Autor Wątek: Kichanie  (Przeczytany 329927 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kubus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:25:09 pm »
Dlatego juz nie chce iść do weta, bo królik ma dopiero 2 mc, a badań żadnych nie robili.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:26:05 pm »
Napisz na pw do naszej forumowej koleżanki nick Iskra. Jest ze Szczecina i powie ci do kogo iśc z królikiem . Chyba na poczatek trzeba zmienic  weta. Iskra ma doświadzczenie i w kichaniu krolika bo sama zmaga się teraz z kichaniem  u królika, no    i poradzi odnosnie weta . Kichanie nie musi byc zwiazane z przeziębieniem , ani alergia .

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:36:00 pm »
Zgadzam sie z poprzedniczka, na poczatek trzeba zmienic weta i zrobic komplet badan :)

Offline Kubus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 23, 2011, 13:58:11 pm »
Dziękuje na pewno napisze.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 23, 2011, 16:28:39 pm »
Odpisałam już na e-mail.
Kubuś chodzi do dobrego weta, jednak wydaje mi się, że te 3 wizyty, to było po prostu za mało
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 05, 2011, 22:34:02 pm »
Milo ma po zastrzykach strasznie różową skórę na karku, czy to normalne? bo trochę czasu już minęło. 

Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 20, 2011, 21:43:04 pm »
witam pomocy mój królik ma pastorelloze . kicha na problemy z oczami  i wystąpił mu już ropień na łapce. wet po jego usunięciu postawił taka diagnozę . poza tym je pije i wygląda ok . to starszy królik ma 10 lat a od 8 jest u mnie wzięłam go z interwencji tak dużo w życiu przeszedł :( a do tego teraz taka choroba . prosze niech mi ktoś napisze kto miał podobny problem co mam robić bo wet do którego trafiłam powiedział że już nic nie poradzi . z różnych forum dowiedziałam się że trzeba zrobić wymaz, podać antybiotyki ale jakie? podobno jest szczepionka ale gdzie ją zdobyć i czy można ją podać w takim stedium choroby, można też podać auto szczepionkę ale gdzie ją zrobić na terenie krakowa i do jakiego dobrego weta na terenie krakowa ma iść  BŁAGAM O POMOC :(((( napiszczie co mam robić bo nie chce sie pogodzić z tym że nie można juz nic... i tylko śmierć została :(((

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 20, 2011, 21:55:39 pm »
Weterynarze kroliczy w Krakowie  . Masz szczęście nie  w kazdym mieście maja dostęp do  weta króliczego , a ty masz dwóch bardzo dobrych . Z tego co wiem dr Baran jutro przyjmuje od 9-tej

lek. wet. Lidia Lewandowska (ze Szpitala OAZA z Warszawy)
Gabinet Weterynaryjny
ul. Leszczynowa 2
zapisy telefoniczne tel. 0 507 791 189

Klinika Weterynaryjna Arka
dr Przemysław Baran
ul. Chłopska 2a ,
tel. (012) 658-83-65


Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 20, 2011, 22:01:32 pm »
dziękuje za wiadomość co do arki to nigdy tam nie pójdę;( ten wet leczył dwa moje poprzednie króliki i obydwa przypłaciły to życiem już nie mówiąc o kasie bo za ostatniego zapłaciłam 500 złoty ale  nie chodzi o kasę . nie mam do niego zaufania i nie powierz mu więcej żadnego mojego zwierzaka . ale dzięki za meila jak trzeba będzie to pojadę do wawy jak tu nikogo nie znajdę

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 20, 2011, 22:07:44 pm »
Soraya811. Dr Lewandowska kiedyś przyjmowała w Warszawie w klinice OAZA , teraz ma gabinet w Krakowie
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/

Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 20, 2011, 22:41:37 pm »
dzięki już doczytała to przez stres:(( już ją znalazłam  w internecie. jutro do niej zadzwonię i się umówię na wizytę mam nadzieje że wszystko będzie dobrze DZIĘKUJĘ :)))) i trzymajcie kciuki na mojego króliczka:))) pozdrawiam

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 20, 2011, 22:46:56 pm »
Napisz jutro po wizycie co stwierdziła dr Lewandowska

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 20, 2011, 22:56:10 pm »
Jeśli mogę coś doradzić to idź do innego weta.

Mój królik u jednego weta był też leczony na pasterelozę (wet nie pobrał wymazu z oczka i noska tylko od razu stwierdził że to ta choroba na podstawie łzawienia z oczka i kichania), dostaliśmy gentamycynę do zakrapiania oczek.

Jednak ten wet mimo iż twierdził, że zna się na królikach to był kiepski.
Pojechaliśmy do króliczego weta 100km dalej i okazało się po zrobieniu RTG, że królik ma powiększone korzenie trzonowców.

Także moim zdaniem RTG i wymaz to podstawa. Zresztą, jak udasz się do polecanego innego weta, to sam będzie wiedział co robić :)
Pisz co i jak z króliczkiem.


Edit
Pytałaś jakie antybiotyki na pasterelozę. To już tylko wymaz i antybiotykogram pokaże jakie antybiotyki będą najskuteczniejsze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 23:00:19 pm wysłana przez Madzia7 »

Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 20, 2011, 23:02:52 pm »
dori napisze na pewno co dalej  ma nadzieje że wiek nie będzie przeszkodą bo moje szczęście ma 10 lat :)



Offline soraya811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 23, 2011, 22:08:42 pm »
Witam Dori prosiłaś o kontakt po wizycie u dr Lewandowskiej. Po pierwsze bardzo dziękuję za kontakt. Lekarka jest super widać że jest doskonałym fachowcem i zna się na tym co robi oraz ma ogromną cierpliwość do pacjentów ,a przede wszystkim do ich właścicieli:))) Fachowo zajęła się moim uszatkiem i po dokładnych badaniach, rentgenie okazało się że ropień jest  wynikiem stanu zapalnego, ponieważ mój staruszek złamał sobie paliczek w palcu prawej łapki :((( nie mam pojęcia jak i gdzie  to się stało bo mam go cały czas na oku  na wybiegu ,a jak mnie nie ma to jest w klatce. kichanie które poprzedni wet z klasyfikował jako Pastorelloze to wynik zatkanego kanału nosowo - łzowego i nie do końca czystych zatok ( częsty objaw u starszych uszatków) oraz lekkiego problemu z zębami ( na razie nie grozi korektą ale trzeba pilnować). Finał jest taki że dostaliśmy antybiotyk w maści na łapkę i coś na wzmocnienie do picia;) i niestety mocny ochrzan za nadwagę :((( mojego królisia ( musimy przejść na dietę:),ale też nadzieję że dziesięcioletni królik nie musi od razu umierać bo ma 10 lat i już go nic dobrego nie spotka:)) Polecam tą lekarkę bo po wielu latach kursowania po różnych wetach trafiłam w końcu na kogoś kto  mnie wysłuchał , wszystko dokładnie wytłumaczył i nie traktował mojego zwierzaka przedmiotowo . jeszcze raz DZIĘKUJEMY za pomoc :)))) pozdrawiam

Nikisia

  • Gość
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 07, 2011, 10:06:26 am »
Witam wszystkich co kochają i dbają o swoje królisie. Mam problem otóż moja Nikisia wpierw kichała sporadycznie miała mokrawy nosek a wczoraj aż się przeraziłam bo to robiła od mojego powrotu z pracy bardzo często- po raz pierwszy zauważyłam na jej nosku białą wydzielinę szybko jej wytarłam nosek. Szybko poleciałam do pobliskiego weta, ale był zamknięty bo go przenieśli ;/.  Zaczęłam się wczytywać w różne przypadki i na jednym wyczytałam by podać rutinoscorbin. Rozkruszyłam tabletkę wsypałam do poidełka zalałam wodą niegazowaną i wymieszałam. Troszkę moją Nikisie zmusiłam by wypiła:P oczywiście ze skutkiem pozytywnym no i zawiesiłam jej poidełko na klatce.  Później jak dzwoniłam po wetach by coś się jeszcze dowiedzieć jak jej mogę pomóc- oczywiście za bardzo rozmowni to nie byli ale jedna Pani też mi powiedziała, że można podawać rutinoscorbin ( dawka 1/4 tabletki ) no i kazała przyjść. Podałam jeszcze Nikisi mniejszą połowę tabletki -zjadła ja ;P przy drobnej pomocy.  No powiem do czego zmierzam. Po tym jak jej wytarłam ta białą wydzielinę to przestała kichać i już więcej nie miała jej. Więc zastanawiam się czy może coś je tam weszło i od tego miała takie objawy i czy jest sens iść i stresować małą u weta. Nosek ma suchy i w środku czysto. Rano też dostała rutinoscorbin w tabletce.
Co radzicie?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 07, 2011, 10:19:36 am »
Obserwuj królika. Jeśli coś się pojawi- natychmiast do króliczego weta.
Mimo to, ja i tak bym poszła do weta, na wymaz, RTG bo może to być problem z ząbkami albo choroba...
Sam rutinoscorbin może nie pomóc, a zaszkodzić. Królik jest bardzo delikatny i podatny na działanie "takich" leków.
Więc zasadą jest nieleczenie na własną rękę.

Nikisia

  • Gość
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 07, 2011, 10:33:14 am »
ok dzięki za rade. a ile takie badanie kosztują? Nikita ma ponad rok ja ja mam zaledwie od lutego, ale strasznie ją pokochałam. właśnie śpiocha sobie.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 07, 2011, 10:39:28 am »
No to zależy ile sobie policzą za te badania, ale myślę że ok 150zł musisz mieć przygotowane.

A jeszcze mam takie pytania. Czy sianko miała zmieniane? Lub pomieszczenie? Temperaturę? Były przeciągi? Jak z wilgotnością w pomieszczeniu gdzie przebywa uszak?

Nikisia

  • Gość
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 07, 2011, 10:47:16 am »
no dostała nowe sianko, Niestety miejsce jakie ma to przy balkonie przy kaloryferze i ostatnio często wietrzyłam :( a ona wychodziła z klatki i wdychała to powietrze lub leżała na kocyku ( mała u mnie ma otwartą klatę i rozłożony kocyk i po za obręb jego nie wychodzi) Mam tylko 1 pokój więc razem ze mną przebywa. wilgotność 36-50%.
Na święta małą zabraliśmy do domku i trochę na dworze polatała.