Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5355479 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11280 dnia: Maj 27, 2013, 13:00:17 pm »
Nie zawsze da się odpisać na czas, ja również w pilnych sprawach preferuję telefon i sms, pamiętajmy, że nie jestesmy pracownikami i nie możemy sprawdzać często wiadomości przesyłanych przez internet do SPK, bo mamy inne obowiązki poza wolontariatem :(
Zgadza się, niestety wszyscy mamy obowiązki i nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli, będę jeszcze próbował skontaktować się telefonicznie.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11281 dnia: Maj 27, 2013, 13:20:19 pm »
tymek79 chcesz adoptować królika za pośrednictwem SPK czy Fundacji Azyl dla Królików?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11282 dnia: Maj 27, 2013, 13:31:00 pm »
A ja od soboty w Lublinie i nikt nie chciał ze mną się spotkać na rozmowę przed adopcyjną :-(
jechałam zestresowana jak na egzamin maturalny z czego tu będą pytać a tu nic...szkoda, bo nie mam pojęcia kiedy znowu będę mogła być w Lublinie.
Z tego co kojarzę chodzi o Coffee?
Tymek79, faktycznie wyszło coś nie tak :( i przykro..ale myślę, że musiało stać się coś bardzo istotnego, nieprzewidzianego nie zamierzonego. Wszystkim chodzi o dobro króliczka i zadowolenie "rodziców adopcyjnych"
Jestem przekonana, że sytuacja szybciutko się wyjaśni ku satysfakcji zarówno Twojej jak i Funadacji oraz Coffee :)

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11283 dnia: Maj 27, 2013, 13:32:02 pm »
Udało się, będę miała rozmowę  :turla:
a teraz mam "stresa" o co będą mnie pytać... ???

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11284 dnia: Maj 27, 2013, 13:40:13 pm »
Rozumiem, czyli królik nie spkowski w Lublinie miał być :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11285 dnia: Maj 27, 2013, 13:41:12 pm »
My nauczeni "rozmowami" w szkole, przed podjęciem pracy itp itd odruchem Pawłowa reagujemy na nie stresem :]
Ale to rozmowa między osobami mającymi podobne spojrzenie na zycie i miłujacymi uszatki :)
Eee tam... ja już czekam na ładne fotki do działu "W nowych domach" :bunny: :bunny:

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11286 dnia: Maj 27, 2013, 13:42:50 pm »
Królik nie z Lublina, tylko rozmowa w Lublinie, bo w mojej miejscowości nikogo nie ma z SPK

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11287 dnia: Maj 27, 2013, 13:44:44 pm »
Ale mail był do kogoś z SPK czy z Fundacji? Bo nie wiem, czy mam to wyjaśniać, czy nie :)

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11288 dnia: Maj 27, 2013, 13:54:09 pm »
Juz wszystko gra, nic nie trzeba wyjaśniać  :roza:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11289 dnia: Maj 27, 2013, 15:41:07 pm »
Iwona rozmowa ma byc w sprawie królika będącego pod opieka Fundacji a o jej przeprowadzenie poproszona zostala osoba z SPK. Jesli jeszcze chcialabys cos wiedzieć  - skontaktuj sie ze mną :)

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11290 dnia: Maj 27, 2013, 17:44:37 pm »
A my już po rozmowie. P. Małgosia bardzo sympatyczna kobietka  :icon_smile
Wygłaskałam dzieciaczki Śnieżynki, a mąż ciężko zakochał się w samej Śnieżynce hehehe
Dowiedziałam się w którym miejscu jest króliczy wet w Lublinie, w sumie same plusy  :bunny

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11291 dnia: Maj 27, 2013, 20:05:44 pm »
To które Uszy mają "pakować walizki"?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11292 dnia: Maj 27, 2013, 20:48:24 pm »
zaczynamy od wiadomości wprost z gab. doc

Bonsai - dzisiaj w końcu pojawiły się bobki :) Bonsai wyrzucał pellet z kuwety - kuweta przy nim nie ma szans, wchodzi  a pellet wylatuje z kuwety na całą klatkę :] u doc był aktywny, w dobrym nastroju. płuca i oskrzela zdecydowanie lepiej niż w czwartek i sobotę. po bardzo nerwowym weekendzie nastąpił przełom. przed nami jeszcze na pewno bardzo długi proces leczenia, ale chyba kryzys mamy za sobą. jak na 5 miesięcznego królika Bonsai doświadczył już bardzo wiele. był najmniejszy z całej olsztyńskiej drużyny i od początku najsłabszy :/ jutro powinniśmy poznać wyniki wymazu. dla Bonsai tworzona jest też autoszczepionka.

Kendra dzisiaj przyjechała do Torunia z Warszawy. kilka informacji o naszej nowej podopiecznej.

króliczka została odebrana swojej byłej już właścicielce kilka dni temu. miała bardzo długie pazury i problemy z jelitami, czemu trudno się dziwić. jej dotychczasowa dieta z pewnością odbiegała od normy. Kendra (imię z którym do nas przyjechała) ma dużą nadwagę - ogromny brzuch, całe szczęście wbrew naszym obawom bez zmian w postaci guzów. przed nami dieta i badanie krwi.  mała wymaga też porządnej socjalizacji.

















Koko jest w tej chwili u doc - ma dzisiaj zabieg sterylizacji i usunięcia 2 zębów (przerośnięte korzenie) - Dorota  :bukiet

Kurt bez zmian, ale pomyślałam, że jej też dzisiaj pobierzemy wymaz, bo ma mocniejszy wysięk z nosa po jednej stronie, a w tej chwili jest "czysta" - bez antybiotyków.

***

drugi przybysz z Warszawy - więcej info, jak tylko ogarnę temat ;)













***



















Kangus rodzinnie :) Eliza dziękujemy za pomoc transportową :przytul











Nelly uwielbia siano i jak widać na zdjęciach, potrafi wyprostować głowę, co bardzo nas cieszy :) (kiedy siedzi, jej skręt szyi jest widoczny)











Wacik w swojej rezydencji :) (oczywiście taka rezydencja to azylowy standard :):):))





Karim i Marzyciel, czyli siła spokoju (Karim) i nieustająca impreza (Marzyciel)







c.d.n. jak co dzień...jutro :)



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11293 dnia: Maj 27, 2013, 21:35:02 pm »
Bonsai wyrzucał pellet z kuwety - kuweta przy nim nie ma szans, wchodzi  a pellet wylatuje z kuwety na całą klatkę
Jeśli nie zakładać, ze jest krzyżówką szynszyla, to może on, tak jak moje lewki miały (Tosiu i Andzia), musi mieć 2 kuwety - łazienkę i sypialnię?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11294 dnia: Maj 27, 2013, 22:06:51 pm »
Bonsai zdecydowanie ma coś z szynszyla, zresztą to cecha charakterystyczna maluchów z Olsztyna - cudownie jest rzucić się na plecy i tarzać w kuwecie w rozkopanym pellecie :)
Bonsai nauczył się tego od Eddiego :P

***

kilka dni temu wspomniałam na forum o tym, że chcielibyśmy zakupić przepływową lampę bakteriobójczą do Azylu. jednocześnie zwróciłyśmy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy :)
dzisiaj wiemy już, że wkrótce Azyl będzie dysponował przepływową lampą bakteriobójczą, o jakiej marzyłyśmy, chcąc cały czas podnosić standard opieki nad królikami w Azylu.

ponieważ chcemy być w 100% uczciwi wobec osób, które przekazałyby darowiznę na ten cel, ogłaszamy, że nie zbieramy środków pieniężnych na zakup przepływowej lampy bakteriobójczej.

z całego serca dziękujemy darczyńcy, który postanowił wesprzeć Azyl, dokonując zakupu lampy  :bukiet  :bukiet  :bukiet Sky i Lizzard koledzy z Azylu Wam również dziękują :P Panie Grzegorzu  :bukiet

***

przy okazji raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Azyl, przekazując darowizny na leczenie i utrzymanie królików w Azylu oraz w domach tymczasowych, a nasze comiesięczne potrzeby się nie zmieniają - opieka wet., pokarm (zioła, granulat oraz karmy ratunkowe), leki, pellet, podkłady higieniczne i środki czystości (czasami akcesoria, np. poidła czy dry bed ;))



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11295 dnia: Maj 27, 2013, 22:20:05 pm »
Ale super!!! Pan Grzegorz ma wielkie serce, a Sky i Lizzard ogromne szczęście że mogą mieć domek u takiego właśnie człowieka! :)
WO AMIGO

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11296 dnia: Maj 27, 2013, 23:06:32 pm »
To które Uszy mają "pakować walizki"?
Ja chce Coffee a mąż Śnieżke hehehehe, ale obawiam się, że Tysiek spakuje walizki jak sprowadzimy 2 baby

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11297 dnia: Maj 27, 2013, 23:07:14 pm »
albo i nie  :diabelek
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11298 dnia: Maj 28, 2013, 08:09:11 am »
z całego serca dziękujemy darczyńcy, który postanowił wesprzeć Azyl, dokonując zakupu lampy       Sky i Lizzard koledzy z Azylu Wam również dziękują  Panie Grzegorzu
Czy to jest ten Pan Grzegorz, który udostępnił uszakom łóżko? :)  :bunny: :bunny: :bunny:
Super!!! jak szybko sprawa lampy została załatwiona!  :brawo: :brawo: :brawo:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ilona210

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11299 dnia: Maj 28, 2013, 12:11:18 pm »
Cześć,
dawno tu nie zaglądałam, niestety.
Chciałam się podpytać czy ktoś z was orientuje się co u króliczków które zostały już zaadoptowane - Pepsi i Cola.
Może ktoś ma kontakt z osobami które się nimi zajmują?