Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5331665 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8740 dnia: Luty 10, 2013, 12:23:08 pm »
Nie stety nie mam miejsca na zagrodę :((

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8741 dnia: Luty 10, 2013, 12:49:16 pm »
Zagroda fajna rzecz ale faktycznie trzeba mieć trochę miejsca wygospodarowanego na nią. Ja w Olsztynie nie mam więc uszole siedzą w klatce....od momentu jak się zakochały to we 2 w jednej. Cały dzień klatka otwarta, wchodzą i wychodzą z niej kiedy chcą. Jednak jak ich wezmę do domu do Głogowa to tam będzie full wypas....zagroda w domu a jak sie zrobi ciepło to zrobie im wybieg na ogrodzie  :bunny: :bunny:
A dziewczyny...nie wy jedne oszalałyście na punkcie uszu ;) ja też przy byle okazji zaglądam do zoologa i co chwile coś im donosze do domu ;) A to ziółka, a to suszki, nową miseczke, albo posłanko....szaleństwo  :niegrzeczny

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8742 dnia: Luty 10, 2013, 14:01:51 pm »
po sasiedzku  diękuje za miłe słowa  :przytul Właśnie wczoraj kiedy zabierałam króliczki właściciel sklepu mówił że musiał pozbyć sie szybko królików bo miał jakąs kontrole z TOZu i oddawał króliki za darmo bo nie miał wyjścia i takim sposobem 3 piekne dorosłe samice które były do rozmnażania w sklepie trafiły albo do terrarysty albo na talerz do skonsumowania(tak zasugerował) nie chciał pytać gdzie ten ktos je zabiera  bo mu też było żal ale nie miał wyjścia bo widmo kary ...ale zabrali wszystkie 3 za darmo.
i to jest wyjście tylko kary ??? (tak kary za rozmanżanie w sklepie) ale nie to też nie jest wyjście bo taki sklep dostanie kare i pozbywa się na umur szybko i nie wiadomo w jaki sposób nadmiaru kólików!
I dzieją sie kolejne tragedie.... trzeba w tym momencie im też pomagać i skoro ma sie królików pozbyc i sam tego chce to trzeba je zabrać a nie pozwolic żeby za darmo zabrał ktoś nieodpowiedni.....
Nie moge o tym pisać bo chce mi sie płakać znałam i niejednokrotnie je widziałam miałam nadzieje że to właśnie one wczoraj miały byc oddane....a ich juz dawno niema SAMA CHCIAŁAM JEDNA Z TYCH SAMICZEK KIEDYŚ KUPIĆ ALE POTEM ZREZYGNOWAŁAM A TERAZ TAK BARDZO TEGO ŻAŁUJE ;( :(
chociaz jedna byłaby
Opowiadał kiedys jak ktoś kupił od nich samca z wadą zgryzu i co miesiąc musiał mieć królik podcinane zęby  ci którzyli go kupywali o tym wiedzieli ale go zabrali bo potrzebowali samca rozpłodowego.... a potem zęby mu odrosły i zamiast iść je przyciąć stwierdzili że nie wiedzieli co maja z nim zrobić i ......GO ZJEDLI !
Emilia, Ty trafiłaś na skutek procederu i ratowałaś ile się dało.
Facet jest kawał drania i z tego co piszesz to w sklepie prowadzi pseudo hodowlę i to od dłuższego czasu :(
Na rozmnażanie postawił i nie uważam, aby przychówek przeznaczał dla miłośników królików a samiczki nie traktował jako maszynki do rozrodu.
No i fajna kontrola z uprzedzeniem ponad tygodniowym.
Myślę, że jeśli nie dostarczy się TOZ –owi dowodów, że króliki zostały zabrane, że rozmnażał, to niestety dalej będzie to robił :( i historia będzie się powtarzać.
Jego trzeba pozbawić prawa do prowadzenia sklepu

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8743 dnia: Luty 10, 2013, 15:30:31 pm »
Ja nie wiem czy potrafie i mam siłe z nim walczyć, wiem napewno że lubia zwierzeta,jego żona jest teraz za granica bo wcześniej to ona sie bardziej nimi zajmowała maja pełny dom zwierząt -niechcianych i pokrzywdzonych przez los w sklepie nawet kota przybłęde, także wątpie żeby to wszystko było takie zmierzone... hodowanie ,znam ich troche i raczej wierze :)

On mniej ale żona świruska (pozytywna) na punkcie zwierząt.

Witajcie dziewczyny w świecie uzależnionych od zakupów  dla zwierząt szczególnie- królików skąś ja to znam...dla siebie nic a dla królików wszystko.....szczepienia,kontrole,sterylizacja u dr.Krawczyka,comiesięczne-coraz większe zamówienia na jedzonka dla królików (suszki,granulat,sianka,warzywka itp.) no bo one przecież muszą mieć :PP
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8744 dnia: Luty 10, 2013, 18:40:30 pm »
Chyba nadszedł mało optymistyczny czas dla naszych podopiecznych.... Szarka pokicała za tęczowy most....jutro będę miała wynik jej sekcji, ale już wiemy, że nerki miała w fatalnym stanie, jedna była cała "skamieniała". Mała miała bardzo dobrą opiekę w domu tymczasowym więc chociaż przez kilka ostatnich tygodni była szczęśliwa... Paula jeszcze raz dziękuję za wszystko co dla niej zrobiłaś :*

Nie mamy też dobrych wieści o Gawroszce, jej stan też się bardzo pogorszył... problemy z zębami + wyciek ropny z nosa + wdająca się martwica w pyszczku... Jutro zobaczy ją doktor, ale nie wygląda to dobrze... Pani Małgosiu dziękuję, że cały czas jest Pani przy niej  :przytul

Jutro u doktora będzie też Mioki, która miała jechać z DT w piątek do DS i która właśnie w piątek - złamała przednią łapkę. Prawdopodobnie włożyła ją między kraty klatki, przestraszyła się czegoś i stało się... Niewyobrażalny pech :/ Ma złamanie w dwóch miejscach, jutro okaże się co dalej....

Stan zdrowia Fly też się znacznie pogorszył, jutro będzie miała robione badania, to już nie jest ta sama radosna królinka co kiedyś :( Jeśli potwierdzą się ropne zmiany w mózgu... nie wiem co będzie dalej :(

Ola ma jeszcze jedną smutną wiadomość, ale to już przekaże ją sama...

Offline sharon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8745 dnia: Luty 10, 2013, 18:47:31 pm »
Zdecydowanie lepiej czyta się o szczęśliwych sytuacjach :( Mam nadzieję, że Ola nie powie tego co myślę...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8746 dnia: Luty 10, 2013, 18:47:37 pm »
Czarna seria :( Dziewczyny trzymajcie się , dzięki wam tyle dobra dzieje się w króliczym świecie :) Pozdrowienia dla wszystkich cudownych opiekunów tymczasowych  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8747 dnia: Luty 10, 2013, 19:00:02 pm »
jak złe wiadomości to wszystkie naraz... smutny_krolik
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8748 dnia: Luty 10, 2013, 19:11:16 pm »
Biedna Szarka :( :(
Biedne chorowitki :(
i biedne,ale takie kochane domy tymczasowe. To dzięki Wam maleństwa wiedzą co to miłość i troska

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8749 dnia: Luty 10, 2013, 19:41:59 pm »
Biedactwa  :(

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8750 dnia: Luty 10, 2013, 19:57:42 pm »
Same złe wiadomości. :(
Przede wszystkim powrotu do zdrowia życzę uszakom i trzymam za nie mocno kciuki!!
Już się boję co jeszcze Ola napisze :/

A ja dzisiaj nie wytrzymałam,męczyło mnie to strasznie i pojechałam dziś do Torunia do Nerro i zabrałam tego uszaczka z zaropiałym oczkiem do siebie.
Teraz dzisiaj będę się ratować wywarem z rumianku, przemyję mu trochę oczko, ale mam zamiar się z nim wybrać do doktora krawczyka dla pewności.
A co do samego uszaka to jest niesamowity.  :turla: Bardzo energiczny, nie boi się mnie kica wszędzie gdzie popadnie, zachowuje się tak jak by był u mnie od zawsze :D
Może jutro wstawię zdjęcia.

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8751 dnia: Luty 10, 2013, 20:01:20 pm »
 To świetnie za jest u ciebie !  Na te złe wieści  naprawdę super wiadomośc :bunny: Ja również obawiam się co pani Ola napisze :(
Serce kraja się na myśl o tych wszystkich uszach :( powrotu do zdrowia maluchy !  A wszystkim opiekunom, wolontariuszom i wszystkim kroczliczanym życzę wytrwałości !   :bukiet  :doping:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 21:18:37 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8752 dnia: Luty 10, 2013, 20:07:16 pm »
Mój Toś wyraźnie nie jest zadowolony z obecności nowego lokatora, usiadł się na łóżko i tupie :D
Ale przejdzie mu kiedyś myślę  ;p
Na razie nie będę ich sobie przedstawiać bo "nowy" jest malutki i boję się że toś zrobi mu krzywdę.  ???

Szukam też postu o karmieniu młodych króliczków bo nie wiem czy wszystko mogą jeść? Jest na naszym forum gdzieś taki post?

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8753 dnia: Luty 10, 2013, 20:07:38 pm »
co za pech :/
Szarka  :swieca:
Mioki , Fly i Gawroszka - się dziewczyny nie wygłupiajcie z chorowaniem teraz  :zonka:, nie wolno! Współczuję opiekunom w DT, jak muszą przeżywać  :przytul:
A chyba się domyślam o co może chodzić.... :(

majka44kc - super że maluch może liczyć na Twoją opiekę :przytul:  wejdz w dział porad i poszukaj w DIETA, powinno coś tam być. Wiem na bank że maluchowi dopiero po skończeniu 3 miesiąca życia można zacząć wprowadzać warzywka i owoce, ale w maleńkich ilościach. Podstawa u takich brzdąców to sianko i zioła :)

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8754 dnia: Luty 10, 2013, 20:13:36 pm »
Ola napisze tu jeszcze dziś?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8755 dnia: Luty 10, 2013, 20:21:13 pm »
majka i jak dobrze pamiętam do 3 miesiąca życia nieograniczony dostęp do granulatu bo sie rozwija,rośnie i potrzebuje dużo kalori dieta bogatsza w białko
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8756 dnia: Luty 10, 2013, 20:29:34 pm »
Dziękuję ;) :bukiet

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8757 dnia: Luty 10, 2013, 20:35:03 pm »
majka44kc nie dopuszczaj do wzajemnego kontaktu obydwu uszatków dopóki Toś nie zostanie wykastrowany a maluch zdiagnozowany - nie wiadomo co jest przyczyną tego ropnego wysięku z oka. Ale absolutnie nie wolno stosować rumianku - tym tylko mu zaszkodzisz. Do czasu przyjazdu do dr Krawczyka przemywaj mu to oko świetlikiem - w formie herbatki albo w kropelkach.

O żywieniu uszatków jest sporo wiadomości na forum - jest nawet osobny dział poświęcony diecie :)

Z dobrych wiadomości mamy taką, że Atilka już na 100% jedzie do swojego nowego, stałego domu a Andziek jedzie we wtorek do DT do Gdańska :)

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8758 dnia: Luty 10, 2013, 20:37:15 pm »
Nie nie, nie dopuszczam do kontaktu, absolutnie :)
A co do takiej normalnej wizyty kontrolnej u doktora Krawczyka to trzeba się umówić, czy można podjechać normalnie?

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8759 dnia: Luty 10, 2013, 20:37:52 pm »
choć tyle dobrego, Atilka i Andziek - powodzenia maluchy :)