Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286131 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8540 dnia: Luty 03, 2013, 22:38:24 pm »
czad, krolik jak Michalina ....tylko jedna noga wiecej
"wake (call) me when u need me" HALO 4

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8541 dnia: Luty 03, 2013, 22:51:43 pm »
kto to jezyk1 białe cudno to imiennik mojego syna Wojuś icon_biggrin jednak wszystkie Wojtki to słodziaki icon_diabelek
Ja go rozpoznalam...toz to moj synus wirtualny :zakochany: buziole mamunia sle Wojtusiu  :onajego :heart

Offline Milla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Milusia, Marcelek, Pusia, Tobiś, Puszek
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8542 dnia: Luty 03, 2013, 22:53:28 pm »
Biała ślicznota :bunny: No i patrząc po dacie z aparatu, czas tak szybko leci :PP :DD

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8543 dnia: Luty 03, 2013, 22:57:07 pm »
Biała ślicznota :bunny: No i patrząc po dacie z aparatu, czas tak szybko leci :PP :DD

Jakoś mnie nigdy nie naszło na ustawienie daty :P

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8544 dnia: Luty 04, 2013, 09:34:33 am »
Wojtuś-seniorek? Myślałam, że to młody króliczek! Ależ pięknie się prezentuje!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8545 dnia: Luty 04, 2013, 10:31:22 am »
Poszukuję transportu z Warszawy do Torunia dla klatki 120cm lub 100cm :)
WO AMIGO

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8546 dnia: Luty 04, 2013, 17:04:03 pm »
Ola_19 tak córka i ja chciałybyśmy te rzeczy przeznaczyć na króliki z Waszego azylu.

Offline sharon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8547 dnia: Luty 04, 2013, 20:24:26 pm »
Poszukuję transportu z Warszawy do Torunia dla klatki 120cm lub 100cm :)

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=62304  Morela80 ma możliwość, tylko nie wiem czy dała by radę taką klatkę...

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8548 dnia: Luty 04, 2013, 22:26:26 pm »
Madzia85, jak tam Fly?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8549 dnia: Luty 04, 2013, 23:03:29 pm »
jesteśmy po bardzo długiej i ciężkiej wizycie u doc...w zasadzie nie wiadomo od czego dzisiaj zacząć ;)

adopcyjna Bambi i Gomez mają za sobą bardzo ciężkie operacje w zw. z ropniami, ale aby znaleźć w tym wszystkim pocieszenie, możemy powiedzieć, że mają wspaniałych opiekunów  :przytul

doc zobaczył Hugo. niestety rokowania w jego przypadku są bardzo złe i ostrożne...przez najbliższe kilka tyg. (4-6) będzie otrzymywał leki. w tej chwili można powiedzieć, że istnieje 20-30% szansa niewielkiej poprawy...Hugo cierpi na tak przewlekłą postać encephalitozoonozy, że możemy liczyć tylko na to, że nie będzie obracał się wokół własnej osi tak często jak teraz...
Hugo musi mieć maksymalnie ograniczoną przestrzeń. najlepiej czuje się na kolanach...za kilka tygodni zdecydujemy co dalej.
Hugo został strasznie skrzywdzony przez los. kiedy przypomnę sobie, jak wyciągnięty z klatki, biegał po śliskiej podłodze, bawiąc tym widokiem 'innych', jest mi źle.

Pachino, mimo skrętu szyi, jest w lepszej formie i ma o wiele większe szanse, ponieważ z leczeniem wkroczyliśmy od razu. przed nami jak wyżej kilka tyg. podawania leków.

Sea ma niedrożny kanalik łzowy i zapalenie spojówek. poza tym doc załamał się jego wyglądem (chociaż Sea wygląda już lepiej. rany się goją :)). pobraliśmy bobki do badań.

wojownik Tufi przytył 10 dag i wygląda znacznie lepiej :) przez ostatnie 2-4 dni ilość ropy przy oczyszczaniu była znacznie mniejsza niż jeszcze tydzień temu i to potwierdziło się u doc :) przez prawie 3 tyg. udało nam się oczyszczać ranę i nie jest źle. z całą pewnością w niedługiej perspektywie Tufiego czeka kolejne oczyszczanie pod narkozą, ale chłopak walczy, oj walczy :)

po zabiegu jest również Franklin, o czym kata_trofa na pewno napisze  :przytul

doc zbadał również nasz nowy nabytek z Bydgoszczy - chyba bezimienny póki co :P chłopak niestety ma obrzęk bony śluzowej nosa i mocno kicha. pobraliśmy wymaz do badań. poza tym widać w jakich przebywał warunkach, bo jest cały w moczu (a ostatnie dni i tak doczyszczał się u Agaty  :przytul). przy okazji kastracji, korekta zębów.

poza tym dzisiaj do nowego DT w Toruniu trafiła Tosia vel. Orsay  :bukiet i byłoby cudownie, gdyby mogła tam zostać, ponieważ DT przygotował się do jej przyjęcia wspaniale :) w drodze do DT do Bydgoszczy jest też Nala i Pocahnotas :)

w najbliższych dniach kolejne króliki czekają kontrole - z DT, z interwencji olsztyńskiej etc.

bardzo niepokoi nas Scoobie, który co prawda ma apetyt, bobkuje etc., ale nadal ma zbyt niską temp. ciała (osłabienie) i jest zbyt osowiały :/

kilka zdjęć z Azylu w tonie optymistycznym :) :) :)

dzisiaj policzyłam, że uszaki w Azylu zjadają ok 2-2,5 kg siana dziennie :)

















nasze najmłodsze towarzystwo - ok 6 tyg. :)







Sea, który zainteresował się piłeczką od Soni  :bukiet









i podążał za nią ;)



nasza naburmuszona Mamboo skusiła się natomiast na cykorię :D







kolejny dzień za nami...a ja generalnie mogę powiedzieć, że już się chyba otrząsnęłyśmy z interwencyjnego szoku i dzisiaj byłam dumna z tego jaki super porządek można zachować przy prawie 40 królikach w Azylu :P oczywiście po sprzątaniu szybko robią w klatkach demolkę, ale w porównaniu do zeszłego tyg., część króli zrozumiała, czym jest kuweta! :D :):):)

Milena & Weronika - za wczoraj   :przytul

dzisiaj do Azylu dotarły podkłady  :bukiet a my oczywiście chętnie przyjmiemy każdą ich ilość :D

pod koniec tyg. zaprezentujemy podsumowanie stycznia 2013  :przytul



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8550 dnia: Luty 04, 2013, 23:29:42 pm »
Jak fajnie że Tośka ...znaczy Orsay juz w DT :) Ide o zakład że będą nią zachwyceni :P

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8551 dnia: Luty 05, 2013, 00:09:14 am »
Króliczki super maluchy urocze te najmłodsze też z interwencji czy ze sklepu ?Mambo to typowy teddy długie  włosy między oczami,króliki tej rasy nie mają problemu z filcowaniem się futra a z tego co widzę ta piękność nie jest ostrzyżona.
''Odpad króliczy'' ma się dobrze ma na imie Fuksik.
Nareszcie zaczął produkować bobki bo już byłam w strachu  :jupi teraz to już chłopak odstresowany zaczął ładnie jeść, tylko granulatu nie tyka.Najlepiej wcina siano i suszki ,jabłko a resztę testuje.Weterynarz wiek określił na około roku a facet twierdził ,że'' to stary królik nic z niego nie będzie''
Dziękuje bardzo jak to stary królik, najgorsze są takie stare dziadygi co hodują króliki i traktują je przedmiotowo.Jak odbierałam biedaka to śmiał się ,że czeka mnie wizyta u ortodonty żałosne  :glupek:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8552 dnia: Luty 05, 2013, 12:25:23 pm »
Hugo został strasznie skrzywdzony przez los. kiedy przypomnę sobie, jak wyciągnięty z klatki, biegał po śliskiej podłodze, bawiąc tym widokiem 'innych', jest mi źle.
:( :( rozumiem :( taka bezsilność wobec bezmiaru ludzkiej głupoty :( :( Hugo ma przynajmniej teraz spokój i miłość, bez względu na to, jak się dalej potoczą jego losy, już teraz można uznać, że uśmiechnęło się do niego szczęście.


Wiola, cieszę się, że Fuksik się dobrze miewa. A co do starych dziadyg tego pokroju (choć tu nie o wiek, ani o płeć chodzi) - no comment :/
uszaki w Azylu zjadają ok 2-2,5 kg siana dziennie
imponujące! :D - gdzie Wy to siano trzymacie? Chyba by się przydała stodoła ;)
A uszaki coraz piękniejsze :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8553 dnia: Luty 05, 2013, 12:53:14 pm »
Hugo...bidne maleństwo. Tak bardzo chciałabym żeby mu się udało:(
Pachino...
Fly...

Offline sharon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8554 dnia: Luty 05, 2013, 14:56:27 pm »
Właśnie wróciłam z wizuty w Azylku. Hugo i Pachino, biedne królcie, takie kochane... :( Urzekły mnie  maluszki( a trochę ich jest) te  ich kochane noski :* Na moją tymczasowiczkę wybrałyśmy Sushi, śliczna i mądra panienka :) Ale też, skradła mi serce Bielinka. Taka kochana samisia i nie oże znaleźć domku, i te jej malusie uszka :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8555 dnia: Luty 05, 2013, 14:59:12 pm »
Też nie rozumiem, dlaczego Bielinka jeszcze czeka. Cudowny tym krótkouszkiej dziewuszki! Sharon, super, że weźmiesz króliczkę na DT :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8556 dnia: Luty 05, 2013, 15:03:06 pm »
Oj, tak Bielinka ma naprawdę niefart :(  a jest taka cudowna

Offline sylwiawiewióra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8557 dnia: Luty 05, 2013, 16:17:32 pm »
Myślałam o Bielince, żeby przyjąć ją na dom tymczasowy ale wzięliśmy jednak Warnera...

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8558 dnia: Luty 05, 2013, 17:13:43 pm »
Jak patrze na Mamboo to gęba sama mi się uśmiecha  :DD
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8559 dnia: Luty 05, 2013, 17:29:18 pm »
doc zbadał również nasz nowy nabytek z Bydgoszczy - chyba bezimienny póki co :P chłopak niestety ma obrzęk bony śluzowej nosa i mocno kicha. pobraliśmy wymaz do badań. poza tym widać w jakich przebywał warunkach, bo jest cały w moczu (a ostatnie dni i tak doczyszczał się u Agaty  :przytul). przy okazji kastracji, korekta zębów.


Uszak wyglądał dużo gorzej, nie chciałam go bardziej stresować, dwa razy go myłam a i tak był cały brudny. :/ Klatka była w koszmarnym stanie, metalowa puszka, która robiła za miseczkę, była przywiązana drutem do dna klatki, pomiędzy nią a kuwetą był straszny cuchnący syf. Kuweta na pewno nie była czyszczona, poza tym siedział na trocinach, w klatce nie było ani trochę siana, poidełka też nie dostałam. U mnie nie chciał pić z poidła, więc dostawał w miseczce, może nie umie z niego korzystać? Dobrze, że trafił do azylu. :)

Suwaczek z babyboom.pl" border="0