Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281158 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4060 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:48:04 pm »
Jestem tu nowa , formularz wysłałam p Kasi Mikołajczak , może mi ktoś podpowie co robić dalej ?

Wirtualny opiekun

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4061 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:54:58 pm »
Kasia Mikołajczak jest na urlopie do jutra, na pewno skontaktuje się po powrocie.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4062 dnia: Wrzesień 15, 2012, 23:02:33 pm »
Bardzo dziękuję , martwiłam się już że się nie nadaje :( a chciałabym adoptować jakiegoś króliczka , narazie adoptowałam wirtualnie Brudzię :)

Wirtualny opiekun

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4063 dnia: Wrzesień 16, 2012, 00:10:01 am »
maluszki szaleją, jedzą, biegają i tak bez przerwy (a raczej z przerwą na krótką drzemkę)



Buba
i Olinka



codzienna akcja: sprzątanie ;)



















jest smacznie...:)



a potem Tulisia ma dietę wyłącznie siano :]



















testujemy nowe podkłady :) MartaP  :bukiet

















po wielogodzinnym spacerze czas na...jedzenie ;)



[mg]https://lh3.googleusercontent.com/-7S5v6jebTvo/UFTFZv8ocWI/AAAAAAAAHN8/u_WJ03e1SBE/s640/DSC08317.JPG[/img]

ale mina ;)





Bugs ku naszej ogromnej radości zaczął jeść. już wczoraj apetyt mu dopisywał. jest przeuroczym uszakiem. tak łagodnym, szalonym, towarzyskim :)



nie ma jak duuuże uszy :)





maluszki ważą ok 1 kg :]



zjadłem już rodzynkę, czas na kolejny smakołyk :)











Buba na pewno potrzebuje jeszcze dużo czasu, aby zaufać człowiekowi, ale cieszy mnie bardzo to, że biega już po Azylu z innymi królikami i nie zamyka się w świecie dostępnym tylko dla niej samej...;)



Bugs uwielbia swój koszyk! :)





dzisiaj ok 21:30 do Azylu trafił kolejny uszak :( - został znaleziony wieczorem na terenie prywatnej posesji - najprawdopodobniej przerzucono go przez płot.

w Azylu znalazł doskonałą miejscówkę w króliczej rezydencji





***

w sesji zdjęciowej udział wzięły prezenty przywiezione dzisiaj przez naszych gości  :przytul Marta & Kuba dziękujemy za wizytę  :przytul

***

w najbliższych dniach pojawi się na pewno więcej zdjęć hodowlanych uszaków, a ja chciałabym dodać, że u MAS wciąż przebywają 3 króliki hodowlane, które czekają na przyjazd do Azylu...

w tej chwili w Azylu jest 26 uszaków...

na szczęście dzisiaj los uśmiechnął się do jednego z naszych podopiecznych - ostatecznie Merlin zostanie w swoim domu tymczasowym - Natalia  :przytul, a Maurycy już w przyszłym tyg. opuści Azyl i zamieszka w domu, który miał należeć do Merlina :)

Libby, Play i Smoky są już po zabiegach sterylizacji/kastracji i czują się dobrze :)

***

dzisiaj nasz dzień w Azylu skończył się o 23 po 14 godzinach...to był bardzo ciężki tydzień. skumulowało się bardzo dużo problemów i mnóstwo pracy.

jeszcze trochę i remont Azylu powinien być już w pełni zakończony, z najmniejszymi drobiazgami..."drobiazgi" pochłaniają mnóstwo czasu i energii, ale jest tam coraz ładniej i to najważniejsze. w końcu Azyl to "dom" - przejściowy, ale dom i musimy o niego niezwykle dbać.
na co dzień nie mówi się o tym, ile pracy wymaga to, aby w Azylu panował porządek - nie tylko w króliczych klatkach, ale na podłodze, na regałach, na parapecie, w zakamarkach.

w końcu udało nam się zrobić porządek ze zlewem i wanną. w tym tyg. definitywnie zakończymy ten temat.



ostatnie dni po raz kolejny uświadomiły mi, jak wiele pracy i serca codziennie wkładamy w to, aby Azyl istniał.

w tym miejscu jest tyle serca, siły, czasami łez...

dziękujemy wszystkim, którzy każdego dnia nas wspierają  :przytul



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4064 dnia: Wrzesień 16, 2012, 00:23:45 am »
szafirek jest uroczy!!!!!!!!!!!
ps Ola co do obiecanego jedzonka bez obaw bedzie po prostu dziewczyny sie nie zgadaly z transportem wiec sie opozni
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4065 dnia: Wrzesień 16, 2012, 09:43:48 am »
Olu, z tych zdjęć bije po prostu królicze szczęście i spokój :) One są wszystkie tak cudne i ujmujące,  że można by oglądać te zdjęcia godzinami! Nowy uszaczek jest prześliczny, a Buba chwyta za serce. No i te wielkouchy - cud, miód, malina!
26 uszaków to dużo :( - a dopiero, co był, wydawałoby się, luz... No nic, inni przedstawiciele naszego gatunku dbają, żeby w azylu nie było pusto :/
Przesyłam mnóstwo serdeczności i pozdrowienia od Rubensa (Bluelka), który znalazł spokojną przystań u boku Trusi - są nierozłączni, nawet do kuwety razem włażą - to się nazywa miłość :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4066 dnia: Wrzesień 16, 2012, 10:03:30 am »
Buba jest prześliczna! wygląda jak mała sarenka  :bunny:

Zauważyłam, że nie było mnie w podsumowaniu więc się przypomnę ;). Czekamy z chłopakiem na transport dla Apollo (dla nas już Ginko). Jego przyszła partnerka już zapomniała o zabiegu sterylizacji i wygląda na trochę znudzoną naszym towarzystwem. W końcu, żadne człowieki nie zrozumieją jej tak jak drugi uszak. Niestety do czasu poprawki z analizy jesteśmy uziemieni w Koszalinie :( Dlatego byłabym szczęśliwa gdyby załapał się na kolejną sesje  :zakochany:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4067 dnia: Wrzesień 16, 2012, 10:57:50 am »
zdj. Apollo na pewno się pojawią w tym tyg. :)

co do naszego nowego nabytku, wczoraj było już bardzo późno i tak dokładnie mu się nie przyjrzałam, ale patrząc na zdj., mam wrażenie, że ma powiększony lewy policzek. zobaczymy, może źle widzę albo przesadzam :]

fajne jest to, że ludzie przechodzą obok Azylu, widzą banner - jest od ulicy i mówią 'ooo azyl dla królików' i to, że jeszcze rok temu nie było takiego miejsca, do którego królik znaleziony na ulicy późnym wieczorem mógłby od razu trafić. miałam taką satysfakcję, kiedy wybrałam dla niego jedną z niewielu wolnych :P, ale już przygotowanych klatek :), że teraz zaczyna się dla niego lepsze życie :)



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4068 dnia: Wrzesień 16, 2012, 11:04:55 am »
Ola, on faktycznie MA powiększony prawy policzek :( - chyba, że coś akurat przeżuwał...
Tak, to musi być niesamowita satysfakcja coś tak od podstaw stworzyć - i to coś tak świetnie działającego!!! Wszyscy tu jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. A pod największym wrażeniem są mieszkańcy azylu, co widać na zdjęciach :)

Te suszone jabłuszka ciocia MartaP przywiozła dla zbójów?  :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4069 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:06:22 pm »
Niiieee ciocia MartaP przywiozła warzywka i owoce, które.. przyznaje się, nie pomyślałam i położyłam na podłodze :P Króliczki za to bardzo ładnie poradziły sobie z otwieraniem siatek i wyżeraniem marchewki i pietruszki :) Jeden król nawet zaczął się dobierać do bananów! :lol Podsumowanie dnia wczorajczego:

Buba to żarłok :P Po cichaczu zjadła najwięcej pietruszki i marchwi :P Jest przecudowna :heart

Tulisia - to imię oddaje cały jej charakter :) Po prawie godzinnym leżeniu mi na kolanach, kiedy ją wypuściłam, podeszła i stuknęła mi rękę główką - bo przecież co ja sobie myślę?! To, że ją zdjęłam z kolan, wcale nie oznacza, że to koniec głaskanka :) A tak poza tym... Tulisia to szefowa wszystkich szefów w Azylu :P

Siostra Be - na żywo jest jeszcze ładniejsza :) Oczka są cudowne i w ogóle cała ona jest jakaś taka niespotykana :)

Amigo - w końcu po takim czasie mogłam go wytulić :) Jestem pod ogromnym wrażeniem jak te wszystkie Uszaki mają w Azylu cudownie :* Nie dość, że przytył i urósł, to widać, że humor mu dopisuje :)

Bugs - oczywiście i jego nie ominęło moje przytulanie :P Nie protestował, po jakimś czasie nawet się rozluźnił i chyba mu się podobało :) Kochana chudzinka :*

Maurycy - oooojjj... to jest Król! :) Ma przepiękne umaszczenie :zakochany:

Jagoda i jej maluszki - Jagoda to również szefowa :P Ustawia wszystkich, przegania jak ktoś jej przeszkadza w jedzeniu, jednym słowem, taka prawdziwa mamuśka ;) A maluszki? Są przepiękne! W życiu nie widziałam takich maleństw! Mieściły mi się w połowie dłoni :heart Jak wróciliśmy do domu, to Kuba stwierdził, że są wielkości omyka naszych wielkouchów.. i miał rację :P

Hodowlane maluszki - oooojjjjjj... Kuba jak je zobaczył, to stwierdził, że trzeba było wziąć od początku wszystkie 4 do domu :P Cuuuudowne są! :P Spać mi nie dają :P Coś czuję, że się jeszcze zobaczymy ]:->

Szafirek - jest śliczny i do tego taki kochany :) On zdecydowanie przypadł do gustu Kubie :P

---------

Olu - dziękuję za możliwość zobaczenia tego wszystkiego :* I za to, że TAK działasz, że wszystko jest uporządkowane i zorganizowane. Jesteś wielka! :) I trzymaj się dzielnie :przytul
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4070 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:28:35 pm »
MartaP, dzięki za taką fajną charakterystykę! a, to od Ciebie były te piękne warzywka! A że się króle do bananów dobierały, to wiadomo! Banany to ulubiony przysmak królika, hehe.
Super, że byliście z Kubą i wytuliliście tych wszystkich cudnych lokatorów Azylu :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4071 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:51:44 pm »
retysiu, szefowa szefów? :DD mam nadzieję ze Pimpek sie da ustawić ;)

nie mogę sie napatrzyć na te cuda uchate  :heart :heart :heart :zakochany:
Pozdrawiam :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4072 dnia: Wrzesień 16, 2012, 13:01:01 pm »
retysiu, szefowa szefów?
hehe, a co Ty myślisz, capo di tutti capi! :P - ona tylko tak łagodnie wygląda :)
Pimpek na pewno się  podporządkuje, mądra szefowa do dar od niebios :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4073 dnia: Wrzesień 16, 2012, 13:12:48 pm »
Tulisia jest po prostu silną kobietą, ale nie wykazuje żadnej agresji! :) :) :) po prostu nie ma już w sobie nic z zastraszonego, stłamszonego królika, który spędził życie w małej klatce :) najlepiej na zdj. wygląda...od tyłu :P - tzn. tak uroczo - szefowa :)

82franchesca Gumiś jak zawsze przepiękny  :bukiet

marta1984 wiem, wiem :D u nas każda ilość jedzenia się przyda - a jak widać na zdjęciach, azylanci lubią mieć urozmaicone jedzenie :P co tam karma i siano :P

MartaP ja też dziękuję za piękne podsumowanie części naszej cudownej ekipy  :przytul

dzisiaj zamawiam dla nich kolejne 30 kg siana, kolejne 360 kg pelletu, 8 tys. sztuk ręczników...zamówiliśmy też 300 podkładów - dzięki MarcieP bodajże za ok 85 groszy za sztukę i myślę, że taniej już się nie da :* - czyli jak widać, wszystko najlepiej w ilościach hurtownych :D suszone smakołyki jeszcze mamy i musimy popracować nad dostawą ziół, bo to jest też ważny składnik ich diety :)

zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji!


w szczególności wirtualnych opiekunów potrzebują:

Klara, Libby, Play, Smoky, cała urocza hodowlana czwórka i nasz wczorajszy przybysz  :bukiet

dzisiaj pojawi się aktualizacja - tj. dodamy 5 uszaków

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.220.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 13:17:58 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4074 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:03:51 pm »
Pimpek na pewno się  podporządkuje, mądra szefowa do dar od niebios :D

co prawda to prawda :DD

wprawdzie pimpek wyznaje narazie zasadę że krol jest tylko jeden, ale mam nadzieję ze miłość do królowej go w pełni zamroczy :DD
Pozdrawiam :)

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4075 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:42:10 pm »
duszka01 a jakiego króliczka chcesz adoptować? Ja jestem w kropce-nie mogę wybrać między Pepsi a Astrid. A jak jeszcze tą całą włochato-puchato-kolorową zgraję zobaczyłam to już w ogóle mam mętlik w głowie  :hmmm

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4076 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:51:10 pm »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4077 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:57:09 pm »
Zara u nas jest do wyboru, do koloru :D :)

teraz czas na transporty - kolejne króliki czekają w kolejce...i musimy się sprężyć z transportami do nowych domów:

dla Tulisi - do Łodzi

dla Apollo - do Koszalina

sprawa jest pilna, tym bardziej, że w tej chwili będziemy szukać transportu dla 2 uszaków od terrarysty - są oddawane na karmę dla węża (dla jednego były zbyt duże), ale mają szansę na lepszy los...

jak widać po chwili ciszy, zaczął się u nas niezwykle wzmożony ruch...

bardzo prosimy o wszelką pomoc  :bukiet

dla uszaków od terrarysty szukamy transportu z Pomorza  :bukiet



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4078 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:59:59 pm »
Ola,krolowa Tulisia niech wezmie swoj tron ze soba  :bunny:

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4079 dnia: Wrzesień 16, 2012, 15:03:12 pm »
Ola_19, właśnie widzę, że do wyboru do koloru-i to mi ten wybór utrudnia  :DD  Generalnie poszukuję wysterylizowanej, przyjaznej samiczki dla mojego Luisa. Tylko ich tu tyle jest  przeciera_oczy