Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5310989 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11200 dnia: Maj 24, 2013, 10:42:10 am »
Olu, piszesz o szczepionce miejscowej do nosa, którą otrzyma Kurt  - czy mogłabyś podać nazwę tego specyfiku?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11201 dnia: Maj 24, 2013, 10:44:54 am »
To chyba ta mikstura kata_strofy, która pomaga Franklinowi :) :)
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11202 dnia: Maj 24, 2013, 10:47:19 am »
Idę jutro, wycałuję tego kichawca osmarkańca (jaka była obrażona w środę jak jej nosek wycierałam O.o).
Ktoś jeszcze ma jakieś życzenia na głaski/buziole? Herbi ze swoim fanklubem oczywiście jest pierwszy w kolejce.
A ja poprosze o głaski i buziole dla uroczej Milkusi,a w poniedziałek już sama jej dam :)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 10:50:31 am wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11203 dnia: Maj 24, 2013, 10:48:06 am »
Ja czyszczę nos Franklina za pomocą soli morskiej w sprayu dla niemowląt. I to bardzo skutecznie działa. I taki też spray stosuje Ola u Kurt.
A co do szczepionki - to oddzielna kwestia.
Swoją drogą Franklin dostanie wkrótce autoszczepionkę :) (czuje się znakomicie, choć trochę smarka ;) )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11204 dnia: Maj 24, 2013, 10:52:29 am »
Ja czyszczę nos Franklina za pomocą soli morskiej w sprayu dla niemowląt. I to bardzo skutecznie działa. I taki też spray stosuje Ola u Kurt.
A co do szczepionki - to oddzielna kwestia.
Swoją drogą Franklin dostanie wkrótce autoszczepionkę :) (czuje się znakomicie, choć trochę smarka ;) )
Ja właśnie słyszałam o tej szczepionce, ale nie znam nazwy, a chciałabym wdrożyć swoim kichaczom.
Kata_strofa, psikasz mu tym po prostu do nosa?? Czy coś jeszcze robisz?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11205 dnia: Maj 24, 2013, 10:56:58 am »
Psikam mu do nosa, on wykichuje smarka, którego potem wycieram  :krzywy2 czasem trochę grzebię zaostrzonym patyczkiem z watką. Używam sprayu Disnemar, który ma bardzo dobry i delikatny "psikacz", wcześniej miałam inny - był mniej wydajny i za mocno rozpylał.
U Franklina wydzielina jest bardzo gęsta i często zatyka mu nozdrze, a wtedy łzawi mu oko, dlatego staram się czyścić dość często. Mimo wszystko doktor jest bardzo zadowolony z jego stanu.
Autoszczepionkę Francik ma zrobioną z wymazu i własnej śpiewającej bakterii, która mamy nadzieję, niedługo zamilknie na zawsze  :icon_cool


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11206 dnia: Maj 24, 2013, 11:00:24 am »
Dzięki, Kasiu, za info - zapiszę sobie i spróbuję :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11207 dnia: Maj 24, 2013, 11:14:40 am »
kata_stroda a mi coś huczy w głowie, że robiłaś jakąś miksturę dla Franklina.. albo mi się przyśniło coś :P
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11208 dnia: Maj 24, 2013, 11:20:28 am »
kata_stroda a mi coś huczy w głowie, że robiłaś jakąś miksturę dla Franklina.. albo mi się przyśniło coś :P
Robię cały czas :P Nebulizuję go codziennie solą fizjo z olejkiem eterycznym. Francik pachnie po tym jak kwiatuszek  :roza:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11209 dnia: Maj 24, 2013, 11:21:37 am »
dota, to dawaj zdjęcia Koko,poszukamy dla niej domu intensywniej usmiech2
O tak, tak :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11210 dnia: Maj 24, 2013, 11:22:53 am »
O, jakim olejkiem?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11211 dnia: Maj 24, 2013, 11:30:07 am »
O, jakim olejkiem?
Lawendowym, bo jest najbezpieczniejszy :) Planuję też kupić rumiankowy.
mam wiele innych olejków, ale boję się stosować u królika ze względu na fenole.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11212 dnia: Maj 24, 2013, 13:32:13 pm »
Ja właśnie słyszałam o tej szczepionce, ale nie znam nazwy, a chciałabym wdrożyć swoim kichaczom.
Kata_strofa, psikasz mu tym po prostu do nosa?? Czy coś jeszcze robisz?
Można tez nalać tego do strzykawki takiej z igłą z welfronem. Wyjąć igłę i zostawić sam welfron plastikowy. Końcówkę welfrona włożyć do dziurki i psiuk psiuk. Po tym się pieknie nosek przepłukuje.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11213 dnia: Maj 24, 2013, 15:27:32 pm »
Świetny preparat http://www.homeomed.com.pl/athomer-propolis.html
ale by trzeba dr krawczyka zapytać, bo o królikach w ulotce nie ma mowy ;)
Propolis w takiej ilości i tak "obrobiony", że można podawać małym dzieciom i alergikom

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11214 dnia: Maj 24, 2013, 19:14:47 pm »
Szpaqus, o której będziesz jutro w azylu? Bo ja też się przypałętam, odrabiam zeszłotygodniowe zaległości i zamierzam się zjawić sobota i nd ;)
  
Herbi

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11215 dnia: Maj 24, 2013, 19:42:27 pm »
Agusiek - byłam dzisiaj ;) w weekend zobaczymy jak to będzie, pewnie w nd wpadę na chwilę bo Azyl potrzebuje lekkiego ogarnięcia.
czuję się jak na forum o niemowlakach :D jeszcze tylko niech któraś doda post o talku na futerko żeby się nie plątało i mamy komplet :D

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11216 dnia: Maj 24, 2013, 19:44:28 pm »
aha, nie patrzyłam na date :P to w niedziele pewnie się spotkamy
  
Herbi

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11217 dnia: Maj 24, 2013, 19:57:39 pm »
Hehehe ja mam talk od weta na różne pasożyty i co 5 dni wiosną i latem wcieram w futerko :)))) serio hihihihiihihii
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11218 dnia: Maj 24, 2013, 21:07:01 pm »
KĄCIK ADOPCYJNO-MATRYMONIALNY autorstwa naszych zdolnych dziewczyn, a w nim? :)

Kim jest ten nieśmiały pan? Poznajcie i pokochajcie Cherubina :)

Mam na imię: Cherubin



















Pseudonim artystyczny: Królik z Waty Cukrowej.

Obecne miejsce zamieszkania: przestronna klatka z widokiem na panoramę Azylu.

Tożsamość płciowa: kawaler.

Wiek: czuję się jak szczeniak, choć jestem już dorosłym młodzieńcem.

Gabaryty: mniejsze niż się wydaje z powodu bardzo... odstającego futerka.

Barwa i faktura futerka: jestem bielszy niż bielizna po wypraniu w Wizirze, bielszy niż mleko, bielszy niż śnieg (jak to albinos) i jeszcze bardziej puszysty – zapraszam miłe panie do tulenia.

Szukam domu i miłości życia, gdyż: porzucono mnie zimą wraz z przyjaciółmi w okropnych warunkach, z głodu zjadłem trutkę na szczury, więc bohaterskie dziewczyny musiały nas ratować przed okropną śmiercią – co cudem im się udało, za co teraz jestem wdzięczny i szeroko się do nich uśmiecham (po swojemu).

Wycinki z akt medycznych: zatrucie trutką na szczury – krwawa biegunka, praktycznie skrajne wygłodzenie. Aktualnie tylko lekkie zmiany neurologiczne objawiające się delikatnym przechylaniem ryjka w bok – jestem tak piękny, że i tak nikt nie zauważy.

Psychoterapeuta powiedział, że: jestem zbyt nieśmiały i wystraszony, potrzebuję dużo cierpliwości, ciepła i miłości (a kto nie?).

Jestem wyjątkowy/-a, bo: pomimo tego co przeszedłem i wycierpiałem ze strony człowieka jestem cierpliwy, ufny i grzeczny*
*z drobnymi wyjątkami, ale kto by to tam pamiętał!

Najbardziej lubię: mieć spokój, ale mizianiem nie pogardzę.

Gdy nie śpię: spaceruję dystyngowanie po Azylu, śląc pozdrowienia innym Azylantom.

Ulubione przysmaki konwencjonalne: karma.

Ulubione przysmaki niekonwencjonalne: futro innych uszastych.

Wydaję dźwięki: tu tu tu- tu tu tu (gdy pazurki uderzają w podłogę na wybiegu)

Grzechy, których nie pamiętam: wskoczenie na grzbiet paru uszatym panom, przywrócenie rozsądku rozrabiającym kulkom za pomocą siekaczy.

***

Tivia - nasza błękitnooka gwiazda z hipnotyzującymi...wąsami :P























Chocapic - pozwalamy się wszystkim rozpłynąć :D





























































Nesquik - niektórzy są po prostu nieprzyzwoicie piękni i nic na to nie poradzą :D







w Azylu uwielbiamy natkę pietruszki oraz koperek - dostawa codzienna obowiązkowa ;)







Pachino uwielbia pieszczoty. jest niesamowicie kochanym i ufnym królikiem. chociaż jej skręt szyi często wywołuje przerażenie, Pachino nie jest królikiem, który cierpi. czasami słyszymy to pyt. czasami przypadkowi ludzie, którzy przychodzą do Azylu dziwią się, że pozwalamy jej żyć, ale czy ktokolwiek kto poznał Pachino pomyślałby o tym, że może być inaczej...? ;) udało nam się przetrwać wiele kryzysów. Aladyn, Hugo, Kurt czy też Nelly to króliki częściowo niewidome, ale to nie oznacza, że nieszczęśliwe. możemy podać wiele takich przykładów, dlatego cieszymy się, że Pachino jest, a skoro Pachino jest szczęśliwa, my nie możemy bać się jej 'niepełnosprawności' - nie wszyscy muszą być skrojeni wg tego samego planu, prawda? :)









***

przypominamy o możliwości wsparcia podopiecznych Azylu za pośrednictwem sklepu uszatkowo.pl  :bukiet

będziemy bardzo wdzięczni za ziołowe przysmaki  :przytul

***

w najbliższym czasie czeka nas jeden, bardzo duży wydatek :/

przepływowa lampa antybakteryjna - koszt ok 1.300-1.500 zł

http://www.lampy-bakteriobojcze.medyk.biz/oferta.php?id=LMPBKT-UTV-032

rozmawiałam o tym z doktorem i doszliśmy do wniosku, że będzie to bardzo ważny element wyposażenia Azylu.

tego rodzaju lampa będzie stale oczyszczać powietrze w Azylu, a co najważniejsze na czas jej pracy nie musimy wynosić królików z Azylu.

w Azylu w ciągu roku przewijają się setki królików. bardzo często trafiają do nas króliki ciężko chore, w tym z infekcjami układu oddechowego - mieliśmy już przypadki gronkowca złocistego, pasterelozy czy pałeczki ropy błękitnej albo chociażby gronkowca koagulazoujemnego (olsztyńska ekipa), z tego powodu potrzebujemy tego rodzaju antybakteryjnej ochrony.

z uwagi na nasze co miesięczne wydatki, 1.500 zł to dla nas bardzo duża kwota, ale będzie to wydatek jednorazowy służący wszystkim podopiecznym Azylu :)

będziemy wdzięczni za wsparcie zakupu lam

Nordea Bank nr konta 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
Dane do przelewu:
Fundacja Azyl dla Królików
ul. Makowa 13,
87-148 Łysomice

Tytuł przelewu: lampa bakteriobójcza


***

Pumpernikiel vel. Monia z interwencji w Bydgoszczy w maju 2012 r. pozdrawia ze swojego wspaniałego domu  :bukiet







Sky i Lizzard z olsztyńskiej interwencji również pozdrawiają :D





















***

wydawało mi się, że w południe Bonsai czuł się trochę lepiej, niż dzisiaj wieczorem...ma apetyt to bardzo ważne, ale jednak...zobaczymy jak będzie rano :(

***

wśród wolontariuszy witamy dzisiaj Kasię - mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na długo  :bukiet



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11219 dnia: Maj 24, 2013, 21:15:56 pm »
Ile dziś słodkości :) Ale Pachino i całuski składane na jej ryjku po prostu rozwalają :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html