Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5293948 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11340 dnia: Maj 29, 2013, 18:46:36 pm »
tak...wiem :D żaden weekend nie jest normalny i również obawiam się, że znowu będzie weekend na sygnale :] ale może...może ;)

tak czy inaczej proszę pamiętajmy wszyscy o tym, że musimy przygotować się na kolejny nalot...i za tydzień weekend na pewno nie będzie normalny :P

aaa i jeszcze jedno

szukamy chętnego, który chciałby opowiedzieć studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu podczas zajęć o Azylu :P
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2013, 18:49:51 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11341 dnia: Maj 29, 2013, 18:57:02 pm »
Sesja foto jak zwykle udana. A zbliżenia króliczych pyszczków wprost wspaniałe.

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11342 dnia: Maj 29, 2013, 19:04:24 pm »
.i za tydzień weekend na pewno nie będzie normalny jezyk1
  to mnie nie odstrasza, i tak będę :P tradycyjnie dowiozę gałązek, i ziólka się suszą :D  A królicze usteczka- uwielbiam :D
  
Herbi

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11343 dnia: Maj 29, 2013, 20:11:15 pm »
ryjki boskie a ryjki z pietruchą wyglądają jak z buteleczką z mleczkiem :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11344 dnia: Maj 29, 2013, 21:12:22 pm »
Cudne mordki :) zębole, usteczka :) piękności
A jak pomagają sprzątać :) cudownie wyglądają :*

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline mimi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4316
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lotta i Gami
  • Za TM: Pusia (02.10.14)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11345 dnia: Maj 29, 2013, 21:32:57 pm »
Oglądając zdjęcia z azylu najbardziej (poza mordkami oczywiście  :DD) urzeka mnie to jak jest tam czysto i zadbanie. I te wszystkie ozdoby w postaci królików, od razu widać kobiecą rękę. Szkoda, że mieszkam tak daleko. Z chęcią bym wpadała i pomagała :icon_smile2

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11346 dnia: Maj 29, 2013, 23:13:07 pm »
Jakie piękne zdjęcia, boooskie królicze mordeczki  :icon_biggrin A jaka śliczna jest jeszcze nie moja Coffee. Już nie mogę doczekać się kiedy te uszka trafią do mnie  :bunny: No jak Tysiek nie będzie nią zachwycony to ja już nic nie wiem o facetach  :hmmm

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11347 dnia: Maj 29, 2013, 23:55:25 pm »
utrzymanie porządku przy 30 królikach nie jest najłatwiejsze, ale na pewno możliwe - wystarczy dobra organizacja i zaangażowanie :)

staramy się, aby każdego dnia Azyl wyglądał porządnie. czasami nagromadzi się trochę rzeczy do uporządkowania i trzeba zrobić porządek np. w pudłach z miskami czy poidłami, ale poza tym założeniem jest, aby każdy - codzienny dyżur był wykonywany najlepiej, z najwyższą starannością.

Azyl powstał z niczego, dlatego o wszystko  trzeba naprawdę dbać, bez prowizorki :) i tak chociażby klatki - ocet w sprayu do usuwania nawet niewielkich plam moczu, to codzienny standard etc. dzięki czemu po ponad roku użytkowania klatki wyglądają nadal jak nowe :) (ok, kraty od klatki Marzyciela nie wyglądają jak nowe, ale to kwestia jego wątpliwej psychiki :P) nie ma takiej opcji, że posprzątanie klatki ograniczy się tylko do wyrzucenia żwirku z kuwety (chyba, że poza tym klatka jest faktycznie czysta i wystarczy zmieść siano etc. - tak jest teraz np. u Nelly, Edwarda, Cherubina, Marzyciela etc....:) albo sam dyżur tylko do nakarmienia królików ;)

dzięki temu, każdemu kto przychodzi do Azylu (często są to też osoby, które znają mnóstwo stereotypów na temat królików (króliki są brudne, śmierdzą etc.)), możemy pokazać, jak powinny mieszkać króliki, jakich błędów w nauce czystości nie popełniać etc.

Azyl musi dawać dobry przykład :) do moich obsesji należy podłoga. mamy też inne...obsesje :P jak np. na punkcie siana obok klatek na regałach etc.

o utrzymaniu porządku w Azylu można mówić długo :P jest to cała procedura, ale cieszę się, że zdaje egzamin :)

przy okazji ogromne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom Azylu  za ich pracę :bukiet żeby świr Bonsai mógł rzucać czystą kuwetą i mieć w klatce artystyczny nieład (jego bałagan ma coś w sobie :P) i żeby każdy królik mieszkał jak na KRÓLA przystało :)

dobranoc  :przytul

miejmy nadzieję, że kolejne dni przyniosą mimo wszystko wiele dobrego, w tym zdjęcia ciekawych króliczych min :P



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11348 dnia: Maj 30, 2013, 00:30:31 am »
a może Bonsai potrzebuje miski z piaskiem dla szynszyli :D
Fusi nieśmiała minka wzrusza :heart

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11349 dnia: Maj 30, 2013, 00:38:08 am »
Jakiś czas nie wchodziłam na stronę ,a tu proszę wywołałam wilka z lasu. Przyniosłam szczęście  Dalila  :brawo: Jakoś nigdy długo nie jestem mamą wirtualną   :D

Mam nadzieję ,że do dobrych ludzi moja piękna idzie ?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11350 dnia: Maj 30, 2013, 10:44:06 am »
enia1973, oczywiście, że Dalila trafi w dobre ręce, tylko w takie oddajemy do adopcji :) na Dalilę w Warszawie czeka Pan Królik :)

co do Bonsai, to chyba faktycznie powinnyśmy mu włożyć miskę z piaskiem dla szynszyli :P zobaczymy jak dzisiaj zbój



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11351 dnia: Maj 30, 2013, 19:20:15 pm »
Chciałam poinformować, że wczorajszy stan azylowego nic-nie-dziania-się utrzymywał się co najmniej do godziny 14  :DD Obecnie nie wiem, ale szpaqus albo Ola na pewno streszczą  :>

A tymczasem w innej dzielnicy Torunia Franklin tęsknie paczy:

Gdzie jesteś mój stały opiekunie:



Moi tymczasowi są mili, karmią (nawet drobią mi warzywa), wpuszczają na kanapę, głaszczą. Ale mają dla mnie naprawdę mało czasu:



Mój mniej piękny profil też jest niczego sobie:



Więc wybierz mnie! Ponieważ jestem tego warty!



(tymczasowi opiekunowie przepraszają za bałagan, mają dzisiaj wolne i się obijają, ewentualnie robią manicure :P )

« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 19:24:08 pm wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11352 dnia: Maj 30, 2013, 19:34:21 pm »
O matko, ostatnie zdjęcie Francika mnie powaliło :zakochany: On promienieje godnością, władczą pewnością siebie i dostojeństwem. Kocham tego uszaka :onajego

PS. Kata_strofa, widzę, że masz taką kanapę, na jaką ja się kiedyś zaczajałam. Nie została pohańbiona przez uszaki? :mhihi
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11353 dnia: Maj 30, 2013, 19:37:56 pm »
PS. Kata_strofa, widzę, że masz taką kanapę, na jaką ja się kiedyś zaczajałam. Nie została pohańbiona przez uszaki? :mhihi
Jedynym, który hańbi jest ten co aktualnie zasiada  :diabelek Dlatego też kanapa kocami obłożona (kosztowała wszkaże niemało  :/ ). Ten narożnik to zresztą nasza ulubiona część mieszkania. Jest tak wygodny, że chcieliśmy składać reklamację. Powód? Rozleniwia nas i każde oglądać kolejne odcinki seriali bez przerwy  :icon_cool


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11354 dnia: Maj 30, 2013, 19:40:01 pm »
Hehe, tak myślałam, że się Franklinek dopuszcza na niej niecnych czynów ;-) Rozleniwia? to może dobrze, że jej jednak nie kupiłam :diabelek
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11355 dnia: Maj 30, 2013, 19:45:24 pm »
Franklinie, jesteś piękny!

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11356 dnia: Maj 30, 2013, 20:13:58 pm »
Kata_strofa królik Franklin cudny  :zakochany:. Kanapa to bardziej Franklina niż Wasza  :hahaha .

 Ale to chyba norma moje tak zwane łoże małżeńskie zdominowały dwie panienki Maciejka i Kropka. Kiedyś prezentowałam takie zdjęcie na stronie Maciejki.

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11357 dnia: Maj 30, 2013, 20:22:46 pm »
Dzisiaj w Azylu ruch jak na dworcu - jak już miałam wychodzić to przyszła nasze dwie wolontariuszki (a niech same się przyznają które to ;p) z 2 niedużymi dzieciaczkami (najmłodszych trzeba edukować żebyśmy po 50 nie musiały biegać z szufelkami po Azylu :>) - udzieliłyśmy im informacji, kulki wygłaskane. Martwię się tylko o podłogę, którą myłam pół h (oj Fuji...) a potem przyszły osoby i mi nadeptały, więc jak jest syf to nie ja Olu ;p Umyłam też nasze drewniane domki, do których niektóre uszy mają bardzo mało szacunku -.- A potem przypomniałam sobie, że jutro mam dyżur xD
A Petitka siedzi w klatce (a ponieważ jest bezklatkowcem to jest to prawdziwa rzadkość) i wcina siano, jak przystało na bardzo grzeczna panienkę.
Kata - Twoje opisy są cudowne. Prawdziwy talent. :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11358 dnia: Maj 30, 2013, 20:29:16 pm »
na usta cisną się słowa - Franklin na Prezydenta...i Nobuś pewnie by się za nie nie obraził :)

z podłogą nie było tak źle :P Kurt nie jest takim huraganem jak Fuji :P

na godz. 20 stan w Azylu bez zmian ;) póki co żadnych weekendowych niespodzianek :]

Bonsai czuje się coraz lepiej. jego pyszczek wygląda już o niebo lepiej. miejmy nadzieję, że uda nam się zwalczyć paciorkowca i w pełni ustabilizować malucha.





pozdrawiamy z Karimem :) (a to dla Magdy :P patrz bluzka :P)



jeśli ktoś szuka pięknego, wykastrowanego samca o szalonym usposobieniu, który jednocześnie kocha pieszczoty, polecam do adopcji Marzyciela, który mnie dzisiaj rozczulił :P

***

szukamy pilnie (w zw. z planowaną interwencją tym bardziej)  transportu na trasach:

Toruń - Olsztyn

Toruń/Bydgoszcz - Warszawa

Warszawa - Toruń

kontakt w tej sprawie: ola.glowacka@azyl.torun.pl



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11359 dnia: Maj 30, 2013, 20:34:16 pm »
W końcu się ujawniłaś!!! :* Ślicznie wyglądacie (mówi o Tobie, Karimie i Bonsai :P) :przytul
WO AMIGO