Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5252055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1780 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:57:43 pm »
Biedactwa... dobrze, że nie uciekły z tego czegoś, takie to niziutkie, gdyby uciekły mogłyby sobie zrobić jakąś krzywdę :(

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1781 dnia: Kwiecień 04, 2012, 22:24:39 pm »
ci organizatorzy zgłupieli do reszty, proponuję żeby sami tam usiedli, ciekawe jak skołowani i stargani psychicznie wyszliby po jednym dniu. wybieg jest piekny, piękny w ogródku za domem a nie w takim miejscu. dobrze że ludzie zainterweniowali, z naszym społeczenstwem najwyraźniej nie jest tak najgorzej. a królisie śliczne choc widac że bardzo wystraszone, życzę im spokojnych i kochających domków.

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1782 dnia: Kwiecień 04, 2012, 22:58:36 pm »
 Ot wymyślili - atrakcja - jednak jest jeszcze troche rozsądnych ludzi w naszym kraju, którzy interweniują kiedy nie jest za późno  :pruknal:

Jutrzejszy jarmark w Olsztynie  stoi pod znakiem zapytania - z powodu pogody - spadł śnieg, jest zupełnie biało - zobaczymy jak rozwinie się ten temat jutro. Jeśli jutro nie wypali wyruszamy z dziewczynami 21 kwietnia na targi "Pamiętajmy o ogrodach" - tam będzie też sporo ludzi - więc będzie komu rozdawać ulotki :) Póki co sklepy zoologiczne i weci , potem szkoły i przedszkola - czekamy tylko na oficjalne materiały z Azylu w Toruniu :) Pamietajcie o nas :) :przytul


_Lara wszelkie opłaty za kroliki znajdujące się pod opieką "Torunia" - bez względu na to, skąd te króliki pochodzą, dokonywane są ze środków, które udaje nam się zgromadzić na koncie Oddziału w Citibanku. od stycznia 2012 r. nie partycypujemy w żadnych wpłatach na konto SPK w VW.

To znaczy, że wpłaty z 1% podatku też nie zostaną w jakiejś części przyznane Azylowi w Toruniu?  :niespodzianka :dobani

Przejrzystość działalności jak i przedsiębiorczość jest jak najbardziej wskazana - bo nie zraża nikogo - za to wielki ukłon dla Was dziewczyny!   :bukiet :bukiet
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 23:16:37 pm wysłana przez niusia »

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1783 dnia: Kwiecień 05, 2012, 00:13:51 am »
Dawajcie ludzie z pomysłami na imiona, przykro będzie uszatom "bezimiennym " włączcie kreatywność

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1784 dnia: Kwiecień 05, 2012, 00:19:45 am »
Ja już zaproponowałam, ale jakoś bez echa przeszło :(

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1785 dnia: Kwiecień 05, 2012, 00:22:54 am »
Temu drugiemu z "handlowej" trójki bym proponowała na imię Biszkopt ^^

A króliczek numer trzy wygląda zupełnie jak... królik Bugs! :D
Właśnie miałam podbić bo zauważyłam, ze umknęło...
Propozycje Ravalad jak dla mnie są super :)


Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1786 dnia: Kwiecień 05, 2012, 00:25:49 am »






Temu drugiemu z "handlowej" trójki bym proponowała na imię Biszkopt ^^

A króliczek numer trzy wygląda zupełnie jak... królik Bugs! :D
Właśnie miałam podbić bo zauważyłam, ze umknęło...
Propozycje Ravalad jak dla mnie są super :)
Mnie też się bardzo podobają - też mi umknęło - sorki.


Ten drugi królasek bardzo przypomina mi naszego Pysia  - moja propozycja - Bolek - to chyba samczyk? Jak samiczka - to Tola, no i trzecia samiczka Fiona - czy były już takie imiona?

A Yogi - niesamowicie piękny! Warto by było zaktualizować fotki na adopcyjnej - no i opis Majgull :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 00:35:04 am wysłana przez niusia »

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
  

Offline Mona_M

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1788 dnia: Kwiecień 05, 2012, 09:07:08 am »
Piękności.
Ja Głosuję na Biszkopcika, chociaż kurcze to dziewczyna ;)
A Yogi - zakochałam się w tej futrzatej mordce  :bukiet


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1789 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:05:53 am »
dobrussia ja również bardzo Ci dziękuję za zaopiekowanie się Omegą - dla mnie to też jest niesamowita ulga... Zobaczymy jak ta sprawa dalej się potoczy bo pewne rzeczy będzie trzeba wyjaśnić.

Jeśli chodzi konkretnie o 1% to jak najbardziej zachęcam do przeznaczania go na SPK - króliki znajdujące się pod opieką Oddziału w Toruniu również z niego skorzystają przynajmniej jeszcze w tym roku. Mnóstwo osób przeznacza 1% właśnie ze względu na konkretne osoby, które akurat znają - często nie mają pojęcia czym jest SPK jako organizacja - pomagają bo ktoś ich o to poprosił albo sami uznali, że mają taką potrzebę ze względu na pojedyncze osoby czy nawet pojedyncze króliki :) Także moja mama, która umarła kilka dni temu przeznaczyła swój 1% właśnie na SPK... więc nie ma opcji, żeby Oddział w Toruniu jako Oddział SPK nie miał w tym swojego udziału.....

Nowy nabytek jest świetny - super, że jest co raz więcej ludzi, którzy odpowiednio zareagują gdy widzą taką... wystawę... Idzie wiosna, Święta.... królików będzie dużo więcej niż teraz... czas wiosenno-letni jest w tym co robimy najgorszy, bo adopcje się zatrzymują, domy tymczasowe wyjeżdżają, znowu będzie niesamowicie ciężko.... Ale damy radę - z Waszą pomocą - na pewno  :przytul
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 10:18:20 am wysłana przez madzia85 »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1790 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:12:07 am »
madzia bardzo mi przykro z powodu mamy trzymaj się
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1791 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:46:01 am »
 :( Madziu, bardzo Ci współczuję z powodu śmierci Mamy - trzymaj się ciepło  :glaszcze:

Jeśli chodzi konkretnie o 1% to jak najbardziej zachęcam do przeznaczania go na SPK - króliki znajdujące się pod opieką Oddziału w Toruniu również z niego skorzystają przynajmniej jeszcze w tym roku. Mnóstwo osób przeznacza 1% właśnie ze względu na konkretne osoby, które akurat znają - często nie mają pojęcia czym jest SPK jako organizacja - pomagają bo ktoś ich o to poprosił albo sami uznali, że mają taką potrzebę ze względu na pojedyncze osoby czy nawet pojedyncze króliki  Także moja mama, która umarła kilka dni temu przeznaczyła swój 1% właśnie na SPK... więc nie ma opcji, żeby Oddział w Toruniu jako Oddział SPK nie miał w tym swojego udziału.....

To rozumiem, bo inaczej byłoby to niewybaczalne :urazony: - to ok. 

Też jestem za imieniem Biszkopocik - pasuje niesamowicie :)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1792 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:10:09 am »
 :)
Mam nadzieję że uda mi się znią że tak powiem współpracować, ale na pierwszy rzut oka, i to zupełnie nie ten królik co mi opisywano, daje się głaskać i jest taka spokojna.
Zobaczymy jak befdzie dalej , będę się starała żeby bylo coraz lepiej

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1793 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:21:28 am »
:)
Mam nadzieję że uda mi się znią że tak powiem współpracować, ale na pierwszy rzut oka, i to zupełnie nie ten królik co mi opisywano, daje się głaskać i jest taka spokojna.
Zobaczymy jak befdzie dalej , będę się starała żeby bylo coraz lepiej


To powodzenia dobrussia z Omegą :)

madzia85 - też ślę wyrazy współczucia.

Taki ogródek z królikami widziałam też na facebooku kilka dni temu w jakimś centrum handlowym we Wrocławiu....

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1794 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:12:14 pm »
Pozdrawiamy z Bydgoszczy  :DD
Od Tewie i "tubylców"...

a jako że nie bardzo sobie radzę ze wstawianiem zdjęć (widać nie umiem się "zreformować" w tym zakresie...) - załączam link do FB - tam kilka fotek ostatnio zrobionych... z pominięciem tych, które "nie zdążyły złapać króliczka"...  :nie_powiem

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.318666548201350.76580.100001740237701&type=3&l=d7ef3affa2
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1795 dnia: Kwiecień 05, 2012, 14:08:11 pm »
Widać, że Tewie chłopiec, bo już z synem motoryzacją zainteresowany
Stadko piękne, a to cudeńko to prosiaczek?

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1796 dnia: Kwiecień 05, 2012, 14:40:36 pm »
Tak, to nasz Świenek  :lol... choć miał imię - to Świniaczek do niego przylgnęło...
wszystkie "uszy" w domu poustawiał, jak chciał, obecnie - rządzi ON...  :niegrzeczny

nawet Kubusiowi, który tym razem "uniknął sesji"... nie przeszkadza jego obecność ... w kojcu...  :nie_powiem dotąd było to nie do pomyślenia - bezzębny Kuba "trzymał pieczę" nad resztą stada  :>
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1797 dnia: Kwiecień 05, 2012, 18:04:23 pm »
Pozdrawiamy z Bydgoszczy  :DD
Od Tewie i "tubylców"...

Śliczne fotki całej ferajny Pani Aniu :brawo: Widać Tewie się już zdomowił :) Moc głasków zasyłam:)

Dobrussia - to wspaniale, że Omega jest milusińską królinką. Czasem ludzie nie potrafią docenić i ocenić tak na prawdę zalet króliczka ...

Dziś w Olsztynie pogoda dopisała - słoneczko świeci - więc z otka_ą wyruszyłyśmy na starówkę - jarmark ;) kiepski- ale ludzi przez starówkę chodzi sporo, poza tym pod centrum handlowym też rozdałyśmy dużo ulotek, no i oczywiście zaliczyłyśmy kilka sklepów zoologicznych, gdzie pozwolono nam ulotki pozostawić :) Oprócz tego jeszcze 2 lecznice. Mamy nadzieję, że świadomość na temat prawidłowej opieki nad króliczkami choć odrobinkę wzrośnie - oby choć kilka osób przeczytało zawartość ulotek - to już będzie sukces :)
Pozdrawiam gorąco!


Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1798 dnia: Kwiecień 05, 2012, 19:24:59 pm »
Hm, my oddaliśmy 1% tak jak było na króliczej stronce przez Vivę, dotrze do Was? :)

A tak w ogóle to cały czas kursuję i chętnie po świętach będę woziła!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1799 dnia: Kwiecień 05, 2012, 21:02:26 pm »
maluszki były dzisiaj u doc - mamy 2 samiczki i jednego samca (Biszkopcik :))

2 + 1 = obawy...uszaki mają na pewno 3 miesiące, co oznacza, że teoretycznie istnieje ryzyko ciąży u obu...

zdecydowaliśmy, że na razie czekamy - zobaczymy czy w przyszłym tyg. coś uda się wyczuć, jeśli okaże się, że są w ciąży, to ze względu na ich wiek - mamy duży problem

cała trójca ma wszy

Stefcia faktycznie jest jak...Stefan ;)

jak nazwiemy 2 dziewczynkę?  


Meira została wysterylizowana - była w ciąży, jutro wysterylizowana zostanie Lea


dzisiaj otrzymałam tel. w sprawie kolejnego  królika, którego właściciele chcą oddać do Azylu. po Świętach ma do nas trafić.

prosimy o wirtualnych opiekunów dla naszych nowych nabytków  :bukiet

elementy do regałów są już w schronisku :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 21:14:57 pm wysłana przez Ola_19 »