Autor Wątek: Siano jako podłoże...  (Przeczytany 14326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:55:24 am »
miczka - u mnie by to chyba ne przeszlo z zamilowaniem mojej Truchny do paskudzenia gdzie sie da, no i tak jak Tocha mowi - ja bym miala obawy jelsi chodzi wlasnie o jedzenie siana zanieczyszczonego kroliczymi odchodami...

Inga

  • Gość
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:20:40 pm »
Ja z Karmele przerabiałam wszystko : trociny, żwirek, gazety, siano - i wreszcie jako ściółkę ma ręczniki.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:30:11 pm »
u nas tez by nie przeszlo, bo bazyl uwielbia sikac i bobkowac na siano. jakikolwiek pasnik zawsze zepsuje, przewroci albo do niego wejdzie i robi sobie tam kuwete. wiec ciagle monitoruje stan swiezosci siana, wlasnie z obawy przed jedzeniem go.
co do sprzatania co 3 dni to w szoku jestem, ja musze 2 razy dziennie bo nie da sie szpilki włozyc tyle bobkow i siki wszedzie. poza tym mam schize, ze jakies robaki czy muszki sie tam zalegna....ale ja ma schizy ze wszystkim :)

miczka

  • Gość
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:57:51 pm »
króliki nie są głupie a już moja na pewno nie je tego co obsikała a siusia w jednym miejscu gdzie ma żwirek

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 29, 2010, 14:02:32 pm »
To zalezy od krolika ;) Ale jesli u was ten sposob sie sprawdza to ok :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2010, 14:49:11 pm »
no wlasnie :D moja to tkai matolek troche jest - zje prawie wszystko co bym jej podala :D

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:59:25 pm »
króliki nie są głupie a już moja na pewno nie je tego co obsikała a siusia w jednym miejscu gdzie ma żwirek
no wlasnie to samo chcialam pisac, krolik zasikanego przeciez nie zje!? zaden z moich kroli (a wychodzi na to ze Lucky jest krolem nr 4) nie tknal (tzn nie zjadl, bo nosem owszem przetracic mu sie zdarzalo) tego co obobczyl czy obsikal...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:07:15 pm »
No tak, ale to zalezy od krolika. Moja Tosia zjadala to siano na ktorym lezala. Akurat szczescie, bo ona siusiu tylko do kuwety robila. Ale Jozka juz siurala po calej klatce. No i moze wybierala sobie zdzbla niezasikane, ale co z tego. Jesli krolik sika na podloze z siana, to robi sie bajoro. I wole nie dociekac czy zjada czy nie zjada, po prostu tego sposobu nie stosuje.
Natomiast w tym przypadku o ktorym rozmawiamy, krolik zalatwia sie na zwir, wiec opiekunka ma spokojna glowe :)


Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:20:31 pm »
nie no ja ogolnie to uwazam ze siano jest pokarmem a nie sciolka, niemniej jednak - lucky zawsze wywala siano z pasnika i sobie w nim kopie buszuje i wyszukuje tych najlepszych kawalkow, wiec go tej zabawy pozbywac nie mam zamiaru - :) mimo ze na to zdeptane siano zdarza mu sie nabobczyc, z tego co widze to takie zabobkowane siano Lucky traktuje jako podloze, poza tym i tak korzysta z kuwety (podejrzewam ze te bobki na sianie to dlatego ze szkoda mu bylo czasu na wskoczenie do kuwety ;) )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 20:35:51 pm wysłana przez serducho »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:23:22 pm »
My dlatego mamy nad kuweta kulke z sianem i Jozka moze jesc i bobczyc prosto do kuwety.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Siano jako podłoże...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2010, 07:47:00 am »
My dlatego mamy nad kuweta kulke z sianem i Jozka moze jesc i bobczyc prosto do kuwety.
Zazdroszcze :P Peppar nie uznaja zadnej kuli czy pasnika... koszyk mial podwieszony ale tam sie za szybko siano konczylo :(