Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5288767 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5720 dnia: Listopad 12, 2012, 22:17:15 pm »
Dziewczyny, jak tam transport Olsztyn-Toruń? W razie czego piszcie na PW (albo Olu masz numer do mnie lub do niusi). Mogę załatwić w piątek lub niedzielę.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5721 dnia: Listopad 12, 2012, 22:27:06 pm »
otk_a tak potrzebujemy nadal - musimy przywieźć do T. 3 króliki, w tym prawdopodobnie 2 samice w ciąży

odezwę się sms-owo  :przytul



Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5722 dnia: Listopad 12, 2012, 22:32:22 pm »
Tyle pięknych króliczków :zakochany: Czy Koko ma niebieskie oczy??
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5723 dnia: Listopad 12, 2012, 22:39:22 pm »
Kajko jest prześliczna, ten biały brzuszek! No i wspaniałe girki któregoś z hodowlańców, wystające zza puszki :*
Przecudne są wszystkie, jak zwykle oglądam, ciesząc się jak dzieciak :)
Rana Tufiego pięknie wygląda, a on sam widać, że dokazuje i bródkuje  :jupi
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5724 dnia: Listopad 12, 2012, 22:42:56 pm »
wg mnie nr 1 i 2 fotce jest Tibia, a na 3 Femur ( ciagle mi się zmienia na Timur i Fibia - cóz ja wychowana na lekturze "Timur i jego drużyna)
MartaP - Kuba wygląda z Lorcią jak ojciec na urlopie wychowawczym :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5725 dnia: Listopad 12, 2012, 23:09:04 pm »
w tym prawdopodobnie 2 samice w ciąży

no to będziecie miały słodki sajgonik :)

Offline Ailiszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
    • moje serduszka Kubuś i Buba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5726 dnia: Listopad 13, 2012, 01:10:00 am »
Ojjjjj ona wie, komu się podlizywać...

no wcale nie dziwota.. jak ja bym cciała aby mój małz tak królinki kochał ostatno to taki neutralny jest. Ona jest sliczna .

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5727 dnia: Listopad 13, 2012, 20:13:33 pm »
dzisiaj w Azylu było święto :) - tym razem nie z powodu prezentów materialnych :P, ale z powodu wizyty doc

w tym tyg. nasze codzienne wizyty u doc zostały zastąpione wizytą Samego Doc :)

efekty tej wizyty :)

Abi - doc był zachwycony jej łapkami :) co prawda Abi ma delikatnie wykrzywione przednie łapki, ale wszystko pięknie się goi :)

Atilla - ani jej wygląda, ani stan zdrowia nie wskazują na jej wiek :) póki co nie są wyczuwalne jakiekolwiek zmiany w zw. z obecnością guzów nowotworowych, ale za ok 2 miesiące zrobimy kontrolne badanie USG.

Avon - niestety zaczęła majstrować przy tylnej łapie. w zw. z tym ma na łapce opatrunek, a dodatkowo, żeby nie doszło do stanu zapalnego włączyliśmy enrocin + metacam.
mam nadzieję, że Avon szybko się opamięta i przestanie męczyć swoją łapkę.

Dzwoneczek - na pochwałę zasłużył też Dzwoneczek - chłopak już wygląda lepiej i w grudniu/na początku stycznia zostanie wykastrowany.
ku mojej ogromnej radości w końcu robi normalne, duże bobki (walczyliśmy z tym od kiedy do nas trafił). układ pokarmowy bez zarzutu.
przed kastracją na pewno zrobimy mu jednak badanie krwi - z uwagi na wątrobę.

Femur (większy) i Tibia (mniejsza, okazjonalnie z uszami w dół ;)) - piękne bobki, zero wzdęcia :)

Kajko - po sterylizacji miała lekko podkurczoną łapkę, ale w tej chwili problem jest już praktycznie niezauważalny - za jakiś czas nerwy powinny w pełni się zregenerować (kiedy biega, trudno dostrzec jakiekolwiek uchybienie od normy)

maluszki Jagody - Puniek i Winstonowa wyrośnięte, piękne i zdrowe uszaki :)

Pistacja - nadal mamy problem z katarem (identyczna sytuacja jak u Aldiego), ale płuca/oskrzela ok. jama nosowa również. w pon. dla spokoju zrobimy wymaz, chociaż z pewnością mamy do czynienia z jakimś przewlekłym staniem zapalnym - wirusowym. poza tym doc zalecił lekką dietę. nie ma nadwagi, ale aby do tego nie dopuścić, ograniczymy jej granulat do absolutnego minimum ;)

Tufi - rana idealnie się goi. ropy brak. za ok miesiąc zrobimy powtórne zdjęcie rtg. dzisiaj zmartwiłam się, bo było stosunkowo mało bobków, ale wszystko jest ok. zero wzdęcia, zatoru.

pozostali mieszkańcy Azylu również otrzymali 5+ :)

ponadto, tak jak wczoraj wspominałam, zaczęliśmy badanie kontrolne kału u wszystkich podopiecznych Azylu - na I rzut poszły bobki:

Femura i Tibi, maluchów Jagody oraz Sanny - brak kokcydiów, nicieni etc. - kał był czysty :)

w przyszłym tyg. kolejne badania i teraz będzie to już cotygodniowa procedura ;) (dzięki doc  :bukiet)

***

wizyta doc w Azylu była jak wystawienie certyfikatu dla Azylu i musimy się tym pochwalić :P

za porządek i czystość, za dbałość o zdrowie całej tej gromady, za to, jak się zmieniają i wychodzą na prostą - pod względem zdrowotnym i nie tylko (najbardziej cieszy to, że się socjalizują - naszą radość tworzą drobiazgi - uwielbiam ten widok, kiedy zestresowany i zdystansowany dotąd uszak rzuca się na bok albo w końcu wyciąga łapki do tyłu :))

***

Dejzolek - od razu po kontroli stanu zdrowia pojechał na dworzec, skąd wyruszył do nowego domu w Warszawie :)

***

na zakończenie trochę radości dla oczu :)

tak powstaje miłość...;)

Kajko i Varius :)







Avon i Femur :)







tak szaleje Tufi i jego hormony :]





tak króliki dwoją się i troją w oczach ;)





























tak Abi zdobywa kolejne szczyty :P

















tak towarzystwo je...koperek, natka pietruszki, cykoria...na co tu się zdecydować ;)















i wszystko się kręci ;)



























https://lh6.googleusercontent.com/-aIn66RMs-xg/UKKQEtZKI0I/AAAAAAAAMAE/2SdaLXq5H8I/s588/DSC01111.JPG[/img]

a Varius nie może się opędzić od azylowych pannic :D




Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5728 dnia: Listopad 13, 2012, 20:25:25 pm »
pięknie tam u was :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5729 dnia: Listopad 13, 2012, 20:30:52 pm »
pięknie tam u was
Pięknie, czysto, higienicznie, zakróliczenie na metr kwadratowy wielokrotnie przekracza normę - słowem - króliczy raj! Jacy oni są wszyscy piękni...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5730 dnia: Listopad 13, 2012, 20:32:10 pm »
Słodziutkie króliczki :* :) !


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5731 dnia: Listopad 13, 2012, 20:37:15 pm »
Ale Dzwoneczek chyba średnio zadowolony, że ktoś mu przeszkadza w korzystaniu z kuwety :P  Jego mina jest bezcenna ;-)))

Ech to są jedne z ostatnich zdjęć Femura w Azylu... bo już wkrótce będziemy go oglądać w DT z opcją DS  :hura:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5732 dnia: Listopad 13, 2012, 20:40:14 pm »
czysto jest moim zdaniem dopiero, kiedy uszy już odpoczywają w klatkach :P i można wyszorować podłogę, regały etc. :P ale ogólnie nie jest źle - można się przyzwyczaić to ich poczucia czystości na wybiegu :P

Dzwoneczek zrobił duży postęp z korzystaniem z kuwety, a ja mu w nagrodę przeszkadzałam...oj nieładnie, masz rację :P



Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5733 dnia: Listopad 13, 2012, 20:47:03 pm »
madzia85 przynajmniej skończą się pytania: który to Femur, a która to Tibia? :P A tak właściwie to ja tym razem zadam pytanie: czy oni się czymś różnią poza płcią? :D

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5734 dnia: Listopad 13, 2012, 21:15:43 pm »
kto mi kradnie Femura?: >

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5735 dnia: Listopad 13, 2012, 21:46:27 pm »
Femur się baardzo różni od Tibii! :) Na żywo widać to wyraźniej :) Jest większy i ciemniejszy :)
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5736 dnia: Listopad 13, 2012, 21:58:07 pm »
Nie w temacie, ale globalnie jak najbardziej !
Zgłaszajcie do fb str  http://www.facebook.com/pages/Banany-Przysz%C5%82o%C5%9Bci%C4%85/254846104608484

" „Brzeskie Przytulisko "Przytul Psisko" około godziny temu Mamy do was gorącą prośbę! Bardzo prosimy o zgłaszanie strony https://www.facebook.com/pages/Banany-Przysz%C5%82o%C5%9Bci%C4%85/254846104608484?fref=ts . Pojawiły się tam zdjęcia skatowanych zwierząt, co jak twierdzi autor strony - uważa za śmieszne, oraz cytuję jego słowa 'odchody mnie obchodzi jakiś pchlarz, pełno jest ich na świecie.' Uświadamiając go przeze mnie, że nie to śmieszne, poleciały nieocenzurowane słowa skierowane do mnie, typu 'oburzasz się bo pies na twój zdjęciu to twój ojciec' 'wypier*alaj' itp. Rozumiem, że można mieć poczucie humoru, bo sama je posiadam, ale według mnie to już przesada. Banany Przyszłością”

Faktycznie zamieszcza z opisem humorystycznym itp zdjęcia skatowanych zwierząt :bejzbol

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5737 dnia: Listopad 13, 2012, 22:03:33 pm »
ja tam nie rozrózniam, jak jeszcze była lora z mojego punktu widzenia były 3 klony:)

ps no dobra madzia gdzie foto speediego- ja tu sobie oczu mydlić nie dam- dawać speediego!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5738 dnia: Listopad 13, 2012, 22:52:31 pm »
Jak cudownie ! Królaski piękne i urocze, ale.......... where is Nobu ??
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5739 dnia: Listopad 13, 2012, 22:59:31 pm »
wlasnie Nobu też mi tu brakowało...i fly ...i speediego
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!