Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5283178 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4700 dnia: Październik 09, 2012, 20:50:44 pm »
DużyZając - ten króliczek to właśnie Perri :) Bardzo dziękujemy za kciuki :)
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4701 dnia: Październik 09, 2012, 20:51:06 pm »
Olu...no jak możecie szukać wolontariuszy ZA DARMO skoro same zbijacie kokosy na azylu???? No ja nie wiem...
Jacy ludzi są bezmyślnie złośliwi...

Jeszcze raz - dziewczyny ( i chłopaki?) jesteście Wielkie i macie ogromne cudowne serca.
Lusia podpisuje się pod tym obiema łapeczkami :):)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4702 dnia: Październik 09, 2012, 20:51:19 pm »
paczuszka mała , ze zdjęciem. Wysłałam tu Adres Korespondencyjny Azylu
Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
 ul. Srebrnego 4F/69
 87-100 Toruń

ze Słupska  z firmy NordElektronik, powinna już dojść :( Sprawdzałam na stronach Poczty po nr przesyłki :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4703 dnia: Październik 09, 2012, 20:53:47 pm »
niestety na naszej drodze pojawiały się osoby, które nie mogły znieść tego, że Azyl powstaje  miejmy jednak nadzieję, że to już przeszłość
jak to w ogóle możliwe?!!! Jak ktoś mógłby mieć coś przeciwko czemuś tak fajnemu? Czasami nie starcza mi wyobraźni :(
Myślę, że nieżyczliwość i chamstwo bolą zawsze, ale im szybciej się z nich człowiek otrząsa, tym słabsze działanie ma broń takiego "życzliwego". A życzliwości jest jednak stanowczo więcej, chamstwo po prostu WIDAĆ!
Buziaki dla wspaniałych "mam" wszystkich azylantów i wszystkich sowicie opłacanych wolontariuszy ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4704 dnia: Październik 09, 2012, 20:54:01 pm »
Moim zdaniem tego typu emaile pisza osoby, którym zależy aby wolontariusze należeli do innego :icon_evil stowarzyszenia (nie związanego z pomocą dla zwierząt). Jednak mentalność młodych ludzi bardzo się zmieniła i wolą pomagać króliczkom  i innym zwierzątkom.  
......
Varius jest identyczny jak Fikus ! :wow :wow :wow

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4705 dnia: Październik 09, 2012, 20:55:24 pm »
Amigo jest w Dt czy DS?


W DT jak tylko będę miała czas i w miarę dobry internet to założę mu temat

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4706 dnia: Październik 09, 2012, 20:56:08 pm »
DużyZając - Perri miał dzisiaj zabieg - we wcześniejszych postach jest o tym mowa :)

kata_strofa Ty się nie śmiej :P obawiam się, że teraz zaczną do nas spływać same faktury...chyba założymy osobnego maila :P

Solvieg - wszystko się w takim razie zgadza :) wysłałaś na oficjalny adres Siedziby SPK - nie musisz się więc martwić, paczka do nas dotrze :)

ale zasadniczo teraz wszystko można wysyłać na adres:

Schronisko dla Zwierząt

ul. Przybyszewskiego 3

87-100 Toruń


czyli na adres Azylu :)

joac...jak to możliwe? bo lepiej jest, kiedy komuś się nie udaje :] najlepiej usiąść w kącie, płakać, że nic się nie da zrobić, popadać w coraz większe rozgoryczenie i koniecznie być głęboko nieszczęśliwym i sfrustrowanym :] - wtedy jest ok - moim zdaniem to jest trochę polska mentalność...a jak jest inaczej...to niektórym trudno to zaakceptować ;)  i  niestety ludzie przestają dostrzegać to, że ważne są zwierzęta i ich dobro ;)
grunt, że udało nam się to przetrwać i jesteśmy ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 21:01:45 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4707 dnia: Październik 09, 2012, 20:59:06 pm »
to dobrze , bo ja to zdolna jestem ... do pomyłek  :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4708 dnia: Październik 09, 2012, 21:15:10 pm »
Ola bardzo dobrze to ujęłaś...taka polska mentalność...to jest bardzo smutne, że zazdrości się (?) pomocy...a może ktoś jest nastawiony na to, że jak pomaga to ma z tego korzyść a przecież zwierzę nie da korzyści materialnych np w postaci kasy...szkoda, że nie wszyscy rozumieją, że pomagając naszym małym przyjaciołom dostajemy znacznie więcej niż pieniądze...Dziewczyny podziwiam Was :)

Mam jeszcze taki problem- Florek wyrwał sobie pazura...  :/ krwawił,teraz już przestał,wylizuje sobie łapkę. Czy nic mu nie będzie? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4709 dnia: Październik 09, 2012, 21:24:31 pm »
Mam jeszcze taki problem- Florek wyrwał sobie pazura...  :/ krwawił,teraz już przestał,wylizuje sobie łapkę. Czy nic mu nie będzie? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Nic mu nie będzie, spróbuj tylko zdezynfekować miejsce np. wodą utlenioną. Pazur za jakiś czas najpewniej odrośnie.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4710 dnia: Październik 09, 2012, 21:26:57 pm »
Tak to już jest,że jak coś jest za darmo to automatycznie jest też podejrzane  :/ Takie czasy...

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4711 dnia: Październik 09, 2012, 21:28:24 pm »
Łapka już przemyta wodą utlenioną. Serdecznie dziękuje!! :)
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4712 dnia: Październik 09, 2012, 21:38:08 pm »
Perri zaczyna się przebudzać. Straszna z niej chudzina.

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4713 dnia: Październik 09, 2012, 21:41:34 pm »
Ola
Cytuj
na koniec pozwolę sobie zacytować wiadomość e-mail, którą otrzymałam od osoby...zainteresowanej pomocą zwierzętom?
Gratuluję pomysłu zaangażowania wolontariuszy w azylu dla królików. Innymi słowy poszukują państwo ludzi, którzy z miłości do zwierząt będą robili za państwa prawie wszystko i to za darmo. Super, gratuluję!

ja również chciałabym pogratulować...ale nie mogę to taki przykład - dodatkowa odsłona ludzkiej życzliwości...i bezczelności poczta powinna samoczynnie filtrować tego typu treści


Aż mnie nerw chwycił jak to przeczytałam :zonka: Ciekawa jestem jak będzie się czuła osoba, która to napisała - kiedy zazna potrzeby czyjejś pomocy - tak zupełnie bezinteresownie - z pewnością nikt jej nie pomoże, a skoro jest takim antypatycznym człowiekiem nawet z dużą kasą, to i kasa nie pomoże - bo trzeba mieć  :heart i do ludzi i do zwierząt. Ciekawe, kiedy ta osoba wyląduje w hospicjum... to zobaczy ilu wolontariuszy ZA DARMO pomaga przetrwać ludziom ostatnie chwile na tym padole... Może wówczas przypomni sobie to co napisała i również wtedy uniesie się honorem i odmówi pomocy okazywanej przez wolontariusza... Tego pokroju ludzie nie są po prostu zdolni do uczuć wyższych - a zwierzaki są naszymi równorzędnymi towarzyszami i należy im się pomoc od ludzi o dobrych sercach :)

Olu, dzięki wielkie za info o Avon z Olsztyna  :przytul Fotki królasków jak zwykle śliczne, Azyl wychuchany, wszystko świetnie zorganizowane. Azylowi seniorzy - cudne króliczki - wigoru im nie brak. Dziś minęło 5 lat odkąd odszedł nasz 7,5 letni Pysio i też do ostatniego dnia był energiczny i kochany  :(

Buba wreszcie w DS - super :)

Panda robi słodkie minki - dziubasek :lol, w wielu momentach przypomina minki Florence  :PP

Cytuj
gogamor Narazie to na dzien dzisiejszy załuje że poddałam go kastracji. Wszyscy mówili ze będzie lepiej że trzeba dla zdrowia. Teraz wiem że nalezy zaufac własnej intuicji. Nie byłam do tego przekonana a zrobiłam to za namowa innych.

Nie powinnaś tak pisać - sama podjęłaś ostateczną decyzję, a priorytety mówią same za siebie. Gdybym Zuzię wysterylizowała 5 lat temu zaraz po adopcji - być może jeszcze by żyła, ale bałam się i nie zaryzykowałam, dałąm ją zoperować dopiero kiedy zaczęła plamić na żółto... Po narkozie wysiadły nerki i 6 letnia królinka odeszła.... :placze Zabieg w tym wieku był dużym ryzykiem, ale ten był zabiegiem na ratunek ...Teraz dziękuję Azylowi, że mogłam adoptować już wysterylizowaną Florence i przynajmniej ona ma szanse nie mieć powikłań z powodu niemożności podjęcia słusznej decyzji. Życzę Twemu królaskowi szybkiego powrotu do zdrowia, zmień weta, zrób króliczkowi badania krwi - musi być inna przyczyna jego dolegliwości i zmiany zachowania - po prostu zbiegło się to w czasie z jego rekonwalestencją po zabiegu.

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 21:46:48 pm wysłana przez niusia »

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4714 dnia: Październik 09, 2012, 23:12:37 pm »
Po narkozie wysiadły nerki i 6 letnia królinka odeszła.... placze
Niusia, uważam, że niestety mogę powiedzieć: witaj w klubie ofiar s...ych sterylizacji, a najprawdopodobniej "cudownej" anestezjologii :( :(

Co do pani od maila to myslę, że jej tok rozumowania przebiegał w tym stylu
- ciężka praca bez korzyści materialnych - nie wierzę. Na pewno biorą kasę za oddanego królika, biorą kasę za adopcje a jeszcze są na etacie w schronisku... może jeszcze cichcem rozmnazają

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4715 dnia: Październik 09, 2012, 23:17:56 pm »
Narazie to na dzien dzisiejszy załuje że poddałam go kastracji.
gogamor, a gdzie w końcu kastrowałaś królika? Przepraszam za OT, ale gdzieś mi umknęła chyba ta informacja. Jeśli nie chcesz zaśmiecać wątku, to napisz mi, proszę, @ albo pw.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4716 dnia: Październik 10, 2012, 09:53:53 am »
Co do pani od maila to myslę, że jej tok rozumowania przebiegał w tym stylu
- ciężka praca bez korzyści materialnych - nie wierzę. Na pewno biorą kasę za oddanego królika, biorą kasę za adopcje a jeszcze są na etacie w schronisku... może jeszcze cichcem rozmnazają

Niestety bardzo wielu ludzi ma takie myślenie :( Jest to też po części wina samych organizacji-sama nie wiem ile już razy słyszałam, że organizacja X sprzeniewierzyła jakieś tam pieniądze albo pomaga osobom, którym pomoc się nie należy. I niestety takie pseudo-dobroczynne organizacje rzutują na resztę :( A że ludzie lubią kierować się stereotypami i wrzucać wszystko do jednego wora, to mamy tego efekty-obrywają ci, którzy naprawdę niosą bezinteresowną pomoc.

Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4717 dnia: Październik 10, 2012, 10:06:20 am »
dzień dobry
nie udzielam się na forum .Ale często zaglądam i czytam .
Dobrze że jest takie miejsce i fantastyczni ludzie którzy wzięli sprawy w swoje ręce i odwalili kawał dobrej roboty w słusznej sprawie.Fantastycznie i tak trzymać, i nie dawać się , a świat będzie lepszy.Dużo uśmiechu

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4718 dnia: Październik 10, 2012, 10:53:41 am »
Jesli ktoś poczuł sie urazony tym co napisałam ze nie było to moim zamiarem. Przemawia przezemnie gorycz. Strasznie kocham mojego uszaka a widze jak teraz sie zachowuje. Ale dziś z jedzeniem jest juz lepiej. Jak zywic królika co dawac a co nie wyczytuje na stronce Miniaturka bez  tajemnic. Jeśli chodzi o karme to daje karme warzywno-owocowa. Ale chce to zmienic wycofać i zaczać dawać karme warzywno-ziołową. Bo Trusiek nie chce zadnych ziół. To znajda więc nie wiem czym był karmiony wczesniej. Korzystam z porad elmo które wiele mi daja.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4719 dnia: Październik 10, 2012, 11:25:24 am »
Coś długo twój królik dochodzi do siebie, kastracja (nie mówiąc już o sterylizacji) generalnie ejst prostym zabiegiem, w następnym dniu nie powinno być śladu po kastracji, chyba, że królik nie jest zdrowy bądź miał źle podaną narkozę. Jak czytałaś pewnie, zabieg kastracji powinien wykonywać króliczy weterynarz, nie wiem, kto kastrował twojego królika, w każdy, razie trzymam kciuki, żeby już się unormowało.