Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5292202 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12600 dnia: Lipiec 31, 2013, 13:48:01 pm »
Wojtuś znalazł swoje miejsce na ziemi - własny dom.

Slodki,kochany Wojtusiu,zebys byl szczesliwy i rozpieszczany do konca swoich dni w swoim domku  :heart :onajego

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12601 dnia: Lipiec 31, 2013, 20:35:26 pm »
Soniu, mogę Cię zapewnić, że Wojtuś już jest rozpieszczany  :przytul a jego adopcja to dla nas ogromna radość i nadzieja :) Wojtuś czekał na swój dom od września 2012, ale w końcu się udało. bardzo ważne jest dla nas to, że udaje nam się zapewnić opiekę królikom, które często postrzegane są jako króliki "nieadopcyjne" - starsze, przewlekle chore etc. czasami trwa to długo, ale jednak - takim przykładem jest również Uszatek czy Masza, która co prawda przebywa w DT, ale jest jednym z wielu królików specjalnej troski, któremu udało się zapewnić wspaniałą opiekę. w przypadku takich królików wszystko jest trudniejsze, ponieważ wymagają szczególnej i stałej kontroli weterynaryjnej, ale cierpliwość się opłaca :) Wojtuś kilka miesięcy temu miał pewną zapaść związaną z wiekiem - zaczął chudnąć, ale udało się go wyprowadzić na prostą i mam nadzieję, że teraz los tym bardziej będzie dla niego łaskawy :)

w wielu przypadkach mamy pełną świadomość tego, że króliki, które trafiają pod naszą opiekę, będą z nami tylko chwilę, ale to chwile są najważniejsze i to nadaje sens wszystkiemu co robimy.

myślę, że tak jest z Fortem. chciałabym, żeby było inaczej, ale Fort już nigdy nie będzie zdrowy...mówię o tym bardzo spokojnie, ponieważ najważniejsze jest to, żeby jak najdłużej był szczęśliwy i nasz strach niczego nie zmieni...a my mimo wszystko musimy walczyć każdego dnia i musimy odsuwać w czasie wszelkie emocjonalne kryzysy :]

co prawda doc miał zobaczyć Forta w piątek, ale dzisiaj popołudniu postanowiłam mu zorganizować wycieczkę. podczas podawania espumisanu (Fort dostaje espumisan co jakiś czas profilaktycznie, bo jak wiemy ropa prędzej czy później atakuje układ pokarmowy), zauważyłam, że jego siekacze przerosły. doc musiał je przyciąć i to niestety będzie pewnie rytuał. poza tym są bardzo kruche.
zęby trzonowe wygląda źle, jak na królika w jego wieku ekstremalnie źle, stąd też problem z prawym okiem, które bardzo silnie łzawi. w innym przypadku zdecydowalibyśmy się z pewnością na zabieg usunięcia części zębów, ale póki co u Forta nie może być o tym mowy.
gdyby nie to, że Fort kilka razy dziennie ma głęboko oszczane rany po zabiegu, Fort miałby pewnie kolejny potężny ropień. tak wygląda rzeczywistość...ale póki co nie ma, bo tak łatwo się nie poddamy.
niestety oskrzela bez zmian - bez zmian w porównaniu do zeszłego tygodnia (po 6 dniach podawania antybiotyku), bez zmian w stosunku do tego jak było, kiedy do nas trafił. przewlekły stan zapalny związany z przewlekłymi zmianami ropnymi. zdjęcie rtg wykonamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, dla zasady...opieka nad Fortem jest opieką paliatywną i chociaż to brzmi przerażająco, to musimy starać się myśleć o tym inaczej.

może jutro uda mi się wrzucić jego zdj. :) wiem, że wygląd Forta może wydawać się drastyczny, ale to naprawdę nie ma przełożenia chociażby na to, jak teraz się zachowuje. tak po prostu ma. taki jego "urok". jest niestandardowy, jak chociażby Kurt czy Masza ;)

***

DużyZając, odpiszę Ci na wiad. pv :)

***

oto męski egzemplarz Migotki - Magda na pewno nada mu odpowiednie imię :P

zdj. z dnia przyjazdu (wkrótce nadrobię zaległości :])

w swoim domu uszak był nauczony, że cała klatka ze żwirkiem i sianem stanowi kuwetę, ale szybko zrozumiał, że lepiej korzystać z małej kuwety, a ziarna w diecie są niemodne :]

jutro wizyta u doc. jeśli wszystko będzie w porządku, kastracja, bo nie ma na co czekać :P



***

jutro zabieg korekty/usunięcia zębów czeka Pufcię, a ja mam nadzieje, że do piątku rano będzie panował spokój (nadzieję :P) - wtedy Azyl odwiedzi doc.

***

dzisiaj do DT w Toruniu trafił Wolfi  :bukiet jutro Azylu opuści Anima, która również powędruje do DT  :bukiet



Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12602 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:01:06 pm »
Jak taki maluch może być w tak ciężkim stanie? ...

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12603 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:23:29 pm »
Trois pozdrawia stare i nowe króliczki z Azylu (Osobiście nam mówił, że tutaj mu się bardziej podoba niż jak miałby być w brzuchu węża).


Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12604 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:25:11 pm »
czy to ten zboczeniec :P? tzn ten podobny do Migotki
  
Herbi

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12605 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:56:12 pm »
Jak tam u Torusia, Amigo i Momcika? :)

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12606 dnia: Lipiec 31, 2013, 23:08:21 pm »
 :heartJestem Ciekawa jak malutka Vekitka ?
Niecierpliwie czekamy na wieści :)
Ps: wymiziajcie malutka od nas:)))
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12607 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:22:55 am »
Ja bym tego baranka nazwała Amant albo Don Juan ;) Bo taki szarmancki jest i spragniony miłości :P
  
Herbi

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12608 dnia: Sierpień 01, 2013, 11:59:12 am »
A ja już z niecierpliwością czekam na sobote. Przejmuje tą samiczke-angorke. Ci ludzie wydadzą ją dopiero jak dziecka nie będzie w domu bo mała płakałaby za króliczkiem. Tłumacze już Kubusiowi że będzie miał koleżanke no bo Trusiek ten na awatarze to typ singla.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12609 dnia: Sierpień 01, 2013, 12:08:06 pm »
Trusiek ten na awatarze to typ singla.
A możne panna będzie tak atrakcyjna że się zdziwisz :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12610 dnia: Sierpień 01, 2013, 15:36:25 pm »
Ing jasne że może tak być że zdziwko mnie chwyci. Ale nasza tymczasowiczka Zając nie podobała mu się. Było boksowanie się. Kubuś to pokocha cudną angorke. Jego przyjaźń z papugą nimfą kwitnie. On bardzo lubi siedzieć sobie zwłaszcza wieczorem na fotelu. Jak Koko go tam dojrzy to zaraz fru.... i już jest przy nim. W domu fotele są 2 na jednym zwierzaki na drugim córka, a ja mnie zostaje podłoga. I tak jak w piosence mój jest ten kawałek podłogi.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12611 dnia: Sierpień 01, 2013, 15:40:13 pm »
a ja mnie zostaje podłoga
Skąd ja to znam? Przysiądę gdzie mi Luśka z ukochanym panciem miejsce zostawia...jeśli zostawią. Ale dla wyciągniętych na kanapie stópek zrobię wszystko :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12612 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:41:22 pm »
mauser, Fort na pewno jest królikiem wyjątkowo słabym genetycznie (o czym świadczy chociażby stan zębów), a poza tym został strasznie zaniedbany, ale to już inna historia. wszystko razem tworzy taki, a nie inny obraz...

***

tak jak wczoraj wspominałam, na dzisiaj zaplanowany został zabieg Pufci oraz naszego póki co jeszcze bezimiennego 100% samca podobnego do Migotki ;) dokładne informacje dot. tych zabiegów przekażę jutro.

dzisiaj poznałam wyniki badań mleka Saphiry - instynkt nas nie zawiódł, a wiedza przekazana podczas jednej z wizyt (przez doktora bez związku z tą sprawą), uratowała życie pozostałej dwójce, która przebywa obecnie u Magdy  :przytul to była dla nas ryzykowna decyzja, ale słuszna. gdyby maluchy nie zostały odseparowane od matki, dzisiaj na pewno już by nie żyły :( okazało się, że w mleku Saphiry jest gronkowiec złocisty. w pon. Saphira zostanie wysterylizowana (zakażone mleko jest niebezpieczne również dla niej). jeśli maluchy okażą się samiczkami, jak tyllko osiągną odpowiedni wiek, również od razu zostaną wysterylizowane.

jutro wieczorem zdam relację z wizyty doc w Azylu i w końcu popracujemy nad zdjęciami :)

***

zrelaksowany Wojtuś pozdrawia z nowego domu :)




Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12613 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:44:44 pm »
Wojtus :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12614 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:56:06 pm »
nareszcie ma kochajacy domek :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12615 dnia: Sierpień 02, 2013, 08:55:29 am »
Wojtusiu, jak się cieszę!! Bardzo też się cieszę z diagnozy Saphiry i Waszej dobrej decyzji dotyczącej maluchów :przytul - Saphirko, walcz, moja śliczna! :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12616 dnia: Sierpień 02, 2013, 10:13:26 am »
Maluchy Saphiry też w ten weekend doczekają się w końcu zdjęć - ja nie mam niestety weny i talentu takiego jak Ola :P Cały weekend spędzimy w Toruniu więc będzie okazja żeby im zrobić małą sesję zdjęciową - są przeurocze i przekochane - mam nadzieję, że nie okażą się samiczkami ;]

Niedługo doktora odwiedzi też Fly, której stan jest bez zmian - ataki padaczki wciąż się pojawiają, no ale musimy sobie jakoś z tym radzić....

agusiek - imię Amant pasuje jak ulał do naszego nowego baranka :D

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12617 dnia: Sierpień 02, 2013, 11:15:33 am »
jeszcze jedna propozycja z cyklu "Teoria wielkiego podrywu" Howard

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12618 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:02:17 pm »
dzięki Magda, marzyłam o tym żeby któryś z uszaków miał imię wymyślone przeze mnie, mam nadzieję że Ola je zaakceptuje ;) No i że maluch zachwyci jakąś panią która go zaadoptuje, której będzie mógł okazywać swoje uczucia :) (moze nie koniecznie w taki sposób jak mi, ale może po kastracji się uspokoi :P)
  
Herbi

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12619 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:30:32 pm »
No to mamy azylowego Amanta :)