Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5333623 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12700 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:11:28 pm »
Smutne, DużyZając :( :( Ale warto wiedzieć z tymi światłami, rzeczywiście miałam okazję kiedyś widzieć, jak zając staje jak wryty i wpatruje w reflektory. Ale po chwili się otrząsnął i kicnął na pobocze.
Biedny maluszek :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12701 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:23:43 pm »
Smutne, DużyZając mutny mutny Ale warto wiedzieć z tymi światłami, rzeczywiście miałam okazję kiedyś widzieć, jak zając staje jak wryty i wpatruje w reflektory. Ale po chwili się otrząsnął i kicnął na pobocze.

niestety chyba większośc zwierząt tak reaguje
światła oślepiają... ;(

biedne maleństwo tyle zwierząt ginie na drogach warto by było ludziom przypomnieć żeby uważali chociaż zwolnili bo tak wielu jeszcze specjalnie przyspieszy...ach... ;(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12702 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:14:13 pm »
joac, majka44c dziękujemy za wpłaty :bukiet :bukiet

Jeśli chodzi o giełdę na rzecz interwencyjnych królików, to dowiedziałam się, że mamy czas do 12 sierpnia ze względu na kilka rzeczy. Czy ktoś chciałby przekazać jakieś fanty dla maluchów? :) Jeśli tak, to proszę o maila na: marta.pawlowska@azyl.torun.pl :)
WO AMIGO

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12703 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:16:57 pm »
ja coś poszukam, a jakiego typu muszą to być fanty?
  
Herbi

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12704 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:17:40 pm »
Obojętnie, wszystko, co da się kupić :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12705 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:29:44 pm »
nawet, jeśli doświadczenie nie pozostawia złudzeń co do tego, jak źle jest, na śmierć nigdy nie można się przygotować...

Fort odszedł. w ostatnich godzinach był spokojniejszy, szukał ciemnych miejsc. rano bez problemu oczyszczałam mu rany. po tym, gdy wczoraj wieczorem wyczułam zgrubienie po prawej stronie pyszczka, wiedziałam, że to w pewnym sensie jest koniec...nie przeżyłby kolejnej operacji, która byłaby tylko początkiem kolejnych zabiegów, nie zasłużył na to wszystko, miał tylko kilka miesięcy...jutro sekcja zwłok.

Fort, Lola, Perry...trzy kilkumiesięczne króliki, które nie miały żadnej szansy...

***

wieczorem wszystkie króliki z myxomatozą żyły. 5 i 6 nadal są w najgorszym stanie, ale jednak dzisiaj jeszcze z nami są. 5 ma najmniejszy apetyt. 4 dzisiaj zaczęła jeść, chociaż martwimy się z Magdą, bo podnosi głowę do góry. pozostałe króliki bez zmian.

6 uczy się nawet korzystać z kuwety, chociaż patrząc na nią, trudno w to uwierzyć...

przed chwilą dostałam sms-a od doc z pytaniem, jak wygląda sytuacja. kiedy napisałam, że dostały interferon, doc odpisał, że po podaniu interferonu czas pracuje na ich korzyść...i tak jest. potrzebujemy czasu.

1 i 2









4







6



jutro króliki otrzymają kolejną dawkę zylexisu, a w środę będziemy dysponowały kolejną dawką interferonu (jutro zdecydujemy, kiedy ją podać).

wieczorem czeka nas wizyta u doc. podczas wizyty odbędzie się m.in. zabieg Saphiry oraz zabieg naszego adopcyjnego Tosia - Antoś trafił do nas ponad 2 lata temu - został znaleziony w reklamówce w Gdańsku. miał potężny ropień, który już wtedy drążył kość. Tosiek do dzisiaj walczy i jest dowodem na to, że nie zawsze jest tak jak z Fortem. przez długi czas jego towarzyszem był też nasz adopcyjny Forest - również królik z ropniem.

jutro ponownie pobierzemy też krew Zidanowi. mam nadzieję, że jutro waga pokaże, że przytył.

mam nadzieję, że w tym tyg. odbędzie się też zabieg Seniora Ruftiego - jego oczy coraz bardziej łzawią.

to będą ciężkie dni.

***

dzisiaj udało mi się zrobić zdj. maluszków Saphiry - są piękne, bardzo małe, ale radosne, energiczne.

jutro postaram się wrzucić pozostałe zdjęcia.

***

z całego serca dziękujemy Wam za wszelką pomoc  :przytul paulling  :bukiet

***

dzisiaj radość z tego, że cała "7" nadal żyje przeplata się ze strasznym żalem z powodu Forta...(a Rusek też postanowił mnie wbić w ziemię). oby jutro było lepiej. 



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12706 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:33:19 pm »
 :swieca:Fort ;(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12707 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:34:54 pm »
Fort, o nie :( :( :(  :swieca: biedny maluszku  :swieca:

Interwencyjne królisie wyglądają kiepsko, ale przynajmniej widać, że są spokojne - te nóżki!
Ten zapchany nosek, Boże :(

Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12708 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:35:53 pm »
 :swieca: malutki  
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12709 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:41:29 pm »
A w zwiazku z tym podnoszeniem głowy u krółika nr 4 , tzn. ,że może   mieć EC?Kurcze ,to by bardzo się skomplikowało,
Dla Forta  :swieca:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12710 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:42:48 pm »
Dori, mnie się wydaje, że on po prostu próbuje złapać oddech :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12711 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:48:42 pm »
też mi się zdaje, że to raczej rozpaczliwa próba złapania oddechu :(
WO AMIGO

Offline Rene

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12712 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:49:29 pm »
Fortuś :swieca:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12713 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:53:39 pm »
Tak mi strasznie przykro z powodu Forta :( Myślałam, że to będzie taki nasz mały cud :(
WO AMIGO

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12714 dnia: Sierpień 04, 2013, 21:55:12 pm »
A ja mam jeszcze pytanko - czy tamten wet dostarczył zaświadczenie o szczepieniu gromadki?

Fortuś  :swieca:
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12715 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:03:10 pm »
Sicca - wet rozmawiał z nami przez telefon, więc na piśmie tego nie mam, ale podobno będziemy mieć.. PODOBNO :) Wczoraj jeszcze jak rozmawialiśmy o tym, że zabieram tym ludziom jedzenie, to powiedział, że to była szczepionka pestorin mormyx, więc mam nadzieję, że sobie tego nie wymyślił :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12716 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:09:14 pm »
a byla ważna?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12717 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:17:34 pm »
Biedny Fort! Tak jak Perii, to samo, bardzo, ale to bardzo mi przykro!
A weterynarzowi z Mosiny nie odpuszczać! Wykorzystać zdjęcia uszaków. Jeśli będzie trzeba to będę świadkiem! Jeśli mu się odpuści, to męczarnie tych królów pójdą na marne, lecz jeśli narobimy szumu to ludzie (w tym inni weterynarze) będą bardziej uważać hodując/lecząc zwierzęta. Nie tylko króliki. Już nie jesteśmy (mam nadzieję) wschodem, gdzie takie akcje z góry skazane są na niepowodzenie i kpinę, dlatego cierpienia takich królików ja "Siódemka z Mosiny" oraz Forta (bo on też jest ofiarą ludzkiego bestialstwa) nie mogą pozostać bez konsekwencji a już na pewno bez nauki dla innych!

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12718 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:26:25 pm »
Fort... :( Maluszku kicaj szczęśliwie za TM, tam gdzie już nie czujesz bólu ani cierpienia

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12719 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:44:05 pm »
Czy wet z Mosiny wiedział, że te króliki, które rzekomo szczepił mają myksomatozę ??

Fort :swieca: