Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1035840 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

zabir

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1760 dnia: Sierpień 16, 2010, 18:36:49 pm »
Cytuj
Nie jesteśmy obrońcami jednego czy drugiego granulatu ale może warto zdać sobie sprawę że taki ranking nie jest do końca wyznacznikiem czegokolwiek. Ciekawi jesteśmy ilu z Was kupowało OXBOW i ilu z Was przez lata zaobserwowało jak to królik się rozchorował od tego bardzo bardzo złego granulatu ?

Myślę, że sklep ŚwiatKrólika, osobiście potraktował ten ranking, dlatego że jest chyba jedynym sprzedawcą np. Oxbow w Polsce i do niedawna Jr Farm. Chyba właśnie na tym polega problem, że część może myśleć iż jest to atak na daną markę, sklep… Co nie jest prawdą.

Po co był robiony ranking, jak przebiegało jego robienie, z metodologią itp., było już gdzieś wyjaśniane, więc nie będę pisał po raz któryś tego samego…

Mnie osobiście nie przekonuje fakt, że jakaś firma ma super laboratorium, a inny bardziej skromne, „polecając”, „nie polecając”, „mniej szkodliwe”, „bardziej szkodliwe”, każdy z tego wyciągnie inne wioski, to już jeżeli nie rozmawiamy o tych sprawach, idziemy w stronę samej jakości życia królika, na którą ogromny wpływ ma dieta.

Pod granulatami są komentarze, właśnie po to aby każdy nie brał do siebie tylko słów „szkodliwy”. Jeżeli ranking miał by być na zasadzie, „ten granulat zabija po 2 miesiącach stosowania, a ten po roku”, to po co byśmy zadawali sobie tyle trudu, aby w ogóle to wszystko wypisywać, szukać, a niektóre rzeczy konsultować?

Miniaturce zależy, aby jak najrzetelniej przedstawić tematykę związaną z królikami, jesteśmy za jak najlepszą jakością życia i nic poza tym. Nie ma to nic wspólnego z jakimiś uprzedzeniami, do kogokolwiek i czegokolwiek.

Cytuj
Gwarantuję, że gdyby zrobić analizę chemiczną w takim profesjonalnym labie jak robi to na przykład OXBOW
to okazałoby się  że w surowej zdrowej sałacie, mleczu marchwi itd. jest tyle samo albo i więcej (ilościowo) podobnych
związków chemicznych (miedzi magnezu kobaltu itd. ...)

Trudno się z tym nie zgodzić, ale należy przy tym pamiętać, że magnez, a siarczan magnezu, to nie jest to samo.

W przypadku granulatów siarczan magnezu stosowany jest między innymi do suszenia składników, stąd jego zawartość w poszczególnych produktach, ilość uzależniona jest od zastosowania innych składników, ilości zawartych w niech wody, podatności na suszenie, ewentualne pleśnienie itp.
Dlatego jego zawartość już w gotowym granulacie można brać jako pozostałość, z produkcji.

Tak sytuacja wygląda z szeregiem innych mniej porządnych składników.
Jedne są dodawane w czasie przetwarzania produktów, a inne dodawane już do niemal gotowego, aby zachować świeżość, ładny kolor, zapach…

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1761 dnia: Sierpień 16, 2010, 18:47:35 pm »
Jednym slowem, gdybysmy znali wszytskie szczegoly produkcji poszczegolnych produktow spozywczych, to uwierzcie mi, nikt z nas nie chcialby tego jesc. Opisy na opakowaniach wygladaja tak, jakby to bylo robione w warunkach wrecz laboratoryjnych.

 Jest to produkcja masowa, liczy sie czas, a skladniki sa z hurtowni i nie sadze, aby ktos wnikal w to w jakich warunkach rosly brokuly itd.
Nigdy nie mamy pewnosci skad sa produkty, bo nie jestesmy w stanie tego sprawdzic.
No właśnie - stąd moje zdanie, że dostawanie zawału, gdy się okaże, że używam granulatu dla królika z 19% włókna, a w innym jest aż 22% jest głupotą.
Jeżeli jedzenie dla ludzi jest robione w tragiczny sposób (polecam wstrząsający, nowy film "Home"), to nie spodziewajmy się, że nasze króliki dostają pokarm produkowany z ziół na rajskich łąkach.
Granulaty są tak przemielone, że jedyne co jest pewne to to, że mają kolor zielonkawy.

P.S. Ostatnio miałam ochotę na pasztet. Sprawdzam skład: 34% to składniki pochodzące od kury, a reszta to soja. Czyli w pasztecie jest 1/3 pasztetu. Już nie dociekam, które to części kury zostały do niego zmielone i czy te kury były faszerowane antybiotykami.

Ale żyć trzeba. Już nie mam wyrzutów sumienia (jak jeszcze 3 tygodnie temu), że nie daję mojemu królikowi tego co "najlepsze" :)

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1762 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:02:35 pm »
Pod granulatami są komentarze, właśnie po to aby każdy nie brał do siebie tylko słów „szkodliwy”.

no właśnie na Waszej stronie jest wyraźnie napisane że OXBOW ma dużo włókna i same szkodliwe substancje ....

Rozumiem intencję tego rankingu, rozumiem także, osoby wybierające dietę bezgranulatową.
Jednak ranking za bardzo nie daje obrazu rzeczywistości ze względu na prosty fakt, że nie ma pewności co do rzetelności podawanego składu na opakowaniu przez każdego z producentów. Byliśmy w "fabryce" JRFARM i mają tam takie pomieszczenie do "gazowania" produktów (taką komorę gazową) celem zabicia robaczków w swoich produktach ... nie udało się uzyskać info co to za gaz i jaki jest jego ślad w gotowych produktach JRFARM (bo o tym po prostu nie informują) - to jest argumentem, że porównywane są produkty, o których w tym porównaniu ma się różną wiedzę co do rzeczywistego składu chemicznego .... czyli nie bardzo jest jak to porównać (brak spójnego kryterium) :)

No chyba, że ankieta wśród opiekunów z naszego forum (jak twierdzi alana w jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi) jest takim kryterium ale wówczas ranking ma złą nazwę .... (nie najbardziej/najmniej szkodliwe ale najbardziej/najmniej popularne/lubiane przez opiekunów z  forum SPK)

Pozdrawiam
Misia

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1763 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:51:22 pm »
Jednak ranking za bardzo nie daje obrazu rzeczywistości ze względu na prosty fakt, że nie ma pewności co do rzetelności podawanego składu na opakowaniu przez każdego z producentów.

To sedno całej sprawy. Uważam dokładnie tak samo i już wcześniej pisałam o tym na forum, ale Ty Misia bardzo dobrze to ujęłaś w tym zdaniu.

Byliśmy w "fabryce" JRFARM i mają tam takie pomieszczenie do "gazowania" produktów (taką komorę gazową) celem zabicia robaczków w swoich produktach ... nie udało się uzyskać info co to za gaz i jaki jest jego ślad w gotowych produktach JRFARM.

Wow. Jak to się stało, że byłaś w tej fabryce? I gdzie ona w ogóle się znajduje?

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1764 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:06:49 pm »
Znajduje się w Niemczech miej więcej w połowie drogi między Monachium a Sttutgartem to tak naprawdę taka rodzinna firma - bardzo mili właściciele. A byliśmy tam zupełnie przypadkiem przy okazji targów ZOOLOGICZNYCH wraz z naszym Polskim dystrybutorem produktów JRFARM.

Przy okazji przepraszam za mały OT (w sumie temat jest o czym innym)

Pozdrawiam Misia

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1765 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:32:13 pm »
A byliśmy tam zupełnie przypadkiem przy okazji targów ZOOLOGICZNYCH wraz z naszym Polskim dystrybutorem produktów JRFARM.

Oto wzorowa forumowiczka  :brawo:, która w zasadzie ma wszelkie powody żeby się tylko cieszyć, że towar, który jak rozumiem sprzedaje jest tak polecany na naszym forum i dodatkowo go reklamować tutaj. A mimo wszystko daje nam trzeźwe spojrzenie na sprawę. :)

zabir

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1766 dnia: Sierpień 16, 2010, 23:21:21 pm »
Cytuj
Jednak ranking za bardzo nie daje obrazu rzeczywistości ze względu na prosty fakt, że nie ma pewności co do rzetelności podawanego składu na opakowaniu przez każdego z producentów. Byliśmy w "fabryce" JRFARM i mają tam takie pomieszczenie do "gazowania" produktów (taką komorę gazową) celem zabicia robaczków w swoich produktach ... nie udało się uzyskać info co to za gaz i jaki jest jego ślad w gotowych produktach JRFARM (bo o tym po prostu nie informują) - to jest argumentem, że porównywane są produkty, o których w tym porównaniu ma się różną wiedzę co do rzeczywistego składu chemicznego .... czyli nie bardzo jest jak to porównać (brak spójnego kryterium).


Jeżeli mamy przyjąć, że duża, bogata firma, ma lepszy produkt, aniżeli mała firma, to zaczynamy błądzić, tym bardziej, że w innym temacie zachwycacie się tym gazem, jeżeli chodzi o suszki, bodajże truskawek i ja tutaj nie widzę spójności.

Jeżeli zaczniemy przyglądać się i doszukiwać nierzetelności w składzie (a dodam, że opis składu jest normowany prawnie, przynajmniej zagranicą), to może się okazać, że żywność ekologiczna, nie jest ekologiczna, bo skład jest nierzetelny, chyba nie tędy droga.

Ranking ma uświadomić, co dany produkt ma w składzie, jeżeli ktoś pociesza się, że dany granulat, który obecnie podaje nie jest taki zły, bo pewnie skład jest nierzetelny i to te inne są gorsze, no to cóż…

Ważne aby każdy opiekun miał pewną świadomość tego co podaje królikowi.


Cytuj
No chyba, że ankieta wśród opiekunów z naszego forum (jak twierdzi alana w jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi) jest takim kryterium ale wówczas ranking ma złą nazwę ....

Ranking nie powstał na podstawie opinii forum, więc nie bardzo rozumiem skąd taka sugestia, tym bardziej że było już to kilkakrotnie podkreślane, w innych rozmowach.

W żaden sposób nie bronię JRFARM, ale niektóre niekonsekwencje, aż rażą w oczy.

Edit:
Dodam tylko, że o gazie, wiedzieliśmy już dużo wczesniej, czego dowodem, może być wypowiedź Nuny, z przed conajmniej miesiąca, na tym forum
I dla bardziej dociekliwych napiszę po raz ostatni, że spis granulatów nie powstał na podstawie naszego widzimisie, ale powstawał on w oparciu o rzetelne i wiarygodne materiały.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 00:32:38 am wysłana przez zabir »

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1767 dnia: Sierpień 17, 2010, 07:00:03 am »
Cytat: zabir
Edit:
Dodam tylko, że o gazie, wiedzieliśmy już dużo wczesniej, czego dowodem, może być wypowiedź Nuny, z przed conajmniej miesiąca, na tym forum
I dla bardziej dociekliwych napiszę po raz ostatni, że spis granulatów nie powstał na podstawie naszego widzimisie, ale powstawał on w oparciu o rzetelne i wiarygodne materiały.

Z ciekawości jakie to wiarygodne i rzetelne materiały na temat OXBOW ? (tłumaczenie z opakowania ? na dodatek źle przetłumaczone). Dla przykładu nie ma w tym granulacie żadnej MELASY !! (są śladowe ilości skrobii ...). Identyczny skład ma CRIITICAL CARE i co nagle jest dobry ?? Jak można twierdzić, że ranking ma uświadomić co dany produkt ma w składzie jeśli po pierwsze są złe tłumaczenia po drugie na równi traktuje się występowanie śladowe (0,12%) danej substancji z występowaniem dużym (3%) w innym produkcie ? Ilość jest bardzo istotna bo np.: część niektórych związków chemicznych wdychamy razem z USZAMI z powietrza. Jak znajdę niemiecki artykuł, w którym wyraźnie jest opisane, że ilość danej substancji poniżej jakiegoś progu jest traktowana jako śladowa i nie ma obowiązku nawet o tym wspominać. Tym lepiej dla OXBOW, że wymienił wszystko ....

Nie neguję produktów od JRFARM (bo sami je mamy w swoim sklepie i bardzo chwalimy) to był tylko przykład, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Produkty JRFARM są bardzo dobre jakościowo podobnie jak OXBOW, a truskawka swój wygląd zawdzięcza tylko i wyłącznie autorskiemu procesowi suszenia.

Nigdzie nie powiedzieliśmy, że lepszy produkt ma ta czy inna firma bo ma większy bogatszy lab - jeśli tak gdziekolwiek jest napisane proszę o wskazanie a nie wmawianie nam czegoś czego nie mówiliśmy. Chodzi o to, że taki OXBOW mając bogatszy lab podaje na opakowaniu więcej niż musi jeśli chodzi o analizę chemiczną. Regulacja prawna nie ma nic do rzeczy bo określa zawsze pewne minimum. Podam bardzo wyrazisty przykład: takie foteliki dla dzieci samochodowe wszystkie (większość) mają homologacje i certyfikaty TUV jednak prawie żaden nie przechodzi crash testów. Jaki z tego morał, ano że wspomniane regulacje prawne za granicą co do podawania składu na produktach dalej nie rozwiązują sprawy bo jeden poda to co musi a inny poda to co musi + full analizę ...

Co do żywności eko to faktycznie nie jest ona aż tak eko jak mogło by to się wydawać (ale nie o tym jest ten wątek).

Świadomość opiekuna nie może opierać się na nierzetelnym rankingu bo za taki uważam ten ranking (a o tym, że powstawał w/g opinii opiekunów tego forum przeczytaliśmy kilka postów wcześniej w wypowiedzi alany - stąd takie stwierdzenie, ale dziękuje za wyjaśnienie w tej kwestii).

Grainless Complette także nie zasługuje na pierwsze miejsce bo ma dość sporo tłuszczu w składzie ...

Poza tym na rynku są granulaty jednoskładnikowe (od JRFARM) - ich brak to kolejny dowód na to, że ten ranking nie jest wyznacznikiem niczego.

Na koniec taki argument, skąd wiadomo co bardziej szkodzi 15% tłuszczu czy 15% melasy ????????? Jak ustawić miejscami takie produkty ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 07:09:35 am wysłana przez misia »

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1768 dnia: Sierpień 17, 2010, 08:13:30 am »
A jak inne firmy pozbywają się robaczków z karmy?

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1769 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:40:30 am »
No chyba, że ankieta wśród opiekunów z naszego forum (jak twierdzi alana  w jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi) jest takim kryterium ale wówczas ranking ma złą nazwę .... (nie najbardziej/najmniej szkodliwe ale najbardziej/najmniej popularne/lubiane przez opiekunów z  forum SPK)
Świadomość opiekuna nie może opierać się na nierzetelnym rankingu bo za taki uważam ten ranking (a o tym, że powstawał w/g opinii opiekunów tego forum przeczytaliśmy kilka postów wcześniej w wypowiedzi alany - stąd takie stwierdzenie, ale dziękuje za wyjaśnienie w tej kwestii).

Ja w takim razie proszę o cytat mojej wypowiedzi !!
Czy chodzi Ci o tę wypowiedź ??
bez przesady, nikt Ci nie każe wyrzucać. A podział jest taki jaki chcieli m.in. tutejsi forumowicze.Napisz swoje sugestie tu http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5939.35
pozdrawiam

Jeśli to nie ta wypowiedź to wskaż mi tą, o którą ci chodzi, a jeśli jednak chodzi o nią to w którym miejscu jest napisane coś o ankiecie ??



Źle czytasz bo chodziło np. o wypowiedź myszy w temacie miniaturki. Ranking nie powstał wg. opinii forumowiczów :P przykro mi. Forumowicze chcieli taki podział to mają ;)

Rozumiem. Mozna by np. napisać na górze w granulatach " wybrane granulaty oceniane jako najlepsze jakościowo- dla osób, które zdecydują się na diete granulatową" a dalej " granulaty niedobre jakościowo- tych nie nalezy kupować"

czy coś w tym stylu.

Na zapytaju własnie spotkałam sie ze stwierdzeniem jak poslałam dzial o granulatach, że przecież zarówno cc jak vitakratft sa na stronie i nie ma napisanego, że sa złe.

No i jak tu wtedy odpowiedzieć :P chodzi o łopatologiczne pokazanie - złe i dobre :D

chodziło o przykład podziału co też miniaturka uczyniła, a nie to co sugerujesz, ze niby ja napisałam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 12:30:48 pm wysłana przez alana »

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1770 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:46:18 am »
Ja chciałabym zaznaczyć, że cieszę się, że ktoś zadał sobie trud - autorzy miniaturki bez tajemnic - żeby przeanalizować skład dostępnych granulatów. Bardzo sobie cenię ich pracę i zaangażowanie :brawo:, bo dzięki nim się dowiedziałam, że na rynku jest więcej granulatów niż tylko Vitapol czy Chrumiś.

A z drugiej strony we wspomnianym "rankingu" brakuje mi adnotacji, że został on sporządzony TYLKO na podstawie odczytanego z opakowania składu.
Ponieważ nie ma tam takiej informacji, to wiele osób może myśleć, że ranking był robiony na podstawie jakichś badań naukowych, jakichś analiz chemicznych. Ja tak właśnie myślałam na początku.

Taka adnotacja mnie osobiście trochę by uspokoiła. A wiele osób właśnie EMOCJONALNIE podeszło do tego rankingu i zaczęło się bać o zdrowie swojego pupilka. placzek  smutny_krolik

Zauważyłam też, że niektóre granulaty są oznaczone jako "bardziej szkodliwe" - bo... cytuję: "skład nie jest jasno opisany, składniki ukryte pod nic nie mówiącymi nazwami".
Czy "niejasny opis" od razu sugeruje, że w granulacie są same szkodliwe substancje? Dla mnie to nie jest takie jednoznaczne...

Jestem laikiem w tym temacie, jednak mimo wszystko zastanawiam się nad tym. Jeżeli w składzie podano że są jakieś tam ziółka i melasa (a nie podano w % ile jest tej melasy) to znaczy, że granulat nadaje się do kosza?

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1771 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:03:27 pm »
A z drugiej strony we wspomnianym "rankingu" brakuje mi adnotacji, że został on sporządzony TYLKO na podstawie odczytanego z opakowania składu.

Ale Zabir przecież napisał...

I dla bardziej dociekliwych napiszę po raz ostatni, że spis granulatów nie powstał na podstawie naszego widzimisie, ale powstawał on w oparciu o rzetelne i wiarygodne materiały.

:)

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1772 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:46:35 pm »
A z drugiej strony we wspomnianym "rankingu" brakuje mi adnotacji, że został on sporządzony TYLKO na podstawie odczytanego z opakowania składu.
Ale Zabir przecież napisał...

Ale takiej informacji NIE MA na stronie http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html
Jest ona tutaj, na forum, na 50/51 stronie dyskusji o granulatach.
A nie wszyscy korzystający z porad miniaturki należą do forum i nie wszyscy śledzą wątek "Najlepsze granulaty na rynku".
 

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1773 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:52:31 pm »
No chyba, że ankieta wśród opiekunów z naszego forum (jak twierdzi alana  w jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi) jest takim kryterium ale wówczas ranking ma złą nazwę .... (nie najbardziej/najmniej szkodliwe ale najbardziej/najmniej popularne/lubiane przez opiekunów z  forum SPK)
Świadomość opiekuna nie może opierać się na nierzetelnym rankingu bo za taki uważam ten ranking (a o tym, że powstawał w/g opinii opiekunów tego forum przeczytaliśmy kilka postów wcześniej w wypowiedzi alany - stąd takie stwierdzenie, ale dziękuje za wyjaśnienie w tej kwestii).

Ja w takim razie proszę o cytat mojej wypowiedzi !!
Czy chodzi Ci o tę wypowiedź ??
bez przesady, nikt Ci nie każe wyrzucać. A podział jest taki jaki chcieli m.in. tutejsi forumowicze.Napisz swoje sugestie tu http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5939.35
pozdrawiam

Jeśli to nie ta wypowiedź to wskaż mi tą, o którą ci chodzi, a jeśli jednak chodzi o nią to w którym miejscu jest napisane coś o ankiecie ??

Tak chodziło o to ale dziękuję za wyjaśnienia. Jednocześnie uważamy podobnie jak Biszkopcik, że brakuje jednak na miniaturce wyraźnej informacji, że przetłumaczono (lepiej lub gorzej) skład, który pojawił się na opakowaniu i w oparciu o takie dane jest ten ranking. Nie jest to także ranking wszystkich granulatów dostępnych w Polsce (o czym pisaliśmy wyżej).

Nie jest także jasne

Ale Zabir przecież napisał...
I dla bardziej dociekliwych napiszę po raz ostatni, że spis granulatów nie powstał na podstawie naszego widzimisie, ale powstawał on w oparciu o rzetelne i wiarygodne materiały.

co to za rzetelne i wiarygodne materiały :)

zabir

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1774 dnia: Sierpień 17, 2010, 15:49:05 pm »
Nie po to zadaliśmy sobie tyle trudnu i tygodni wyszukiwania i konultacji, aby teraz co niektórym podawać pewne informacje na tacy. Już wystarczająco dużo naszych tekstów i naszej pracy jest najzwyczajniej w świecie kopiowana na innych stronach, aby podać coś co zdobywaliśmy tygodniami.

Cytuj
Zauważyłam też, że niektóre granulaty są oznaczone jako "bardziej szkodliwe" - bo... cytuję: "skład nie jest jasno opisany, składniki ukryte pod nic nie mówiącymi nazwami".
Czy "niejasny opis" od razu sugeruje, że w granulacie są same szkodliwe substancje? Dla mnie to nie jest takie jednoznaczne...

Ale u Misi "niezjamomy gaz" , może jednak w pewien sposób dyskwalifikować JR FARM w stosunku do OXBOW?
Własnie o takiej niekonsekwencji piszę, że pewne rzeczy sa dopuszczalne, ale zalezy od kogo to wychodzi. Stąd dalsza moja dyskusja nie ma sensu, gdyż wszystko i tak będzie dyksredytowane, bo ktoś napisze "skąd to wiemy, jak nie mamy wykształcenia weterynaryjnego". lub " Skąd mamy się na tym znać, jak przecież nie mamy dyplomu dietetyka". Nie mam ochoty zmieniać czyjegos myslenia na siłę, zresztą tak samo jak cała miniaturka nie ma temu służyć, ma uświadamiać pewne rzeczy nic więcej, bo świadomy opiekun to dobry opiekun.

Cytuj
Świadomość opiekuna nie może opierać się na nierzetelnym rankingu bo za taki uważam ten ranking (a o tym, że powstawał w/g opinii opiekunów tego forum przeczytaliśmy kilka postów wcześniej w wypowiedzi alany - stąd takie stwierdzenie, ale dziękuje za wyjaśnienie w tej kwestii).

Sądzę z pewną świadomością, że taki ranking jest dużo bardziej rzetelny, aniżeli "reklamowy opis" promujący granulat w sklepach, w którym są tylko zalety granulatu, a nie ma nawet słowa o konserwantach.
Takie postępowanie dziwi tym bardziej, że podobno informacje zawarte na miniaturce, są  tak powszechnie dostępne.

Ciągłe zarzucanie nierzetelności, miniaturce jest o tyle krzywdzące, już nie tyczy się to osób zajmujące się stroną, ale wszystkich jej przegladających, że jak już pisałem o gazie i produkcji granulatów wiedzieliśmy dużo wcześniej, aniżeli niejeden sklep sprzedający ten produkt, co zresztą było nawet komentowane na forum, ale oczywiście, nie wszystkie nasze sugestie są brane pod uwagę, bo nie wszystkie idą za duchem interesu sklepów.
Dlatego pewne rzeczy nawet lepiej nie komentować, bo niepotrzebnie wdała by się dyskusja i wyszły na jaw inne rzeczy.
Czyli nasuwa się wniosek, że jak jest coś niewygodne to można napisać że jest nierzetelne i problem rozwiązuje się sam.

Podkreślam jeszcze raz, że o gazie wiedzieliśmy dużo wcześniej, niż sklepy, które sprzedają te produkty.

Strona miniaturka bez tajemnic, prowadzona jest z pełną świadomością i odpowiedzialnością.

Wszystko co znajduje się na stronie, jest sprawdzane, stąd nie widzimy potrzeby tłumaczenia się z tego co tam zamieszczamy, bo mamy pewność że jest to zrobione najlepiej jak można.

EDIT:

Przepraszam za Off Topa, zupełnie nie na temat, dlatego kończę tą dyskusję, bo niechciałbym wprowadzać niezdrowej atmosfery na forum. Jeżeli ktoś ma pytania, to zapraszam na maila, lub PW.

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1775 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:22:42 pm »
Ale u Misi "niezjamomy gaz" , może jednak w pewien sposób dyskwalifikować JR FARM w stosunku do OXBOW?

Wręcz przeciwnie reklamujemy mocno produkty JR FARM wystarczy popatrzeć na nasze wpisy w wątkach naszego sklepu. Klienci naszego sklepu są także informowani o tych produktach i staramy się doradzić zawsze jak najlepiej.

Nie po to zadaliśmy sobie tyle trudnu i tygodni wyszukiwania i konultacji, aby teraz co niektórym podawać pewne informacje na tacy. Już wystarczająco dużo naszych tekstów i naszej pracy jest najzwyczajniej w świecie kopiowana na innych stronach, aby podać coś co zdobywaliśmy tygodniami.

My niczego od Was nie kopiujemy i nie kopiowaliśmy.
Nie uzyskaliśmy także odpowiedzi pomimo dwa razy postawionego pytania, więc zadajemy je po raz trzeci oficjalnie:

Jakie to wiarygodne i rzetelne zdobyte z trudem materiały na temat OXBOW posiadacie, którymi się kierowaliście w ocenie tego granulatu ? (tłumaczenie z opakowania ? na dodatek źle przetłumaczone- dla przykładu nie ma w tym granulacie żadnej MELASY - są śladowe ilości skrobii.

I jak ma się wielka szkodliwość tego granulatu do produktu CRITICAL CARE tej że samej firmy OXBOW (skład praktycznie identyczny - bez problemu mogę zrobić fotki opakowań) ?

A także skąd wiadomo co bardziej szkodzi 15% tłuszczu czy 15% melasy a może 3% związku kobaltu ?? - jak ustala się wówczas kolejność szkodliwości ??

Nie mam ochoty zmieniać czyjegos myslenia na siłę, zresztą tak samo jak cała miniaturka nie ma temu służyć, ma uświadamiać pewne rzeczy nic więcej, bo świadomy opiekun to dobry opiekun.

Ale to nie kwestia czyjegoś myślenia - w samym Twoim zdaniu jest zawarta treść "My jako miniaturka mamy rację a co kto myśli to jego sprawa, chcemy tylko uświadomić który granulat jest zły a który tylko trochę zły". A skąd pewność, że macie rację i tylko ktoś musi zmienić albo nie swoje myślenie ??
Niestety, ale na jakiej podstawie raz jeszcze zapytam zakładacie, że macie rację ? Jak to ustalacie ? (na podstawie źle przetłumaczonych składów chemicznych, szczątkowych informacji o takim składzie ograniczonych do niezbędnego minimum które musi spełnić producent i skąd wiadomo co bardziej szkodzi tłuszcz/soja/cukier/związki kobaltu ?? bo jednak jakoś tę kolejność szkodliwych bardziej szkodliwych i bardzo bardzo szkodliwych ustaliliście).

Pozdrawiam
Misia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 16:32:14 pm wysłana przez misia »

zabir

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1776 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:58:56 pm »
Cytuj
"My jako miniaturka mamy rację a co kto myśli to jego sprawa, chcemy tylko uświadomić który granulat jest zły a który tylko trochę zły".

To jaka jest tam zawarta treśc, to rozumiem, że jest to Twoje osobliwe zrozumienie mojej wypowiedzi, więc, prosiłbym, aby coś czego nie napisałem/powiedziałem, nie było mi "wkładane w usta".

Wracając po raz kolejny do rzetelności, to sprawa ma się następująco, że tematyka była poruszana niejednokrotnie, ale w przeciwieństwie do Ciebie, dla mnie/Nas coś złego to coś złego, oparte na rozmowach, lekturze itp.

Jeden gaz, który służy do suszenia, odkażania itp.w jednym produkcie jest idealnym środkiem, którego brak w stosuowaniu pozostawia np. firmę Zuzali w tyle, a w innym produkcie, nagle staje się wielką niewiadomą i zaczyna dyksredytować, bo jednak jest używany, gdzie tutaj jest spójność?

Szkodliwość tłuszczy, konserwantów innych dodatków, lub skutków ubocznych tych że dodatków. Jeżeli ktoś aż tak wnikliwie chce to badać, to odsyłam do literatury, o tej tematyce. Rozumiem rozczarowanie, niepodaniem gotowych materiałów...

Cytuj
(...)na dodatek źle przetłumaczone- dla przykładu nie ma w tym granulacie żadnej MELASY - są śladowe ilości skrobii.

Jeżeli jest to źle przetłumaczone to zachęcam, do wstawienia na stronie sklepu pełnego opisu, a nie tylko dobrodziejnej zieleniny, która jest jednym ze składników granulatu.

EDIT:
Jak również prosze o odniesienie do siarczanów i innych chemicznych dodatków, związanych z ich używaniem konsekwencji, ale przy tym nie mylić megnezu z siarczanem magnezu i nie porównywać naturalnych składników marchwi, które dojrzaweją w niej siłą rzeczy natury, a dodawaniem ich do półproduktów, które nie mają w sobie nawet zalążków pewnych minerałów itp.

Słowem końcowym proszę tylko o nie interpretowanie mojej wypowiedzi, w sposób subiektywny, a nastepnie przypisywanie mi jej, jako moją własną.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 17:06:40 pm wysłana przez zabir »

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1777 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:28:27 pm »
Nadal nie ma odpowiedzi na pytanie:

Jakie to wiarygodne i rzetelne zdobyte z trudem materiały na temat OXBOW posiadacie, którymi się kierowaliście w ocenie tego granulatu ? No i co w takim razie z CRITICAL CARE (skład praktycznie identyczny) ?

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1778 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:37:48 pm »
Słowem końcowym proszę tylko o nie interpretowanie mojej wypowiedzi, w sposób subiektywny, a nastepnie przypisywanie mi jej, jako moją własną.

Oczywiście i z wzajemnością proszę :)

Jeden gaz, który służy do suszenia, odkażania itp.w jednym produkcie jest idealnym środkiem, którego brak w stosuowaniu pozostawia np. firmę Zuzali w tyle, a w innym produkcie, nagle staje się wielką niewiadomą i zaczyna dyksredytować, bo jednak jest używany, gdzie tutaj jest spójność?

Nie dyskredytujemy, ani produktów ZUZALI ani JRFARM ani OXBOW (w żadnej z powyższych wypowiedzi także). Informacja o gazie miała uświadomić, że nie każdy producent podaje precyzyjną analizę chemiczną - nic więcej. OXBOW ma duże możliwości i w związku z tym podaje wszystkie kompleksowe informacje.

zabir

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1779 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:49:55 pm »
Cytuj
Jakie to wiarygodne i rzetelne zdobyte z trudem materiały na temat OXBOW posiadacie

I chyba na prośbach i obietnicach się kończy, gdzie ja napisałem, że posiadamy materiał o firmie OXBOW?

Za chwilę wyjdzie, że oczerniamy jakies firmy, piszemy pomówienia i inne takie abstrakcje.

Aby nie było dalszych nadinterpretacji napiszę, że materiały dotyczyły składu, a nie konkretnych firm.