Autor Wątek: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II  (Przeczytany 370693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 21, 2011, 23:07:42 pm »
Jakby co, to zwolniłam klatkę króliczą w schronisku.  :> W łazience zagościły trzy kociaki 5-6 tygodniowe.

A Biała dała mi do wiwatu... :icon_rolleyes
Ola nie napisała, ale opowiadałam jej, że masując Białej brzuszek miałam wrażenie, że wymacałam jej nerkę. No to nie gniotłam za bardzo, bo niby w czym ma pomóc masowanie nerki u królika, któremu jelita się zatkały. Jednak chyba to macanie niby-nerki coś dało, skoro Biała jednak to wydaliła.
Poprawa była natychmiastowa i spektakularna - Biała dziarsko zabrała się za jedzenie i wydalanie. I tak jest do teraz.
A ja już doszłam do tego, co zrobiłam nie tak z granulatem. Do tamtego dnia sypałam im ok. łyżki stołowej na raz i tak ze dwa, trzy razy dziennie. W sobotę po południu postawiłam im granulat w miseczce. I najwyraźniej Biała zjadła za dużo na raz. Wczoraj dałam im znowu raz odrobinę [nawet mniej niż łyżkę] i jest oki. Tak czy owak - jutro dostaną swoją pierwszą pietruszkę.  :icon_cool

A w kontekście imion.
Moje nowe tymczasowe kociaki maja imiona: chłopaczki - Ganesha i Basquiat, a dziewczynka - Moai.  :D

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 23, 2011, 00:14:32 am »
Na oko widać, że Tośkowi się figura poprawia - już nie jest taki chudziutki chłopina.
Ostatnio, gdy był ważony u weterynarza ważył 1100, dziś... waga domowa wskazała 1345! :bunny: :bunny: :bunny:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 23, 2011, 12:22:32 pm »
Hihi slodka kuleczka o blekitnych oczkach :)

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 23, 2011, 17:42:23 pm »
Bielinka i Frotka rozgościły się już na adopcyjnej :) Zaraz dołączę do nich Juniora, który wyglądem przypomina mi Makiego od kasiagio. Trafił dziś pod naszą opieką.
Kasiu, czy Ty nie wspominałaś coś o towarzystwie dla Makiego...? :>

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:26:27 pm »
Kasiu, czy Ty nie wspominałaś coś o towarzystwie dla Makiego...? chytry
Pewnie ,że wspominałam  :zakochany: myślę nadal , jak to rozegrać logistycznie , będę w Polsce od końca lipca przez cały sierpień , zobaczymy ..........  :D



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:56:03 pm »
Jakie cudo z tego Juniora! Same pięknoty ostatnio w Toruniu  :wow


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:08:30 pm »
Rzeczywiście śliczny :D  Ale ja myślałam o samiczce , po cichu oglądam od kilku tyg. Orkę :D  
Ale nie chcę się wychylać z niczym , bo odległości od mojej pipidówy sa duże  do miejsc w których sa maluszki :(  Niestety .............. :(  



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:42:03 pm »
o interwencji w Śremie napiszemy później, czekam aż opadną złe emocje :] chociaż generalnie chyba załatwiłyśmy wszystko jak tylko można było najlepiej - jak tylko mogłyśmy najlepiej :]

teraz coś miłego

na razie tylko dwa zdjęcia Juniora






nowe zdjęcia pięknego Frodo. aż trudno w to uwierzyć, ale on ma ADHD :)












i na koniec piękna Frotka - dzisiaj trafiła do naszego niezastąpionego DT
zanim ktoś wyrzucił ją do lasu, musiała siedzieć zamknięta w klatce - małej klatce - jest bardzo czysta, ale całe łapki ma żółte od moczu














Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:50:40 pm »
Frodo mnie zachwyca, jest piekny jak stąd do hameryki !
nowa podopieczna pannica ochrzczona imieniem Frotka tez przecudna, i ma takie snieżne futeraszkoo.
Mozna by rzec, że macie teraz same najpiękniejsze króle na wydaniu :D
trzymam kciuki za DS, a wszystkim DT :bukiet duuuze podziekowania

edit. dopiero mi się otworzyły zdjęcia Juniora. no po prostu brak słow :zakochany:
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:09:15 pm »
ahhhh Froteczka, cudna dziewuszka :)
mama straszną słabość do królasków które przypominają moje z wyglądu, zaraz sie z nimi strasznie utożsamiam
ale oczywiście dopinguje wszystkim bezdomnym bidom i każdemu życzę szybciutkiego i kochającego domeczku
głaseczki, tulańce i mizianki dla stworów

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:13:45 pm »
Frotka cudna! Ja wam mówię, że na żywo wygląda jeszcze śliczniej  :zakochany:
Teraz tylko czekać na powrót doc z wakacji z tymi naszymi wszystkimi szczęściami i nieszczęściami :krzywy2  Maja coś za często się drapie po łebku, ma za uszkami dziwne strupki - na szczęście skóra obok wygląda ładnie. Ale dokucza jej to, niestety  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 24, 2011, 18:33:12 pm »
Śliczna ta Frotka, a łapki się wyczyszczą trochę czasu i dobry domek i będzie cała śnieżnobiała :icon_biggrin
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:36:59 pm »
AAAAAAAAAAAAAAAAAleż ja mam słabość do białasków, śliczna jest ;-)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:40:03 pm »
Kasia29 strasznie się cieszę, że Tosiek przybrał na wadze. mam nadzieję, że w tym tyg. doktor przekaże nam o nim dobre wieści i będziemy mogli spokojnie szukać dla niego już DS :)

póki co przedstawiam listę króli, będących pod naszymi i przede wszystkim Waszymi (DT  :bukiet) skrzydłami :) ostrzegam lista się wydłuża :]

króliki "do kontroli" to uszaki, które trafiły do nas podczas nieobecności doc, "teoretycznie" zdrowe :] i oby nie tylko teoretycznie :]
maluchy z podejrzeniem gronkowca, pasterelozy to nasza ekipa od myxomatozy - z tej ekipy Rudy i Clarc są już w nowych domach i nie kichają...(odpukać)

1. Alicja - na razie jest u swoich opiekunów, dlatego trudno powiedzieć coś więcej na temat jej stanu zdrowia, czyli
2. Basza - gronkowiec, podejrzenie pasterelozy
3. Biała (Bianka) - odpukać jeszcze nie kicha :]
4. Bielinka - do kontroli, wkrótce sterylizacja
5. Boogie - podejrzenie gronkowca, pasterelozy
6. Buffy - zdrowa, wysterylizowana
7. Charlie -podejrzenie gronkowca, pasterelozy
8. Clio (Maluszka) - podejrzenie gronkowca, pasterelozy
9. Cyzia - do kontroli, wkrótce sterylizacja
10. Czikko - zdrowy, wykastrowany
11. Frodo - zdrowy, wykastrowany
12. Frotka - do kontroli, wkrótce sterylizacja
13. Junior - do kontroli, wkrótce kastracja
14. Maja - do kontroli, wkrótce sterylizacja
15. Negrito - zdrowy, wykastrowany
16. Tosia - w trakcie leczenia
17. Tosiek - po usunięciu ropnia, zębów - w trakcie leczenia

czeka nas zbiorowe szczepienie na pasterelozę, a poza tym od środy ponownie zamieszkamy u doc :] na szczęście urlop nie trwa wiecznie :P
skórę Majki też sprawdzimy :)

poza tym z nowości jutro nasza nieoceniona Karolina (DS Pszczółki, która na marginesie na się doskonale :)) przywiezie do Torunia 6 uszaków z interwencji z Mszczonowa, którymi się zaopiekujemy. do naszego grona dołączą:

18. Jenga
19. Miki
20. Padma
21. Panda
22. Omega
23. Ruda

wszystkich, którzy mogliby nas wesprzeć karmą dla królików lub w innym sposób :P, zapraszamy do współpracy :)  :bukiet



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:43:56 pm »
a co z królikami ze Śremu?

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:48:09 pm »
z tej ekipy Rudy i Clarc są już w nowych domach i nie kichają...(odpukać)
Jeżyk też nie kicha całe szczęście :-)
Rozumiem, że we środę trzeba stawić się z prowiantem, bo kolejka będzie gigantyczna ;-)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:53:46 pm »
Właśnie przed chwilą pytałam mojego Arka czy możemy wziąść trzeciego królika.Frotka  :zakochany: Oj chyba będzie trzeci uszak :) Tylko pytanie czy moje dwa potworki jej nie odrzucą ??

Chciałabym bym spotkać osobiście tego "zostawiacza w lesie"  :bejzbol :bejzbol :bejzbol :bejzbol :bejzbol

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:05:03 pm »
super...zapomniałyśmy napisać o naszej interwencji w Śremie, bo za dużo się działo...

ja napiszę w telegraficznym skrócie - króliki zostały "oddane do adopcji" mieszkańcom Śremu w ciągu tygodnia przed naszym przyjazdem...ku naszej konsternacji. po długiej rozmowie z urzędniczką oraz pracownikami mini zoo okazało się, że uczyniono to w obawie przed naszym przyjazdem, aby uniknąć nieprzyjemności z naszej strony...

biorąc pod uwagę nasze ustalenia, podróż 250 km w jedną stronę i to, że dzień wcześniej nie było mowy o tym, że królików nie ma, byłyśmy w szoku...i to co starałyśmy się zrobić to mimo wszystko nawiązać współpracę. teraz mamy otrzymywać telefon o każdym króliku, który zostaje wrzucony przez płot do mini zoo...osoba, która opiekuje się tym miejscem mówi, że nie chce tam mieć już żadnych zwierząt i twierdzi, że porzucanie królików jest tam nagminne (to tak na marginesie ukazuje skalę problemu nawet w takiej niewielkiej miejscowości...).

w poniedziałek mamy otrzymać kontakt do osób, którym króliki zostały oddane.

co do zasady cała ta akcja kosztowała nas z różnych powodów wiele nerwów, bo musiałyśmy naprawić błędy, które zostały nie przez nas popełnione...:] (tutaj ugryzę się w język), ale mam nadzieję, że uda nam się w przyszłości współpracować.

niestety po raz kolejny potwierdziła się mentalność - to królik, nie pies. psy się sterylizuje i super prowadzić taką kampanię, ale królików nie przyjmuje się do schroniska (kolejny przykład schronisko w Gaju). to natomiast zaowocowało kolejną inicjatywą - jak tylko ogarniemy część spraw, tym razem wysyłamy listy do dyrekcji wszystkich schronisk (jakiś czas temu wysyłałam maile z propozycją współpracy - tj. wręcz natychmiastowego przejmowania królików na terenie całego woj. kujawsko-pomorskiego ze wszystkich schronisk oraz zapewnienia im niezbędnej opieki na czas pobytu w schronisku, jednak nie doczekałam się odpowiedzi etc.). poza tym dzwoniłam do schronisk i potwierdziły się nasze obawy, że większość nie przyjmuje królików pod pretekstem 'brak warunków', a z tym trzeba skończyć - nikt nie jest bowiem w stanie odpowiedzieć nam na pytanie - co mówi Pani osobie, która chce oddać królika do schroniska, ale nie może, bo schronisko nie ma warunków?- tj. co ma zrobić z królikiem?

my znamy odpowiedź - wyrzucić do lasu w najlepszym wypadku.

resztę napisze Magda, bo ja już nie mogę :] dużo pracy przed nami, żeby co nieco jeszcze zmienić :]

Kasia29 - w środę koniecznie z prowiantem :P, ale uszaki do kontroli postaramy się "załatwić" najpierw, tj. Twoją trójkę

Monika zapraszamy do adopcji :P czy Twoje uszaki są sterylizowane/kastrowane? żyją bezklatkowo? Frotka będzie w środę sterylizowana :)



sonia

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:06:14 pm »
Monia :wow fantastyczna wiadomosc :onajego do ciebie trafic to tak jak do RAJU :balet: :doping:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:12:37 pm »
Monia :wow fantastyczna wiadomosc :onajego do ciebie trafic to tak jak do RAJU :balet: :doping:
Nie wiem co na to Krispie ... 2 baby w jednej zagrodzie i on sam  :wow Już jedna go tłucze hehehe.
Jaki Frotka ma charakter ??