Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5287407 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4940 dnia: Październik 17, 2012, 21:38:21 pm »
O boże to rzeczywiście "grubasek" .Ma do schudnięcia oj ma :) ...
Milek(*) Crazy(*)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4941 dnia: Październik 17, 2012, 22:06:33 pm »
A ja z krótkim pytaniem do Torunian/Bygdoszczan/mieszkańców okolicy tych miast.
Czy ktoś może mógłby przenocować dwie osoby i dwa króliki z soboty na niedzielę (20-21 października)?
Mam nadzieję, że Dora i Dramat będą w na tyle dobrym stanie, żeby można było je od razu zapakować i wracać do Szczecina, ale życie lubi płatać różne, niekoniecznie miłe niespodzianki  :/  A na już-teraz w sobotę moze być ciężko cokolwiek znaleźć.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4942 dnia: Październik 17, 2012, 22:21:13 pm »
Ja mogę was goscic w Olsztynie!:)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4943 dnia: Październik 18, 2012, 07:52:12 am »
KSiążę do Warszawy, super!!! Czy to ktoś z forum? Jeśli tak, niech się przyzna!
Niech sie przyzna, niech sie przyzna ;P

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4944 dnia: Październik 18, 2012, 09:48:27 am »
a na Atille nikt sie nie zasadza? cudna z niej królicza babcia:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4945 dnia: Październik 18, 2012, 10:13:08 am »
Atilla i Pandzia to jest mój ukochany typ króliczej urody...dziewczynki sa prześliczne
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 10:37:35 am wysłana przez ing »

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4946 dnia: Październik 18, 2012, 14:30:28 pm »
Mi to się bardz bardzo bardzo podoba PLAY :) Jakie ona ma cudowne to futerko. Normalnie jak by była owinięta w zorzę polarną  :heart

I jeszcze chciałam się zapytać, czy można by jej zdjęcie główne http://adopcje.kroliki.net/rabbits/886#yield zmienić na to, które jest wstawione jako drugie, gdzie właśnie wygląda tak przecudnie?

:DD widzę, że już jest zmienione :DD
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 15:34:59 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4947 dnia: Październik 18, 2012, 15:40:25 pm »
Azylowe Dziewczyny - mam pytanie
Czy Luka w azylu normalnie piła z poidełka?
Teraz ignoruje poidełko jakby go nie było. Woli miseczkę ale jak jej wstawiam do klatki to w nocy zawsze wylewa całą zawartość  a potem bardzo się denerwuje. Kuweta klatki jest zbyt głęboka żeby miseczke zawiesić na szczebelkach bo wtedy nie sięga do wody.
Podsuńcie mi jakiś pomysł jak zamontowac miseczkę żeby była niewywracalna

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4948 dnia: Październik 18, 2012, 15:44:28 pm »
Może kupić by jakąś dardzo ciężka miskę na żarełko dla psa/kota?
Milek(*) Crazy(*)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4949 dnia: Październik 18, 2012, 15:44:56 pm »
Kuweta klatki jest zbyt głęboka żeby miseczke zawiesić na szczebelkach bo wtedy nie sięga do wody.
Podsuńcie mi jakiś pomysł jak zamontowac miseczkę żeby była niewywracalna
Są takie poidła - skrzyżowanie poidełka z miseczką. Poidło nie jest zakończone na dole rurką, ale małym spodeczkiem, z którego  króliś może się napić.
Ewentualnie kup miseczkę zahaczaną drutami o szczebelki klatki - niedrogie i praktyczne, miseczkę w każdej chwili można zdjąć ze stelażu i umyć.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4950 dnia: Październik 18, 2012, 17:25:48 pm »
Dziewczyny, czy doszło Cuni Complete?

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4951 dnia: Październik 18, 2012, 18:27:11 pm »
Ewentualnie kup miseczkę zahaczaną drutami o szczebelki klatki - niedrogie i praktyczne, miseczkę w każdej chwili można zdjąć ze stelażu i umyć.
Mam taką zahaczaną miseczkę która była razem z transporterem ale te haczyki są za krótkie...musze poszukac takiej z długimi zaczepami...albo coś wykombinować :)

dzięki za wszystkie rady :)

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4952 dnia: Październik 18, 2012, 19:11:39 pm »
A ja poproszę nowe foteczki uszaków :) .Zwłaszcza geparda Nimma .
Milek(*) Crazy(*)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4953 dnia: Październik 18, 2012, 20:57:40 pm »
kolejny ciężki dzień :( Czarnulka dzisiaj odeszła - trafiła do nas kilka miesięcy za późno

badania krwi pokazały tragiczny stan wątroby i nerek - wszystkie wyniki wielokrotnie podwyższone, dla przykładu mocznik ponad 10-krotnie

króliczka była jeszcze dość energiczna, niezadowolona z powodu wizyty u doc, ale jej organizm...sekcja zwłok ukazała marmurkową wątrobę - stłuszczoną wątrobę, wyniszczone nerki i mnóstwo tłuszczu - taki stan tworzy się miesiącami - niestety to są skutki katastrofalnej diety, nadwagi i braku kontroli weterynaryjnej

bardzo żałuję, że nie zdążyła nacieszyć się chociaż życiem w Azylu...chociaż, a może "aż" :(:(:( - to jest najgorsze - nie dostaliśmy czasu...

***

dzisiaj do Azylu trafił kolejny uszak - dzięki Tomkowi, który tworzył Azyl, ten zwierzak ma jeszcze szansę na normalne życie - za kilka miesięcy byłoby inaczej

króliczka trzymana w malutkiej klatce - efekt tragiczny pododermatitis na 4 łapkach (na przednich z przetokami) ze stanem ropnym

poza tym kulka kału przy odbycie

Abi



niestety zdj. łapek jest bardzo niewyraźne, ale wygląda to mniej więcej tak



przed nami 14-dniowe leczenie antybiotykiem ogólnym + intensywnie smarowanie łap - baneocin + maść witaminowa na zmianę przez wiele tygodni

***

dzisiaj w naszym wątku miały pojawić się tylko dobre informacje i zdjęcia, które udało mi się zrobić, podczas bardzo wczesnoporannej wizyty w Azylu...

Nimm - dopóki nie zostanie wykastrowany, będzie się męczył - Nimm =  "szalejące hormony" i nadwaga, która chwilowo uniemożliwia kastrację...poza tym jak widać jest przepiękny :)





















maluszki Jagody - doc zobaczy je w poniedziałek i określi płeć



























***





























w tej chwili mamy wyjątkowo zgodne towarzystwo :)













codziennie musimy oczyszczać jamę po oku, ale Perri jest niezwykle dzielnym uszakiem



***

prosimy o objęcie Abi  :przytul



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4954 dnia: Październik 18, 2012, 21:01:09 pm »
Ola dzięki :) Czekam w poniedziałek na informację. Peterek jak zwykle piękny  :rotfl2:

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4955 dnia: Październik 18, 2012, 21:10:31 pm »
Nimm, jak mój Stefanek <3

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4956 dnia: Październik 18, 2012, 21:14:24 pm »
PippiLotta przepraszam, przez to wszystko zapomniałam...dziękujemy za granulat  :bukiet

klaudiapiwo za zioła  :bukiet



Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4957 dnia: Październik 18, 2012, 21:16:11 pm »
Bardzo mi przykro z powodu czarnulki :( .
A króliczki słodkie ♥ !


Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4958 dnia: Październik 18, 2012, 21:24:28 pm »
No mam czego chciałam .Gdy widzę Nimma to serce mi się uśmiecha i coraz więcej myślę o nim ...A gdy widzę jego sadełko to zamiast oczu mam serduszka .Mam nadzieje ,że jak nabierze formy to będę mogła dojść do swojego celu :) .Jest przcudaśny .Jak i zresztą pozostałe uszaki .
Milek(*) Crazy(*)

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4959 dnia: Październik 18, 2012, 21:48:44 pm »
Mi też się bardzo podoba , zresztą ja uwielbiam baranki i takie króliki "średniej wielkości" , bo te miniaturki są cudaśne , ale takie takie małe :P .