Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5282915 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4520 dnia: Październik 04, 2012, 21:18:03 pm »
jeśli dobrze pamiętam to Nobu ma 7 lat

Offline niebieska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4521 dnia: Październik 04, 2012, 21:25:12 pm »
Unkasowa, a to: http://tablica.pl/oferta/kruliki-kalifornijskie-i-nowozelandzkie-ID1sOvn.html#e03c76c5;r:;s:
"gotowe do rozmnożenia".. :/ takich "kwiatków" jest niestety ciągle pełno, nie wiem nawet jak określać takich ludzi..
Nasz Antoś ma się troszkę lepiej po stracie Foresta. Absorbuje znacznie więcej naszej uwagi, ale zasługuje na to. Pozdrawiamy wszystkich

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4522 dnia: Październik 04, 2012, 21:30:29 pm »
duszka świetny pomysł z tym zakupem przez uszatkowo, napisz kiedy będziesz zamawiać, to ja też jestem chętna kupić jedzonko dla uszaków, żeby dziewczyny nie musiały dwa razy jeździć, chciałam wysłać paczkę ale dużo łatwiej i taniej (będzie można coś jeszcze domówić w miejsce kosztów przesyłki) będzie jeśli na miejscu dziewczyny będą mogły ją odebrać.

Olu albo Madziu napiszcie czy potrzebne są jakieś akcesoria do klatek typu miseczki czy poidła czy kuwetki jakie są na stronie http://uszatkowo.pl/10-akcesoria i podajcie dogodny termin to jak będziemy zamawiać rzeczy to trzeba się wcześniej skontaktować telefonicznie bądź mailowo to podałybyśmy namiary na Was i właśnie termin odbioru osobistego.

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4523 dnia: Październik 04, 2012, 21:33:38 pm »
A ja znalazłam takie coś:

http://tablica.pl/oferta/oddam-krolika-ID1Dytx.html#

Akurat jutro będę na Ochocie odbierała mojego adopcyjnego króliczka ( :hura:) więc zadzwoniłam licząc że przechwycę nieszczęśnika-ale pan powiedział, że króliczka zabrał jakiś facet w garniturze podjechawszy mercedesem...Mam niestety złe przeczucia :( Uświadomiłam pana, co najprawdopodobniej zrobił...powiedział, że mu zepsułam kolację  ??? i że gdyby wiedział, że królikami można karmić węże to wolałby go wypuścić do lasu  !! Komentarz myślę zbędny  :nunu

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4524 dnia: Październik 05, 2012, 00:05:56 am »
maja komentarz co prawda zbędny ale po prostu muszę  >:( skoro dla faceta wypuszczenie do lasu to niby mniejsze zło i poniekąd "wybawienie" dla uszaka to zdecydowanie jestem za, aby następnym razem to po niego podjechał facet w mercu w celu zapoznawczym z anakondą  :niegrzeczny każdy taki psychol powinien przejść taką "terapię" może coś by dotarło do mózgu  :zdenerwowany

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4525 dnia: Październik 05, 2012, 08:14:59 am »
najpierw trzeba mieć mózg...
Dziewczyny z Azylu wypatrujcie małej, zdjęciowej paczuszki z Ustki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4526 dnia: Październik 05, 2012, 08:45:35 am »
A ja myślę, że bez paranoi, nie każdy 'z zewnątrz' chce karmić królikiem węża, jakby nie wyglądał, a pan chcący wypuścić do lasu niekoniecznie jest psycholem bez mózgu, niektórzy się nie znają i nie myślą nad tym, że zwierzątko domowe nie da rady w naturze, po prostu nie mają wyobraźni ;)
i nie chodzi mi o to, że na pewno tak nie jest, ale po prostu nie musi... a ja jestem przeciwna 'oskarżeniom' z góry, więcej optymizmu, nie wszystko jest złe :)

Pamiętam pierwsze zdjęcia Nobu jak przyjechał do Azylu... ależ wypiękniał :D

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4527 dnia: Październik 05, 2012, 09:01:39 am »
niektórzy się nie znają i nie myślą nad tym, że zwierzątko domowe nie da rady w naturze, po prostu nie mają wyobraźni
często ludzie tłumaczą się niewiedzą, niepomysleniem itp ale jeśli mają mózg to taka wymówka w sprawie życia lub zdrowia innej istoty żywej jest nie na miejscu. Własnie tacy "nie wiem, nie myslę" powoduja wypadki, katastrofy i inne takie :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4529 dnia: Październik 05, 2012, 10:51:40 am »
Myślę że będę zamawiać w przyszłym tygodniu bo mają być tańsze zioła i można będzie kupić więcej :) , dam znać Polityka , dziewczyny napiszcie co potrzeba najbardziej

Wirtualny opiekun

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4530 dnia: Październik 05, 2012, 11:28:19 am »
Ola_19 dziekuje za odpowiedz odnosnie maluszkow Jagody.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4531 dnia: Październik 05, 2012, 12:38:36 pm »
http://tablica.pl/oferta/oddam-w-dobre-rece-krolika-miniaturke-trikolor-za-symboliczne-10-zl-ID1Dojp.html

a ze tak zapytam zaczepnie czy jest szansa zeby ktos z miasta lodzi go odebrac asap ?
Mogę odebrać i przetrzymać do czasu transportu - problem tylko azyl zapchany, dziewczyny w tej liczbie jaka jest padają, a ja niestety dłuższym dt słuzyć nie mogę :(

Offline ebab

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4532 dnia: Październik 05, 2012, 15:39:26 pm »
Olu chciałabym zaadoptować wirtualnie maluszka od Jagody tego beżowego z ciemną plamką na nosku ;-) Tylko nie wiem jakie ma imię ;-) Jak mam dokonać płatności?

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4533 dnia: Październik 05, 2012, 16:23:55 pm »
APELUJĘ O JEDNĄ WĄŻNĄ rzecz! MEGA WAŻNĄ!
Jest osobny wątek "Króliki z allegro i innych portali" i tam są osoby które odpowiadają  na takie ogłoszenia zgodznie z regulaminem i tyym co opisałaBlacky: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10318.msg246073#new  pisanie na własną rękę nie jest dobrym rozwiązaniem mimo że chcecie dobrze. Po pierwsze ktoś z SPK jużmógł napisac do takiej osoby i powtarzanie się jest zbędne, po drugie niestety Azyl nie ma gumowych ścian i wszystkich zwierzakówni emożemy przygarnąć więc najlepiej jak uświadamiamy! p[odklreślam UŚWIADAMIAMY ludzi którzy oddaja zswierzaki zadarmo o niebezpieczeństwach i możliwośći zgłoszenia ich do adopcji przez SPK ze to jest bezpieczna opcja! ODbieranie królików na własną rękę jeżeli niemozemy zapewnic im dt to troche lekko myślne.
Nie odbierajcie tego źle. Chcę dobrze po prostu pokazac pewne rzeczy; )
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 18:15:10 pm wysłana przez dobrussia »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4534 dnia: Październik 05, 2012, 17:13:22 pm »
http://tablica.pl/oferta/oddam-w-dobre-rece-krolika-miniaturke-trikolor-za-symboliczne-10-zl-ID1Dojp.html

a ze tak zapytam zaczepnie czy jest szansa zeby ktos z miasta lodzi go odebrac asap ?
Mogę odebrać i przetrzymać do czasu transportu - problem tylko azyl zapchany, dziewczyny w tej liczbie jaka jest padają, a ja niestety dłuższym dt słuzyć nie mogę :(

ja personalnie bede b wdzieczny bo przynajmniej wtedy nie skonczy sie na jakims mercedesie i...nie wiadomo co dalej,a jak juz wrobel tj krolik bedzie w garsci to wtedy mozna sie zastanowic dokad go podeslac
tak wiec ladnie poprosze o odbio juz dzis....bo chetnych moze byc wiecej,chetnych niekoniecznie zainteresowanych pozytywnym dla krolika rozwojem sytuacji

w wawie ja zawsze moge odebrac i gdzies podrzucic czy zawiezc...musze tylko znac adres skad i dokad,niestety co do łodzi to nie mam takich mozliwosci
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4535 dnia: Październik 05, 2012, 18:17:07 pm »
Odebrać każdy może. A co z DT? Azyl jest przepełniony, wiadomo że zawsze przyjmie królika w potrzebie, ale czasmi wiem z doświadczenia że da się dogadac z tymi ludzmi z ogłoszeń że wystawianie za darmo to żły pomysł bo węże itd. że można zgłosić do adocpji i czekacna dobyr dom stały lub DT jak niemoze ... Takie moje zdanie:)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4536 dnia: Październik 05, 2012, 18:56:32 pm »
Odebrać każdy może. A co z DT? Azyl jest przepełniony, wiadomo że zawsze przyjmie królika w potrzebie, ale czasmi wiem z doświadczenia że da się dogadac z tymi ludzmi z ogłoszeń że wystawianie za darmo to żły pomysł bo węże itd. że można zgłosić do adocpji i czekacna dobyr dom stały lub DT jak niemoze ... Takie moje zdanie:)
Zgadzam się w 100%
Odebrać, przetrzymać czy podrzucić to nie taka wielka sztuka z tego co czytałam królik zadbany, ma dom, tylko się znudził
Napisałam przed chwilą do pani o niebezpieczeństwie czyhającym przy takich ogłoszeniach i o opcji zgłoszenia do adopcji SPK czekając z króliczkiem w domu
Czekam na jej odpowiedź

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4537 dnia: Październik 05, 2012, 19:14:41 pm »
Październik miesiącem Seniora w Azylu dla Królików w Toruniu

Jesień życia? Czas Seniora. Nie czekaj. Adoptuj.

Wojtuś jest  9-letnim Seniorem, który mnie dzisiaj zaskoczył :)

w klatce spokojny, wręcz nieruchomy, na wybiegu - król o usposobieniu młodzieńca :)

ten łagodny, przyjacielski i kontaktowy uszak czeka na nowy dom!



















Atilla jest spokojną, 9-letnią damą :)

dzisiaj kilka razy nieśmiało dołączyła do grupy innych uszaków, ale musimy dać jej więcej czasu, aby nabrała odwagi -
w końcu jest w Azylu jedyną Seniorką i musi pokazać chłopakom na co ją stać ;)











Mały Książę jest 7-letnim, wszędobylskim starszym panem ;)

















w tym miesiącu będziemy ze wzmożoną siłą promować adopcje starszych uszaków i prosimy wszystkich o pomoc w tym zakresie :)

nie obawiajmy się adopcji Seniorów - bez względu na to, ile czasu podaruje im jeszcze los, to my musimy zrobić wszystko, aby ten czas był dla nich jak najlepszy :)

kiedy kochamy, wizja utraty zawsze boli, perspektywa roku czy 2 lat wydaje się zbyt krótka, ale nie ma żadnej reguły

widok Atilli, Małego Księcia i Wojtusia w Azylu był dla mnie dzisiaj bardzo podbudowujący, a powrót do domu i widok Nobu, który po raz pierwszy od razu się ze mną przywitał (a może po prostu liczył na smakołyk :P) - bezcenny :) (widok pięknych bobków Nobu również :P)

Nobu jest małym mędrcem i zadziorem :D ma charakterek jak mój Rusek ;) kocha pieszczoty, ale jest uparty i ma w sobie to "coś" :)

Atilla, Mały Książę, Masza, Miś Uszatek, Nobu i Wojtuś czekają na nowe domy!

duszka01 i polityka6 dziękujemy za Waszą chęć pomocy  :bukiet póki co nie narzekamy na brak akcesoriów, tj. mamy wystarczającą ilość misek i poideł - oczywiście zawsze mile widziane są zabawki :D w tym kule z trawy morskiej :)
poza tym zioła - babka lancetowata, szerokolistna, mniszek lekarski, nagietek, liście truskawek, karma ziołowo-warzywna i granulat :)

nezuminotabi transporter doszedł - dziękujemy za ziołowy prezent  :przytul

ebab zerknij do działu wirtualnych adopcji :P

***

na koniec młodzież :) - nasi Seniorzy wiele lat temu...





***

jutro wrzucę na forum zdj. uszaka z Olsztyna, który dzisiaj do nas przyjechał :) biedak był bardzo zestresowany i nie pozwolił spr. płci, a nie chciałam go już męczyć - info dla Dobrusi :), ale sianko wcinał jak należy :)

dzisiaj wieczorem do Azylu dotrze również czarny baranek z Poznania

- jutro futrzaki zobaczy doc

***
dzisiaj Azyl opuściła Buba :D Buba pojechała do Warszawy, a skąd wyruszy do nowego domu w Lublinie :)

wszystkim zaangażowanym w transfery uszaków dziękuję za pomoc  :bukiet

Aneta dziękuję za wszystko dzisiaj   :przytul
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 19:23:41 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4538 dnia: Październik 05, 2012, 19:16:19 pm »
Uratować chciałoby się wszystkie uszate ale co dalej...kurczę...to jest dramat. A wszystko z ludzkiej bezmyślności. Z bezmyślnego kupowania sobie/w prezencie, bezmyślnego rozmnażania. Uświadamiać uświadamiać - to najważniejsze. Szkoda tylko, że ciężko spotkać zrozumienie w tej kwestii. Większość naszego społeczeństwa ma problem ze zrozumieniem wielu dużo prostszych kwestii grrrr. Totalny egoizm i bezmyślność.
Przepraszam za taką subiektywną opinię ale chyba mi się przebrało...

Atilla jest prześliczna- nie wygląda na swoje lata. Śliczna babiczka :)
Nie wiadomo ile czasu seniorkom zostało ale przy młodszych uszakach tez tego nigdy nie wiemy. Niestety przekonałam się o tym na własnej skórze. Tak jak Ola napisała - gdy się kocha to tego czasu zawsze jest za mało.
A młodzież...cóż Olivier będzie niezłym zbirem...o tak...cudo
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 19:22:48 pm wysłana przez ing »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4539 dnia: Październik 05, 2012, 19:19:49 pm »
urocze staruszki:) a jakie rezolutne:)

ps Olu czy paczka dotarła?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!