Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5311581 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4140 dnia: Wrzesień 19, 2012, 19:14:18 pm »
Ing rozumiem Cie! 3tyg temu przezywałam to samo. Wysyłaj fotki!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4141 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:33:44 pm »
mamy za sobą armagedon...

Iksik odszedł dzisiaj podczas kroplówki :(:(:( czekam na wyniki sekcji i badania pośmiertne kału

Lora czuje się lepiej, a Asterix i Obelix zachowują się stosunkowo dobrze, ale bobków brak...

popołudniu do Torunia przyjechały 2 hodowlane maluchy od MAS - imion póki co brak oraz Kajka i Kokosz

maluchy mają świerzb + problem taki jak Asterix, Obelix, Lora, Iksik...czyli zostały zawenflonowane i dostają dożylnie metronidazol

Kajka i Kokosz - wszy

Luka jest już zdrowa i jest w drodze do swojego domu - ing  :przytul Marciula dziękujemy za pomoc  :przytul

dzisiaj Azyl opuścił również Maurycy, który znalazł nowy dom w Toruniu :bukiet

podobny los spotkał Bambi! w tej chwili Bambi była królikiem najdłużej przebywającym w Azylu, tym bardziej jest to dla nas ogromna radość  :bukiet

udało się też pomóc w przekazaniu wrocławskiej króliczki Aurea w podróż do nowego domu - z MAS :)

***

to był ciężki, bardzo nerwowy dzień - logistycznie koszmarny :(

dziękujemy wszystkim, którzy nam dzisiaj niesamowicie pomogli na najróżniejszych frontach :bukiet

Miki i Eliza  :przytul  :przytul :przytul

nie wiem ile razy dzisiaj odbywały się transporty na trasie Azyl - wet., ile osób popołudniu przewinęło się przez Azyl...

Konrad za świętą cierpliwość i codzienną opiekę dla naszych uszu :bukiet

***

uszaki dostały dzisiaj suszone pyszności od cioci Miki, a także zieleninę od Pana Roberta  :bukiet

(wczoraj do Azylu dotarł prezent w postaci gałązek - Aneta  :przytul)

niestety obiecanej sesji zdjęciowej brak :(, ale coś udało się zrobić i niech to będzie przedsmak - może przed nami trochę spokojniejsze dni i dyżury w Azylu...

Kokosz





Kajka





Buba



Play



Tulisia



Szafirek



w obecnym stanie rzeczy, wszystko co skupione jest wokół Azylu musi działać jak machina - każda para rąk do pomocy jest nam niezwykle potrzebna, każda pomoc materialna - w tym pomoc w postaci najróżniejszych 'smakołyków' dla naszych uszu jest na wagę złota

dzisiaj w Azylu skumulowały się nawet dostawy - kilkaset kg pelletu do rozpakowania, 30 kg siana do rozłożenia, 8 tys. sztuk ręczników...niby 'nic', a jednak

prawie wszystko, mimo wszystko się udało..."tylko" Iksikowi nie...:(

***

kolejne dni to na pewno zabiegi u Kajko, Kokosz, Szafirka, Klary

***

dobranoc ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 21:38:25 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4142 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:37:58 pm »
Iksik już wczoraj zachowywał się dziwnie. Widać było po nim, że coś jest bardzo nie w porządku :( Szkoda maluszka...

Ola, dajesz radę :P Jesteś naprawdę dzielna  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4143 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:43:21 pm »
damy radę...- to w końcu nasze motto: jak wczoraj napisała Magda: zawsze dajemy :P (nie zawsze, ale lepiej wierzyć, że...zawsze :])



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4144 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:49:52 pm »
ola a od mas nie mialy dojechac jeszcze 3 a nie 2? czy wiadomo juz co sie dzieje z nimi?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4145 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:52:34 pm »
Czy Bambi znalazla nowego meza tak jak jej ex Bluel?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4146 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:57:59 pm »
Olu, Madziu, wszyscy pracujący na rzecz Azylu, jesteście wspaniali i robicie tyle fantastycznych rzeczy :*
Żal, że czasem się to kończy tak, jak z Iksikiem :( - szkoda maluszka :(
Cieszę się, że śliczna Bambi znalazła wreszcie domek.
Trzymajcie się, dziewczyny  :bukiet
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4147 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:59:36 pm »
Mąż śliczniutki, czarny jak węgielek z pięknymi uszyskami. Piękny trafił jej sie domek, bedzie żyła bez klatki. Na weeken wyjazd na działke także pozostaje trzymac kciuki za zaprzyjaźnianie.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4148 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:11:34 pm »
Mąż śliczniutki, czarny jak węgielek z pięknymi uszyskami.
To dobrze,bo jakos by bylo przykro...Bluelek znalazl nowa zoneczke to i Bambi musi miec nowego mezusia :bunny:
Niech zyja dlugo i szczesliwie obie mlode pary :slub:


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4149 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:19:07 pm »
Bluelek znalazl nowa zoneczke to i Bambi musi miec nowego mezusia
Przyłączam się, przyłączam - niech się Bambi spełni u boku nowego mężusia, może nie będzie go lać ;) No i bez klateczki  - super! Rubek też bez klatki lata wraz z Trusią i baaardzo im to pasuje :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4150 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:20:45 pm »
Jak tam Aurea po podróży? Zestresowana? Moje kochane malenstwo.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4151 dnia: Wrzesień 20, 2012, 00:34:44 am »
Olu, miło było Cię poznać :przytul: i przepraszam za część problemów logistycznych raz jeszcze :icon_redface
Luka już przekazana do Ing, była grzeczna podczas podróży :)
A widoku małych "pomponików" Jagody długo nie zapomnę :lol te maluchy są przerozkoszne!
Trzymam kciuki, aby takich dni jak dzisiaj było niewiele, lepszy spokój niż wielkie zamieszanie :) trzymajcie się w pięknym Toruniu, pozdrawiam!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4152 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:25:58 am »
Na początek - dziewczyny dziekuję za zorganizowanie transportu dla Luki.
marciula  :bukiet
Mimo takich ciężkich dni i przykrych chwil... :(:( Iksik  Wasz wysiłek ma ogromny sens i znaczenie. Dajecie radę...dajecie dajecie :brawo: :brawo:

Luka...jaka ona piękna!!! Chyba ma serdecznie dość podróżowania Z transportera wyszła zwabiona świeżym koperkiem, bardzo powoli eksplorując otoczenie. Od razu rozgościla się w swoim apartamencie robiąc szybkie wypady na rozpoznanie terenu. Póki co nerwowo reaguje na ruch w pobliżu klatki - mialam problem żeby rano podać jej warzywka na śniadanie ale wcale się nie dziwię...nowe miejsce, nowe dźwięki  i zapachy. Jest faktycznie baaardzo czyściutka - wszystkie bobki w kuwetce. Poza klatką obwachała mnie dokladnie i nawet pozwolila leciutko poglaskać.
Wiem już czym wystraszyła węża...Lusia ma takie spojrzenie że mogłaby zamrażac źrodła termiczne. I te jej miny...prawdziwa królowa.
Bardzo wam dziękuję za Lukę  :heart

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4153 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:44:22 am »
ing, Luka przez jakiś czas może być nerwowa, bo miała przez ponad tydzień podawane zastrzyki i krople do ucha - to na pewno nie było przyjemne. Plus zmiana otoczenia.
To wspaniały króliczek. Na pewno wkrótce się otworzy. Bardzo Ci gratuluję jej adopcji :)
My zaczynamy oczekiwania na Jagodę :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4154 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:51:34 am »
kata_strofa...ja również gratuluję Jagody. Troskliwa mama zasłużyla na to, zeby teraz to ja rozpieszczano:)
Luka...szczerze mówiąc i tak zaskoczyła mnie swoją otwartością bo Tosia pozwoliła się dotknąc dopiero po dobrych dwóch tygodniach.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4155 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:13:27 am »
na razie chcemy "przetestować" Jagodę na DT ;) A mamusia to z niej niezbyt troskliwa, pomiata swoim potomstwem równo, tylko "ja, ja, ja! daj mi jeść! mnie miziaj!"  :DD


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4156 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:20:23 am »
a to mnie poniosło hehe :):)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4157 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:02:06 am »
Ing, wreszcie doczekałaś się na Lukę! Super, że dziewczynka powędrowała już do swego domku :*
Kata_strofa, wspaniałe wieści, że Jagoda do Was pokica - dzieci odchowane, czas pomyśleć o sobie ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4158 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:01:31 am »
Szkoda maluszka Iksika. Super że Jagoda pokica do swojego domku. 

Jak myślicie czy uda mi sie zaprzyjaznic rocznego samczyka z 2 miesięcznym maluszkiem też samczykiem.


                                                                                                           

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4159 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:12:45 am »
Właśnie wysłałam formularz adopcyjny  :bunny: