Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1019077 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1820 dnia: Listopad 03, 2010, 21:43:46 pm »
Burgess Excel Nature Snacks - Country Garden Herbs , Burgess Excel Nature Snacks - Mountain Meadow Herbs , ususzyć samemu babkę lancetowatą, mniszek, siano, zioła, koperek, pokrzywę itd. Zioła do suszenia i o suszeniu: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/ziola.html , http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaz.html , (podana strona do poczytania w całości). Suszki, to inaczej suszonki, czyli suszone rzeczy, takie jakie wymieniał wcześniej :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1821 dnia: Listopad 03, 2010, 21:47:14 pm »
Dziekuje Musza za porade. A co to sa te suszki i jakie najlepiej kupic?

zerknij np tutaj http://swiatkrolika.eu

edit doczytalam ze Ty nie mieszkasz w polsce :( ja tez nie ale to wtedy i tak zamawiam stamtad i paczke dostaje  :niegrzeczny

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1822 dnia: Listopad 03, 2010, 22:16:49 pm »
Mysza, Tusiatko  !!!  dziekuje dziewczyny. jutro jade na zakupy.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Jovitte

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1823 dnia: Listopad 04, 2010, 17:06:44 pm »
A co sądzicie o Beaphar Care +?. Na miniaturce jest on wrzucony w szkodliwe, a gdzieś mi się o uszy obiło, że jest dobry.. Ktoś karmi tym uszy?. Ja się zastanawiam, czy tego nie kupić i nie podawać np. jako smakołyku.. Póki co moje potwory jedzą CC i są nim zachwycone..

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1824 dnia: Listopad 04, 2010, 20:47:21 pm »
ja mam Beapher dlatego że moje króle nie lubią cuni i jestem zadowolona wiem ze kilka osób z forum tez karmi tym swoje uszy i jest ok moim zdaniem skład jest ok i jest bardzo aromatyczny pachnie pięknie,dodatkowo daję do tego karmę JR Farm light
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1825 dnia: Listopad 06, 2010, 20:19:36 pm »
No i kupiłam granulat JR FARM i jestem rozczarowana. Milo jadł bez problemu 4 różne granulaty, a ten jako jedyny mu nie podchodzi. Zje go jak już wyje wszystko dookoła łącznie z siankiem, zostawia go na ostatnią chwilę, jak już jest głodny to powoli go wyjada. Wczoraj podchodzę do pudła z granulatem i jak wyjęłam Cuni Pro to Milo prawie z zagródki wyskoczył! Jak mu nasypałam do miski to rzucił się na to jak nigdy  :icon_eek On wręcz nienawidzi JR FARM, ale biorąc pod uwagę że jest to obecnie najzdrowszy granulat to będę go mieszać z Cuni Pro. Może się jeszcze do niego bardziej przekona  :( Czy granulat ma pachnieć? Bo CP pachnie a JR farm ledwo co.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1826 dnia: Listopad 06, 2010, 20:33:16 pm »
U mnie Grainelss pozostaje nietknięte, może przeleżeć dwa dni w miseczce. Przy CC i Beaphar Care jest natomiast taniec wokół nóg lub wystawianie jęzorka zza krat klatki (bo przeważnie na sam dźwięk otwierania pudła z granulatem Mierzwa już jest w klatce i robi stójkę). Jako, że granulatu daję bardzo mało, po kilka pałeczek rano i wieczorem,  w weekendy, jak mam zieleninę i warzywa z targu, to czasem nie daję w ogóle, uznałam, że wolę dawać to, co smakuje. I nie przejmuję się szczególnie opiniami z miniaturki.
Co do pachnienia granulatów, to w tym przoduje chyba Beaphar, on wręcz cuchnie (jakieś oregano plus karma dla psów  :?: ), a króliki go i tak uwielbiają  :hm:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1827 dnia: Listopad 06, 2010, 20:37:30 pm »
uznałam, że wolę dawać to, co smakuje.

Ja myślę tak samo :)

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1828 dnia: Listopad 06, 2010, 22:13:00 pm »
U mnie GC jest chętnie zjadany :) To już chyba zależy od królika. Wcześniej mieszałam już końcówkę Vitapolu z GC, bo przyszła paczka. I jeszcze raz dziennie do śniadania lub kolacji Axa dostaje kilka pałeczek CC :) CP u mnie było nie bardzo. Po dwóch tygodniach(a dwa razy próbowałam) dopiero zaczynała jeść, z początku jak dawałam pałeczkę pod nos to wąchała, brodkowała i odbiegała. Czyli z czterech granulatów CP było najgorszym rozwiązaniem. Innych nie próbowałam, a chętnie zobaczyłabym, czy to Gold cośtam zasmakuje Axie :)


pati_pati

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1829 dnia: Listopad 07, 2010, 17:22:50 pm »
Co można wymieszać z GC, żeby stworzyć atrakcyjną karmę? Bo mojej małej po jakimś czasie nudzi się granulat, a teraz nie mogę dawać samych warzyw. Może jakieś zioła, czy inny granulat dodać?

Offline akasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1830 dnia: Listopad 08, 2010, 16:37:34 pm »
a może zamiast mieszania, co jakiś czas zmieniać granulat? Moje królaki też często bywały znudzone konkretnym granulatem, dlatego teraz dostają na zmianę opakowanie grainlessa, CP i CC :)

Wataha - mój Grainless pachnie bardzo intensywnie, ale ja trzymam go w zamkniętym pudełku, może w innym wypadku szybko wietrzeje?

Offline katherinaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1831 dnia: Listopad 09, 2010, 15:53:51 pm »
Mój szkrab na zmianę dostaje cc i duo cuni, oba kocha miłością szaleńczą :)
jednak ostatnio kiedy musiałam wyjechać na kilka dni z domu,a granulat akurat się skończył poprosiłam o jego kupno tatę, bo fistaszek jest nieszczęśliwy bez swojej dziennej porcji :P po powrocie zastałam karmę "festival" firmy best friend, już sam skład jest mówiąc delikatnie nieciekawy, ale to co przeczytałam z tyłu opakowania po prostu mnie rozwaliło, cytuję: "Należy podawać zwierzęciu tyle pokarmu, ile tylko jest w stanie zjeść gdyż gryzonie znaczą większość dnia spędzają na jedzeniu."  :zdenerwowany

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1832 dnia: Listopad 09, 2010, 15:58:55 pm »
O rany :dobani No widac, ze ktos sie zna na 'gryzoniach'  :diabelek

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1833 dnia: Listopad 16, 2010, 10:11:31 am »
Mój królas w końcu przekonał się do granulatu JR-FARM. Wiecie co - widzę ogromną zmianę! Przy tym granulacie Milo pochłania siano na potęgę, muszę mu 4 razy dziennie do paśnika dokładać, przy innych granulatach czasem przez cały dzień siana nie ruszył. Bardzo się cieszę że je tyle siana. W GC są naprawdę same zioła i jest to według mnie najzdrowszy granulat a nie taki zapychacz po którym królik mało siana jadł.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1834 dnia: Listopad 16, 2010, 15:06:02 pm »
Wataha - napisz jak Ci się udało przekonać swojego królisia do GC, bo ja swojego nie byłam w stanie. Może byłam za mało zdeterminowana? :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1835 dnia: Listopad 16, 2010, 20:02:09 pm »
kupcie siano od Wiewci :p jak ma ktos problem z tym, ze krolik nie je siana.
Od kiedy mam sianko od Wiewci to Krepy zjada taaaaakie ilosci siana, ze glowa boli :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1836 dnia: Listopad 16, 2010, 22:42:58 pm »
kupcie siano od Wiewci :p jak ma ktos problem z tym, ze krolik nie je siana.

dnrothern7 a ile kosztuje to sianko i gdzie można je kupić? Na jakiejś stronie internetowej?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1837 dnia: Listopad 16, 2010, 23:32:23 pm »
Wiewcia to nasza użytkowniczka ;) Sianko ma ze swojej działki :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1838 dnia: Listopad 17, 2010, 02:05:20 am »
Dokładnie tak, jak mówi Ciapusia :) latem Wiewcia rozdawała (nie sprzedawała - ROZDAWAŁA ta dobra dziewczyna :lol ) sianko, do dzisiaj z ogromniastego,napchanego kartonu uchował sie juz tylko mały kartonik. Ostatnio Krępy tak zajada to siano, że nie mogę wyjść z podziwu. Ostatnio nawet wstawilam mu dla zartow caly kartonik, w ktorym zostalo na dnie siana, ale nie na raz, a na tydzien by mu starczylo. Rano po sianku nie zostalo sladu.
Poza tym, mala reklama :D , to siano tak pachniee.. ze naprawde. Ciekawa jestem jak u innych, bo nie tylko ja wzielam sianko od Wiewci :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1839 dnia: Listopad 17, 2010, 08:15:00 am »
Polecane :

Vitapol pełnowartościowy granulat dla gryzoni ( chyba latwo dostępny)



tak z pierwszej strony... To jest polecane ?!

dnorthern7 a co to za siano?