Autor Wątek: Transporter  (Przeczytany 169944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tsunami

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 09, 2010, 14:14:29 pm »
Dziś odbyłyśmy dłuugą drogę w transporterze (tzn Gabi odbyła) i nic nie pogryzła, wyłożyła się i grzecznie leżała. Co do sikania, to na spodzie mam wyłożoną folię malarską a na to ręcznik, więc małe prawdopodobieństwo,żeby nasikała aż tak,żeby wszystko przemokło. A nawet jeśli, bardzo łatwo można go wyprać. Cały, a nie tylko spód. Poza tym, gdybym z plastikowym miała się tyle włóczyć, co dziś, to chyba by mnie szlag trafił. A tak torba na ramię, obie ręce wolne, nic się nie wbija, nie uciska ani mnie, ani królika. Ja jestem naprawdę z niego bardzo zadowolona. Wystarczy trochę zadbać o niego i pomyśleć. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, transporter słuzy do transportu, więc nie wyobrażam sobie trzymania w nim królika przez całą noc bez przerwy.

Emilka i Bobcio

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:51:03 pm »
Kiedyś jechaliśmy z rodzinką i oczywiście króliczkiem na wakacje :) No i owy króliczek (czyt.Bobcio) miał właśnie takie materiałowy transporterek. Podróż była krótka, trwała tylko dwie godziny. Postawiłam go na chwilkę na kolanach i czuję, że jakoś mi ciepło. Podnoszę transporter, a z niego kapie, a moje nogi całe w sikach :D Od tamtej pory nawet mi na myśl nie przyjdzie żeby kupić materiałowy transporter ;)

A folię malarską i ręcznik króliczek może skopać. Cały ekwipunek transporterowy pójdzie na bok, a króliś będzie miał miejsce do zrobienia siusiu ;)

Tsunami

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:37:17 pm »
Ręcznik, faktycznie może skopać, ale Gabi folię ma położoną na samym spodzie pod tą wyjmowaną wkładką, nie ma do niej dostępu, więc mam nadzieję,że nie będzie źle :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 11, 2010, 08:52:23 am »
każdy chwali swoje :D
ja mam taki jak Tsunami i nie zamieniła bym go na żaden plastik. Może to porostu zależy od królika, mojemu jeszcze nigdy nie zdarzyło się tam nasikać (chodź jest zabezpieczony) mimo, że wyprawa do wet. trwa co najmniej 2 godziny, do tego też nigdy go nie gryzł :lol Transporter trzeba dobierać do każdego królika indywidualnie, każdy ma swoje plusy i minusy ;-)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Transporter
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 25, 2010, 17:30:17 pm »
My posiadamy obecie taki transporter o wymiarach :35x24x22 cm (tylko nie krzyczcie na mnie).Na poczatku był plastikowy 51x31x34 cm ale dostawała w nim szału wiec wymienilismy na materiałowy.Na poczatku lubiła wskakiwac do niego a teraz omija szerokim łukiem.





Teraz własnie szukam jakiegos dobrego transportera,może go polubi ?







Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 25, 2010, 18:07:26 pm »
matko jaki wytrzeszcz oczu....coś jej chyba nie pasi :/

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Transporter
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 25, 2010, 18:29:14 pm »
To jest własnie reakcja na transporterki - TRANSPORTER= WETERYNARZ,BADANIE   :niespodzianka

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Transporter
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 25, 2010, 20:04:26 pm »


Jam mam taki transporter, tylko ta góra jest pomarańczowa, a dół czarny:)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:23:39 am »
My mamy taki :



 Ferplast Atlas 20  :)

Oczywiście są jeszcze drzwiczki, ale w celach domowych ich się nie używa :)

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Transporter
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 26, 2010, 21:17:08 pm »
czy ktos moze kupowal pokrowiec na transporter? warto?
a moze ktos szyl sobie sam i ma jakies rady?  :>
galeria owcy --->oisforowca

Offline olinka23

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 06, 2010, 10:43:05 am »
Ma ktoś może transporterek Atlas deluxe 20 open?
Zastanawiam się czy sobie go nie zażyczyć na gwiazdkę i ciekawa jestem jak on się sprawuje po dłuższym czasie użytkowania :lajkonik:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 06, 2010, 14:35:14 pm »
Mój wygląda tak:  (zdjęcie z działu podróż królika)


OlgaT

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 06, 2010, 16:16:20 pm »
ja kupowałam ocieplacz na transporter - super sprawa.
Wewnątrz mięciutki polarek, za zewnątrz ortalion czy coś w tym stylu. Bardzo ładnie zrobiony, gustowny - kupowałam na animalii.
Działa, bo jechałam z królem do weterynarza w wietrzny, zimy dzień, a jak otworzyłam ocieplacz wewnątrz było ciepło.

Offline duchess1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:35:33 pm »
Pomocy!

Transporter - temat rzeka!  :?: :?: :?:

Muszę podjąć decyzję, jaki transporter kupić...
Mam dylemat miedzy:

Materiałowym, dokładnie takim:




A takim...:


Nie różnią się wymiarami... jednak materiałem z którego są wykonane i CENĄ! ...

Nie chcę sie sugerować tylko ceną, bo jest znaczna różnica (materialowy ok 70zł, plastikowy(?) 40 - na allegro). Zależy mi na tym by uszaty czuł się lepiej i (o czym czytalam w poprzednich postach) nie zmasakrował go za szybko, np poprzed wygryzanie dziur :oh:

Dlatego proszę o pomoc Was, doświadczonych posiadaczy uszatków... pomozcie mi się zdecydować :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 21:39:18 pm wysłana przez duchess1990 »

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Transporter
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:47:05 pm »
Zależy na jakie trasy się wybierasz bo jeśli na dłuższe to ten materiałowy może przemoknąć, a plastikowy wyłożysz kocykiem i on to wpije. I właśnie tez jak napisałaś króliś może zmasakrować materialowy jeśli będzie często używany.
Ale ja może jestem nieco subiektywny bo sam mam z plastiku.

Offline duchess1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:53:49 pm »
mhm no pierwsza podroz bedzie dosc dluga gdyz kroliś ktorego chce adoptowac mieszka obecnie w chorzowie a ja w poznaniu... czesto bedzie uzywany, bo min co drugi weekend jezdze do domu rodzinnego i pewnie bedzie podrozowal ze mna... z tego co czytalam wczesniej to wygodniejsza jest materialowa oppcja, tlyko pytanie dla kogo, czy tlyko dla mnie czy dla krola tez(?) ..

A czy ten plastikowy ktory pokazałam nie wyglada na niskiej jakosci czy cos? Bo cena mnie zaskoczyla na prawdę... 40zł juz z przesyłką to w porownaniu do tego co widzialam w sklepach zoo to strasznie mało... Oby nie przełozyło się na jakosc.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Transporter
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:57:12 pm »
tak owszem to jest wygodniejsze dla królika, alenie jest przyjemne jak siki królika masz na nogach

Offline duchess1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:58:12 pm »
hmm no ale jesli wylozone bylo by takl samo jak w plastiku, to chyba takze nie przesiaknie?

nuka

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:01:01 pm »
Duża ilośc zaczepów w transporterze plastikowym - utrudnia szybkie otwarcie i zamknięcie, plastik może okazać się "miękki", wtedy wygina sie pod wpływem ciężaru i ujawiają się kolejne wady:
1. zaczepy puszczają, wręcz odpadają, nie ma możliwości ich ponownego założenia
2. nieszczelne zamknięcie góry z dołem powoduje wypadanie drzwiczek.

Nie znam tego akurat transportera, niestety bardzo podobny tylko z metalowymi drzwiczkami został ostatecznie zniszczony w czasie mojej ostatniej podróży od weta. W środku był na szczęście ekwipunek o wadze ok 4 kg, a nie zwierzaki (zwierza jechały w ferplaście).

W transporterze materiałowym dno nie jest śliskie, królicze łapki się nie ślizgają tak jak na plastiku.
Torba jest zabezpieczona przed przemakaniem.

U mnie na dłuższą podróż lepiej nadaje sie plastikowy ale porządny transporterek, ferplasta właśnie, na podróże krótkie mam torbę tego typu http://allegro.pl/niebieska-torba-transporter-od-1zl-i1366453194.html i do tego luźno zapiętą obróżkę.
Minus - trzeba wkładać folie na spód inaczej przemięknie.
Plus - gruba gąbka zapewnie ciepło bez dodatkowych ocieplaczy.

Edit:
utrzymanie czystosci transportera - plastik wiadomo, torbę tą jakiej ja używam piore w pralce.
Wada torby - zamykanie na suwak, uszak może go przegryźć wtedy konieczna wymiana.
W plastikowym transporterze królik ma większą swobodę ruchów ale jednocześnie w czasie przenoszenia może się zdarzyć, że musi być wciśniety w katek (zależy ile bagazu mamy dodatkowo).
W razie tłoku w komunikacji publicznej (PKP, PKS) trudno trzymać plastikowe pudło na kolanach, a wystraszonego uszaka warto pogłaskać żeby poczuł sie bezpieczny.
Plus plastiku - jest miejsce na wstawienie miseczki z jedzeniem i na drzwiczkach można zamontować poidło, w torbie której ja używam takiej możliwości raczej nie ma.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 22:14:16 pm wysłana przez nuka »

Offline duchess1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:12:00 pm »
hm Ferplast to chyba dosc polecana firma wyrobow dla zwiarzat prawda?
W sklepie bynajmniej polecano mi klatkę. Jednak cena byla zabojcza za klatke 120 (jakos ponad 200zł).
Co do transporterków to właśnie nie wiem ... jednak jestem chyba bardziej po stronie plastikowych...