Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5288499 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3980 dnia: Wrzesień 08, 2012, 23:47:05 pm »
Ja oczywiście jako po uszy zakochana w Amigo nie mogę się na niego napatrzeć :P Słodziak  :bunny:
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3981 dnia: Wrzesień 08, 2012, 23:52:01 pm »
no śliczny maluszek:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3982 dnia: Wrzesień 09, 2012, 00:01:21 am »
Wszystkie  :bunny: są piękne ,ale moja Olinka i Szafirek to królicze piękności. Kolor Szafirka futerka cudny  :heart

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :
« Odpowiedź #3983 dnia: Wrzesień 09, 2012, 00:23:48 am »
Nudlak, z tego co rozmawialam z kata_strofa to z Petunia nie jest za dobrze bo martwica atakuje lapke i może będzie ją czekać amputacja:(
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3984 dnia: Wrzesień 09, 2012, 01:09:01 am »
dziewczyny z Petunią jest aż tak źle  ?? :icon_sad Magda mi niedawno pisała, że miała usunięty pazur z częścią palca... a tu martwica... :(  kata_strofa napisz proszę co z małą

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3985 dnia: Wrzesień 09, 2012, 09:17:57 am »
kami, tak jak Magda napisała, Petunii usunięto pazur z częścią palca, bo tam weszła martwica,

ale jeszcze zobaczymy jak będzie i damy znać  :przytul w tym tyg. na pewno kolejna wizyta

poza tym mała czuje się bez zmian, czyli funkcjonuje bardzo dobrze




Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3986 dnia: Wrzesień 09, 2012, 12:42:18 pm »
Petunia jest w innym Dt, my mamy gruntowny remont i nie mieszkamy u siebie. Jesli tylko bysmy mogli Petunia bylaby u nas do konca leczenia. Obecnie Ola ma najswiezsze info odnosnie zdrowiia malej.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3987 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:54:02 pm »
Kata_strofa a no tak, zupełnie zapomniałam o twoich rewolucjach mieszkaniowych  :] Wiem, że gdyby nie remont byłaby u Was. Jak Bbutterfly napisała o tej martwicy to myślałam że to jeszcze gorsze powikłania po zabiegu  :oh:  Chyba świruje pomału... może dlatego, że czekam na nią już tak długo.... Gdyby udało się zdobyć jakąś fotkę małej od Pani, która opiekuję się Petuńką byłabym bardzo wdzięczna. A zresztą zadowolę się byle czym  :P    

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3988 dnia: Wrzesień 09, 2012, 22:41:38 pm »
PODSUMOWANIE FINANSOWE FUNKCJONOWANIA AZYLU
 
od 1 czerwca 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r.

przepraszam za brak skanów faktur, ale pojawią się później

Wpływy na konto: 8604 zł

wirtualne adopcje: 3380,00 zł

wrzuć grosika na wakacje azylowego królika: 1418,00 zł

darowizny na rzecz Fly: 525 zł

photoblog (torby, etui na telefon, biżuteria): 431 zł

zbiórka zorganizowana na forum owczarkowym: 230 zł

konkurs fotograficzny (nagroda przekazana przez zwycięzcę na rzecz Azylu): 130 zł

pozostałe darowizny na rzecz Azylu: 2490 zł

(darowizny ogólne, leczenie królików –  w tym wpłaty  dla Maszy i Lilou, darowizny na środki czystości oraz pellet)

Wydatki: 7980,39 zł

Leczenie oraz zabiegi sterylizacji/kastracji do 20.08.2012 r.: 6291,8 zł

Żwirek do kuwet: 636 zł = 60 x 10,60 zł = 60 x 15 kg = 900 kg

Pokarm w uszatkowo.pl: 467,97 zł

Apteka: 352,62 zł

Ręczniki papierowe (8 tys. sztuk): 77,00 zł

Granulat: karma z krakvetu + od darczyńców
 
Podkłady higieniczne: pomoc Schroniska + od darczyńców
(tylko w jednym przypadku podkłady dla Fly (30 sztuk) zostały zakupione w aptece)

Siano: darowizna od Pana Roberta http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=16950655
30 kg siana w Azylu (nie włączając w to DT) wystarcza na ok 3 tygodni

Środki czystości (worki na śmieci etc.): od darczyńców

wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy  :bukiet :bukiet :bukiet

za wpłaty, za wspaniałe paczki, które tak cieszą podopiecznych Azylów :)

tak jak już wspominałyśmy miesięczny koszt utrzymania Azylu w tej chwili wynosi ok 3 tys. zł, ale nie obejmuje tych pozycji, na które do tej pory nie musieliśmy wykładać środków

w najbliższym czasie zaczniemy zamawiać podkłady higieniczne do Azylu - dzięki pomocy MartaP może uda nam znaleźć tańsze źródło podkładów, ale tak czy inaczej potrzebujemy ok 400 podkładów do Azylu miesięcznie - generalnie wszystkiego potrzebujemy w ilościach hurtowych :)

***

zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji królików z Azylu

dzisiaj zaktualizowałam wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg360595.html#new

oraz do udziału w licytacji pięknej torby na rzecz Azylu http://www.photoblog.pl/sztukadlakrolikow/132215055/ekotorba.html

***

w Azylu pojawiło się kilka nowych uszaków. już teraz mogę powiedzieć, że Play (króliczka z Grudziądza) oraz Klara (Pampers :]) są bardzo sympatycznym uszakami, mają mnóstwo energii, nie wykazują żadnej energii.

na pewno większy problem będzie z Kubusiową oraz z Siostrą Be (króliczki z Warszawy) - u Kubusiowej z zachowaniem, u Siostry Be ze zdrowiem - dzisiaj pojawiła się krew w moczu, a Be miała problemy z piaskiem w pęcherzu

Libby i Smoky - pozostałe 2 króliki ze stolicy - zostały znalezione przez Straż Miejską w parku

u Libby jest podejrzenie ciąży :/

martwi nas też Olinka...zarówno mi jak i Magdzie wydaje się, że mamy u tego uszaka poważny problem ze wzrostem, z przybraniem masy ciała - coś jest nie tak :(

ten tydzień będzie jednym słowem intensywny pod względem wizyt u wet. i zabiegów
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 23:18:27 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3989 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:12:21 pm »
Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak dobrze czyta się takie wiadomości, po których widać, że to wszystko DZIAŁA! :) Super :*

Co do podkładów - producent jest gotowy do przyjęcia zamówienia :) Jak tylko dacie znać ile zamówić i na kiedy, to będę działać :)
WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3990 dnia: Wrzesień 10, 2012, 08:36:01 am »
Nie zaglądałam przez weekend a tutaj tyle nowości...
FotoRelacja jest jak zawsze rewelacyjna. Amigo wyrasta na prawdziwego (uczesanego) przystojniaka.
Trzymam kciuki za Petunię  :heart wydawało się że już wszystko bedzie dobrze

LUKA...czekamy na ciebie Królowo
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 08:40:55 am wysłana przez ing »

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3991 dnia: Wrzesień 10, 2012, 10:26:13 am »
Romek i Pysia są  od wczoraj w nowym kochającym domu: )  Będę ich odwiedzać w weekndy , ponieważ jedno z nich ma nadwagę. Miałam wczoraj szybką wizytę w azylu , jest pięknie!: ) I uszaty szczęśliwe. Powiem szczerze, że niewiedziałabym którego wybrać. ;)

PS. Co do wetów - u nas nauczelni wygląda to tak, że niby można zrobić specjalizację ze zwierząt futerkowych ,ale (nie wiedziec czemu) rzadko jest zgoda profesorów. Oni wolą spec. z kotów i psów i w tej kwesti nie da walczyc przynajmnije na UWM., ale bardzo serdecznie polecam Panią dr. Kołodziejską która co prawda zostala zmuszona do robienia innej specjalizacji, ale zna się zarówno nagryzoniach jak i króliakch; )

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3992 dnia: Wrzesień 10, 2012, 18:53:54 pm »
 Widac po adopcyjnej ze uszaków Wam przybyło. Chętnie wzięlabym  do siebie któregos z maluszków na DT. Ale Olinke chyba czeka wizyta u weta.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3993 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:29:26 pm »
dobrussia dziękujemy za Romka i Pysię  :przytul

Azyl zaprasza...na sesję :)

piękna Kubusiowa :)





w ferworze walki - mojej walki, nie królików ;)





maluszki



Siostra Be








nasza chudzinka :(





Buba wyszła na świat...i zawędrowała do domku :)



a tu na dachu innego domku :]



Kubusiowa trzyma się części "należącej" do Buby - Azyl jest podzielony na 2 części - dla tych odważnych i dla tych, które muszą nabrać odwagi...;)

Buba i Kubusiowa przypadły sobie do gustu







Szafirek i Kubusiowa



Smoky - nasz samiec alfa, ale już niedługo :]



Bambi :)





Luka i Siostra Be



panna Tulisia...odpoczywa, a to nowość :P



żartuję, Tulisia dość dużo się rusza ;)

Luka



Bugs wyczuł, że dzisiaj będzie uczta koperkowo-natkowa...;) i wylądował na stole :]









a Luka nie mogła być gorsza :]







i w końcu doszło do inwazji na koperek i natkę...:]







Bugs uwielbia siedzieć w odwróconym domku :)





sprzątamy podłogę, a dziewczyny się kręcą...;)



jak widać początkowo Play uczestniczyła w sprzątaniu bardzo aktywnie :]

































czas zamieszkać w nowej rezydencji :)











Kubusiowa w końcu się ożywiła :)











Klara



i  w końcu przyszedł czas na to, co najlepsze :)













a tu się wkradł nasz Amigo....który coraz ładniej wygląda :)





teraz czas na suszonego banana :)





i hit dnia...- uwielbiam tego biało-grafitowego brzdąca...











czas na odpoczynek...





Libby - może kiedyś uda mi się jej zrobić ładne zdjęcie :) póki co...nie nadążam za nią ;)



na koniec kilka zdjęć Azylu, kiedy króliki już śpią...;)











« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 20:34:15 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3994 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:43:04 pm »
Ten bialo-grafitowy maluch wyglada jak maskotka na tych zdjeciach :lol
Zdjecia krolikow jak zwykle sa super. Ale takze caly czas jestem pod wrazeniem tego, jak azyl zostal wyremontowany i urzadzony :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 20:48:10 pm wysłana przez Tocha »

Offline rabbit

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3995 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:46:23 pm »
A co słychać u Fly?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3996 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:46:54 pm »
Biało-grafitowy maluch już teraz potrafi się ustawić w życiu ;) Taki to ma dobrze! :P
A Amigo jaki się puchaty robi! Nie do poznania :bunny:

Ja jestem wielbicielką Siostry Be :P wygląda, jakby sobie zrobiła make-up - tylko te kreski na oczach troszkę grube jej wyszły :P
WO AMIGO

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3997 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:53:17 pm »
Hihi...najgorzej,że to makijaż permanentny ;)

Olu, aż miło popatrzeć na zdjęcia...ukłony za poświęcenie dla fotografa, który najwyraźniej w czasie sesji froterował brzuchem podłogę ;D 

Ciekawa jestem kiedy maluchy pokażą mordki- bo na razie kuperkami się odwracają :) Maluch szaro- biały cudny....że mu tak wygodnie do góry kołami  :niespodzianka

Przy okazji chciałam spytać, gdzie się podziewają Frenchy i Satine? Dawno nic o nich nie słyszałam :( I co za szczęściarz będzie domkiem Bambi?

PS. A wieszaczki nadal leżą ;P

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3998 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:59:06 pm »
I co za szczęściarz będzie domkiem Bambi?
Bambi nie teskni za Bluelkiem?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3999 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:01:02 pm »
Satine i Frenchy są we wspaniałych domach tymczasowych (hmmm pyt. brzmi czy tylko tymczasowych, ale to się na pewno wkrótce okaże...;))

co do Bambi, muszę się skonsultować z moim drugim adopcyjnym ja w tej sprawie :P a na temat Fly Magda na pewno napisze :)

wieszaki jeszcze leżą, bo inne rzeczy nas wciągnęły i mamy poślizg, ale w końcu w końcu w końcu wylądują na ścianie :)

Bambi czuje się naprawdę dobrze...jest mniej terytorialna...nosek ładnie wygląda. oby wkrótce opuściła Azyl.