Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5285316 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11160 dnia: Maj 22, 2013, 11:32:02 am »
Jak na razie to królik idealny - bardzo wyluzowany i ciekawski. Grzecznie przerabia sianko na podręcznikowe bobki i przyzwoicie znosi nocne pobyty w klatce. I jeszcze taki przymilny.... Brać i kochać!
Jak się troszkę ogarnę to założę mu wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11161 dnia: Maj 22, 2013, 11:34:02 am »
opowiadała mi o swojej "hodowli" i trochę ją naprostowałam
czyli ma teraz kij od szczotki  przez ciebie umiejscowiony w wiadomym miejscu ;) ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11162 dnia: Maj 22, 2013, 12:32:07 pm »
 :bunny: :bunny: :bunny:Maluchy słodziaki do schrupania.Zakochałam się są urocze oby tylko ładnie jadły i rosły bez problemu.
ŚLICZNOŚCI :bunny: :bunny: :bunny:

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11163 dnia: Maj 22, 2013, 14:21:32 pm »
Maluszki przecudne. Na pewno fajnie się odchowają. A jeśli chodzi o uszaka na DS to nie mówie nie. Jest taka opcja pod warunkiem że zaprzyjaźni się z jednym z moich chłopaków. Mam 2 pokoje więc musi być przyjaźń żeby żaden uszak nie był pokrzywdzony siedzeniem w klatce. Mój Kubuś zaprzyjaźnił się już z nimfą Koko. Ona zamiast fruwać to spaceruje po podłodze. Kubuś leży a ona podchodzi do niego bliziutko i coś tam po swojemu do niego mówi- świergocze. Komicznie to wygląda.

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11164 dnia: Maj 22, 2013, 15:25:48 pm »
Mój Tuptuś zachowywał się niekulturalnie jak miałam jeszcze świnkę morską oprócz niego. Pusia chodziła za nim i gruchała (dosłownie, świnki gruchają :) ), a on uciekał... Muszę go dobrych manier nauczyć :P
  
Herbi

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11165 dnia: Maj 22, 2013, 16:30:32 pm »
Agusiek ja nigdy nie miałam świnki morskiej ale miała kumpela to wiem jakie dzwięki one wydają. Kubuś to bardzo towarzyski uszak wychowany u nas od maluszka więc ma do czynienia nawet z dziećmi, które mu nie przeszkadzają. Trusiek znajda to raczej stroni od obcych. Dlatego że Kubuś akceptuje inne zwierzaki myśle jeszcze o tchórzofretce. Kiedyś miałam i to naprawdę fajne i madre zwierzaki. Bo niektórzy twierdzą ze tchórzofretka śmierdzi a to nieprawda. Oscar był kąpany co 2 tygodnie specjalnym szamponem i pachniał jak niemowlak.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11166 dnia: Maj 22, 2013, 19:13:27 pm »
Jak na razie to królik idealny - bardzo wyluzowany i ciekawski. Grzecznie przerabia sianko na podręcznikowe bobki i przyzwoicie znosi nocne pobyty w klatce. I jeszcze taki przymilny.... Brać i kochać!
Jak się troszkę ogarnę to założę mu wątek.
Baksik był kochanym uszatkiem przez swoich poprzednich opiekunów,miał dobrze,mieszkał w dużej zagrodzie i poza zagrodą też spędzał bardzo dużo czasu,podobno musieli go oddać bo wyjeżdzali za granice i nie mieli mozliwości żeby go zabrać ze sobą.
Pani  z płaczem niosła mi go na rekach przytulonego do piersi.Oddali nawet jego smyczke żeby koniecznie mógł być wyprowadzany na spacerki po trawie :)
Dopytywali się na jakiej stronie mogą go zobaczyć i prosili o informacje jak trafi do swojego domku.
Dlatego najlepiej by było gdyby w domu stałym mógł miec tak dużo swobody i miłości jak w swoim poprzednim domku.Za to trzymam kciuki :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11167 dnia: Maj 22, 2013, 19:27:08 pm »
Przynajmniej powód dla którego musieli oddać króliczka jest sensowny, nie to co prawie wszystkich innych...
  
Herbi

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11168 dnia: Maj 22, 2013, 19:32:53 pm »
Wyrażnie było im żal,to było widać ,nawet nie musieli nic mówić :)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 19:45:01 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11169 dnia: Maj 22, 2013, 19:37:35 pm »
różnie się układa , czasem z ciążą i alergią noworodków też to prawda. Sama widzialam..

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11170 dnia: Maj 22, 2013, 19:46:32 pm »
myśle że samo zajście w ciąże to nie jest żaden powód ale przewrażliwienie przyszłych rodziców...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11171 dnia: Maj 22, 2013, 20:14:42 pm »
Karim i Marzyciel w chmurach - cuda się zdarzają...

Marzyciel rozmarzony - w świetnej formie, już po kastracji, aż trudno w to uwierzyć :)









nawet jedząc, wygląda "marzycielsko"













Karim - nasz James Dean

























ze wszystkich królików z bydgoskiej interwencji to Karim wymaga w tej chwili największej uwagi. nadal ma zaburzenia neurologiczne i jest pod obserwacją.
dla Karima szukamy dla niego domu tymczasowego w Toruniu  :bukiet

***

Kurt jest na pewno króliczką, do której trzeba podchodzić z dużym wyczuciem. mnie niestety kojarzy przede wszystkim z tym, że od kilku tygodni codziennie oczyszczam jej ranę po zabiegu. czasami bardzo ją to stresuje, a czasami znosi to bardzo cierpliwie jak dzisiaj, kiedy po wszystkim dała się porządnie wygłaskać.

Kurt nie wykazuje najmniejszej agresji w stosunku do innych królików. byłoby idealnie, gdyby kiedyś trafiła do domu z innym królikiem. myślę, że może być naprawdę wspaniałym króliczym przyjacielem.

z uwagi na to, że Kurt jest bezklatkowcem, podczas dyżuru zazwyczaj odpoczywa. po nocy widać, że wędruje po Azylu. dzisiaj, kiedy byłam w Azylu, nigdzie się nie ukrywała. wręcz przeciwnie próbowała zdobyć serce Wacika, który póki co nie jest miłośnikiem innych królików ;) Wacik przebywa w klatce Tufiego, w której Kurt bardzo często siedziała razem z Tufim i dzisiaj chyba sobie o tym przypomniała.







***







panienka z okienka ;)





Wacik - nasz 9-letni Senior jest w bardzo dobrej formie :)

Wacik dwa dni temu został wykastrowany, dlatego może już wkrótce kiedy opadną hormony, zrozumie, że może mieć w Azylu przyjaciółkę, chociażby Kurt  ;) (Marzyciela nie pokocha z całą pewnością :P)















***





w bardzo dobrej formie jest również Wojtuś, który mimo swoich 10 lat przeżywa swoją drugą młodość :) (początkowo miał zaburzenia neurologiczne)

Kangus i Nesquik

lekko rozmazani, ale za to pełni uroku..:)



























Daisy 8 dni temu przeszła bardzo inwazyjny zabieg usunięcia guzów nowotworowych oraz korekty zębów. na szczęście dzisiaj Daisy czuje się naprawdę dobrze. teraz musimy tylko bardzo mocno trzymać kciuki, aby w ciągu najbliższych miesięcy nie pojawiły się zmiany nowotworowe. jeśli Daisy się uda, tak jak chociażby naszej adopcyjnej Elmie czy Elis, powinna mieć przed sobą jeszcze wiele lat szczęśliwego, króliczego życia.











***

w tej chwili bardzo martwi mnie stan zdrowia Bonsai. niestety bardzo słabo zareagował na gentamcynę, na którą wg ostatnio antybiogramu powinien zareagować. jutro rano zrobimy mu kolejny wymaz - może jego gronkowiec koagulazoujemny zmutował...i musimy jak najszybciej trafić ze skutecznym antybiotykiem :( Bonsai jest nadal energicznym, szalonym królem, ale boję się, aby ta infekcja nie przekształciła się w coś znacznie gorszego. dzisiaj koszmarnie kichał.

jutro kontrola na pewno czeka również Karima, Kurt, Pachino,  - u Pachino znowu doszło do zaostrzenia infekcji w nosie.

mam nadzieję, że w przyszłym tyg. uda się przeprowadzić zabiegu u Edwarda/Simona oraz Fuji - apropo Fuji w pon. wskutek swojej nieudolnej wspinaczki po regale, zaliczyła kąpiel w jodynie i rivanolu, a tym samym ma przepiękne żółte łapki (Fuji the best ;))









***

Weronika na pewno niedługo wrzuci zdj. Toffinki, którą w pon. czeka kontrola u doc i miejmy nadzieję, że już wkrótce będzie można ją wysterylizować ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 20:20:50 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11172 dnia: Maj 22, 2013, 21:04:21 pm »
Sesja jak zwykle udana. Marzyciel- pasuje do niego to imie.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11173 dnia: Maj 22, 2013, 21:13:26 pm »
Piękne kròe :))) Karim ach ten jęzorek :)
Marzyciel piękny :)

Seniorzy są cudowni :))))))))))

Kocham wszystkie kròliki :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11174 dnia: Maj 22, 2013, 22:05:36 pm »
A co słychać u Pesteczki?

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11175 dnia: Maj 22, 2013, 22:31:15 pm »
Pestula jak na moje niedoświadczone oko - bez większych zmian. Główka wciąż przechylona, ale apetyt jest. Przyniosłam dzisiaj kulkom korzeń pietruszki :) wsuwały zacięcie. Odbywa się milcząca walka o miejscówe na regale pomiędzy Kurt, Fuji i Karimem :D I jeszcze jak znalazłam Fuji z jej łapkami odblaskowymi. Troche mnie wystraszyła, ale okazało się że to tylko taki psikus. Ciekawe kiedy jej to zejdzie. ;)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11176 dnia: Maj 23, 2013, 09:49:20 am »
Kurczaki, fotki super, ale ja bym chciała pikczersy Toffinki...

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11177 dnia: Maj 23, 2013, 10:45:03 am »
Pestula jak na moje niedoświadczone oko - bez większych zmian
Już bez ściemy z tym niedoświadczeniem :P Wszyscy widzieli jak się opiekowałaś Tufim w sobotę :*
WO AMIGO

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11178 dnia: Maj 23, 2013, 11:28:56 am »
myśle że samo zajście w ciąże to nie jest żaden powód ale przewrażliwienie przyszłych rodziców...
 
Popieram, nawet przez głowę by mi to nie przeszło, ale większość tak postępuje, bo tak doradza "mądre środowisko" czyt. zacofane ciocie i babcie i często jest nacisk, ze zwierze w domu z niemowlakiem to złooooooo uuuuuu połknie od razu. Przyznaje, że tez coś takiego mnie spotkało i jak ktoś mnie pytał, czy nie boje się o dziecko, to ja odpowiadałam, ze ja boję się o królika, bo on szczepiony a dziecko jeszcze nie (taki żart)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11179 dnia: Maj 23, 2013, 11:38:50 am »
jak ktoś mnie pytał, czy nie boje się o dziecko, to ja odpowiadałam, ze ja boję się o królika, bo on szczepiony a dziecko jeszcze nie (taki żart)
Przednie! :D


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.