyba o czymś nie wiem? Nie popadajmy w paranoję...
A to,ze krole nie chca  zagranicznych imion i dlatego gryza!

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12836 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:22:28 pm »
Ja nie jestem przeciwko polskim imionom ani przeciwko zagranicznym! Tylko chodzi mi o to, że po co się czepiać kogoś, tylko dla tego że podał akurat angielskie imiona bo takie mu się podobały?? Każdy ma swoje zdanie i wydaje mi się że trzeba je uszanować a nie na kogoś wsiadać prawda?

A to,ze krole nie chca  zagranicznych imion i dlatego gryza!

A tej głupoty to nawet nie skomentuje!
 :crazy:

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12837 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:24:12 pm »
A tej głupoty to nawet nie skomentuje!
 smiley_crazy
Nie musisz......

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12838 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:26:00 pm »
A tej głupoty to nawet nie skomentuje
Może troszeczkę dystansu do samej siebie i poczucia humoru?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12839 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:55:29 pm »
Tak jak już powiedziałam... Nie skomentuję.

Ale za to przypominają się dwie panienki przebywające u mnie na DT ;)

(Które wcale nie mają polskich imion i jakoś nie gryzą...)




















Pozdrawiamy :)