Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5287459 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11220 dnia: Maj 24, 2013, 21:23:05 pm »
szpaqus się bezwstydnie lansuje :P :*

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11221 dnia: Maj 24, 2013, 21:46:55 pm »
Marta, kochana, dziękuję za wycałowanie Pachinki :* Tak mocno ją kochaaaam! :zakochany:
Przyznaję, jak się na nią patrzy, widać tylko szczęście :*
WO AMIGO

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11222 dnia: Maj 24, 2013, 22:05:07 pm »
co do Cherubina, pamiętam jak pomyślałam 'jaki słodki i niewinny króliczek'. Włożyłam rękę żeby do pogłaskać i w tym momencie ząbki Cherubina zatopiłhy się w mojej dłoni... Ehh, czy ja kiedykolwiek wyjdę z azylu bez szwanku :P?
  
Herbi

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11223 dnia: Maj 24, 2013, 22:21:08 pm »
Włożyłam rękę żeby do pogłaskać i w tym momencie ząbki Cherubina zatopiłhy się w mojej dłoni...
To widzę, że imię ma bardzo adekwatne :)
Albo po prostu zbyt  zuchwale sobie poczynałaś, wkładając łapę do czyjegoś domostwa :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11224 dnia: Maj 25, 2013, 08:40:58 am »
Pachinka jest wyjatkowo slodka

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11225 dnia: Maj 25, 2013, 16:09:54 pm »
Po niedzieli przeleje coś na lampe na pewno się przyda bo to spory wydatek.

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11226 dnia: Maj 25, 2013, 16:30:04 pm »
Przepraszam, że tutaj, że zaśmiecam wątek, ale ręce mi opadają na widok ludzkiej głupoty...
Będąc dzisiaj na zakupach w Realu w Lublinie, przechodząc obok sklepu zoologicznego ukazał się plakat....Kupując wyprawkę dla zwierzaka, zwierzę otrzymasz GRATIS.......przecież to jest jakaś paranoja...Oczywiście to wszystko z okazji dnia dziecka....Co można z tym zrobić?Gdzie zgłosić?Napisałam już do Lubelskiej Ochrony Zwierząt...ale takie rzeczy trzeba jakoś nagłośnić...przecież tak nie może być....później takie zwierzaki kończą na śmietnikach albo paszczach węży...albo troskliwy rodzić, żeby nie przepłacić kupuje klatkę dla królika przeznaczoną tak naprawdę dla chomika...Co robić?Jestem przerażona...
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11227 dnia: Maj 25, 2013, 16:40:52 pm »
Jeny, jeny, jeny, jakie cudne są te króliczki azylowe  :heart
No ja nie mogę wchodzić w takie wątki :(

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11228 dnia: Maj 25, 2013, 17:00:05 pm »
Przepraszam, że tutaj, że zaśmiecam wątek, ale ręce mi opadają na widok ludzkiej głupoty...
Będąc dzisiaj na zakupach w Realu w Lublinie, przechodząc obok sklepu zoologicznego ukazał się plakat....Kupując wyprawkę dla zwierzaka, zwierzę otrzymasz GRATIS.......przecież to jest jakaś paranoja...Oczywiście to wszystko z okazji dnia dziecka....Co można z tym zrobić?Gdzie zgłosić?Napisałam już do Lubelskiej Ochrony Zwierząt...ale takie rzeczy trzeba jakoś nagłośnić...przecież tak nie może być....później takie zwierzaki kończą na śmietnikach albo paszczach węży...albo troskliwy rodzić, żeby nie przepłacić kupuje klatkę dla królika przeznaczoną tak naprawdę dla chomika...Co robić?Jestem przerażona...
Miejmy nadzieję, że lubelski TOZ zareaguje. Nie zaśmiecasz wątku, bo sprawa jest bardzo istotna i niestety ten nikczemny proceder ma szerszy zasięg :(
może napisz biuro@otoz.pl
https://www.facebook.com/fundacja.Mondo.Cane?fref=pb&hc_location=profile_browser
https://www.facebook.com/pages/Prawnicy-na-Rzecz-Zwierz%C4%85t/225516120849086?fref=pb&hc_location=profile_browser

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11229 dnia: Maj 25, 2013, 17:20:45 pm »
Dziękuje Ci bardzo, napisałam im wiadomości :) Mam nadzieję, że ktoś zrobi z tym porządek.
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11230 dnia: Maj 25, 2013, 19:33:42 pm »
Dla wielbicieli małych dzikusków przesyłam kolejny filmik tym razem ja również wzięłam w nim udział :P Chciałam pokazać, jak małe strasznie szybko przywiązują się do człowieka, co z jednej strony jest niebezpieczne (dla nich) a z drugiej strony daje im szanse na bezpieczne życie u boku człowieka - bo o życiu na wolności mogą już raczej... zapomnieć ;-)

Dr Krawczyk mówi, że mogą zachować się w nich elementy dzikości - co z resztą pokazały podczas czwartkowej wizyty na której towarzyszyły naszym azylantom :P

Nie da się ukryć, że są bardzo.... skoczne :] na filmie też zresztą to widać w pewnym momencie ;-)

Na chwilę obecną są zdrowe... chociaż niełatwo było je zbadać :] Na wszelki wypadek aby uchronić je chociażby przed kokcydiozą, będą dostawać Bactrim.

A oto my:

http://www.youtube.com/watch?v=u1Fmug7D2VI

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11231 dnia: Maj 25, 2013, 19:42:58 pm »
Madziu one są boskie :))) jak lgną do Ciebie :) żarłoki małe :)  ciekawe wszystkiego :) to dobrze że zdrowe :))))
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11232 dnia: Maj 25, 2013, 19:44:10 pm »
Madziu masz z nimi niesamowity kontakt. Zaciskamy kciuki.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11233 dnia: Maj 25, 2013, 19:54:40 pm »
są taki cudni, że azsię opisac nie da!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11234 dnia: Maj 25, 2013, 20:08:00 pm »
piekności ,aż wzroku nie można oderwać i widać podobieństwo do Kangusa i Nesquika :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11235 dnia: Maj 25, 2013, 20:13:18 pm »
jak patrzę na Was, to jakbym widziała siebie i zająca! :) widać, że one uznały sobie już Ciebie jako mamuśkę :)
Będzie dobrze :* :*
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11236 dnia: Maj 25, 2013, 20:24:35 pm »
Dokładnie, Madzia jest już ich mamusią :przytul - jak do Ciebie biegną! Ja też nie mogłam oderwać wzroku :onajego
Ale faktycznie, nie da się ukryć, że to dzikie króliki - są jakieś takie ... inne :)
Trzymam kciuki za maluszki, ale widać, że się ładnie chowają (sic!!!!)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11237 dnia: Maj 25, 2013, 21:27:08 pm »
dzisiejszy poranek zaczął się nerwowo - Bonsai wylądował pod kroplówką. do zapalenia płuc doszło zapalenie jelit.

popołudniu było jeszcze lepiej...

przyjechałam na spotkanie z potencjalnym domem tymczasowym i nową wolontariuszką Azylu (oby! :))

Bonsai, mimo swojego stanu zdrowia, odłączył kroplówkę, przegryzając przewód od wenflonu i za nic w świecie nie chciał ze mną współpracować ;) (chociaż zasadniczo mnie to cieszy, bo mały walczy i kocham jego niedobry charakterek), a w tym samym czasie rozgrywał się

thriller w wykonaniu Fuji...

wchodzę do Azylu, Fuji nie reaguje. cisza. śpi pod domkiem - w I momencie zrobiłam jej zdjęcie.



mija chwila, Fuji nadal śpi w lekko zmienionej pozycji, a to już mnie zmartwiło. próbuję ją obudzić, a Fuji nic. wyjęłam ją z klatki, Fuji dosłownie przelewa się przez ręce. kładę ją na podłodze, a ona nie chce chodzić i tylko się pokłada. nie chce nic zjeść. w klatce 2 bobki - dyżur zakończył się 2h wcześniej i Fuji czuła się doskonała, a u niej bardzo łatwo ocenić samopoczucie...to żywioł, nie królik. jest niesamowicie aktywna i nie toleruje pobytu w klatce (lekko ją rozpuściłyśmy :P), wchodzi wszędzie, zwraca na siebie powszechną uwagę, po prostu ją roznosi.

temp. 36 st., czyli jest już źle :/ sobota późne popołudnie - jesteśmy zdane wyłącznie na siebie. założenie - wzdęcie/zator, lekki skręt jelit. układ pokarmowy.
podałam Fuji cały zestaw leków, zamknęłam ją w transporterze na gorącym termoforze i czekałyśmy.

Fuji po 3h zaczęła biegać, kręcić się po całym Azylu, podgryzać mnie :], zrobiła kilka bobków...















***

kiedy wychodziłam, Fuji jadła sianko i była zrozpaczona, że musi zostać w klatce...Fuji - bez takich akcji, błagam, za dużo tego wszystkiego...:/





***

w Azylu kochamy smacznie jeść :)







Daisy



Wacik



Tivia



Nelly



Cherubin



Tygrysia



:D



Herbi



:D



Fusia



:D





Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11238 dnia: Maj 25, 2013, 21:29:58 pm »
Cudowny widok :hura: można tak patrzeć na Was  godzinami  :zakochany: :zakochany:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11239 dnia: Maj 25, 2013, 21:30:53 pm »
Ileż króliczych ząbków na tych fotkach :zakochany:
Fuji i Bonsai nie pozwalają się nudzić :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html