Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1035850 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1780 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:53:23 pm »
Wtrącę się na momencik:
Strona miniaturka bez tajemnic, prowadzona jest z pełną świadomością i odpowiedzialnością.
Zatem nie należy się unosić, tylko świadomie i rzetelnie odpowiedzieć Misi, która po raz kolejny zadaje konkretne pytanie.
Poza tym nie rozumiem podejścia - my tyle szukaliśmy, to nie będziemy nikomu podawać na tacy. Publikując taki ranking niestety niezbędna jest również bibliografia. Jeśli chcecie wiedzę sprzedawać lub opatrzyć ją prawem autorskim, napiszcie naukową książkę. W sytuacji gdy informacje zamieszczacie na ogólnodostępnej stronie, liczcie się z tym, ze będą tacy, którzy zechcą sprawdzić zamieszczone tam informacje.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

zabir

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1781 dnia: Sierpień 17, 2010, 19:10:57 pm »
Cytuj
W sytuacji gdy informacje zamieszczacie na ogólnodostępnej stronie, liczcie się z tym, ze będą tacy, którzy zechcą sprawdzić zamieszczone tam informacje.

Ale to są informacje ogólno dostepne, w ksiązkach, a żeby nawet nie wychodzić z domu nalezy poszukać dobrze w internecie, za co odpowiada dany składnik, jak np. reaguje z innymi, jakie ma skutki uboczne itp. Więc niech każdy to sprawdzi, sam przeanalizuje każdy składnik po kolei,może to skonsultować z weterynarzem, aby dane skład ilośc były analizowane pod kątem zwierzecia, a nie człowieka i  zrobi własne zestawienie, cała filozofia...

Cytuj
Jeśli chcecie wiedzę sprzedawać lub opatrzyć ją prawem autorskim, napiszcie naukową książkę.
Cytuj
Zatem nie należy się unosić(...)

Potwierdzam

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1782 dnia: Sierpień 17, 2010, 20:39:12 pm »
Zgadzam się z kata_strofa, że każda praca naukowa zawiera zawsze na końcu bibliografię.
I to jest ochrona dla autora naukowego artykułu. Bo gdy ktoś zapyta: a skąd pan wziął te bzdurne informacje?
Wtedy pokazujemy: proszę bardzo - nazwisko, autor, ROK WYDANIA, strona. Opierałem się na danych z tej książki i stąd takie, a nie inne wnioski w mojej pracy.

Wszelkie prace nie posiadające bibliografii, a poruszające ważne kwestie naukowe nie można nazwać naukowymi.
Już samo zdefiniowanie niektórych pojęć wymaga korzystania ze słowników.
Określenie norm szkodliwości wymaga odniesienia się do konkretnych badań naukowych.

Rozumiem, że niektóre informacje autorzy nie chcą podawać na tacy, ale nikt od nich tego nie wymaga.
Podanie tytułu książki i autora, to jeszcze nie podanie na tacy.

A co do materiałów z Internetu. Znam doktora hab., który czerpie całymi garściami informacje z Wikipedii na temat nowoczesnych odkryć w medycynie i genetyki.
Tylko, że on w swoich konspektach zawsze podaje źródło, z którego korzystał.

Tylko, że właśnie - nie wszystkie źródła w Internecie są rzetelne i nie wszystkie książki naukowe wydane 30 lat temu zawierają aktualne dane.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1783 dnia: Sierpień 18, 2010, 15:01:28 pm »
Śledziłam temat w milczeniu ale teraz to ...
Nie tworzymy strony, po to, żeby zachwycić wszystkich i mam dość zarzucania niekompetencji tylko dlatego bo informacje na stronie różnią się z czyimiś poglądami.
Niezgadzanie się z kimś to jedno a obrażać go poprzez zarzucanie niekompetencji to już coś innego. Na stronie nie jest nic nikomu nakazywane.
Żyjemy w wolnym kraju,mając prawo wyboru- coś komuś nie odpowiada - proszę nie czytać, a luki w tym miejscu proszę wypełnić sobie Swoimi własnymi hipotezami, a jakie będą ich konsekwencje to już nie jest mój problem. :icon_biggrin


 
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1784 dnia: Sierpień 18, 2010, 15:17:56 pm »
Nie tworzymy strony, po to, żeby zachwycić wszystkich i mam dość zarzucania niekompetencji tylko dlatego bo informacje na stronie różnią się z czyimiś poglądami.
O jedno zdanie za daleko. Również prowadzę serwis internetowy i nigdy w życiu nie powiedziałabym czegoś takiego użytkownikom.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1785 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:41:09 pm »
Kupiłam Cuni Complete, właśnie przyszła paczuszka. Dałam jedną pałeczkę pod nosy Fluffy, gdy mi siedziała na kolanach i od razu zjadła ją jak najlepszy przysmak. Aż się zdziwiłam. Myślałam, że jak już jest przyzwyczajona do poprzedniego granulatu, to tego tak od razu nie tknie, a tu patrzcie. Zasmakowało jej bardzo.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1786 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:43:57 pm »
No u mnie także CC jest na topie,a próbowałam wielu.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1787 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:50:26 pm »
Czyli taki z tego morał, że zadowolony z jedzonka królik, to "szczęśliwy" królik :)
Zmuszanie zwierzątka na siłę żeby jadło coś "zdrowszego" czego nie lubi wcale nie polepsza jego życia.
Owszem, może i je zdrowiej, ale to tak jak z ludźmi - co to by było za życie, które zaczyna się rankiem od ziołowych herbat, poprzez warzywny obiad i kolację i na koniec znowu ziółka? Owszem, to jest zdrowe dla ludzi i potrzebne, ale potrzebujemy też innych produktów do szczęścia - np. niezdrowy kawałek tortu   :lizaczka

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1788 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:01:40 pm »
hihi, albo czekolady :D
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1789 dnia: Sierpień 20, 2010, 14:28:21 pm »
No dokładnie, też tak myślę. :) Niech wcina, jak smakuje.


Akte_Angel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1790 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:42:22 pm »
Ja właśnie przestałam toczyć bój - dotyczył zmiany z CC na GC - chciałam żeby miał zdrowiej a Toffi w ramach akcji protestacyjnej jak skończyło się CC ( a było równo po połowie) przechodził na dietę bez granulatu - po miesiącu prób nakłonienia poddałam się i znów ma tylko CC w swojej miseczce......cóż głową muru nie przebiję :D

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1791 dnia: Sierpień 22, 2010, 08:18:46 am »
No u mnie GC tez szalu nie zrobil. Moze zje jedna palczke czy dwie i na tym koniec. Jak pierwszy raz dostala CC to wcinala, az milo.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1792 dnia: Wrzesień 13, 2010, 15:54:31 pm »
Jeszcze w tym tygodniu na polskim zooplusie będzie do kupienia nowy granulat

http://www.zooplus.de/shop/nager_kleintiere/futter/zwergkaninchen/mucki/190451

Menu minusG to wysokiej jakości kompletny pokarm dla królików karłowatych i oferuje swoje zwierzę zrównoważony zestaw składników odżywczych. podszewka jest w 100% wolne od ziarna , dzięki czemu idealnie nadaje delikatny, odpowiednie żywienie królików . Wysoka zawartość włókna 26% jest optymalna dla lepszego trawienia
gruba struktura włókien granulki w kształcie rynku zapewnia niezbędne ścieranie zębów trzonowych i siekacze stale odnawialnych , a tym samym zapobiega cierpi na choroby zębów

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1793 dnia: Wrzesień 13, 2010, 16:45:25 pm »
Może nie granulat, ale widziałam dzisiaj jakieś nowe coś Vitapola, nie wiem konkretnie co. Dla królika, w białym opakowaniu, jakaś seria "light" chyba XD

kasiagio

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1794 dnia: Wrzesień 13, 2010, 19:09:35 pm »
Ja jednego nie mogę zrozumieć , dlaczego nie macie pretensji do producentów granulatów ??  Dlaczego oni mogą sobie ukrywać i utajniać co jest w takich właśnie granulatach ( bo tak robią ) . Dlaczego nie piszą dokładnie każdego jednego składnika jakiego używają ??  dlaczego z granulatem nie wychodzą precyzyjne ulotki o składzie chemicznym ( witamin , mikro i makro elementów) i o źródłach skąd dany składnik pochodzi ?? 
Nie rozumiem Waszego podejścia do Miniaturki bez tajemnic , to co czytam jest żenujące , ta stronę jedną z najlepszych według mnie prowadzą ludzie  którym zależy na dobru naszych maluchów , kierują nowych posiadaczy króliczków łatwo przyswajalną wiedzą , prostą  bez skomplikowanych wyrazów .
 

A teraz osobiste zdanie , każdy kocha inaczej a przede wszystkim postrzega dobro naszych maluchów inaczej , Nuna  osoba  odpowiedzialna , dorosła i świadoma  wprowadziła na to forum coś takiego jak Dieta bezgranulatowa i oczywiście jak każdy innowator jest tępiona , ale to jest jej zdanie i do nas i tylko do nas należy wybór w jaki sposób karmimy nasze maluszki .
Ja się do tej diety przekonałam i kilkanaście już osób z tego forum  nasze maluchy cieszą się zdrowiem i granulat nie jest im potrzebny( w naturze na pewno by granulatu nie szukały :]    )  i nie mogę napisać że Nuna wyssała sobie z palca informacje  nie czytała wcześniej , nie informowała , wszystko było najpierw na pewno przemyślane i dokładnie rozpatrzone .
Tak że to że miniaturka bez Tajemnic niekompetentnie i nienaukowo podchodzi do sprawy to są naprawdę jakieś argumenty które w ogóle mijają się z celem i w ogóle nie ma pojęcia do czego prowadzi :/

Dlatego kto chce czytać  i wyciągać wnioski wprowadzając je w życie niech sobie czyta a kto nie chce niech nie czyta i już , ale prosze dajcie już spokój .

Luizaaaa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1795 dnia: Wrzesień 17, 2010, 13:14:11 pm »
Witajcie,
baaardzo dawno mnie tu nie było i znów zabieram się za duże zakupy dla Siwaczka w zawiązku z przeprowadzką. Czy wiecie coś na temat tego jedzonka: Versele Laga Cuni Pro?
http://allegro.pl/versele-laga-cuni-pro-karma-dla-krolikow-wwa-i1203811589.html

W którym sklepie internetowym kupujecie Cuni Duo, Complete lub to Pro? w jakich opakowaniach najbardziej sie opłaca?

Wiem, że pewnie gdzieś na forum znajde odp co do tego versele PRO, ale jak wpisuje w wyszukiwarke, to wyskakuje mi tyle wynikow z versele, ze ciezko sie przebic.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1796 dnia: Wrzesień 17, 2010, 22:02:22 pm »
Cuni Duo od dawna już nie produkują, teraz jest Cuni Pro, cenowo opłaca sie zamawiać większe opakowania np. 5 kg
Sklepy Internetowe znajdziesz w dziale "Polecane"

Vinculum

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1797 dnia: Październik 24, 2010, 11:07:25 am »
Wczoraj kupiliśmy Cuni Complete i dziś zamierzamy zacząć akcję "przestawianie Freddy'ego". Pewnie gdzieś już to było, ale  czy jakaś dobra dusza może pokrótce napisać, jak mieszać obydwa granulaty, aby w miarę bezboleśnie przestawić małego na CC? :]

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1798 dnia: Październik 24, 2010, 11:19:59 am »
Stopniowo dodawać nowy granulat aż stary całkiem zniknie. Powinno to trwać około 10 dni.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1799 dnia: Październik 24, 2010, 11:28:25 am »
jak mieszać obydwa granulaty, aby w miarę bezboleśnie przestawić małego na CC? :]
Ja próbowałam "namówić" mojego królika na Grain. Comp. W tym celu wrzucałam nowy granulat do "starego". Najpierw więcej dawałam tego poprzedniego granulatu, ale później dałam tak 50 - 50% starego i nowego, a na koniec dałam sam GC.

Efekt - próbowałam tak przez około tygodnia. Królik nie zjadł ANI JEDNEJ pałeczki nowego granulatu. W końcu zaprzestałam próby zmiany granulatu. Mój wniosek: Tuptusiowi w ogóle GC nie smakuje, nawet nie chciał go wąchać i choćbym stanęła na głowie, to nie "wcisnę" mu go tak jak np. trudno wcisnąć tran dziecku tak żeby chciało go codziennie pić z własnej woli. Z granulatem CC nie próbowałam.

Z kolei może się okazać, że Twojemu królikowi CC smakuje i że wcale nie będzie konieczne przymuszanie go do nowej karmy. Czytałam na którymś wątku, że forumowiczka zmieniała granulat, dała królikowi chyba właśnie CC i on z chęcią zaczął się nim posilać.
Jeśli króliś zje choć jedną pałeczkę nowego granulatu, to znaczy, że wszystko jest na dobrej drodze :) Mój się nie skusił :(