Autor Wątek: Lokal w Warszawie  (Przeczytany 34748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« dnia: Styczeń 08, 2008, 14:55:26 pm »
http://grono.net/forum/1405224/0/

juz na gronie od pewnego czasu jest zalozony temat o lokalu w Warszawie , w ktorym bedą wspaniałe rzeczy związane z królikami.

Wkleję tutaj najwazniejsze rzeczy i zapraszam do dyskusji i pomocy przy urządzaniu naszej wielkiej imprezowni:

ADRES:

WARSZAWA
UL. SKWER WYSZYŃSKIEGO 1

DOJAZD: Metro Ratusz i potem 2 przystanki tramwajem w stronę kina Femina. Wysiadamy na przystanku Wola-Ratusz.
3 minuty na piechotę do przodu w kierunku stacji benzynowej Orlen i przy stacji w prawo w Skwer Wyszyńskiego.

PUNKT INFORMACYJNY STOWARZYSZENIA POMOCY KRÓLIKOM ORAZ STOWARZYSZENIA EMPATIA:

ADOPCJE KRÓLIKÓW

PORADY dotyczące królików

DARMOWE PORADY PRAWNE na temat zasad prowadzenia stowarzyszeń oraz interwencji w sprawach zwierząt

spotkania ze ZNANYMI OSOBAMI i autorami książek

SKLEP DLA ZWIERZĄT będący własnością obrońców praw zwierząt - bez sprzedaży zwierząt i pokarmów ze składnikami pochodzenia zwierzęcego.

KAWIARNIA
 
CZYTELNIA i WYPOŻYCZALNIA

Na miejscu GRY PLANSZOWE i PUZZLE  

Nauczanie  GRY NA FORTEPIANIE w formie anglojęzycznej konwersacji lub też z elementami angielskiego i polskiego (nauczyciele są Polakami) – dla osób dorosłych  lub dzieci

PROJEKCJE FILMÓW i prezentacji - nasze KINO!!
Również udostępnianie sali do spotkań oraz projektora dla innych organizacji lub osób prywatnych - np do pokazów własnych zdjęć czy filmów.

ORGANIZACJA PRZYJĘĆ króliczych i zwierzęcych :)
Zwierzęta w lokalu mile widziane.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 19:41:46 pm »
piszcie tutaj, co o tym myslicie :)

częśc osob z warszawskiego SPK juz pomaga przy sporzataniu, urzadzaniu itd

Linka

  • Gość
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2008, 20:02:08 pm »
Dla mnie bomba!
Trzeba to tylko rozreklamować po świecie :lol

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2008, 13:31:08 pm »
Super! Szkoda, że nie w Krakowie ;)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2008, 15:11:46 pm »
Super szkoda ze nie ma tego w Atenach  :oh:  :oh:
Byłabym pierwsza  :P

Sylwia13

  • Gość
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:06:46 pm »
SUPER :)
Dlaczego ja mieszkam tak daleko od Warszawy ??  :buu  ;(
W przyszłości się przeprowadzę :>  :lol  :co_jest

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:13:12 pm »
reklamujcie dziewczyny, gdzie sie da! na razie dawajcie informacje o adresie oraz o tym, ze takie miejsce jest tworzone.
Poki co jeszcze regularnie tam nikt nie przesiaduje, dopiero podpisujemy umowy, porządkujemy wnetrze itd.
Lokal musi sie utrzymac - a do tego potrzebni sa ludzie, ktorzy tam przyjdą, kupią herbatę ( jak juz bedziemy ja robić i ustalimy z sanepidem zasady), ktorzy kupią sianko dla krolika itp ( jak ruszymy ze sklepikiem), albo tacy, ktorzy jako wolontariusze beda tam przesiadywac i pilnowac interesu ( ktos tam musi siedziec :) A na razie wolimy oprzec sie na wolontariuszach ,bo chyba bysmy z torbami poszli, gdyby jeszcze trzeba bylo zatrudniac pracowników na etat.

Mysle, ze kazdy wolontariusz moglby sobie ustalac dyzur - np 3 godziny dziennie co tydzien.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:26:52 pm »
podstawowe obciążenia finansowe sa takie: około 2 tysięcy zł miesięcznie za czynsz i prąd ( w zimie prąd droższy).

Prosimy znawców zbierania funduszy i szukania sponsorów i zgłaszanie się :)

Na razie jest już parę pomysłów.  

Docelowo chcielibysmy mieć stałych sponsorów biblioteki i w ogóle całego lokalu, tak, abysmy mogli spokojnie prowadzić tam działalnośc kulturalno-oświatową.

Sklepik jak wiadomo - pewnie na razie by specjalnie nie zarabiał - a jednak chcemy koniecznie sprzedawac jakies symboliczne gadżety z królikami.

Na razie pieniądze na utrzymanie lokalu awaryjnie sa (moje prywatne), ale tez nie chciałabym jako jedyna byc całkowitym sponsorem i liczę na szybkie rozruszanie tego lokalu i zyskanie wielu zrodel utrzymania od samego początku.
Juz w tej chwili PETA jest zainteresowana dołożeniem się do utrzymania - nie wiemy jeszcze w jakim zakresie - dopiero prowadzone sa negocjacje. Chwilowo wyasygnowali grant w wysokosci tysiąca dolarow, jednorazowy - mamy go przeznaczyc na zakup książek i temu podobnych rzeczy ( jeszcze będziemy ustalac, na co konkretnie pieniadze maja byc przeznaczone, komu konkretnie maja byc przelane - w gre wchodzi nie tylko konto SPK, moze tez na jakis maly remont czy druk).
PETA czyli www.peta.org ( ma ponad milion czlonków na całym swiecie i generalnie troche pieniędzy tez ma )

Takie centrum zwierzęce jest wręcz konieczne. Marzy mi sie przepiekny lokal, otwarty i dla dzieci i dla doroslych, tez dla naukowcow, prawnikow - bedziemy miec książki specjalnie sprowadzone zza granicy - takie, jakich nigdy nie było na polskim rynku.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2008, 21:27:21 pm »
Ale faaaaajnie... Wyobraziłam to sobie... Na pewno się uda  :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2008, 21:16:16 pm »
Rewelka :lol  Marzenie moje :jupi
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

anka1388

  • Gość
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:11:46 am »
ja tez twierdze ze super!! Tylko szkoda, ze mieszkam daleko od Wawy;/ no ale na pewno kiedys przyjade zobaczyc :D

Szczezuja

  • Gość
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2008, 07:10:27 am »
Iwona, w sprawie mebli i sprzętów możesz dać ogłoszenie na
www.daryrzeczowe.pl
www.ogloszenia.ngo.pl (--> Giełda rzeczy)

Niestety na razie nie mogę bardziej pomóc, ale kibicuję i trzymam kciuki. Biuro na pewno pomoże lepiej ogarnąć kwestie organizacyjno-techniczne.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2008, 13:58:44 pm »
Szkoda, że do Warszawy daleko mam  :(  Ale jak będę to na pewno wpadne :)
A dla królików bedą tak zagrody czy co będzie? ;)


Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2008, 16:40:09 pm »
Na razie urządzamy ten lokal nieoficjalnie - oficjalnie ja prywatnie kupiłam całe jego wyposażenie i generalnie głównie ja na razie sprawuję pieczę nad tym, co tam będzie.

Jako ze należę jednocześnie do paru stowarzyszeń i chcialabym bardzo poszerzyc horozonty działania - zrobić w lokalu centrum praw zwierząt, zgromadzic np ustawy ze wszystkich krajów europejskich dotyczące zwierząt, szczególne przemysłu futrzarskiego i hodowlanego - ( docelowo doprowadzić do zmian prawa, a także do powstania Instytutu Praw Zwierzat przy Wydziale Prawa UW, organizowac międzynarodowe konferencje - na paru byłam i wykładowcy austriaccy i niemieccy zgodzili sie na przyjazd do Polski) nie podjełam jeszcze decyzji czy formalnie będe to robic w ramach SPK, czy tez założe całkowicie nowa fundację, aby uproscic przeplyw pieniedzy.
Współpracuję z organizacjami jak PETA czy VGT i generalnie mam do wyboru albo zorganizowac duże centrum praw zwierząt w formie fundacji lub też dac bezpłatne biuro dla SPK, a w pozostałej części lokalu założyc wlasna działalnośc gospodarczą i za jej pośrednictwem odbywałaby się sprzedaż wszystkich rzeczy.
Wszystko jest jeszcze do przedyskutowania.

W Warszawie nie mamy specjalnie aktywnych członków SPK (niestety), więc w praktyce cały ciężar działania spada i tak na mnie.

SPK i inne organizacje będa mogły korzystac z powierzchni biurowej lokalu oraz wystawiac tam swoje ulotki, plakaty i inne materiały albo bezpłatnie albo w ramach umowy sponsoringowej tego centrum.
Musimy załozyc jakąs działalnośc gospodarcza i jeszcze ne została podjeta decyzja, czy będzie to dzialnośc fundacji ( nowej), SPK, moja prywatna czy jeszcze kogos innego.
Fakty sa takie, ze SPK ma na koncie 264 zl, członkowie SPK zalegaja ze składkami i mamy sporo martwych dusz lub osób, które "na nic nie maja czasu, albo rodzice im na nic nie pozwalają".


Totez na razie w lokalu gromadzone są materiały, komputery, ulotki itp, a nie jest to jeszcze w pełni sformalizowane.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2008, 16:42:56 pm »
Szczeżuja: wiem ,znam dobrze te serwisy ogłoszeniowe, ale raczej nam nikt z nich darów nie da - mamy zbyt duża konkurencje w postaci tysiecy i milionow fundacji, ktore zaujmują sie ludźmi.
Zreszta sama rozumiesz, jak wyglada ogloszenie stowarzyszenia Pomocy Krolikom w konfrontacji z Stowarzyszeniem Pomocy Chorym Dzieciom, gdy w gre wchodzi jakikolwiek mebel :)

Tak więc odnosnie mebli polegam raczej na innych kontaktach, a jesli chodzi o granty - na organizacjach zagranicznych, ktore bronię praw zwierząt.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2008, 16:44:14 pm »
ppx: w sensie czy zagrody będa tu do sprzedaży? zagrody zajmuja dużo miejsca :) myslę, ze napewno bede sluzyc poradą, gdzie kupic zagrody na allegro i pomagac osobom, ktore przyjda w dokonaniu zakupu na aukcji - w koncu w lokalu bedzie internet.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2008, 17:57:45 pm »
1. Jak zamierzasz na 60 m kw pomieścić biuro SPK i Empatii, małe kino, czytelnie, kawiarnię, Sklep, fortepian itp.?
2. Jak już Ci się uda to polecam:
- założyć osobną fundację albo stowarzyszenie (ale fundacja chyba lepsza w takiej sytuacji),
- zrobić tam sklep i kawiarnię na podstawie umowy z jakąś firmą (ale polecam nie ze swoją, bo mogą Ciebie podejrzewać, że chcesz tylko zarobić na fundacji) i pieniądze z wynajmu powierzchni - na fundację,
- SPK i Empatia by też płaciły (mogą być nawet drobne kwoty) za swoje biura.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2008, 20:44:32 pm »
1. dokładnie 57 metrów kwadratowych :)

kino składa sie z projektora, odtwarzacza dvd stacjonarnego badz w komputerze, rozkładanego ekranu (ktory jeszcze nie jest kupiony) oraz z rozkladanych krzesel :) pierwsze pomieszczenie lokalu jest duzo wieksze i moze tam spokojnie siedziec 35-40 osob.

biuro zajmie drugie pomieszczenie - wystarczą 2 biurka plus komputery oraz szafy na dokumenty i ulotki. będzie tu tez pianino cyfrowe ( tzw klawiatura wazona), ktore na codzien tam stac nie bedzie (bo jest troche za drogie, zeby stac tam całą dobę) - bedzie na stałe za to regał do tego instrumentu, ktory moze tez sluzyc jako dodatkowe biurko.

regały z książkami będa w pierwszej sali, pod scianami.

sklep bedzie internetowy oraz stacjonarny w formie regałow z tylu za ladą, ktore zostana kupione.

kawiarnia bedzie w formie kilku malych stoliczkow i krzesel, ktore beda rozstawione w lokalu, podczas, gdy nie dziala  kino.

na ladzie bedzie stac zaparzacz do kawy, do tego jednorazowe kubki.

Za rok chcialabym, zeby to cale centrum zebralo fundusze na wynajem 3 razy wiekszej powierzchni.

w tym roku taka powierzchna jest po to, zeby systematycznie poszerzac ksiegozbior i organizowac się.

2 Mysle, zeby wlasnie to zrobic w formie nowej fundacji - ktora zajmowalaby sie tylko biblioteką oraz prawem, organizacją konferencji miedzynarodowych - ma juz zgode na przyjazd autorytetow w dziedzinie praw,a filozofii, etyki z uniwersytetow austriackich i niemieckich, edukacji humanitarnej w roznej formie oraz zbieraniem funduszy na wieksze centrum.
Nie  ukrywam, ze 60 metrow nie jest szczytem  moich marzen, ale cos trzeba miec na początek, a nie siedziec w internecie, czytac male z calego swiata i gdybac, ze w Polsce musi w koncu cos sie zacząć dziać.
Prawa zwierzat  w Polsce nie istnieją. Nawet ochrona zwierzat nie istnieje, mimo, ze teoretycznie sa odpowiednie akty prawne.

Nawet na przykladzie dyskusji na forum SPK widac wyraznie jak gleboko sa zakorzenione rozne stereotypy, podzial zwierzat na lepsze i gorsze itp

Sklep i kawiarnia na podstawie umowy z firmą - wolalabym, zeby sklep prowadzila fundacja jako jej dzialalnosc gospodarcza.
Firma zaplacilaby tylko za faktyczny wynajem metrazu, a zakladajac, ze byloby to kilka metrow, to 3/4 kwoty nadal bym musiala jakims cudem uzyskiwac dla wlascicielki lokalu - na razie kawiarni nie ma oczywscie zadnej, wiec nie ma problemu. zreszta nie bylaby to niewiadomo jaka kawiarnia ( z racji braku miejsca chociazby na wyparzarkę), ale kawa i herbata z jednorazowych kubkow plus ciastka z cateringu (ktory juz jest zalatwiony z jedna z wegetarianskich restauracji)- na początek.
Nie ukrywam, ze na kawie i herbacie najwiecej sie zarabia - niektorzy mówia, ze tysiąc procent, wiec srednio by oplacalo mi sie uzyskanie od firmy zwrotu za wynajem w konfrontacji z kokosami, ktore ona zarobi sobie nawet na herbacie.
Trzeba by to wszystko dobrze skalkulowac.


Mogę tez wstawic automat do kawy, ale obawiam sie, ze nie ma na rynku firmy, która oferuje zestaw,  jaki bym chciala - z mlekiem sojowym, migdalowym, orzechowym, kasztanowym, a nie krowim.
Poza tym za wynajem powierzchni pod automat firma placi raptem moze 300 zl miesiecznie, a trzeba jeszcze policzyc, ile prądu takie ustrojstwo zużywa i ile wobec tego sie zyskuje ( byc może wychodzi się na zero).

Marzy mi sie cos na ksztalt instytutu praw zwierzat w Grazu. Tam jednak srodowisko prawnicze, akademickie inaczej podchodzi do tego problemu i prawa zwierzat stoja na o wiele wyzszym poziomie. Praktycznie codziennie dostaje jakis newsletter z informacjami o tym, jaka nowa poprawka wlasnie ma byc wprowadzana.
Ostatnio z kolei szykuje sie precedens w kwestii przyznania malpom praw podmiotowych podstawowych ( czyli na ksztalt podstawowych praw ludzi - w kwestii zakazu zabijania, tortur zwierzeta te będa miały prawa takie jak ludzie, a nie jak rzeczy - zwierzęta).

Trochę mnie boli ta przepaśc prawna i duchowa, która dzieli  tak bliskich sąsiadów jak Polska i Austria.

w Warszawie ostatnio zaczyna pojawiac sie male swatelko - po raz pierwszy w 2007 roku gmina zainteresowala się edukacja humanitarna i ogłosiła konkurs ( wzielismy udzial w projekcie jednej z organizacji - Stowarzyszenia Źrodła), miasto po raz pierwszy w historii przyznalo tez dotacje na inne zwierzeta niz psy i koty -->kroliki SPKowskie i byl to precedens, ktory zapoczatkowal zmiane prawa miejscowego.
Teraz tak naprawde kazda organizacja, czy to szczurza czy mysia, czy swinkowa, moze ubiegac sie o dotacje na swoje bezdomne zwierzeta ( przedtem nie bylo takiej mozliwosci nawet dla schronisk).

w tym roku oficjalnie komisja dialogu spolecznego ds zwierzat przy biurze ochrony srodowiska (ktorego jestem członkiem z ramienia SPK ) bedzie omawiac calkowity zakaz wjazdu do Warszawy cyrków ze zwierzętami.
To juz mały krok w strone Austrii czy Wegier ( zakaz na terenie calego panstwa).

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2008, 21:04:26 pm »
Cytat: "tajniak"

- SPK i Empatia by też płaciły (mogą być nawet drobne kwoty) za swoje biura.


szczytne marzenia :) SPK ma na koncie 264 zl i musi wlasnie zaplacic 400 zl z hakiem dr Kryspin za leczenie krolikow oraz 65 zl OAZie.
empatia ma na koncie 5 tysiecy i musi zaraz wszystko wydac na druk ulotek i wysylke  materiałów.

Tak wiec ja nie polegam finansowo na tych 2 organizacjach ( dodając, ze w duzej mierze SPK utrzymuje sie za moje prywatne pieniądze niestety) i wole uderzyc do organizacji zagranicznych o wsparcie takiego centrum.

SPK i Empatia beda mialy biuro za darmo i za darmowa prace wolontariuszy, ktorych załatwią do tego centrum. Będa mialy biuro, bo musza miec biuro, nie wyobrazam sobie, zeby go nie mialy na tym etapie rozwoju, a samodzielnie biura nie oplacą za Chiny Ludowe.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Lokal w Warszawie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2008, 14:42:42 pm »
A myślałem, że fundacja nie może prowadzić działalności gospodarczej. No to tak to co mówiłaś jest lepsze. A co do kawy - nie wszyscy sa weganami, a krowa nie cierpi jak się ją wydoji :)