Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281008 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michau

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
...
« Odpowiedź #2920 dnia: Lipiec 22, 2012, 13:06:40 pm »
Jeśli planujesz podróż pociągiem, to wysiadając w Toruniu na Dworcu Głównym masz połączenie miejskim autobusem lub (co polecam) pieszą wędrówkę, gdyż nie jest to długa trasa (ok 4-4,5 km), a przy okazji możesz zobaczyć kawałek miasta (między innymi panoramę Torunia). Trasa nadaje się bardzo dobrze do spaceru, nie jest trudna, a zahacza o miejsca, które nie są podstawowym punktem wycieczek (a szkoda!). Odnośnie połączeń autobusowych, to niestety nie doradzę, ponieważ bardzo sporadycznie korzystam z miejskiego transportu i nie chce wprowadzać w błąd.

Gdybyś zdecydowała się na pieszą podróż, to mogę przygotować stosowną mapkę:)

Z noclegiem z mojej strony trudniej, bo mieszkam ok 20 km za Toruniem i logistycznie może być różnie.

P.S. mogę też podrzucić Cię autem, o ile będą to dni robocze w godz. 11-15. Ale to już na telefon by trzeba. Jak coś, to PW.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 14:48:46 pm wysłana przez Michau »
Ewka, Michał i Poziomka (Faworka)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2921 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:45:47 pm »
Polcia serdecznie zapraszamy do Torunia - będzie nam bardzo miło jak nas odwiedzisz :) I zdecydowanie polecam trasę zaproponowaną przez Michau - Toruń jest wart obejrzenia z każdej strony ;-)

A teraz kilka wieści z króliczego azylowego frontu :)

ale może na sam początek... Fly :) :







Mała całkiem nieźle zniosła zmianę miejsca - co mnie niesamowicie cieszy :) Jest taka.. rozczulająca, ufna i kochana.... Jej olbrzymi apetyt skutkuje niezliczoną ilością bobków - i to ładnych bobków co widać na zdjęciach ;-) Pięknie pije wodę z miseczki i o 5 rano rozrabia w klatce :D - nagle przypomina sobie, że podkłady higieniczne, którymi ma wyłożoną klatkę zaczynają jej przeszkadzać i próbuje je wygryźć i rozkopać ;-) Ma momenty, kiedy po prostu leży.. jest wtedy taka.. spokojna.. aż za bardzo... i to jak Ola pisała - czasami przeraża... Ale gdy wstaje i zaczyna się myć, włazi do talerza z suszkami - daje wiarę w to, że się uda... Bo musi się udać...

Na zdjęciach być może nie widać tego, jaka jest malutka i jak bardzo chuda.. robienie jej zastrzyków to koszmar :] Bardzo się przy tym denerwuje co nie ułatwia sprawy.
O ile można nazwać to czymś pozytywnym - to po podaniu leków, czyli po przeżyciu sporego stresu ;-) pęcherz daje o sobie znać i mała zalewa calutki podkład ;-) Załatwia się tylko raz dziennie... pilnujemy żeby ten mocz był oddany chociaż raz na dobę, ale niewątpliwie jest to u niej duży problem.

Miejmy nadzieję, że kolejna noc będzie równie spokojna a jutrzejszy dzień przyniesie kolejną poprawę - chociaż przed nami jeszcze bardzo długa droga....

A w azylu dużo się dzisiaj działo :)

Odwiedziła nas cudowna para młodych ludzi z Gdańska - to było naprawdę udane, bardzo sympatyczne i owocne spotkanie :) A zaowocowało tym, że Stacy i Stefcia wróciły razem z nimi do domu... :) Stacy do domu stałego, a Stefcia na razie jako do DT - zobaczymy jak się sprawy dalej rozwiną i czy nasza charakterna dziewczyna zostanie tam na zawsze..:)

Jutro w podróż wybiera się też Lana i Gumiś - który powinien zostać mianowany mistrzem nieudanych transportów ;) Ale oby  jutro już wszystko się udało.. :] Pani Aniu -  :bukiet - to za cierpliwość :P

We wtorek wyjeżdża Pumpernikiel, w tygodniu Frenchy, w okolicach sierpnia Bombalurina i być może Marie tak więc mimo wakacji - adopcję się kręcą i to jest wspaniałe :)

Ale dla równowagi - czekamy na 2 króliki z Zabrza i na jednego z Torunia - jutro rano ma zostać przyniesiony do Azylu.... Dzisiaj przyjechał piękny samczyk z Bydgoszczy - ten ponoć "nie miniatórka" :] - Agata dziękuję za pomoc  :*

Aaa co jeszcze nowego - do adopcji mamy także przepiękną szynszylę :) Nasza dzielna Weronika dzisiaj ją przywiozła przy okazji wyczuwając czy nie ma potrzeby interwencji w miejscu z którego szynszylka pochodzi, ale na szczęście nic strasznego się nie działo :P

Zdjęcia nowego towarzystwa - już wkrótce :)


Offline Spyro1993

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie (wcześniej Tychy)
  • Moje króliki: Jasiek, Toffie
  • Pozostałe zwierzaki: Czarusia (1992-2011), Torvi
  • Za TM: Fikuś (2001-30.10.2014)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2922 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:55:40 pm »
Super, że widać postęp u Fly. Oby nadal było z nią coraz lepiej i przybyło jej kilkadziesiąt dekagramów. :D Podziwiam dziewczyny z azylu za to ile poświęcają wszystkim uszatym przyjaciołom, które są pod ich opieką. :bukiet Pozdrawiam.

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2923 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:13:39 pm »
To przecież inny królik :)
super dziewczyny! :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2924 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:19:17 pm »
kto jeszcze w necie niech wspomoże kamerkowe dziewczyny
http://camclub.tv/pl/asiol
http://camclub.tv/pl/sremogirl

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2925 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:19:29 pm »
mały off top
wpadajcie juz tylko 30pare minut zostało
http://camclub.tv/pl/SremoGirl
http://camclub.tv/pl/asiol


ps Madziu a czy przydadza sie wam b12 doiniekcyjne? (mam cale op bez jednej fiolki)

ps hehe po sasiedzku- ty moja bratnia duszo:)

ps2 potrzeba jeszcze z 15-20 osob a czasu malo- u gossipgirl cos podejrzanie rosnie ogladalnosc
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 23:44:23 pm wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2926 dnia: Lipiec 23, 2012, 08:27:32 am »
Fly na zdjęciach wygląda na niesamowicie zadowoloną :) Jesteście jak królicze czarodziejki :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2927 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:00:02 am »
Super wieści, pamiętajcie że szynszylkę moge zabrać do siebie na tymczas :) i czekam z niecierpliwością na Aldiego :)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2928 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:02:57 am »
Dziś zamawiam do was kuriera;) wyślę go na adres azylu jednak trzeba tam podać jakieś dane jednej osoby. Na jakie nazwisko i adres azylu wysłać? Zapakuję jedzonko, ręczniki, worki na śmieci, ręczniki papierowe(wielokrotnego użytku). Nie wiem jakieś mydła czy coś wam się przydadzą, bo mam tego w domu całą masę i mogę wam wsadzić do paczki?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2929 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:06:52 am »
Ale dobrze widzieć Fly w takim stanie :) Bałam się, że póki Oli nie będzie, to nie będzie relacji o Fly, ale dobrze że Ty jesteś :*
WO AMIGO

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2930 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:59:14 am »
Wysyłasz na adres schroniska tak? Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Przybyszewskiego 3, 87-100 Toruń z dopiskiem dla królików albo po prostu na Olę.
Środki czystości też nam się przydadzą ;)

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2931 dnia: Lipiec 23, 2012, 15:33:23 pm »
hej, w przyszłym tygodniu jadę w Polskę, taka mała wycieczka nad morze i z powrotem :) myślałam czy by nie zahaczyć o Toruń na 1 dzień :) i nie zajrzeć do uszaków.. ktoś byłby tak miły i powiedział jak do Was trafić z dworca pkp?
w zamiar oferuję wypasioną paczuchę siana :D


a może ktoś w Was lub Waszych znajomych przenocowałby mnie za drobną opłatą w Toruniu? :)

Z chęcią pomogłabym Ci co do noclegu ale niestety nie mam możliwości ale w zamian mogę zaoferować swoje towarzystwo i przybyć po Ciebie na dworzec PKP i pojechać/pójść z Tobą do naszego uszatego towarzystwa :) Jeśli Ci to odpowiada to powiedz tylko, kiedy będziesz w Trn to się dogadamy.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2932 dnia: Lipiec 23, 2012, 16:40:11 pm »
Ze Śląska do Torunia pojechały 3 uszaki. Jeden mały Białasek 0,180 g wagi z podejrzeniem EC lub wady genetycznej. Tornado - pogromca węży i zabrzański królik szkolny z ropniem żuchwowym. Elmo gna polskimi drogami i wieczorem powinien dojechać do miasta Kopernika.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2933 dnia: Lipiec 23, 2012, 18:25:30 pm »
Wysyłasz na adres schroniska tak? Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Przybyszewskiego 3, 87-100 Toruń z dopiskiem dla królików albo po prostu na Olę.
Środki czystości też nam się przydadzą ;)
zamówiłam kuriera na adres schroniska ale jako osobę kontaktową musiałam podać kogoś więc wpisałam Olę. Jutro u mnie będzie kurier

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2934 dnia: Lipiec 23, 2012, 18:57:06 pm »
Napisz adres schroniska i na paczce napisz " AZYL KROLICZY-OLA"
ja tak zawsze pisze i dochodza paczki superowo!

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2935 dnia: Lipiec 23, 2012, 19:59:50 pm »
dałam azyl dla królików w toruniu przy schronisku ulicę i miasto. nie wiem po co kurierowi imię i nazwisko kogokolwiek ale wymagali to dałam na Olę :D jak jest ulica i nr lokalu to dojdzie na pewno :P Boję się tylko że roślinki mogą się zaparzyć jak będzie upał...

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2936 dnia: Lipiec 23, 2012, 20:07:03 pm »
kogokolwiek ale wymagali to dałam na Olę
Ale Oli teraz nie ma,jest na urlopie....
Tez nie kapuje po co im czyjes nazwisko,skoro paczka nie idzie do prywatnej osoby tylko do schroniska!
Ja podpisuje tak dlatego,zeby bylo wiadomo,ze paczka jest  dla KROLIKOW AZYLOWYCH.

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2937 dnia: Lipiec 23, 2012, 20:28:23 pm »
dałam azyl dla królików w toruniu przy schronisku ulicę i miasto. nie wiem po co kurierowi imię i nazwisko kogokolwiek ale wymagali to dałam na Olę :D

Jeśli paczka jest adresowana do miejsca tego typu, (tzn tam gdzie znajduje się duża liczba ludzi) musi być osoba kontaktowa, bo kurier nie ma czasu szukać kogoś kto odbierze paczkę :) a czasami bywa, że nikt nie chce jej odebrać :P dlatego potrzebna była osoba kontaktowa

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2938 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:00:21 pm »
Spokojnie, wszystko trafi, gdzie trzeba :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2939 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:02:54 pm »
Jeśli paczka jest adresowana do miejsca tego typu, (tzn tam gdzie znajduje się duża liczba ludzi) musi być osoba kontaktowa, bo kurier nie ma czasu szukać kogoś kto odbierze paczkę usmiech2 a czasami bywa, że nikt nie chce jej odebrać jezyk1 dlatego potrzebna była osoba kontaktowa
Dla mnie to wydaje sie dziwne i nawet smieszne! Wiadomo,ze w schronisku zawsze jest jakis pracownik to odbierze paczke.
Wysylam paczki  jak juz wyzej pisalam,rowniez wysylam klatki...i tam jest tylko adres schroniska.
Zawsze wszystko dochodzi a odbieraja przesylki rozni pracownicy schroniska,dlatego nie moge tego pojac,przeciez to ci sami kurierzy.