Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254910 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1400 dnia: Luty 27, 2012, 23:21:21 pm »
dori, wiem, wiem, tylko, że przy takiej ilości króli nie jesteśmy w stanie codziennie utrzymywać kontaktu ze wszystkimi DT, tj. cudownie jest, kiedy w DT panuje spokój i nuda, nic się nie dzieje i towarzyszy nam miły status qou...;)
ostatnio pod względem chorobowym ogólnie nudy brak i tak czy inaczej jest cienka czerwona linia :]

 co do zachowania królików - ewentualnych zmian w zachowaniu, to zasada jest podobna

nasze DT informują nas o wszystkim co się dzieje - o rzeczach dobrych i złych, pytają w razie wątpliwości etc., ale często to niezbyt ciekawa wymiana zdań :P

czasami dobrze jest, kiedy niewiele się dzieje i po prostu nie ma o czym mówić

poza tym, ile my czasami musimy ścigać DT np. o zdj. :P Aniu, Flippy się przypomina :P
dlatego najłatwiej jest zrobić zdj. w Azylu...;), ale DT jak my wszyscy też cierpią na brak czasu etc. ;) - oczywiście niektóre DT są wzorcowe w zakresie zdjęć :P



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1401 dnia: Luty 27, 2012, 23:32:39 pm »
A może  tak chętne dt dalo by swojego maila chętnemu wirtualnemu i wtedy dwie mamusie zastępcze mogą się kontaktować???
I wtedy kontakt w wolnej chwilce
Inaczej stacje przekaźnikowe mogą się przepalić :icon_rolleyes

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1402 dnia: Luty 28, 2012, 08:43:31 am »
Spróbujemy coś wymyślić :)

A jak już mowa o domach tymczasowych to pilnie poszukuję chociaż DT (może być też DS :) ) dla Amika - wykastrowanego samczyka, jego "brat" już trafił do adopcji kilka miesięcy temu, no i zapadła decyzja że Amik jednak też musi znaleźć nowego opiekuna... Przyczyną jest alergia małego dziecka - królik nie może zostać dłużej w tym domu.

Amik jest cudownym i kochanym uszatkiem, bardzo przyjaznym i oswojonym z ludźmi - jego ogłoszenie jest już na stronie adopcyjnej - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/611#yield

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1403 dnia: Luty 28, 2012, 11:37:43 am »
Amik jest cudowny ;)

A powiedzcie mi jak się miewa Walker? Uspokoił się po zabiegu?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1404 dnia: Luty 28, 2012, 12:30:52 pm »
Walker nie jest zbyt spokojny, nadal ma królicze ADHD, ale przyznam, że i tak mile mnie zaskakuje ;)

co prawda przy wkładaniu miski do klatki, jest bardziej zainteresowany ręką niż miską i jest to wynik działalności hormonów :], ale jak na razie naprawdę nie wykazuje żadnej agresji
na pewno jest to wulkan energii i jego charakterek trzeba trochę ujarzmić, ale nie jest źle ;)



Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1405 dnia: Luty 28, 2012, 14:05:25 pm »
Jak będzie jakiś króliczek potrzebował szybkiego noclegu i chałupki w Bydgoszczy to zawsze pomogę. Gorzej będzie z dowiezieniem, ale jeśli potrzeba to dajcie znać.
lek. wet. Sowa

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1406 dnia: Luty 28, 2012, 15:05:42 pm »
Chładko to Chadło, dość nieświadomie stosowałam imiona przemiennie oczko

Olu nie załamuj mnie proszę  :blaga: Nie wiem, co oznacza słowo Chadło, ale mnie to przez usta nie przechodzi  :krzywy2 Moja córka mówi już Chładko, albo "To białe" ;) A reszta domowników już przechrzciła biedaka na Władka  :glupek: Mam nadzieję, że przyszły DS da mu jakieś przytulaśne imię  :bunny:

Nie zakładam mu osobnego wątku, jeśli można będę od czasu do czasu wrzucać fotki tutaj (?)  :soon:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 15:08:57 pm wysłana przez Szaraczek »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1407 dnia: Luty 28, 2012, 15:18:32 pm »
Szaraczek, lepiej napisz jak ogarniasz tą futrzastą kulkę energetyczną  :DD
Władek - niezłe imię dla gościa  :mhihi


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1408 dnia: Luty 28, 2012, 15:19:39 pm »
szaraczek - rozumiem :P dlatego ja sama zaczęłam mówić na Chadło - Chładko :P, na obronę powiem, że przybył do nas z takim imieniem :P zresztą ja nie jestem lepsza w wymyślaniu imion :P

takiego świra jak Chładko vel. Władek dawno nie mieliśmy ;)

Sowa dziękujemy za propozycję ;) będziemy w kontakcie ;)




Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1409 dnia: Luty 28, 2012, 15:34:16 pm »
OMG! A ja myślałam, że Chładziu (to imię mi się nawet podoba :) ) tak biega, jak szalony, bo się nas boi, czy coś  :hmmm No jak wchodzę do pokoju i on siedzi w klatce to wylatuje z niej jak z procy, albo jak siedzi na dywanie do wlatuje do klatki  :icon_biggrin Ogólnie nie narzekam, bo siedzi grzecznie w jednym pokoju i nie ciekawi go reszta mieszkania. Póki, co nic nie obgryza tylko bobczy na dywanik przed drzwiami balkonowymi, ale to chyba dlatego, że moje smrody też tam boczyły  :> Ogólnie to jest PRZEŚLICZNY i juz zdobył serce mojego Taty, który zakochał się w baranach ;)

PS Właśnie odkryłam na adopcyjnej Kube - baranka francuskiego  :zakochany: :zakochany: :zakochany: Marzenie....
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 16:02:41 pm wysłana przez Szaraczek »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1410 dnia: Luty 28, 2012, 16:21:42 pm »
wspomnialam o Kubie dzis dr Rzepce z Medicavetu az wzdechnela z zachwytu tylko jak takiego kube potem do weta nosic ale nie powiem miec taka poduszeczke w lózku to marzenie macie więcej Kubowych zdjęć- chociaz sobie popatrze skoro mieć go nie mogę- dla mojej panny jest chyba za.........potężny
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1411 dnia: Luty 28, 2012, 17:22:26 pm »
Mój mąż stwierdził, że Kubę na smycz i do auta, albo na piechotę ;)

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1412 dnia: Luty 28, 2012, 21:42:49 pm »
Powiem tak: lepiej zebym Kubulka nie widziała bo go porwe

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1413 dnia: Luty 28, 2012, 21:52:46 pm »
a wlasnie ile juz formulazy w sprawie Kubusia wpłyneło:)? ludzie sie pewnie o niego bija- pokazalam go chlopakowi ktory mimo ze nie chce chwilowo kolejnego uszaka zawył z zachwytu i powiedzial ze to pluszowy królik ,odpowiedzialam nie a on: lojejku genialny jest , po czym- to na pewno nie pluszowa zabawka? są takie żywe?:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline seeb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Hosting,strony internetowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1414 dnia: Luty 28, 2012, 21:56:15 pm »
kubus to te 6 kilo miłości jak rozumiem.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1415 dnia: Luty 28, 2012, 21:59:19 pm »
wlasciwie tak choc powinien sie nazywac 8 cudem swiata - przepiekny jest:) ach trzeba by jednak porwać Kubusia
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1416 dnia: Luty 28, 2012, 22:14:18 pm »
No a Kuba potrzebuje wizyt u weta i to dość często ze względu na swój zgryz ;-) Ciekawe jakie by zrobił wrażenie gdyby tak wmaszerował na smyczy do gabinetu razem ze swoim opiekunem   :diabelek Dorzuciłam 2 zdjęcia do ogłoszenia na adopcyjnej - więcej niestety nie mam - tylko takie mi przysłano :(

Ale być może coś się dla niego już szykuje... tzn. jakiś dom - nawet bardzo fajny dom ;) Takie duże cuda są na szczęście szybko rozchwytywane - szkoda tylko, że tak niewiele z nich ma szansą na normalny dom.... dzisiaj sie dowiedziałyśmy, że w Polsce działa 31 tysięcy ferm futrzarskich.... A nasze polskie prawo chce i będzie je chronić bo dzięki nim pracę ma 50 tyś osób...

Szok :(

A z jeszcze innej beczki - czy jest ktoś kto zechciałby pomóc w prowadzeniu naszej strony na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Kr%C3%B3likom-Oddzia%C5%82-w-Toruniu/264991250205669?

Niestety wszyscy obecni administratorzy cierpią na chroniczny brak czasu a trzeba by tam uzupełnić galerię (którą już pięknie rozpoczęła Amy  :bukiet ) i wrzucać co jakiś czas nowe wieści z azylowego frontu.... :) Wszystkie informacje i zdjęcia można ściągać z tego wątku więc jest to ułatwione zadanie :) Jest jakaś chętna osoba? ;-)

Można pisać do mnie na maila albo na priv :)

Z góry dziękujemy  :bukiet

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1417 dnia: Luty 28, 2012, 22:24:11 pm »
Madaia85, Ja staram się być aktualnie z info itp na blogu. Często wrzucam artykuły z bloga, ale wchodzą jako nowe posty.
Mogę wrzucać na tablicę. Nie znam facebooka i specjalnie nie lubię, ale na nim jest również blogi tematy przerzuca się automatycznie
Tylko muszę mieć jakiś uprawnienia???itp

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1418 dnia: Luty 28, 2012, 22:38:06 pm »
Żadnego dziubaska na jutro nie ma dla mnie? :( Sama mam jechać? :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1419 dnia: Luty 28, 2012, 22:44:01 pm »
No właśnie chciałabym żeby był tak regularnie uzupełniany jak blog :) Facebooka naprawdę trzeba lubić :P  W obecnych czasach to potęga niestety i trzeba maxymalnie go wykorzystać - a opcji których jeszcze nie odkryłyśmy to on ma sporo ;)