Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5293944 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4200 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:47:25 pm »
To ja też przyłączę sie do życzeń. Wszystkiego najpiękniejszego!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4201 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:52:15 pm »
Przyłączam się do życzeń dla madzi :) Buziaki dla Cioci ślą Rubens i Trusia (wszak madzia jest poniekąd ich chrzestną mamą ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4202 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:38:13 pm »
Madzia85 wszystkiego najlepszego!  :bukiet

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4203 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:53:59 pm »
Wszystkiego najlepszego Madziu!!!!


ps z okazji Twych urodzin poprosze o fote mego ulubieńca speediego - hehe nie ma jak zalatwianie prywaty przy okazji:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4204 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:31:15 pm »
Wszystkiego Najlepszego !


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4205 dnia: Wrzesień 23, 2012, 00:00:47 am »
los nas nie oszczędza. nie wiem czy może być jeszcze trudniej. mam nadzieję, że to już jest ten moment, kiedy doszliśmy do ściany. ja się przed nią zatrzymałam...

dzisiaj w nocy odszedł Asterix. po ponad tygodniu codziennej walki, codziennych kroplówek, leków, nieustającej opieki weterynaryjnej...

popołudniu odszedł Forest. miał kolejny zabieg - ile ich było w ciągu ponad roku, odkąd do nas trafił? kilka, kilkanaście? wciąż odnawiające się ropnie. ciągła walka. tym razem, nie dał rady. jego organizm nie zniósł narkozy, chociaż otrzymał 1/2 normalnej dawki.
Forest przeszedł bardzo długą drogę. cieszę się, że przez czas, odkąd został zabrany z bydgoskiego schroniska, był otoczony miłością i mimo ciągłej walki był szczęśliwy,
żałuję tylko, że zbyt krótko. zawsze jest zbyt krótko.

w pon. sekcja Asterixa i Foresta.

bardzo trudno jest na co dzień żyć z ciągłym poczuciem odpowiedzialności za wszystko...za Azyl, za  każdego królika, który znajduje się pod naszą opieką, za wszystko, nawet jeśli to "wszystko" zależy od innych ludzi, od ich błędów, od ich braku świadomości, od losu...
dzisiejszy dzień to była kolejna w ostatnim czasie próba, kumulacja tego, co najtrudniejsze, jak cały ten rok, rok, w trakcie którego powstał Azyl.

wiele osób na co dzień oddaje Azylowi mnóstwo pracy, serca - na miejscu i wirtualnie, ja oddałam temu miejscu całe swoje serce i mnóstwo siły, której czasami mi brakuje i dzisiaj przez chwilę mi jej zabrakło. tak nie powinno być. wiem, że tak jest, ale tak nie powinno być. wiem, że poza tą 7, którą udało się uratować MAS, wszystkie pozostałe króliki z tego miejsca - z typowego polskiego gospodarstwa, umierają w męczarniach...z tego samego powodu i o nie nikt nie walczył, ale jednak trudno sobie to wszystko po prostu wytłumaczyć. moje poczucie odpowiedzialności mi na to czasami nie pozwala.

***

dzisiaj wieczorem pojechałam do Azylu i chyba dzięki temu wiem, dlaczego mimo wszystko tej siły nie może zabraknąć...

z tego co wiem Amigo był dzisiaj zachwycony, ponieważ podczas dyżuru naszych dziewczyn, wylegiwał się na kolanach u Ady



Olinka





tak się bałam, że Bugs nie da rady, ale pięknieje z dnia na dzień











Jagoda z maluszkami





przepiękna Lora - brzuszek Lory wyglądał dzisiaj znacznie lepiej i było dużo ładnych bobków





Buba





Kokosz(ka) tak jak i Kajko zapomniały już o sterylizacji









Klara jest taka bojaźliwa, a jednak potrafi poczuć się bezpiecznie



Azyl - największą radość sprawia mi to, kiedy ktoś mówi, że w Azylu jest tak ciepło, domowo - bo ja tak myślę o tym miejscu i uważam, że trzeba o nie dbać jak o dom - dla nich









***

maluszki, które przyjechały do nas w środę z MAS 'na sygnale', czują się lepiej, chociaż boję się tak mówić...nie robiły żadnych bobków, były koszmarnie wzdęte, a dzisiaj wieczorem dość krótko po sprzątaniu, w klatce było dość dużo bobków. brzuszki nadal pozostawiają wiele do życzenia, ale może one dla nas wygrają.
póki co wciąż nie mają imion...

***

Magda  :przytul ten wątek to idealne miejsce na życzenia urodzinowe dla Magdy, bo dzięki niej istnieje...i życzę Ci tego, żebyś zawsze o tym pamiętała  :przytul



Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4206 dnia: Wrzesień 23, 2012, 00:30:59 am »
Madziu wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i sił, by to wszystko co razem stworzyłyście ogarniać :)



Bardzo mi przykro z powodu Foresta i Asterixa :( To takie niesprawiedliwe.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4207 dnia: Wrzesień 23, 2012, 09:54:00 am »
Jakieś nawarstwienie tych okropnych zdarzeń w Azylu, niech to już będą ostatnie przez długi czas! Kolejne uszka odeszły, pomimo Waszych walk i starań :(, trudno się z tym pogodzić... Ale te wszystkie kochane azylowe mordki pokazują, że jest dla kogo się starać i że sa tego efekty! Ja jestem Wam bezustannie i bezgranicznie wdzięczna za to, co robicie i w jak wielkim to jest stylu.
Azyl JEST bardzo domowym miejscem, widać tu nie tylko dbałość o każdego króliczka, ale też właśnie o atmosferę i o detale, które ją tworzą. Nie miałam jeszcze okazji u Was być, ale zdjęcia emanują ciepłem i pozytywną energią ludzi i zwierząt :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4208 dnia: Wrzesień 23, 2012, 10:18:24 am »
Mam taki pomysł, może zróbmy zdjęcia swoim króliczkom wziętym z Torunia i Bydgoszczy (takie zwykłe, "papierowe" troszkę większego formatu ) i wyślijmy dziewczynom do Azylu. W takich ciężkich chwilach mogłyby spojrzeć na ścianę gdzie zdjęcia by wisiały.  Spojrzenie na te wszystkie radosne, szczęśliwe i najedzone mordki żyjący TYLKO dzięki Ich pracy i poświęceniu może sprawiłoby, że te czrne dni dni stały by się odrobinę jaśniejsze :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4209 dnia: Wrzesień 23, 2012, 10:21:46 am »
Bardzo mi się podoba pomysł Solvieg :) Sama już jakiś czas o tym myślałam, żeby to zrobić, ale akcja szerzej zakrojona to akcja spektakularna :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4210 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:49:30 am »
Frodo juz pozuje. :-)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4211 dnia: Wrzesień 23, 2012, 12:17:55 pm »
Jestem za i Bianka też jest za ;)

Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4212 dnia: Wrzesień 23, 2012, 12:27:44 pm »
Naprawdę dziewczyny, szacun wielki za Waszą pracę... wielka naprawdę dobra robota...
Pozdrawiam :)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4213 dnia: Wrzesień 23, 2012, 12:35:06 pm »
Szkoda Asterixa i FORESTA  :swieca:
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline niebieska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4214 dnia: Wrzesień 23, 2012, 17:13:16 pm »
Forest był z nami rok, ale przez ten czas zdążyliśmy pokochać go tak mocno, że jego brak od wczoraj wyziera z każdego kąta. Wiemy, że dla Was był to kolejny króliczek, którego szkoda, a dla nas pieszczoch i przyjaciel. Ostatnie dni były dla niego i dla nas szczególnie trudne, bardzo boli myśl, że nie udało się.. Tosiek także bardzo za nim tęskni. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy byli przez ten czas lub choć przez chwilkę z nami i z Forestem. Szczególnie dziękuję Tobie Olu, że odpowiedziałaś na moje sobotnie telefony.. Pozdrawiamy Was wszystkich i Wasze uszaki, wiele zdrowia dla nich. Noemi, Emil i Antoś.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4215 dnia: Wrzesień 23, 2012, 17:22:54 pm »
Podzielam zdania poprzednikow że szkoda uszaków. Jak patrze na Olinke to widze w niej naszego malutkiego nowego domownika Kubusia jak dorosnie. Umaszczenie identyczne.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4216 dnia: Wrzesień 23, 2012, 17:35:53 pm »
Niebieska, bardzo ci współczuję, bo strąciliście jednego z ukochanych domowników :(
Rok wspólnego życia to bardzo wiele i to że widniał jako  dt, nie zmienia faktu, że był wasz, a wy jego.
Daliście kochający dom i opiekę schorowanemu uszaczkowi i dzięki wam tak długo wygrywał walkę z podłym choróbskiem, czerpał siły ze szczęśliwego życia.
Wy strąciliście kochanego domownika, a biedny Tosiu przyjaciela :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4217 dnia: Wrzesień 23, 2012, 17:45:36 pm »
niebieska, większość z nas nie znała Foresta osobiście, ale wieści o chorobie i śmierci króliczka, który walczył i o którego walczono, ale się nie udało, napawają autentycznym smutkiem. Pocieszające jest to, że króliczek miał przez ostatni rok kochających opiekunów i króliczego przyjaciela i że odszedł kochany. Tyle - aż tyle - mogliście dla niego zrobić... Trzymajcie się!

gogamor, nie pochwaliłaś się, że adoptowałaś uszaka, czy coś przegapiłam?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4218 dnia: Wrzesień 23, 2012, 18:04:56 pm »
Jak umiera bliska nam istota, ja wierzę, że jest z nami choć w innej postaci.......... przykro mi z powodu odejścia uszaczków
A teraz aby stało się mniej smutno....... zauważyliście  biało-grafitowego maluszka Jagódki buszującego w paśniku - miszcz drugiego planu :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline dyziulek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4219 dnia: Wrzesień 23, 2012, 18:45:40 pm »
Tak bardzo mi przykro z powodu odejścia króliczków.... :( :( :(To tak bardzo boli...

Gdy patrzę na zdjęcia z Azylu to  tak bardzo tęsknię za Dyziem..... :icon_cry Tak bardzo mi go brakuje......i gdy czytam, że odszedł kolejny królik to serce mnie boli......ściska gdzieś w środku, rwie, czuję niemal fizyczny ból z powodu smutku i bezradności....Tak bardzo mi smutno.... :icon_cry
Dlatego podziwiam wszystkich, którzy działają w Azylu, którzy poświęcają swój czas, swoje myśli, uczucia, emocje lokują w małych króliczych serduszkach.
Dziękuję Wam wszystkim :*

Magda, wszystkiego najlepszego:-)))))) :bukiet :bukiet :bukiet

Czy miałaś urodziny 22-go września? Jeśli tak to obchodzimy urodziny tego samego dnia:-))))