Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5242542 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1660 dnia: Marzec 22, 2012, 21:58:18 pm »
Ja zrozumiałam Madzię, że nasi weterynarze nie są w stanie zrobić aż tak szczegółowych badań, żeby ze 100% pewnością stwierdzić, co królikowi jest. Zresztą, nieważne, czy królik zostanie w Poznaniu, czy pojedzie do Torunia, ważne że trafi w nasze ręce, skoro właścicielowi coś przestało odpowiadać.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1661 dnia: Marzec 22, 2012, 22:40:26 pm »
biedny Lulu:( lepiej już za żadnego króla tu nie będę trzymać kciuków- trzymałam za Gimliego i Lulu i co się z nimi stało - pechowa jestem:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1662 dnia: Marzec 22, 2012, 22:49:03 pm »
Marta, nie łam się! Nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za to, że króliczki za późno trafiły pod opiekę Stowarzyszenia! :przytul:
Z tego, co tu czytałam, wiem że zostało dla tych króliczków zrobione wszystko, co się dało

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1663 dnia: Marzec 22, 2012, 22:53:24 pm »
ja wiem ale to takie przykre - najpierw Gimli, teraz Lulu o kórym Ola mówiła że jest ostatnio rozbrykany- jakoś nadzieja się tliła że a nóż mu się uda
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1664 dnia: Marzec 22, 2012, 23:07:43 pm »
Marta, proszę nie mów tak, bo podążając takim tokiem myślenia, ja musiałabym rzucić to wszystko, dojść do wniosku, że czas przestać pomagać królikom, bo to się nie udaje...każda śmierć to nasza "porażka", nasza strata.

to wszystko boli. bardzo boli, ponieważ jesteśmy bezsilni, ale to nic nie zmienia...niektórym możemy dać "tylko" coś, co z mojej perspektywy jest najcenniejsze - mają szansę odejść kochane, zadbane, będąc w czyichś myślach i świadomości. niewiele, a jednak. walczymy o nie do końca, marząc o tym, że jednak się uda, ale często nie oczekując zbyt wiele. nasze zadanie jest inne. my mamy po prostu mamy o nie walczyć i dawać im od siebie wszystko, co możemy...reszta jest poza nami.

Gimli i Lulu nie odeszły porzucone.

nie tak to się miało skończyć, ale z drugiej strony może miały trafić pod naszą opiekę i odejść wśród nas? od losu otrzymały chociaż to.



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1665 dnia: Marzec 22, 2012, 23:14:03 pm »
nóż mi się w kieszeni po prostu otwiera jak pomyśle o ich "opiekunach"- jak można być tak podłym żeby nie zapewnić pomocy albo porzucić zwierzaka który wiele lat był członkiem rodziny i nie mieć nawet w związku z tym najmniejszych wyrzutów sumienia
eh po prostu cięzko się z tym pogodzić ze nawet jednemu się nie udało:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1666 dnia: Marzec 22, 2012, 23:43:00 pm »
Biedny Lulu  puchata kuleczka. :placze  Przykro mi bardzo, że nie dane mu było jeszcze pożyć w szczęściu  :swieca:
Ważne, że nie odszedł samotny, opuszczony, niekochany ...
Wasza opieka nie poszła na marne - chociaż u schyłku króliczego życia odczuł, że nie wszyscy ludzie są pozbawieni serca dla króliczków, które straciły dom.
To jest jeden z ważnych celów tych działań, aby bezdomne uszatki nie tylko miały możliwość wyzdrowienia, znalezienia nowych kochających opiekunów w stałych domach, a kiedy nie uda się ... świadomości, że były ważne dla kogoś dokąd tliły się iskierki życia w ich oczkach :(

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1667 dnia: Marzec 23, 2012, 13:16:57 pm »
TAK NAM PRZYKRO... :icon_cry

Chłopcy jeszcze nie wiedzą...
choć dopytują o każdego malucha, który choć przez moment był u nas...

Kicaj szczęśliwie za TM Lulu...  :heart
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1668 dnia: Marzec 23, 2012, 15:56:46 pm »
Azyl - nasza podłoga - Tomek  :bukiet










dzisiaj w schronisku rozmawiałyśmy o stworzeniu dla królików wybiegu na dworze :)
poniżej wrzucam zdj. miejsca, które możemy wykorzystać...:)

z tyłu - "za Azylem" (za oknem widać poręcz od schodów, które prowadzą na taras i jeszcze wyżej) jest wzniesienie - bardzo ładny, totalnie niewykorzystany teren, który my możemy wykorzystać na zapewnienie uszakom kontaktu z naturą :)

wstępnie ustaliłyśmy, że najlepiej zbudować kojec podobny do kojca dla małych kociąt (zdj. poniżej) - mamy tam naprawdę dużo miejsca, więc może być znacznie większy



wysoki, tak, aby można było swobodnie wejść, z atrakcjami dla królików :) tunele, domki - przede wszystkim w pełni bezpieczny


miejsce jest bardzo ładne - dzisiaj, kiedy tam poszłam z Agnieszką, natchnęła mnie myśl, że przed nami kolejne zadanie do zrealizowania...;)
musimy tylko policzyć koszty i uzbierać fundusze














dzisiaj Rudi i Miluś zostały wykastrowane, teraz kolej na wielkiego Kubę oraz Gumisia

jeżeli się uda, to chciałabym, abyśmy przed Wielkanocą przeprowadziły się do nowego Azylu...

oficjalne otwarcie - dzień otwarty planujemy zorganizować w maju



Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1669 dnia: Marzec 23, 2012, 16:04:48 pm »
A mnie właśnie przyszło do głowy, że skoro Azyl taki piękny ma być i jeszcze wybieg będzie to powinniście pomyśleć o usługach hotelowych dla uszaków.
Gdy my gdzieś wyjeżdzamy na urlop zawsze istnieje problem gdzie przechować króliki tak żeby:
1. Miały dobrą opiekę
2. Nie urządziły demolki  tymczasowym opiekunom (a np. kabelki bardzo kuszą, wszelkie kąty, zakamarki itp).

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1670 dnia: Marzec 23, 2012, 18:31:07 pm »
1. Miały dobrą opiekę
2. Nie urządziły demolki  tymczasowym opiekunom (a np. kabelki bardzo kuszą, wszelkie kąty, zakamarki itp).
Świetny pomysł. Przecież byłby to dodatkowy dochód na potrzeby uszaków.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1671 dnia: Marzec 23, 2012, 18:37:08 pm »
Świetny pomysł. Przecież byłby to dodatkowy dochód na potrzeby uszaków.

Niby tak,ale czy byloby na tyle miejsca i kto by sie taaaka duuuza iloscia kroli zajmowal???

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1672 dnia: Marzec 23, 2012, 18:49:56 pm »
sytuacja wygląda tak:

1. nie możemy prowadzić działalności gospodarczej

2. to Azyl dla bezdomnych i innych potrzebujących królików i mam szczerą nadzieję, że w Azylu nie zabraknie nam miejsc dla tych króli...
- chociażby w kontekście wakacji, kiedy skala problemu jest ogromna

musimy pamiętać o tym, że im więcej o Azylu będzie się mówiło, tym więcej królików będzie trafiało pod naszą opiekę i tym prężniej nasz wolontariat będzie musiał funkcjonować - wolontariat na rzecz tych uszaków, którym nikt inny nie pomoże

3. jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w tymczasowej opiece nad królikiem, w wyjątkowych sytuacjach pomożemy, to oczywiste, że nie odmówimy pomocy, jednak w obecnej sytuacji należy to traktować wyłącznie w kategorii wyjątku...(i zależy również od ilości królików pod naszą opieką)

w przyszłości zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie i czy rozwiniemy skrzydła jeszcze bardziej



Offline asiami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1673 dnia: Marzec 24, 2012, 13:02:38 pm »
A kto robi opisy na profil anglojęzyczny? Świetny angielski!
     
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14648.120.

Moje miśki: Eddy, Bubi, Okti (psy); Pieszczoch, Tygrys, Misia, Mała, Tosia (koty)
Reszta zwierzyńca: świnka Zdzicha, chomik Horton, papug Cody, gekon Ginger

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1674 dnia: Marzec 24, 2012, 13:42:08 pm »
Jak będziecie znały dokładny termin otwarcia azylu to mnie powiadomcie, zamierzam z tej okazji przyjechać do Torunia :D. Poza tym może uda mi się na 2tyg. przyjechać do Torunia na wakacje... może przyda Wam się dodatkowa para rąk?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1675 dnia: Marzec 24, 2012, 20:11:45 pm »
asiami, profil anglojęzyczny prowadzi pewien dobry duch...;) nasza nowa siła, której pomoc jest nieoceniona  :bukiet :bukiet :bukiet

magda=) na pewno wszystkich poinformujemy o otwarciu Azylu :) będziemy nam bardzo miło, jeśli zawitasz w toruńskie progi  :przytul...również w wakacje, powiem więcej w wakacje Twoja pomoc byłaby bezcenna, bo jest to wyjątkowo trudny czas - ze względu na liczbę króli oraz urlopy/wyjazdy


dzisiaj do Azylu trafił kolejny uszak oddany przez właściciela:

Bejlka była dzisiaj bardzo zestresowana, pierwsze spostrzeżenie: wymaga socjalizacji z człowiekiem. zobaczymy, może w następnych dniach będzie lepiej.












przypominamy również naszego Foresta - w kwietniu Foresta czeka zabieg






w najbliższym tyg. prawdopodobnie przyjadą do nas kolejne 2 króliki z Poznania


plany remontowe na najbliższe dni to: fugi, malowanie (drugi raz) i zbudowanie regałów :)

przeprowadzka już naprawdę blisko...


Tomek jeszcze raz dziękujemy za płytki  :bukiet

myślę, że już niedługo będziemy mogli podsumować finansowo wszelkie prace remontowe

teraz największym wydatkiem będą regały - zostaną dostosowane do klatek 100 cm, a zakup nowych klatek to kolejny ważny punkt


ze względu na liczbę królików, które trafiają pod naszą opiekę, prosimy o wsparcie w opłacaniu naszych faktur za leczenie

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Na leczenie królików



będziemy również zbierać fundusze na wybudowanie wybiegu dla uszaków na dworze :)

na koniec chciałabym też podziękować kolejnej osobie, która ku mojej ogromnej radości, wstąpiła w nasze szeregi - Magda dziękuję za dzisiejsze prace w schronisku  :przytul:



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1676 dnia: Marzec 24, 2012, 20:17:42 pm »
Olu czy ta bialutka króliczka to hodowlaniec? Bo takie uszka ma podobne do Tiggi :) Śliczniutka jest!
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1677 dnia: Marzec 24, 2012, 20:18:59 pm »
MartaP tak jak najbardziej to królik hodowlany ;)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1678 dnia: Marzec 24, 2012, 20:25:33 pm »
Ojjjjj to biedactwo :( Jest przepiękna (tak, chyba się zakochałam)! Mam nadzieję, że znajdzie domek, szkoda tylko, że bardzo rzadko ludzie decydują się na te większe króliczki (chyba że się mylę?) :(
WO AMIGO

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1679 dnia: Marzec 25, 2012, 10:20:45 am »
Nooo w końcu mojego Foresta pokazaliście :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new